Radio Białystok | Gość | prof. Małgorzata Bieńkowska [wideo] - dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku

prof. Małgorzata Bieńkowska [wideo]

dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku

21.03.2024, 08:19, akt. 09:36

Dziś przypada 100 dni rządu Donalda Tuska. Z ostatniego sondażu wynika, że ankietowani za sukces koalicji 15 października uważają przede wszystkim odblokowanie pieniędzy z KPO. Tak uważa ponad 61 procent badanych. Większość Polaków dobrze też ocenia prowadzenie polityki zagranicznej.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Małgorzatą Bieńkowską rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

A jak pierwsze dni rządów oceniają eksperci? Gościem Polskiego Radia Białystok jest dziekan Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku prof. Małgorzata Bieńkowska, a rozmawia z nią Renata Reda. 


Fragment rozmowy:

Renata Reda: Według ostatniego sondażu, największym sukcesem rządu Donalda Tuska jest odblokowanie pieniędzy z KPO. Czy pani tez uważa, że to jest największy sukces?

Małgorzata Bieńkowska: To była jedna z największych obietnic wyborczych. I myślę że na nią postawiono jako na priorytet do zrobienia. Na pewno jest to sukces.


A jak pani ocenia obecną politykę wobec Unii Europejskiej i Niemiec? Bo nastąpiła znacząca zmiana. 

Całą politykę zagraniczną obecnego rządu możemy odczytywać jako - niewątpliwie - sukces. Pokazanie - nie chcę tego wartościować, ale jednak takiej "twarzy" w polityce zagranicznej - stabilnej, przychylnej, konsolidacyjnej. Co ma znaczenie szczególnie w obecnym kontekście geopolitycznym bardzo ogromne. No i niewątpliwie sukcesem jest też wspólna wizyta (w USA - red.) premiera i prezydenta - wizerunkowo i politycznie. Można ją komentować różnie, ale jednak panowie tutaj pokazali, że potrafią razem działać, kiedy jest to ważne.


Czyli polityka zagraniczna jest sukcesem nowego rządu. A jeżeli chodzi o rolnicze postulaty? Jak tutaj jest ten problem rozwiązywany?

Myślę że jest rozwiązywany stopniowo. Widać że przecież są zmiany, natomiast oczywiście rolnicy nie są usatysfakcjonowani deklaracjami, obietnicami złagodzenia pewnych przepisów. Bardzo tutaj radykalizują swoje działania. Do pewnego momentu. Jak wszyscy wiemy, w którymś momencie zaczynają się prace z prowadzeniem gospodarstw. 

Rolnicy zapowiadają, że będą dalej walczyć, więc myślę, że to jest taka gra - nie powiem, że zero-jedynkowa, ale na zasadzie "idziemy dalej, bo chcemy jeszcze większych deklaracji". 


A czy rząd jest w stanie uzyskać tu jakiekolwiek plusy w relacjach z rolnikami?

Trudno mi to ocenić. W rządzie mamy przecież przedstawiciela rolników, który próbuje negocjować, stara się to robić. Co mnie zastanowiło - wczoraj jeden z liderów strajków rolniczych powiedział takie znamienne zdanie, że przecież "czytając nagłówki widać". I to jest dla mnie takie zdanie klucz, bo jeżeli czytamy nagłówki, to tak naprawdę nic nie wiemy o rzeczywistości, tylko tworzymy sobie pewne wyobrażenie. To odnosiło się do czytania projektów zapisów Nowego Ładu, więc oceniłam to dosyć sceptycznie, bo jeżeli nie wchodzimy w szczegóły i się nie zastanawiamy, to popadamy w jakąś formę populizmu. 


A czy rząd będzie tu miał jakieś możliwości, żeby jednak przekonać rolników do swoich racji? Jeżeli racje są po stronie rządu. 

Myślę że przede wszystkim wymaga to naprawdę dialogu opartego na faktach, a nie na podsycaniu emocji. Organizowanie strajków ma sens, kiedy jakaś grupa próbuje zwrócić uwagę na siebie, na swoje problemy. Natomiast samo organizowanie strajków nie załatwia sprawy. 


Natomiast jeśli chodzi o relacje Polski z Ukrainą - tutaj Kijów, po tym jak nastąpiła zmiana rządu w Polsce - liczył na poprawę relacji. Jednak nie następuje to. 

Trudno mi się jakoś do tego odnieść w tym sensie, że tutaj mamy oczywiście dużo mechanizmów. Dużo procesów na siebie zachodzi. Nie zapominajmy, że wojna na Ukrainie trwa już ponad dwa lata i dzieje się wiele rzeczy. Ukraina jest tutaj twarda, bo tego wymaga od niego oczywiście sytuacja, jest to zrozumiałe jak najbardziej. Natomiast kiedy mówię o nachodzących na siebie procesach, to jest też taka reakcja innych społeczeństw. Angażujemy się w pomaganie, działamy, ale w pewnym momencie zaczynamy też już myśleć o sobie. To jest jednak długa sytuacja. 

Przypomnijmy sobie nasze zrywy na początku, kiedy masa ludzi - przepraszam za takie określenie - angażowała się w to, żeby kupować rzeczy, organizować pomoc, w różnych formach wspierać, przyjmować do siebie osoby z Ukrainy. Później pojawiały się też różne napięcia, niektórzy myśleli, że to jest tymczasowe, więc różne tutaj emocje grały i grają dalej. 

W tym momencie - powiedzmy - wspierania gospodarczego, wymaga to jednak też zadbania o interesy grup wewnątrz państwa i jest to niewątpliwie problem trudny, bo Ukraina nie będzie ustępowała - jest w takiej a nie innej sytuacji. Wymaga to naprawdę dobrych negocjacji. 


A jak pani ocenia relacje wewnątrz rządu pomiędzy koalicjantami? Bo pojawiają się pierwsze zgrzyty, chociażby związane z prawem aborcyjnym. 

To chyba było oczywiste od początku, że będzie na gruncie takim światopoglądowym zgrzyt. Niewątpliwie ten zgrzyt jeszcze w takim symbolicznym momencie, gdzie mamy 100 dni, jest znaczący. To jest też niewątpliwie rozczarowanie części elektoratu. Myślę tutaj o kobietach. I oczekiwanie naprawdę na podjęcie pewnych działań. Różne argumenty padają po każdej ze stron, ale brakuje tutaj pewnej konsekwencji jednak co do tego, co było postulowane. 


I brakuje też trochę chyba zaufania między koalicjantami. 

Ewidentnie widać, że na tej płaszczyźnie światopoglądowej widać tarcie między Lewicą a Trzecią Drogą. 


Czy na tym korzysta Prawo i Sprawiedliwość? Bo według ostatniego sondażu tutaj notowania tej partii trochę się zmieniły. Wprawdzie minimalnie, ale jednak PiS przeskoczyło Koalicję Obywatelską.

Tak, ale jest to jeden sondaż. Na pewno ten jeden sondaż, w którym mamy przewagę PiS będzie bardzo długo z nami jako komentarz. Mamy 100 dni - taki sondaż jednak jest niesamowicie symboliczną porażką koalicji rządzącej. I to będzie trudne wizerunkowo przez moment. Bo myślę że to jest tylko pewne wahanie na które mają wpływ i zawirowania wobec wizerunku spójnościowego koalicji i strajki rolników. Myślę że za moment sondaże mogą pokazać zupełnie innego lidera. Wrócimy do poprzednich. Kiedy przeglądałam sondaże luty, początek marca - tutaj też mamy różne firmy i różne techniki robienia tych sondaży co - musimy pamiętać - że jednak ma wpływ na to, jakie uzyskuje się odpowiedzi. Jedne sondaże są elektronicznie robione, drugie telefonicznie - to zawsze wpływa na to, jak ludzie odpowiadają. Więc o tym musimy też pamiętać. Też o błędzie statystycznym. 

Ale niewątpliwie te sondaże w dłuższej perspektywie pokazują przewagę Koalicji Obywatelskiej. Widać pewne wahania, kiedy traci, kiedy zyskuje Lewica, ale wracając do tego ostatniego sondażu, też pojawia się taka interpretacja, że Koalicja będzie na tym zyskiwała, a traciła Trzecia Droga. Tutaj ewidentnie, kiedy mówimy o prawie aborcyjnym i zamrożeniu na chwilę rzekomo tej debaty, dyskusji w społeczeństwie i w polityce, to myślę że tutaj będzie traciła Trzecia Droga. 


A jakie przełożenie sondaże ogólnopolskie mają na te w regionach w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych?

To jest dobre pytanie i nie mam na nie jednoznacznej odpowiedzi. Myślę że się przekonamy. To mnie zastanawia jaki będzie w ogóle rezonans między układem naszej sceny politycznej na poziomie rządu, parlamentu a jaki na poziomie lokalnym. Niewątpliwie dzieje się dużo i jest to ostra walka. 

| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
Sidney Polak, źródło: mat. pras.

Sidney Polak

polski wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor
20.07.2024

- Zapraszam wszystkich do Augustowa. Nie byłem jeszcze na takiej imprezie i na scenie zdecyduję, co zagramy. Zobaczę, jak się ludzie bawią - mówi muzyk, który wystąpi na Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
18.07.2024

- W tym sezonie założyliśmy miejsce nie niższe niż 8. Wolę podchodzić dość ostrożnie do wszelkich przewidywań, szczególnie, że mają one przełożenie na finanse - mówi prezes Wojciech Piertkiewicz.

Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja, 17.07.2024,

Norbert Jadczuk

Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja
17.07.2024

Mieszkańcy gminy Nurzec-Stacja nie mieli nic wspólnego ze znieważeniem żołnierzy przy granicy polsko-białoruskiej.


Andrzej Aleksiejczuk, 16.07.2024, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Aleksiejczuk

Andrzej Aleksiejczuk, wiceprzewodniczący Podlaskiej Rady OPZZ
16.07.2024

Radzie Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w przyszłym roku.

Joanna Fiodorow, fot. Joanna Szubzda

Joanna Fiodorow

trenerka Wojciecha Nowickiego
11.07.2024

Jak będą wyglądać ostatnie trzy tygodnie Wojciecha Nowickiego przed startem na igrzyskach w Paryżu

dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
9.07.2024

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już wyniki matur.


Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.

prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.


Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.

Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.


Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.

Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.


prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.


prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).


dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.


Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.


Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.


Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.


Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok