Radio Białystok | Gość | Marek Szubzda [wideo] - ekspert rynku nieruchomości

Marek Szubzda [wideo]

ekspert rynku nieruchomości

11.03.2024, 07:32, akt. 11:42

"Cały czas jesteśmy w trendzie wzrostowym, jeżeli chodzi o ceny mieszkań. Nie wiem, czy w najbliższych latach, czy miesiącach dobijemy aż do 15 tys. zł za m², ale myślę, że dążymy w tym kierunku" - mówi Marek Szubzda.

Marek Szubzda, fot. Sylwia Krassowska
Marek Szubzda, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Z Markiem Szubzdą rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Sytuacja mieszkaniowa Polaków – to jeden z tematów w kampanii przed wyborami samorządowymi. Jaka jest obecnie sytuacja na rynku nieruchomości i jakie są pomysły na rozwiązanie problemów? O tym z ekspertem rynku mieszkaniowego, właścicielem jednego z białostockich biur nieruchomości Markiem Szubzdą rozmawia Adam Janczewski.



Adam Janczewski: W ostatnim miesiącu pierwszego tegorocznego kwartału, jak wygląda w Białymstoku sytuacja na rynku mieszkaniowym? Zapytam wprost - czy ciągle jest coraz drożej?



Marek Szubzda: Tak, zdecydowanie. Cały czas jesteśmy w trendzie wzrostowym, jeżeli chodzi o ceny mieszkań. Widzimy pewne wyhamowanie wprawdzie na domach, natomiast jeżeli chodzi o samą mieszkaniówkę, to jak najbardziej - cały czas jest duży popyt na mieszkania, coraz mniejsza podaż i to generuje tak naprawdę wzrost cen.



Czytałem, że w ostatnim czasie w ciągu kwartału te nieruchomości w Polsce wzrosły nawet o 10%. Czy pan może potwierdzić te szacunki?



Tak. Ostatnie półrocze spowodowało, że ceny mieszkań na rynku, zwłaszcza te kwalifikujące się do programu Bezpieczny Kredyt 2%, wzrastały. Od połowy roku, kiedy kredyt został uruchomiony, tak naprawdę bardzo dużo mieszkań się wysprzedało. Ponad połowa kredytów, która była udzielana na rynku ogólnopolskim, była związana z kredytem dwuprocentowym.



Średnio ponad 15 tysięcy złotych za metr kwadratowy mieszkania trzeba zapłacić w trzech polskich miastach. Do Warszawy i do Gdańska ostatnio dołączył również Kraków. To są najnowsze dane portalu Otodom. Czy nas też to czeka w Białymstoku?



Nie wiem, czy w najbliższych latach, czy miesiącach, dobijemy aż do 15 tysięcy, ale myślę, że w tym kierunku dążymy. Wprawdzie inflacja spada, ale takie programy, które też zapowiada nasz rząd, dotyczące dopłat do kredytów, determinują wzrost cen. Coraz mniej się buduje. W ostatnim kwartale zostało wydanych około 30% mniej niż wcześniej pozwoleń na budowę, co powoduje, że ta podaż na rynku będzie niska. Jeżeli zakładamy, że program będzie trwał do końca 2025 roku, podejrzewam, że nie zdąży się ta podaż odbudować.



Czyli nie poprawi to dostępności mieszkań w Polsce?



Myślę, że będzie z tym problem, żeby rynek deweloperski nadążył za tym kredytem. 



To ile teraz płacimy za mieszkanie w Białymstoku? 



Średnia cena ofertowa mieszkań to jest blisko 10 tysięcy za m², to jest, jeżeli się nie pomylę, 9930 złotych, jeżeli chodzi o luty tego roku. Mówimy tutaj o cenach ofertowych, a to znaczy, że ceny transakcyjne są zazwyczaj nieco niższe. 



Czyli jest delikatne pole do negocjacji. 



Zawsze jest delikatne pole do negocjacji. 



Często słyszymy w kampanii wyborczej hasła typu: "mieszkanie prawem, nie towarem". Dużo się mówi o tym, że Polakom trudno jest kupić nieruchomości, a pan mówi, że popyt jest cały czas duży. Pańska firma utrzymuje się na rynku, czyli korzysta na tym, że jednak ktoś te mieszkania kupuje. To kto te mieszkania kupuje? 



Proszę zwrócić też uwagę, że osoby kupujące mieszkania nie kupują ich tylko na kredyt. W dużej mierze są to jednak transakcje gotówkowe, nie wiem, czy nie większość. Jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że stopy procentowe spadają, przez co też coraz mniej opłaca się trzymać pieniądze na lokacie bankowej, z powrotem te pieniądze, ta gotówka, wraca na rynek, między innymi na rynek nieruchomości. Widzimy, że te lokaty bankowe w czasie, kiedy te stopy procentowe zaczęły rosnąć, czyli ponad rok temu, to bardzo dużo pieniędzy znalazło się właśnie na takich lokatach. Dzisiaj widzimy taki trend, że te pieniądze będą wyjmowane, bo lokaty też są czasowe, na przykład na rok, a tak naprawdę rok temu ludzie wkładali te pieniądze właśnie na lokaty. 



Czyli mieszkanie to jest towar luksusowy? 



To jest towar pierwszej potrzeby, ale też luksusowe.



Jedno drugiego nie wyklucza.  



Mieszkanie to jest towar powszechny. Każdy musi mieć dach nad głową, czy to własny, czy wynajmowany. Każdy musi mieć jakieś miejsce do pracy, w sensie takim fizycznym, więc to jest towar powszechny. 



Gdyby miał pan sprofilować tego klienta, to kto kupuje mieszkania w Białymstoku? 



Przede wszystkim rodziny, ale też dużo mieszkań jest kupowanych inwestycyjnie, czy to na tak zwanego flipa, czy też pod wynajem. Jednak społeczeństwo ma pieniądze i tak jak mówię, te pieniądze z lokat bankowych trafiają na rynek mieszkaniowy jako lokata kapitału, jako inwestycja. 



Nie pańska tu w tym rola, jako właściciela biura nieruchomości, ale czy widzi pan jakiś pomysł na zwiększenie dostępności do mieszkań w Polsce? 



Przede wszystkim ułatwienie procedur deweloperskich, budowlanych. Gdyby proces zakupu działki, pozwolenia na budowę i oddania do użytku był krótszy przez deweloperów, to na pewno szybciej rynek reagowałby na tego rodzaju zmiany i zapotrzebowanie. 



Państwo też zapowiada 100 tysięcy mieszkań na wynajem. To zapowiada m.in. wiceszef resortu rozwoju i technologii Krzysztof Kukucki: "Moja obietnica - 100 tysięcy mieszkań na wynajem jest aktualna. Tyle powstanie w czasie tej kadencji Sejmu". Czy to jest jakieś rozwiązanie? 



Być może częściowo zaspokoi to potrzeby mieszkaniowe. Natomiast nie wiem, czy to jest kierunek, który bym popierał. 



Dlaczego? 



Uważam, że jednak rynek determinuje pewne procesy w społeczeństwie i też reguluje cenę. Taki wolny rynek jest według mnie lepszym rozwiązaniem niż ingerencja państwa w tego typu.



Czy widzi pan szansę na to, że państwo czy samorządy są w stanie wybudować lepiej, taniej niż deweloperzy? 



Myślę, że nie. Myślę, że konkurencja na rynku robi swoje, jeżeli chodzi o poprawę jakości towaru, który tak naprawdę sprzedają. 



W tych publicznych przetargach, jeżeli byłyby takie na budowę mieszkań, czy to na wynajem, czy mieszkań do kupienia wystawianych przez samorządy, czy przez instytucje, przez jednostki publiczne, kto w tych przetargach by stawał? Chyba właśnie deweloperzy. Raczej państwo nie ma takich zdolności, żeby samemu budować mieszkania. 



Tak, to muszą być doświadczeni specjaliści w tej branży, zarówno w projektowaniu, jak i też później w budowie. Myślę, że deweloperzy. 



Na koniec chciałbym wrócić do tego, co już pan mówił, o czym pan wspominał. Mieliśmy "Bezpieczny Kredyt 2%", teraz jego następcą ma być program "Mieszkanie na Start". Proszę powiedzieć, jaki będzie miało ono wpływ na rynek nieruchomości w Polsce? 



Uważam, że będzie podobnie jak w przypadku "Bezpieczny Kredyt 2%". W tej drugiej połowie roku, tak jak zapowiadają start tego programu, będziemy mieli powtórkę z roku poprzedniego, to znaczy wzrost ceny, dużo niższy popyt. Uruchomienie tego programu jest na tyle wczesne i na tyle krótkie, przynajmniej w tych prognozach, które znam, że ten rynek nie zdąży się odbudować, deweloperzy nie zdążą wybudować nowych mieszkań, co za tym idzie, tej podaży nie odbudujemy. Jak nie będzie tej podaży, a popyt będzie rósł, bo tak będzie, to znowu spotkamy się ze wzrostem ceny. 



Czyli skorzysta kilkadziesiąt tysięcy osób, beneficjentów tego programu, a reszta będzie miała problemy, bo mieszkania będą droższe. 



Tak, mieszkania będą droższe. 



I tym niezbyt optymistycznym akcentem kończymy tę rozmowę. Dziękuję bardzo.


| red: sk


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS




Oleg Łatyszonek, fot. Sylwia Krassowska

prof. Oleg Łatyszonek

historyk, profesor UwB
26.01.2025

- Nie dziwią mnie wyniki głosowania na Białorusi. Łukaszenka widzi siebie jako ojca narodu, "Baćkę" i musi mieć poparcie ogromnej większości - mówi prof. Oleg Łatyszonek.

Natalia Stieszenko, fot. Joanna Szubzda

Natalia Stieszenko

koordynatorka białostockiego sztabu WOŚP
25.01.2025

- W Podlaskiem sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy łącznie jest 26. Mamy nadzieję, że całe województwo będzie grało razem z nami - mówi Natalia Stieszenko.

Jerzy Owsiak, fot. Łukasz Widziszowski/WOŚP

Jerzy Owsiak

szef WOŚP
24.01.2025

- Od początku duchem Orkiestry byli wolontariusze. Podczas pierwszego finału "rękę do góry" podniosło 10 000 osób - dziś wolontariuszy jest 120 000 i ta liczba nie zmienia się już od wielu lat - mówi Jerzy Owsiak.


Małgorzata Sawicka-Żukowska, fot. Joanna Szubzda

Małgorzata Sawicka-Żukowska

kierownik Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK w Białymstoku
24.01.2025

WOŚP w tym roku wspiera onkologię i hematologię dziecięcą. - Większość naszych pacjentów ma szansę na powrót do zdrowego życia. Chcemy, by mogli wrócić do szkoły, przedszkola, realizować marzenia, zakładać rodziny, mieć własne dzieci - podkreśla dr Sawicka-Żukowska.

Urszula Kamińska, fot. Piotr Pietruczuk

Urszula Kamińska

trenerka reprezentacji Polski i Juvenii Białystok w short tracku
23.01.2025

- Bardzo marzę o tym, żebyśmy zdobyli trzy medale na mistrzostwach świata. Wiem, że jesteśmy na to gotowi. Życzę sobie tego, żeby moi zawodnicy dorównywali kroku i by wygrali w pięknej walce - mówi Urszula Kamińska.

Agnieszka Krokos-Janczyło, fot. Sylwia Krassowska

Agnieszka Krokos-Janczyło

podlaska kurator oświaty
23.01.2025

- Edukacja zdrowotna w XXI wieku jest bardzo ważna. Przez ten rok będzie przedmiotem nieobowiązkowym po to, żeby zobaczyć, w jakich aspektach się sprawdziła i jakie było zainteresowanie - mówi Agnieszka Krokos-Janczyło.


Anna Daszuta-Zalewska, fot. Joanan Szubzda

Anna Daszuta-Zalewska

dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego
22.01.2025

Jakie są szanse, że nowatorskie firmy przetrwają na trudnym rynku? - Sukces startupu zależy od czterech kluczowych czynników: pieniędzy, wiedzy, możliwość pozyskania dobrych współpracowników i umiejętności zarządzania zespołem - mówi dyrektor BPN-T.

prof. Adam Bartnicki, fot. Marcin Gliński

prof. Adam Bartnicki

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
21.01.2025

- Donald Trump zapowiedział rewolucje i to rewolucje na trzech płaszczyznach - płaszczyźnie ideologicznej, gospodarczej i politycznej. Te zmiany już są realizowane, bo są przygotowane akty wykonawcze - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Adam Bartnicki.

Fot. A. Tyszkiewicz

Magdalena Radziszewska

dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białymstoku
20.01.2025

Jak pomóc pracodawcom w znalezieniu wykwalifikowanych pracowników - rozmowa z Magdaleną Radziszewską


Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

mł. insp. Tomasz Krupa

z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku
20.01.2025

- Jesteśmy województwem, w którym przestępczość w skali kraju jest najmniejsza - mówi mł. insp. Tomasz Krupa.

Piotr Markiewicz, prezes Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment, 17.01.2025, fot. Anna Auron-Wasilewska

Piotr Markiewicz

prezes Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment
17.01.2025

Chyba jesteśmy jednym z niewielu miejsc, gdzie można znaleźć śnieg. Uruchomiliśmy trasę szkolną. Częściowo naśnieżyliśmy trasę czerwoną. Zapraszamy młodzież na lekcje jazdy na nartach lub snowboardzie w ramach programu „Szelment z klasą” – mówi Piotr Markiewicz.

Marta Wójcik, fot. Sylwia Krassowska

Marta Wójcik

przedstawicielka Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm "Klub Kobiet Biznesu"
17.01.2025

- Kobiety na Podlasiu to specyficzny rodzaj kobiet. Są bardzo pracowite, zdeterminowane, szczególnie te z małych miejscowości. Cały czas chcą udowadniać, że ta Polska B nic nie znaczy, że dadzą radę - mówi Marta Wójcik.


źródło: SwÅda  (Swada Music), Facebook

Swada i Niczos

finaliści polskiej preselekcji Eurowizji
16.01.2025

- Cieszymy się, że docenili naszą piosenkę po podlasku. Jest dla nas wyróżnieniem, że możemy reprezentować mniejszość w takim konkursie. To dla nas szansa i cieszymy się, że Podlasie Bounce może dotrzeć do większej grupy ludzi, niż nasi tradycyjni odbiorcy - mówią Swada i Niczos.

Tadeusz Wilczyński, fot. Sylwia Krassowska

Tadeusz Wilczyński

dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku
15.01.2025

- Lasy Państwowe sprzedają drewno naszym polskim odbiorcom, nie Chińczykom - mówi Tadeusz Wilczyński.

Wiceminister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Katarzyna Nowakowska, fot. Marcin Gliński

Katarzyna Nowakowska

wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
15.01.2025

- Na koniec 2023 roku wskaźnik ubóstwa wśród Polaków osiągnął najwyższy poziom od 10 lat. Znalazło się w tym zasięgu ubóstwa 2,5 mln Polek i Polaków. To jest ogromna liczba, dlatego też zmiana kryteriów dochodowych uprawniających do wsparcia z pomocy społecznej była niezbędna - mówiła w Polskim Radiu Białystok wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Katarzyna Nowakowska.


Janusz Bobik, 14.01.2025, fot. Barbara Sokolińska

Janusz Bobik

dyrektor Biura Gospodarowania Odpadami Urzędu Miejskiego w Białymstoku
14.01.2025

- Warto, żeby mieszkańcy wrzucali odpady tekstylne do pojemników w PSZOK-ach, a ubrania, które nadają się do użycia - do pojemników PCK rozstawionych na terenie miasta - mówi Janusz Bobik.

Katarzyna Krupicka, fot. Joanna Szubzda

Katarzyna Krupicka

rzeczniczka białostockiego oddziału ZUS
13.01.2025

Od stycznia wdowcy mogą ubiegać się o tzw. rentę wdowią, czyli dodatkowe świadczenie do emerytury. Jest ona zdecydowanie korzystniejsza od przyznawanej obecnie przez ZUS renty rodzinnej - mówi Katarzyna Krupicka.

Jacek Piorunek, fot. Joanna Szubzda

Jacek Piorunek

członek zarządu województwa podlaskiego odpowiedzialny za kulturę
12.01.2025

Po wyborach, w samorządowych placówkach kultury ciągle padało pytanie czy będą zmiany na stanowiskach dyrektorów. Roszady już się zaczęły, w Książnicy Podlaskiej obowiązki pełni nowa dyrektor, a kto jeszcze pożegna się z szefowaniem swojej instytucji?


Andrzej Bajguz, Marcin Kozłowski i Tomasz Kleszczewski, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Bajguz, Marcin Kozłowski i Tomasz Kleszczewski

jurorzy konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
10.01.2025

Wyłoniliśmy 10 finalistów VI edycji Nagrody Muzycznej PRB "Niebieski Mikrofon". Nasza radiowa komisja wytypowała podlaskich wykonawców, którzy wystąpią w Wielkim Finale w Studiu Rembrandt 16 marca 2025 roku.

Wojciech Strzałkowski, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
10.01.2025

- Łukasz Masłowski cały czas pracuje nad pozyskaniem nowych zawodników. Ma kilku kandydatów. Pięciu zawodników z Akademii Piłkarskiej jedzie do Turcji na obóz. To też są talenty, które powoli trzeba wdrażać. Trener i dyrektor sportowy robią to z głową. Nic na siłę i nic na hura - mówi Wojciech Strzałkowski.

Wojciech Fortuna, 10.01.2025, fot. Iza Kosakowska

Wojciech Fortuna

mistrz olimpijski w skokach narciarskich
10.01.2025

- Poczułem się doceniony zarówno przez dziennikarzy sportowych, jak i działaczy - mówi Wojciech Fortuna o chwili, w której otrzymał statuetkę Superczempiona.


dr Karol Łapiński, 9.01.2025, fot. Barbara Sokolińska

Karol Łapiński

p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Białymstoku
9.01.2025

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia w Polsce objął ok. 3 mln osób. Wynosi ono obecnie 4666 zł - to jest kwota brutto, a netto - w najbardziej typowej sytuacji - to 3510,92 zł - mówi dr Karol Łapiński.

Wojciech Borzuchowski, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Borzuchowski

dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
8.01.2025

- Całkowite zamknięcie dwóch jezdni do Raczek może sięgnąć nawet 2034 roku - powiedział Wojciech Borzuchowski.

Jacek Brzozowski, fot. Joanna Szubzda

Jacek Brzozowski

wojewoda podlaski
7.01.2025

Powinno się rozpocząć budowę drogi, która jest realna do wybudowania - w ten sposób wojewoda podlaski komentuje decyzję dotyczącą przebudowy trasy z Białegostoku do Suwałk.


Piotr Chomik, fot. Sylwia Krassowska

prof. Piotr Chomik

historyk dziejów kościoła prawosławnego w Rzeczypospolitej z Uniwersytetu w Białymstoku
6.01.2025

"Kobieta w ikonografii prawosławnej" to najnowsza książka prof. Piotra Chomika. - Kościół prawosławny czci większą liczbę świętych mężczyzn niż świętych kobiet. Nie znaczy to jednak, że święte kobiety są mniej czczone niż święci mężczyźni - mówi historyk.

Andrzej Bajguz, Daria Ostapczuk - wokalistka Waterside, Magda Juchnowicz, Karolina Tobiaszewska i Dominika Baszeń z zespołu Trawka oraz Mariusz Bek z zespołu Przechery i Zmiany Klimatu, fot. Sylwia Krassowska

Podlascy artyści

3.01.2025

Startujemy z akcją "Grzejemy podlaską muzyką w Polskim Radiu Białystok"! Chcemy przybliżać twórczość artystów z naszego regionu, prezentować ich muzykę oraz rozgrzewać naszych słuchaczy na zimę.

dr Mateusz Ziemblicki, źródło: Mateusz Ziemblicki / Facebook

dr Mateusz Ziemblicki

ekspert prawa europejskiego, dyrektor biura wojewody podlaskiego
3.01.2025

- Myślę że Polska będzie wspierać działania na rzecz pogłębionej debaty o finansowaniu obronności w UE. Z tym związane jest wsparcie dla takich elementów infrastruktury obronnej jak np. Tarcza Wschód czy Bałtycka Linia Obrony - mówi dr Mateusz Ziemblicki.


Ziemowit Deptuła, fot. Sylwia Krassowska

Ziemowit Deptuła [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
2.01.2025

- Jestem osobą ambitną i interesuje mnie wygrywanie każdego meczu - mówi Ziemowit Deptuła.

Maciej Białous, 31.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

dr Maciej Białous

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
31.12.2024

- W nowym roku życzę nam tego, żeby mniej emocjonalnie podchodzić do spraw politycznych, tylko bardziej z trzeźwą głową i bez zacietrzewienia - mówi dr Maciej Białous.

prof. Adam Bartnicki, 30.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
30.12.2024

- Wierzmy w to, że będzie lepiej. Ja głęboko wierzę, że ten świat w 2025 roku będzie jednak lepszy i bezpieczniejszy niż w 2024 - mówi prof. Adam Bartnicki.


Paweł Małaszyński, fot. Joanna Szubzda

Paweł Małaszyński [wideo]

aktor teatralny i filmowy, muzyk, wokalista, autor tekstów
29.12.2024

- Na pewno nie jestem aktorem, którym chciałbym być. Zagrałem główne role w paru serialach, które osiągnęły ogromną popularność, ale po pewnym czasie zauważyłem, że wpadłem w pułapkę swojego wizerunku i odgrywanych ról - mówi Paweł Małaszyński.

Renata Szekalska, fot. Piotr Pietruczuk

Renata Szekalska

psycholog, psychodietetyk
26.12.2024

- Faktem jest, że nie tyjemy na święta. My tyjemy właśnie po świętach, ponieważ dokańczamy to, co zostało, czego było za dużo - mówi Renata Szekalska.

Weronika Bochat-Piotrowska i Stefania Piotrowska, fot. Joanna Szubzda

Weronika Bochat-Piotrowska

wokalistka, aktorka teatralna i dubbingowa, użyczyła swojego głosu Vaianie
26.12.2024

- Ja się bardzo utożsamiam z Vaianą. Dla mnie jest to nowy wymiar księżniczki Disneya. To jest dziewczyna, która wie czego chce, jest silna, zdecydowana, odważna. Mamy tutaj dziewczynę, na której barkach jest bardzo wiele - mówi Weronika Bochat-Piotrowska.


ks. Karol Kondracikowski, fot. Joanna Szubzda

ks. Karol Kondracikowski

dyrektor Wydziału Duszpasterstwa białostockiej kurii
24.12.2024

- Bliskość jest szczególnym elementem, którego potrzebujemy i którego nam brakuje, dobre słowo, zwykłe przytulenie przy życzeniach, przy łamaniu się opłatkiem. Myślę więc, że dobrze po prostu sobą się ucieszyć w tym czasie i tym, że jesteśmy razem - podkreśla ksiądz.

Andrzej Skiepko, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Skiepko

starosta hajnowski
23.12.2024

Do Białowieży mają wrócić pociągi. - Z naszej strony wszystko zostało przygotowane, przesłane do Warszawy. W styczniu ma być podpisane porozumienie trójstronne z PKP S.A. i PKP PLK w sprawie przekazania torowiska - poinformował starosta hajnowski.

Stanisława Kozłowska, fot. Sylwia Krassowska

Stanisława Kozłowska

skarbnik Białegostoku
23.12.2024

- W zasadzie od 1999 roku to największym wydatkiem są wydatki na oświatę - mówi skarbnik Białegostoku Stanisława Kozłowska.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok