Radio Białystok | Gość | Wojciech Pertkiewicz - prezes Jagiellonii Białystok

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok

29.05.2023, 08:25, akt. 12:05

Przed Jagiellonią budowa drużyny na kolejny sezon. Finansowo w klubie się nie przelewa, dlatego wiele będzie zależeć od rozmów z radą nadzorczą - mówi prezes Wojciech Pertkiewicz.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Monika Kalicka
Wojciech Pertkiewicz, fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Z prezesem Wojciechem Pertkiewiczem rozmawia Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Znowu była gra poniżej oczekiwań, walka o utrzymanie i rozczarowujące 14. miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce piłkarskiej ekstraklasy Jagiellonia Białystok przegrała na wyjeździe z Lechem Poznań 0:2. Postawa drużyny w tym meczu była jak cały sezon - mizerna.

Koniec zmagań w piłkarskiej ekstraklasie nie oznacza początku urlopów dla władz Jagiellonii Białystok. Wręcz przeciwnie, przed prezesem i dyrektorem sportowym budowa drużyny na kolejny sezon.

Z prezesem klubu Wojciechem Pertkiewiczem rozmawia Jerzy Kułakowski.



Jerzy Kułakowski: Emocje związane z meczem z Lechem i po całym sezonie już opadły czy jeszcze w głowie się kotłuje?


Wojciech Pertkiewicz: I opadły, i kotłuje. Zależy, z której strony patrzymy. Mamy za sobą cały sezon, poszczególne mecze gdzieś w sercu i w głowie pozostają, ale jeszcze w niedzielę podsumowaliśmy sobie sezon z dyrektorem sportowym i szykujemy się do zaprezentowania tego radzie nadzorczej, która będzie w środę.

To będzie i podsumowanie sezonu, i też wstępne plany na sezon przyszły. Łukasz Masłowski jest przygotowany na tip top - wie, jakich zawodników szukamy, na jakie miejsca, mniej więcej, w jakim budżecie się poruszamy. Ale sprawa budżetowa jest tak naprawdę kluczowa, żeby móc podjąć kolejne kroki. A wiemy, że tak długo, jak walczyliśmy o utrzymanie w ekstraklasie, to tych ruchów nie mogliśmy dokonywać, bo zawodnicy chcieli wiedzieć, czy rozmawiają z klubem pierwszoligowym, czy ekstraklasowym. Już od kilku tygodni jest oczywiście dużo, dużo łatwiej, ale jeszcze jest sprawa finansowa.


Całe szczęście, że do Poznania Jagiellonia jechała już pewna swego utrzymania. Czy bał się pan tego, że drużyna może spaść do I ligi?


Bardzo długo odsuwałem to od siebie i uważałem, że potencjał i siła drużyny jest na tyle wysoka, że jakością obronimy ekstraklasę bez dwóch zdań i bardziej powinniśmy patrzeć w górę tabeli. Myślę, że mecz wyjazdowy z Miedzią lekko tę pewność zachwiał, mimo że wtedy jeszcze nie było tak źle, ale popatrzyliśmy, że niekoniecznie jest tak różowo, jak nam się wydaje, i mimo że ten potencjał rzeczywiście w drużynie był i nadal uważam, że on rzeczywiście był i jest, to nie do końca został wykorzystany.


Kluczowa okazała się zmiana trenera. Niektórzy mówili, że trzeba było to już zrobić po rundzie jesiennej. Wytrzymaliście tę presję dłużej, ale przyszedł moment, że postawiliście na człowieka nieoczywistego. Na ile było to ryzyko, a na ile zdecydowało o tym to, że nie było lepszego wariantu, mówiąc i o pieniądzach, i o człowieku?


Jeżeli chodzi o Adriana, to po pierwsze była to osoba, która była w klubie. Znamy Adriana, wiemy, jak funkcjonuje, znamy jego zalety, znamy też jego wady. Pewnie nie wszystkie, bo poznajemy się każdego dnia. Trener Siemieniec, pracując na poziomie ekstraklasowym i prowadząc pierwszą drużynę, też wszedł w trochę nowe środowisko i nie wszystkie jego metody dadzą pożądany przez niego efekt. On też będzie musiał uczyć się prowadzenia.

Na rynku jest wielu trenerów, ale jak sobie analizowaliśmy to dużo wcześniej, to po pierwsze dla kilku trenerów, co do których byliśmy bardzo przekonani, bo bronili się klasą samą w sobie, my nie byliśmy ciekawym tematem z powodu tej niepewność Jagiellonii.

Były też kwestie finansowe. Mamy jeszcze na payrollu trenera Stolarczyk, także drugi trener. Ale poszliśmy dosyć mocno, odważnie i postawiliśmy na trenera nieoczywistego i mamy nadzieję, że on też będzie odważny, m.in. we wprowadzaniu młodych zawodników, z którymi miał dużo wspólnego w drużynie rezerw.

Będąc w grupie czysto operacyjne, która spotyka się co tydzień - dyrektor sportowy, trener rezerw, trenerzy poszczególnych CLJ-tek - mamy nadzieję, że z tego będziemy mieli jakiś chleb w przyszłości i że to ich rozeznanie spowoduje, że rozwój tych zawodników będzie jeszcze bardziej dynamiczny i będzie ich więcej dołączało. Ale mają to być zawodnicy jakościowi. Nam nie jest potrzebny przepis o młodzieżowcu, nam jest potrzebna zdrowa ocena umiejętności zawodnika - on ma się bronić umiejętnościami, a nie wiekiem.


Z tego, co pan powiedział, rozumiem, że umowa z trenerem Siemieńcem obowiązuje - utrzymanie drużyny oznacza przedłużenie kontraktu.


Tak, tak się umawialiśmy. Był jeden formalny kłopot, ale został rozwiązany na zarządzie Polskiego Związku Piłki Nożnej, który pozwala w tym momencie współpracować z trenerami dłużej niż do końca rundy, z tymi, którzy jeszcze nie mają licencji UEFA Pro, ale już są na kursie. Są to: Adrian Siemieniec, Kamil Kuzera i trener, który przejmuje Raków, Dawid Szarga. Tych trzech trenerów może legalnie rozpocząć przygotowania z drużynami od 1 lipca.


Trenera Jagiellonia ma, a jaką będzie mieć drużynę? Na co dzisiaj stać klub, jeśli chodzi o finanse, albo może, na co nie stać? O finansach Jagiellonii mówi się dużo i mówi się źle.


Mówi się prawdziwie. Sytuacja nie jest różowa. Na pewno nas stać na kolejną reorganizację finansową. Z czym to się będzie wiązało? Myślę, że będę mądrzejszy po środowym spotkaniu z radą nadzorczą.

Do pewnego poziomu finanse mamy zabezpieczone, niemniej cały czas holujemy dosyć wysokie koszty kontraktów z zawodnikami, którzy odchodzili w poprzednim sezonie. To nie jest tak, jak się potocznie uważa - że podaje się rękę, zawodnik odchodzi i już nie ma kosztów. Jeszcze rok będziemy spłacać Ivana Runje, będziemy spłacać Martina Pospisila, spłacamy Konrada Wrzesińskiego, Bitoka, trenera Stolarczyka. Tu to była świadoma decyzja, ale tamci czterej zawodnicy to takie ogony, które ciągniemy, a one za sobą ciągną sześć zer.

Boleję nad sytuacją Jagiellonii. Nie uważam, że to jest coś normalnego, ale tak jest. Nie krytykuję, muszę z tym się zmierzyć i myślę, że potrzebujemy jeszcze dobrych 10-12 miesięcy, żeby spróbować odciąć przeszłość i powiedzieć, że teraz już jesteśmy tylko i wyłącznie na swoim.


Należałoby pewnie wymienić z pół drużyny tej podstawowej jedenastki. Nie będzie Guala. Nie wiadomo co, chyba że pan prezes wie, z wypożyczonymi Nguiambą i Meną. Wydaje się, że trzeba przebudować blok defensywny, skrzydłowi czy wahadłowi - to wszystko kuleje.


Nie kuleje, bo teraz sezon zakończyliśmy, nie kulejąc. Kuleliśmy w rundzie jesiennej, kiedy rzeczywiście było sporo kontuzji. Na wiosnę było ich dużo mniej. Protokoły wprowadzone przez lekarza Kwiatkowskiego naprawdę zadziałały. Zawodnicy byli zadowoleni.

Co do przebudowy drużyny mamy świadomość odejścia Guala, mamy świadomość odejścia Michała Pazdana, Izraela Puerto i Tomasa Prikryla. Chcielibyśmy współpracować z Nguiambą. Po zakończeniu sezonu dostał on nakaz powrotu do Spezii i zobaczymy, co się wydarzy. Spezia też jeszcze walczy o utrzymanie w Serie A.

Sam Aurélien jest zadowolony. Początkowo był bardzo rozczarowany, ale później wszedł do drużyny, on jest mega pozytywną jednostką, scala szatnię i obcokrajowców, i Polaków, a i też broni się sportowo. Jest to więc zawodnik, z którym chcielibyśmy współpracować, ale przejęcie jego kontraktu jest niemożliwe. On we Włoszech zarabia potężne pieniądze. Znam wysokość jego pensj - to byłaby historycznie wysoka pensja w Jagiellonii, mimo że tutaj paru chłopaków też miało potężne kominy płacowe.


90 tysięcy Ivana Runje to byłoby mało przy Nguiambie?


Bardzo mało.


A co z tymi transferami do? Pan prezes wymienił kilku zawodników, którzy odejdą, więc miejsca są.


Na dziś mamy już podpisanego jednego zawodnika, który do nas dołączy.


Mówimy o młodym Marczuku ze Stali Rzeszów.


Tak, na prawą flankę dołączy do nas obiecujący zawodnik. Pozostałe pozycje, tak jak wspominałem, były uzależnione m.in. od tego, na którym miejscu skończymy.

Bardzo intensywnie pracuje dyrektor sportowy. Był w kilku kierunkach. Rozmowy trwają. Byli na wyjeździe we Francji, rozmawiali i oglądali zawodników, tych, których już mieliśmy wcześniej wytypowanych. Dzieje się. Lista jest długa, ale oczywiście też trzeba mieć na uwadze jedną rzecz - okienko transferowe letnie teoretycznie jest łatwiejsze, bo jest duża podaż zawodników. Z drugiej strony musimy mieć świadomość, że nie jesteśmy klubem pierwszego wyboru.

Na dziś mamy listę na te miejsca, o których mówiliśmy. Środek defensywy to jest minimum dwóch zawodników i w zależności od tego, jak pójdą mistrzostwa Europy Matysikowi, Lewickiemu, Abramowiczowi, to musimy się liczyć z tym, że jakaś oferta się pojawi. Jeżeli to nie będzie oferta z gatunku śmiesznych, to będziemy musieli ją rozpatrzyć, chociażby ze względów finansowych.

Potrzebujemy zawodników do środka defensywy dwóch, jak nie trzech. Prawa strona - Tomas odchodzi, przychodzi Marczuk jako taki wahadłowy. Ale też nie uciekamy od tego, żeby tutaj poszukać doświadczonego zawodnika, bo jeszcze jest Paweł Olszewski, Saček,Taras, Nene, więc ten środek - powiedzmy - wstępnie mamy zabezpieczony. Ale będzie jeszcze potrzebny czwarty zawodnik na wypadek kartek czy też kontuzji.

No i szpica. Odchodzi Gual, więc potrzebujemy mocnego strikera. Na razie kwoty są bardzo wysokie. Bramkostrzelnego napastnika wszyscy poszukują. Jeżeli chodzi o takich, którzy już mają liczby, to żądania są ponad nasze możliwości, i wielu klubów polskich. Jeżeli chodzi o tych, którzy już tych liczb nie mają, są nieoczywistymi, to tu się kłania skauting, pewnego rodzaju znajomości, kontakt z zawodnikiem i jego historią, to dlaczego był nieefektywny. To powoduje, że jego wartość delikatnie spada i wtedy możemy wejść, tak jak było z Gualem.


Kibice bardzo często pytają, czy król Jesus zostaje, czy nie? Ja wszystkim odpowiadam, że pewnie zostaje, tylko że jeżeli przyjdzie oferta z Arabii Saudyjskiej albo Chin, to klub takiej nie odrzuci.


Jesus ma jeszcze dwa lata kontraktu. Jeżeli te oferty będą atrakcyjne dla dwóch stron, czyli dla klubu i dla zawodnika, to się nad tym na pewno pochylimy.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok
Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.

prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.


Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.

Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.


Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.

Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.


prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.


prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).


dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.


Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.


Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.


Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.


Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.


dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.

fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.


fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.

Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok