Radio Białystok | Gość | Tadeusz Truskolaski [wideo] - prezydent Białegostoku

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku

25.01.2024, 07:34, akt. 09:40

- Myśli były różne, ale jednak przeważyła ta odpowiedzialność za miasto - mówi o decyzji o ponownym starcie w wyborach na prezydenta Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Tadeusz Truskolaski, fot. Barbara Sokolińska
Tadeusz Truskolaski, fot. Barbara Sokolińska


0:00
0:00
Z Tadeuszem Truskolaskim rozmawia Edyta Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jest prezydentem miasta nieprzerwanie od 2006 roku i nie chce tej misji kończyć wiosną tego roku, a powalczyć o następną kadencję. Gościem Polskiego Radia Białystok jest pierwszy oficjalnie ogłoszony kandydat na prezydenta Białegostoku - Tadeusz Truskolaski. Rozmawia z nim Edyta Wołosik.


Edyta Wołosik: Gościem Polskiego Radia Białystok jest prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, choć dziś powinnam raczej powiedzieć: pierwszy oficjalny kandydat w kwietniowych wyborach. Dzień dobry.


Tadeusz Truskolaski: Dzień dobry państwu.


Skąd decyzja, by już teraz oficjalnie ogłosić ten start?


Dlatego że bardzo dużo osób mnie pytało, także z mediów, no i kiedyś musiałem powiedzieć. Pytano już w listopadzie, w grudniu i powiedziałem, że pod koniec stycznia, na przełomie stycznia i lutego ogłoszę decyzję. Ponieważ już ten termin się zbliża, a tych pytań rzeczywiście codziennie było bardzo dużo – i od najbliższych, i od dalszych – no każdy, kto mnie spotkał to pytał, już trochę miałem tego dosyć i ogłosiłem.


A czy jest to zagranie PR-owe, na zasadzie pierwszy oficjalny kandydat?


Nie, nie myślałem, że będę pierwszy. Zresztą, czy to ma jakieś znaczenie? Być może ma, ale to nie było powodem. Myśleliśmy, że ktoś już zgłosi, ale tak się złożyło, że jestem pierwszy, chociaż to chyba nic nie oznacza. Na pewno będą inni kontrkandydaci, bo miasto jest duże i zawsze w Białymstoku kilku kandydatów na prezydenta było.


Przewijają się różne nazwiska, m.in. jeśli chodzi o Zjednoczoną Prawicę, o Prawo i Sprawiedliwość to marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki czy też obecny poseł Sebastian Łukaszewicz albo też miejski radny Henryk Dębowski. Dowiemy się wszystkiego tak naprawdę do 14 marca, bo wtedy mija termin rejestracji kandydatów.

A pan prawie 18 lat pełni funkcję prezydenta Białegostoku. Nie chciałabym wypominać wieku, ale sam pan otwarcie mówi o tym, że nabył pan prawa emerytalne, więc pojawia się naturalne pytanie – czy panu się jeszcze chce, czy nie myślał pan, żeby już odpocząć i skupić się na czymś innym?


Nie no, to oczywiście myśli były różne, ale jednak przeważyła ta odpowiedzialność za miasto. Ja wczoraj tak trochę nieskromnie się porównałem do Donalda Tuska – nieskromnie, bo to jest w pewnej skali, ja to może tak w skali 1:100 mogę się porównywać, ale skoro on wrócił jako tak powiedziałbym nieoficjalnie prezydent Europy, ale tak naprawdę oczywiście przewodniczący Rady Europejskiej – też mówią niektórzy, że z pokaźną emeryturą, że mógłby sobie na Bahamach popijać drinki z parasolkami, a on zrobił gigantyczną pracę dla Polski, to ja w tej mniejszej skali też mogę się jeszcze poświęcić i na tę emeryturę, na ten odpoczynek jeszcze nie iść.

Dzisiaj się to przesuwa, bo ludzie koło 70-tki są jak najbardziej sprawni zarówno intelektualnie, jak i fizycznie i sprawują różne funkcje. No już nie chcę wypominać wieku prezydentowi Stanów Zjednoczonych Joe Bidenowi na przykład, czy też ciągle pracujący – ponad 97 lat – Marian Turski, którego bardzo, bardzo podziwiam. Więc ta granica się przesuwa. Tak z 30 lat mi jeszcze zostało (śmiech).


Tu nie chodzi też tak do końca o wypominanie wieku, ale pojawiały się i w tej kadencji takie zarzuty opozycyjnych radnych, co widać np. w interpelacjach czy w wystąpieniach na sesji, że często bywa pan poza miastem, że nie ma pana tutaj…


To bardzo dobrze.


Że nie dba pan o miasto…


O nie, nie, to nieprawda.


Mówię o tych zarzutach i dlatego zapytałam, czy panu się jeszcze chce.


Bycie poza miastem to nie znaczy, że się nie dba o miasto. Zresztą dzisiaj, przy nowoczesnych środkach łączności można zarządzać tak samo dobrze z Białegostoku jak i będąc 200 czy 500 km poza miastem, bo przecież mamy telefony, mamy łączność również poprzez Internet. A poza miastem – dzisiaj właśnie jadę do Warszawy, spotykam się z ministrami i to kilkoma, będę rozmawiał o ważnych sprawach dla miasta.

To właśnie przyspawanie się do fotela – to jest grzech, a nie to, że ktoś jest aktywny. To jest tak – jak się chce uderzyć kogoś, to się kij znajdzie, prawda? Opozycja jest po to, żeby krytykować, ale jak krytykuje bezpodstawnie, to się ośmiesza.


O czym chce pan mówić w tej kampanii wyborczej?


Przede wszystkim ja myślę, że warto mówić o takiej dobrej kontynuacji, ale też o zmianach. Wczoraj padło takie hasło: „Nowoczesny Białystok w demokratycznej Polsce”. Myślę, że to oddaje z jednej strony to, co chcemy zrobić w Białymstoku, a z drugiej strony ta nadzieja na to, że wreszcie jesteśmy w tej Polsce w pełni demokratycznej i że samorząd wreszcie będzie miał godne miejsce.

To nie znaczy, że będzie wszystko idealnie, to tak nie ma w życiu, ale że będą określone zasady. Osiem lat rządziła tzw. Zjednoczona Prawica. Pierwsze trzy, cztery lata to jeszcze mieliśmy względny spokój, ale ostatnie cztery-pięć lat to naprawdę była walka od przetrwanie i tak naprawdę było to niszczenie samorządów, szczególnie tych dużych, miejskich.


Panie prezydencie, ale czy zdaje pan sobie sprawę z tego, że gdy wygra pan kwietniowe wybory i będzie pan rządził przez kolejne pięć lat to będzie to ogromne wyzwanie, może nawet porównywalne z tym, o czym pan przed chwilą powiedział? Bo teraz już nie będzie wymówki, bo mamy zmianę sytuacji w kraju po 15 października, rząd się zmienił, wojewodę też już mamy takiego, jak pana opcja. Więc nie będzie tych wymówek, że nie ma pieniędzy, że ciężko jest rządzić. Czy ma pan poczucie i takie zapewnienie, że w samorządach będzie dobrze?


To znaczy zapowiedzi są takie, że ma być lepiej, w tym sensie, że będziemy mieli stabilne źródła finansowania. Wiadomo, że nigdy nie ma tyle pieniędzy, żeby na wszystko wystarczyło, bo o tym uczy ekonomia. W każdej rodzinie i w każdej społeczności jest taka zasada, że potrzeby są nieograniczone, a możliwości są ograniczone. I trzeba właśnie umiejętnie gospodarować tymi ograniczonymi zasobami.

Ale mamy oczywiście pewne zaległości z ostatnich pięciu lat, chociażby hala widowiskowo-sportowa czy też trzeba byłoby uruchomić lotnisko pasażerskie…


Tutaj właśnie chciałabym przerwać, bo gdy powiedziałam wczoraj swojemu mężowi, że będę z panem rozmawiać to usłyszałam: „Błagam, tylko nie pytaj o lotnisko, bo nie da się tego słuchać”. Ja częściowo szanuję sugestię męża, ale właśnie lotnisko, hala widowiskowo-sportowa, przez ostatnie lata słyszeliśmy, że przez decyzje rządzących z Prawa i Sprawiedliwości nie udało się tego zrealizować. 

Więc ja tylko pytam – czy jeżeli wygra pan wybory, to czy w ciągu pięciu lat lotnisko uda się uruchomić i czy przynajmniej rozpocznie się budowa hali widowiskowo-sportowej?


Uważam, że tak. To znaczy oczywiście pod pewnymi warunkami, że będzie to pewna koalicja dla tych rzeczy. Koalicja niekoniecznie polityczna, tylko koalicja w postaci samorządu miejskiego, wojewódzkiego i przynajmniej Portów Lotniczych. Dlatego że narzucić na małe miasto czy na prezydenta ten ciężar – ja bym go jeszcze uniósł, ale przeszkadzano mi. Gdyby mi nie przeszkadzano…


Ale teraz można liczyć na to, że ani wojewoda, ani rząd nie będą przeszkadzać.


Nie, wojewoda to nie przeszkadzał. Jeżeli chodzi o halę, to tam uchylił pozwolenie na budowę, mam do niego trochę pretensji z tego powodu, że można było to załatwić inaczej. Po prostu powiedzieć meteorologom – słuchajcie, przenieście tę budkę w inne miejsce…


No ale tak się nie stało, ale panie prezydencie…


I ta budka nadal jest nieprzeniesiona, a mamy podpisane porozumienie z Instytutem (Meteorologii i Gospodarki Wodnej – przyp. red.) – rok temu było podpisane – i Instytut się nie kwapi…


To teraz może będzie okazja, żeby przenieść budkę, skoro sytuacja się zmieniła.


No, najwyższa pora.


Panie prezydencie, czy uruchomimy budowę hali i czy uruchomimy lotnisko w ciągu pięciu lat, jeśli wygra pan wybory?


Tak, już w tym roku powinno być pozwolenie na budowę na halę, ale jak widzicie państwo – pięć lat straciliśmy, żeby od początku wyrobić wszystkie dokumenty. Ja uważam, że jeśli ja będę prezydentem, to halę otworzę.


Czekamy więc na tę inwestycję, czekamy też na wybory samorządowe. 7 kwietnia pierwsza tura, druga ewentualnie 21 kwietnia.


Urodziłem się 7 kwietnia, chociaż mam wpisane 10 (śmiech).


Wybierać będziemy nie tylko prezydentów, burmistrzów i wójtów, ale też radnych samorządu różnych szczebli. Bardzo dziękuję za wizytę w Polskim Radiu Białystok.


Dziękuję bardzo, życzę miłego dnia.  

| red: bs


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno

wicemarszałek Senatu
22.07.2024

O sytuacji w mediach publicznych, które nie otrzymują pieniędzy z abonamentu od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Sidney Polak, źródło: mat. pras.

Sidney Polak

polski wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor
20.07.2024

- Zapraszam wszystkich do Augustowa. Nie byłem jeszcze na takiej imprezie i na scenie zdecyduję, co zagramy. Zobaczę, jak się ludzie bawią - mówi muzyk, który wystąpi na Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
18.07.2024

- W tym sezonie założyliśmy miejsce nie niższe niż 8. Wolę podchodzić dość ostrożnie do wszelkich przewidywań, szczególnie, że mają one przełożenie na finanse - mówi prezes Wojciech Piertkiewicz.


Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja, 17.07.2024,

Norbert Jadczuk

Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja
17.07.2024

Mieszkańcy gminy Nurzec-Stacja nie mieli nic wspólnego ze znieważeniem żołnierzy przy granicy polsko-białoruskiej.

Andrzej Aleksiejczuk, 16.07.2024, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Aleksiejczuk

Andrzej Aleksiejczuk, wiceprzewodniczący Podlaskiej Rady OPZZ
16.07.2024

Radzie Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w przyszłym roku.

Joanna Fiodorow, fot. Joanna Szubzda

Joanna Fiodorow

trenerka Wojciecha Nowickiego
11.07.2024

Jak będą wyglądać ostatnie trzy tygodnie Wojciecha Nowickiego przed startem na igrzyskach w Paryżu


dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
9.07.2024

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już wyniki matur.

Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.


prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.


Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.


Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok