Radio Białystok | Gość | Piotr Koszarek [wideo] - lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców

Piotr Koszarek [wideo]

lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców

27.09.2023, 07:36, akt. 09:04

- Jesteśmy jako jedyne ugrupowanie pierwszą siłą w tych wyborach, która startuje poza systemem partyjnym, poza tymi partiami, które istnieją i są już w parlamencie - mówi lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców Piotr Koszarek.

Piotr Koszarek, fot. Marcin Gliński
Piotr Koszarek, fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Piotrem Koszarkiem rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W Polskim Radiu Białystok przedstawiamy programy wyborcze ogólnopolskich komitetów wyborczych. 

Tym razem o propozycjach Bezpartyjnych Samorządowców ze swoim gościem - liderem tej listy w Podlaskiem Piotrem Koszarkiem rozmawia Renata Reda.


Renata Reda: Skąd pan do nas przyjechał?


Piotr Koszarek: Przyjechałem z objazdu województwa podlaskiego. Byłem w Sejnach, na spotkaniu z samorządowcami w Suwałkach…


Ale pan nietutejszy...


To prawda, tak jest. Pochodzę z Dolnego Śląska, z Wrocławia.


Ile osób z Podlasia jest na Waszej liście?


Siedem.


A pozostałe osoby z jakich regionów Polski?


Pozostałe osoby pochodzą z różnych regionów Polski, bo jesteśmy projektem, który jeszcze nie ma struktur ogólnopolskich - te struktury tworzymy i uważamy, że trzeba mieć odwagę, żeby startować z różnych części Polski. To jest 920 kandydatów, jesteśmy jako jedyne ugrupowanie pierwszą siłą w tych wyborach, która startuje poza systemem partyjnym, poza tymi partiami, które istnieją i są już w parlamencie. Więc jesteśmy czymś nowym, ale też i los nam sprzyja, bo wylosowaliśmy „jedynkę”, co uważam, że jest dobre dla nas i dobrym prognostykiem dla Polski, dla samorządów.


Na ile zna pan Podlaskie i czy chce pan do nas przenieść Dolny Śląsk?


Nie chcę przenieść Dolnego Śląska, chciałbym przenieść dobre praktyki, które mamy nie tylko na Dolnym Śląsku, bo przypominam, że projekt Bezpartyjnych Samorządowców ponad 10 lat temu i to dotyczy województwa dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego. W województwie podlaskim też są przedstawiciele – czy w Augustowie, czy burmistrz Sejn, który jest z naszego ugrupowania Bezpartyjnych Samorządowców.

Jestem przekonany, że ta samorządowa siła, samorządowa rodzina, która teraz startuje razem z nami w wyborach parlamentarnych również będzie kontynuowała swoją misję w wyborach samorządowych w kwietniu przyszłego roku.


Z perspektywy Dolnego Śląska - jak powinna wyglądać obrona przed wrogiem wschodniej Polski?


Podgrzewanie przez topowych polityków dzisiaj emocji, zarówno po lewej, jak i po prawej stronie sceny politycznej nie ma wiele do czynienia z rozsądkiem, ze zdrowym myśleniem. Budowanie napięcia związanego z kampaniami referendalnymi czy budowanie napięcia u normalnych Polaków, którzy na co dzień się tym nie interesują jest niewskazane. Jesteśmy krajem bezpiecznym, krajem, który posiada swoje wojsko, krajem, który należy do NATO. Uważam, że powinniśmy się skupić na obronie polskiej wschodniej granicy, a nie budować wokół tego tematu zbytniego napięcia...


Nie powinniśmy budować jednostek wojskowych na wschodniej granicy?


Jak najbardziej tak. Powinniśmy budować jednostki we wschodniej Polsce, bo tu dzisiaj jest zagrożenie.


A od kogo to zagrożenie? Skoro mówi pan, że jesteśmy tacy bezpieczni.


Uważam, że błędem była likwidacja przez poprzednio rządzących jednostek wojskowych w Polsce wschodniej, ale i nie tylko, bo na zachodzie jest bardzo podobnie. Dziś to zagrożenie mamy na wschodzie, to jest oczywiste – mamy wojnę w Ukrainie, która zatrzymała...


Czyli jesteśmy zagrożeni ze strony chociażby Rosji? Tak czy nie?


Pani redaktor. Wojna jest za naszą granicą. Sprawy, o których parę lat temu czy w poprzednich wyborach w ogóle byśmy nie myśleli w kontekście bezpieczeństwa państwa dzisiaj wyglądają zgoła inaczej. Dzisiaj rakiety spadają parę kilometrów za polską granicą i powinniśmy dyskutować o tym, dlaczego te zakupy są dokonywane dopiero teraz, a nie były dokonywane za jednych i drugich rządów. My patrzymy jako taki...


A może już w przeszłość nie patrzmy, tylko zaradźmy złu, które może się pojawić w przyszłości?


Pani redaktor, ja jestem przeciwny rozliczaniu przeszłości, bo my patrzymy jako samorządowcy w przyszłość. Bazujemy na swoim doświadczeniu, natomiast trzeba patrzeć krytycznie na to, co się działo w kontekście obrony państwa zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. My ostatnio zajmujemy się częściej aferami. Powinniśmy się zająć sprawami, które są blisko ludzi. Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych wartości w naszym życiu i o to bezpieczeństwo powinni dbać specjaliści w kontekście obronności.


To jakie problemy mają mieszkańcy przygranicznych miejscowości?


Tych problemów jest sporo. Jeśli pojedzie się do powiatu sejneńskiego, tam usłyszy pani całkiem inne problemy, niż problemy z pogranicza polsko-białoruskiego. Debata publiczna sięgnęła takiej temperatury, w której ludzie są straszeni i gra się w debacie politycznej dzisiaj tym, czy powinniśmy...


Ale czy pan spotkał się z opiniami mieszkańców, że są straszeni, czy faktycznie się boją, czy to jest tylko taki fakt medialny, a oni czują się bezpiecznie?


Trzeba odróżnić dwie rzeczy. Najistotniejszą - to, co czują ludzie i to, co oni mówią podczas spotkań i to, co się dzieje dzisiaj w komunikacji medialnej. Jesteśmy przed wyborami i wiemy, że nic rozsądnego dzisiaj od polityków wielkich formacji nie usłyszymy.

My jako Bezpartyjni Samorządowcy proponujemy Polskę inną - rozsądną, w której ludziom powiemy prawdę, jak to wygląda. A sprawy, które są do naprawienia powinniśmy naprawiać bazując na naszym doświadczeniu. Dzisiaj te emocje przed wyborami się podgrzewa tylko w celu uzyskania korzyści politycznej.


Z wielu stron słychać głosy, że nie wiadomo, czyją formacją jesteście. Że pewnie PiS-u, może Platformy Obywatelskiej, bo marszałek województwa dolnośląskiego wywodzi się z tej partii, a jest od wielu lat teraz jednym z liderów Bezpartyjnych Samorządowców, z kolei pan w dolnośląskim urzędzie marszałkowskim jest jego bliskim współpracownikiem od 10 lat. To z jaką formacją polityczną jest wam po drodze?


Nam jest blisko ze zdrowym rozsądkiem. Zdrowy rozsądek wskazuje na to, że koalicję zawiera się na poziomie regionalnym po to, żeby realizować program, z którym idzie się do wyborów. I to samo dotyczy naszego programu ogólnopolskiego, dotyczącego spraw, z którymi idziemy do wyborów parlamentarnych.

Tak, to prawda - mamy koalicję zarówno z Platformą Obywatelską, PSL-em, jak i Lewicą w województwie lubuskim, gdzie skutecznie wdrażamy programy opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Pokazujemy, że tak - da się to zrobić i jesteśmy doświadczeni, ale skuteczni, bo to jest nasz atut.

A w województwie dolnośląskim mamy koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, gdzie przejęliśmy 22 linie kolejowe i rewitalizujemy je za państwo. A nie może być tak, że tutaj w województwie podlaskim samorząd miejski przejmuje dworzec kolejowy, po czym oddaje go PKP, żeby go wyremontować, a PKP nic z tym nie robi. My pokazujemy skuteczność w działaniu samorządowym i chcemy tę skuteczność pokazać też na poziomie krajowym.

Czy można to osiągnąć z jednymi i z drugimi? Tak, my jesteśmy tego przykładem. My to robimy skutecznie od 10 lat i ja jestem dumny, że współpracuję z marszałkiem przy tych tematach, zarówno rządząc w poprzedniej kadencji z Platformą, jak i teraz z Prawem i Sprawiedliwością.

Natomiast czemu marszałek został powtórnie wybrany? Dlatego, że jest skuteczny. Dlaczego kandyduję? Bo chciałbym się dostać do parlamentu, żeby pójść i nieść te sprawy samorządowe i realizować je na poziomie rządowym, bo jak wiemy tam są większe środki, większe możliwości, żeby zająć się sprawami, które są blisko ludzi. Które nas dotyczą jako rodziców w edukacji, nas dotyczą jako rodziny w kontekście zdrowia. 

My postulujemy o to, żeby powstał PIT zerowy, w którym wszyscy zapłacimy 0 procent, bo to są nasze, ciężko zarobione pieniądze - niezależnie, czy płacimy 12 proc., 32 czy zryczałtowane stawki - postulujemy, żeby dla wszystkich prawo podatkowe było jedno - proste i przejrzyste. Oddajmy ludziom pieniądze, które zarabiają - niech oni wydadzą je w sposób, który uznają za stosowny, bo to oni będą wydawać na edukację swoich dzieci, to oni będą wydawać na swoje leczenie i to oni będą wydawać je w naszym państwie.


A skąd pieniądze na polskie wojsko?


Tak samo jak pieniądze na kwestie PIT-u zerowego. Dzisiaj mało kto wie, że PIT w budżecie państwa to jest tylko, podkreślę tylko 60 mld zł, a plan na przyszły rok na 500 czy 800 plus to jest ponad 80 mld zł. Czy ktoś pytał obecnie rządzących skąd te pieniądze się wezmą? Nie, one wynikają przede wszystkim z większej ściągalności VAT-u, przede wszystkim wynikają z tego, że rozwija się państwo i ten budżet państwa z roku na rok rośnie. Tymi pieniędzmi trzeba po prostu rozsądnie gospodarować. My nie jesteśmy za tym, żeby komukolwiek cokolwiek zabierać, ale też nie jesteśmy za tym, żeby nadmiernie to wszystko rozdawać w postaci pakietów socjalnych.

Z czym idziemy do parlamentu? Idziemy przede wszystkim z zerowym PIT-em, z poprawą edukacji, wzmocnieniem służby zdrowia. Idziemy z tematami rodzinnymi, bo kobieta powinna dostawać zasiłek macierzyński niezależnie od tego, czy pracuje, czy nie pracuje, bo kobiety też bardzo często prowadzą działalność gospodarczą i muszą ją przerywać. Mamy duopol PiS-u i Platformy na scenie politycznej, czemu my mówimy stanowcze nie i stanowcze stop.

| red: bs


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS




Mateusz Ziemblicki, źródło: PRB/archiwum prywatne

dr Mateusz Ziemblicki

ekspert prawa europejskiego, dyrektor biura wojewody podlaskiego
2.01.2025

Pod hasłem „Bezpieczeństwo, Europo!” Polska rozpoczęła prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Jakie będą priorytety na najbliższe pół roku i co one dla nas oznaczają?

Ziemowit Deptuła, fot. Sylwia Krassowska

Ziemowit Deptuła [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
2.01.2025

- Jestem osobą ambitną i interesuje mnie wygrywanie każdego meczu - mówi Ziemowit Deptuła.

Maciej Białous, 31.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

dr Maciej Białous

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
31.12.2024

- W nowym roku życzę nam tego, żeby mniej emocjonalnie podchodzić do spraw politycznych, tylko bardziej z trzeźwą głową i bez zacietrzewienia - mówi dr Maciej Białous.


prof. Adam Bartnicki, 30.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
30.12.2024

- Wierzmy w to, że będzie lepiej. Ja głęboko wierzę, że ten świat w 2025 roku będzie jednak lepszy i bezpieczniejszy niż w 2024 - mówi prof. Adam Bartnicki.

Paweł Małaszyński, fot. Joanna Szubzda

Paweł Małaszyński [wideo]

aktor teatralny i filmowy, muzyk, wokalista, autor tekstów
29.12.2024

- Ja na pewno nie jestem aktorem, którym chciałbym być. Zagrałem główne role w paru serialach, które osiągnęły ogromną popularność, ale po pewnym czasie zauważyłem, że wpadłem w pułapkę swojego wizerunku i odgrywanych ról, czyli zacząłem dostawać non stop takie same propozycje - mówi Paweł Małaszyński.

Renata Szekalska, fot. Piotr Pietruczuk

Renata Szekalska

psycholog, psychodietetyk
26.12.2024

- Faktem jest, że nie tyjemy na święta. My tyjemy właśnie po świętach, ponieważ dokańczamy to, co zostało, czego było za dużo - mówi Renata Szekalska.


Weronika Bochat-Piotrowska i Stefania Piotrowska, fot. Joanna Szubzda

Weronika Bochat-Piotrowska

wokalistka, aktorka teatralna i dubbingowa, użyczyła swojego głosu Vaianie
26.12.2024

- Ja się bardzo utożsamiam z Vaianą. Dla mnie jest to nowy wymiar księżniczki Disneya. To jest dziewczyna, która wie czego chce, jest silna, zdecydowana, odważna. Mamy tutaj dziewczynę, na której barkach jest bardzo wiele - mówi Weronika Bochat-Piotrowska.

ks. Karol Kondracikowski, fot. Joanna Szubzda

ks. Karol Kondracikowski

dyrektor Wydziału Duszpasterstwa białostockiej kurii
24.12.2024

- Bliskość jest szczególnym elementem, którego potrzebujemy i którego nam brakuje, dobre słowo, zwykłe przytulenie przy życzeniach, przy łamaniu się opłatkiem. Myślę więc, że dobrze po prostu sobą się ucieszyć w tym czasie i tym, że jesteśmy razem - podkreśla ksiądz.

Andrzej Skiepko, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Skiepko

starosta hajnowski
23.12.2024

Do Białowieży mają wrócić pociągi. - Z naszej strony wszystko zostało przygotowane, przesłane do Warszawy. W styczniu ma być podpisane porozumienie trójstronne z PKP S.A. i PKP PLK w sprawie przekazania torowiska - poinformował starosta hajnowski.


Stanisława Kozłowska, fot. Sylwia Krassowska

Stanisława Kozłowska

skarbnik Białegostoku
23.12.2024

- W zasadzie od 1999 roku to największym wydatkiem są wydatki na oświatę - mówi skarbnik Białegostoku Stanisława Kozłowska.

Grażyna Dworakowska, fot. Joanna Szubzda

Grażyna Dworakowska

dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
22.12.2024

- Z wielką radością wspominam te wszystkie lata na stanowisku dyrektora BOK, bo wydaje mi się, że przyniosły bardzo dużo dobrego samej instytucji, ale także miastu - mówi Grażyna Dworakowska.

Harcmistrz Krzysztof Jakubowski i ks. harcmistrz Tomasz Kozłowski, fot. Sylwia Krassowska

Krzysztof Jakubowski i ks. Tomasz Kozłowski

komendant ZHP chorągwi białostockiej, harcmistrz i ksiądz harcmistrz
21.12.2024

- Dzieląc się światłem otrzymujemy to światło, nic nie tracimy. Podobnie podczas Świąt Bożego Narodzenia, dzielimy się opłatkiem i radością, kiedy tym się dzielimy, to pomnażamy dobro - mówi ks. Tomasz Kozłowski.


Michał Stefanowicz, fot. Joanna Szubzda

Michał Stefanowicz

prezes spółki Lech
20.12.2024

Od 200 do 300 milinów złotych może kosztować pierwszy białostocki aquapark. Nowoczesny obiekt ma stanąć przy ulicy Andresa w sąsiedztwie spalarni odpadów. Przygotowanie do budowy już trwa.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
19.12.2024

- Niech wszystkie osoby wokół Jagiellonii tych majonezów i słodyczy zjadają jak najwięcej, bo warto jest być z Jagą w tych gorszych i lepszych momentach. Teraz mamy tę erę lepszych momentów - mówi Wojciech Pertkiewicz. 

Romuald Turczyński, fot. Joanna Szubzda

Romuald Turczyński

prezes Stowarzyszenia Bank Żywności Suwałki - Białystok
18.12.2024

Niemal połowa Polaków wyrzuca jedzenie. Czy można tego uniknąć lub chociaż ograniczyć? - Prosimy państwa o to, żeby zachować wstrzemięźliwość przede wszystkim w zakupach - radzi Romuald Turczyński.


Anja Rubik, fot. Joanna Szubzda

Anja Rubik

ambasadorka akcji szczepień przeciwko HPV
17.12.2024

Podlaskie jest pierwszym województwem, które nawiązało współpracę z fundacją Anji Rubik, promującą szczepienia przeciwko wirusowi HPV.

Wiesława Burnos, fot. Joanna Szubzda

Wiesława Burnos

wicemarszałek województwa podlaskiego
17.12.2024

Łączenie podlaskich szpitali to tylko jeden z pomysłów na poprawę ich sytuacji finansowej - mówi wicemarszałek Wiesława Burnos. Specjalny zespół ma przeanalizować funkcjonowanie tych placówek w regionie.

prof. Mirosław Ratkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

prof. Mirosław Ratkiewicz

z Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.
16.12.2024

W Podlaskiem wciąż dochodzi do wielu wypadków z dzikimi zwierzętami. W tym roku było ich już około 900. Wiele jest wypadków z łosiami, jeleniami, zdarzają się też z żubrami. Małych zwierząt takich jak jeże, lisy, kuny, wiewiórki, a nawet ptaki nikt nie liczy.


Agnieszka Maliszewska, fot. Sylwia Krassowska

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
16.12.2024

- Nie liczmy na to, że ceny masła będą drastycznie spadały, dlatego że ceny masła rosną na całym świecie - mówi Agnieszka Maliszewska.

Prof. Robert Ciborowski, 12.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Robert Ciborowski

ekonomista z Uniwersytetu w Białymstoku
14.12.2024

Polacy masowo korzystają z chwilówek - Biuro Informacji Kredytowej podało, że w ciągu roku wartość tych pożyczek wzrosła o blisko 50 procent. Przed świętami może być ich jeszcze więcej.

od lewej: Andrzej Bajguz, Mateusz Kurza i Jakub Pilat, 13.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

Mateusz Kurza i Jakub Pilat

organizator i prowadzący Charytatywny Koncert Świąteczny "Śledź Pingwina"
13.12.2024

To już świecka tradycja - niemal co roku w Białymstoku odbywa się Charytatywny Koncert Świąteczny "Śledź pingwina". W tym roku - z powodu dużego zainteresowania - w ten weekend będą nawet dwa koncerty w kinie Forum z udziałem ponad 20 lokalnych artystów.


prof. Joanna Sadowska, fot. Joanna Szubzda

prof. Joanna Sadowska

historyk z Uniwersytetu w Białymstoku
13.12.2024

- To był szok. Kiedy widzi się tyle wojska na ulicach, w mundury przebiera się dziennikarzy, to pachnie krwią. I faktycznie ludzie się przerazili. Nie wiedzieli, co się wydarzy, więc na początku był to absolutny paraliż. I to jest efekt, o który chodziło - tak o stanie wojennym mówi prof. Sadowska.

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, fot. Marcin Gliński

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz

minister Funduszy i Polityki Regionalnej
12.12.2024

- Płacimy za to, że sąsiadujemy z agresywnym reżimem. Naszym celem jest, żeby ta energia przedsiębiorczości miała wszelkie pole do działania i żeby ten obszar, który jest unikalny turystycznie, mógł dobrze funkcjonować. Stąd uruchomimy instrument preferencyjnego wsparcia inwestycyjnego - mówi minister.

Dominika Dębska, fot, Joanna Szubzda

Dominika Dębska [wideo]

laureatka Grand Press 2024, ze Studia Studia Reportażu i Dokumentu PRB
11.12.2024

- Na pewno temat granicy dla każdego dziennikarza jest bardzo kuszący. O wielu zagadnieniach związanych z kryzysem należałoby mówić z perspektywy wszystkich zaangażowanych stron. I właśnie taki był pomysł, żeby nie oceniać, nie polaryzować, tylko przyjrzeć się temu, co się dzieje na granicy - mówi Dominika Dębska.


Sylwia Wesołowska, fot. Joanna Szubzda

Sylwia Wesołowska

prezes Fundacji "Mali Wojownicy"
11.12.2024

- Dzięki nowym przepisom rodzice przede wszystkim zyskują dodatkowe tygodnie opieki nad dzieckiem w domu. Bo czasu, który nasze przedwcześnie urodzone dzieci spędzają w szpitalu, nie można nazwać urlopem. To jest czas walki o ich życie i zdrowie.

Prof. Joanna Zajkowska, 10.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Joanna Zajkowska

podlaski konsultant w dziedzinie epidemiologii
10.12.2024

- Jest to naturalny sezon, w którym notuje się zwiększoną liczbę zachorowań na infekcje górnych dróg oddechowych, które przenoszą się drogą kropelkową. Zawsze o tej porze mamy wzrost zachorowań, a w tej chwili bardzo dobrze identyfikujemy choroby - covid, grypę, RSV, mykoplazmę - mówi prof. Joanna Zajkowska.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

ekspert do spraw bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku
9.12.2024

- Zakładam, że żadna ze struktur rebelianckich nie była gotowa na to, żeby w ciągu dwóch tygodni wziąć odpowiedzialność za całe państwo - tak o sytuacji w Syrii mówi profesor Daniel Boćkowski.


Anna Tomulewicz, fot. Sylwia Krassowska

Anna Tomulewicz

Prezes Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok
9.12.2024

- Dzisiaj tak naprawdę wolontariusze są w każdym wieku. Bardzo dużo jest dorosłych wolontariuszy, czyli takich, którzy są po trzydziestce, czterdziestce. Sporo jest też młodzieży, która szuka różnych miejsc w swoim życiu - mówi Anna Tomulewicz.

Spotkanie z Pawłem Sołtysem, Festiwal Literacki Zebrane 2019, fot. Joanna Szubzda

Paweł Sołtys

muzyk, pisarz
8.12.2024

Jaki świat wskrzesza Paweł Sołtys "Pablopavo" w swojej mini-powieści "Sierpień"?

Małgorzata Sawicka-Żukowska, 6.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

dr Małgorzata Sawicka-Żukowska

Klinika Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK w Białymstoku
6.12.2024

Rozpoczęła się kolejna akcja "O!piernicz raka". Jej celem jest zbiórka pieniędzy na zakup wyprawek dla dzieci, które czekają na przeszczep szpiku kostnego. Pomysłodawczynią akcji jest doktor Małgorzata Sawicka-Żukowska z Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK w Białymstoku.


Jakub Adamski, fot. Marcin Gliński

Jakub Adamski

dyrektor Departamentu Współpracy Rzecznika Praw Pacjenta
6.12.2024

- Zabiegamy o przedmiot edukacja zdrowotna od lat. Nie wiem, czy jest ważniejsza rzecz, którą dla zdrowia Polaków możemy zrobić. Oczywiście jest to działanie przyszłościowe w tym sensie, że bezpośrednimi beneficjentami są dzieci, ale daje nam to nadzieję, że w przyszłości ich zdrowie będzie zdecydowanie lepsze" - mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Departamentu Współpracy Rzecznika Praw Pacjenta Jakub Adamski.

Krzysztof Jakubowski i Paulina Kiluk, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jakubowski i Paulina Kiluk

komendant ZHP Chorągwi Białostockiej i wolontariuszka Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Białostockiej
5.12.2024

- Ja pomagam bezinteresownie, ale też dużo otrzymuję pracując na rzecz drugiego człowieka. Na pewno wzmacnia to pewność siebie, daje dużo doświadczenia - mówiła w Polskim Radiu Białystok wolontariuszka Paulina Kiluk.

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka

komendant podlaskiego oddziału Straży Granicznej
4.12.2024

- Wzmocnienia bariery uniemożliwiają obecnie jej rozginanie i tak naprawdę przekroczenia granicy mogą się odbywać wyłącznie górą lub podkopami, ale skuteczność nasza jest teraz praktycznie stuprocentowa.


Marek Sakowicz, 3.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

Marek Sakowicz

prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku
3.12.2024

- Wstrzymanie przyjmowania wniosków do programu Czyste Powietrze nie jest równoznaczne z jego zamknięciem. Wszystkie wnioski, które napłynęły do 28 listopada, będą rozpatrywane - mówił w Polskim Radiu Białystok Marek Sakowicz.

Agnieszka Krokos-Janczyło, 2.12.024, fot. Barbara Sokolińska

Agnieszka Krokos-Janczyło

podlaska kurator oświaty
2.12.2024

- Podstawa programowa nowego przedmiotu jest zbudowana na miarę dzisiejszych czasów. Ma holistycznie uczyć dziecko jeśli chodzi o edukację zdrowotną, a takim tematem jest m.in. edukacja seksualna - mówi Agnieszka Krokos-Janczyło.

Ewa Swoboda, fot. Joanna Szubzda

Ewa Swoboda

lekkoatletka
1.12.2024

- Uważam, że jeśli chce się być najlepszym, to trzeba trenować z najlepszymi. Podlasie Białystok jest chyba teraz najlepszym klubem pod względem sportowym, bo jest tutaj Natalia Bukowiecka i Wojtek Nowicki. I ciepłość - jestem też w szoku, że jesteście tacy kochani i otwarci.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok