Radio Białystok | Gość | Wojciech Strzałkowski - przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok

Wojciech Strzałkowski

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok

14.11.2022, 07:50, akt. 16:42

"Z czego wynika taka słaba pozycja w tabeli? Przede wszystkim można powiedzieć, że to niespotykany pech, bo weźmy pod uwagę ilość kontuzji w jednej tylko formacji, formacji obronnej. Czy to nie można nazwać pechem, żeby pięciu stoperów doznało kontuzji w jednej rundzie?" - mówi Wojciech Strzałkowski.

Wojciech Strzałkowski, fot. Robert Bońkowski
Wojciech Strzałkowski, fot. Robert Bońkowski


0:00
0:00
Z Wojciechem Strzałkowskim rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Na trzynastym miejscu zakończyła rundę jesienną Jagiellonia Białystok w piłkarskiej ekstraklasie. Jest to rozczarowanie dla kibiców drużyny ze stolicy Podlasia. Jakie są przyczyny tego niepowodzenia i czy jest szansa, by na wiosnę coś się zmieniło? M.in. o tym z przewodniczącym rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciechem Strzałkowskim rozmawia Adam Janczewski.

 
 
 

Adam Janczewski: Tylko 5 punktów nad strefą spadkową i aż 23-punktowa strata do lidera. Z takim bilansem zakończyła rundę jesienną Jagiellonia Białystok. Nie jest to chyba wymarzona pozycja w tabeli rady nadzorczej klubu. 



Wojciech Strzałkowski: Oczywiście, że nie. Ani członkowie rady nadzorczej, zarząd i myślę, że i całe środowisko piłkarskie nie jest zadowolone z tego wyniku. Jest to poniżej oczekiwań, które wszyscy pokładaliśmy w drużynie na początku sezonu. No tak to jest w życiu - chciałoby się, żeby było lepiej, a wychodzi niestety trochę gorzej.



Zakładaliście, że gdzie będzie Jaga po jesiennej serii gier?



Ja zawsze byłem przeciwnikiem ustawiania takich celów, że mamy być na drugim, trzecim, pierwszym czy dziesiątym miejscu. Zawsze mówiłem: grajmy w pełni swoich możliwości, a nawet powyżej swoich możliwości, żeby zdobywać jak najwięcej punktów. Z czego wynika taka słaba pozycja w tabeli? Przede wszystkim można powiedzieć, że to niespotykany pech, bo weźmy pod uwagę ilość kontuzji w jednej tylko formacji, formacji obronnej, na pozycji środkowego stopera. Wiadomo, że Ivan Runje od zeszłego roku jest kontuzjowany, na chwilę wrócił do gry i znowu jest kontuzjowany. Michał Pazdan był kontuzjowany, Israel Puerto miał kontuzję, Bogdan Tiru miał kontuzję i nawet młody Miłosz Matysik przez chwilę miał kontuzję. Czy to nie można nazwać pechem, żeby pięciu stoperów doznało kontuzji w jednej rundzie?



Drużyny, którym gra nie idzie, zawsze mówią o pechu.



Ja nie szukam usprawiedliwienia, tylko stwierdzam fakty. Ci zawodnicy byli kontuzjowani. Wiadomo, że po kontuzji zawodnik wracający nie jest w pełnej formie. Ale zwróćmy uwagę na to, co się dzieje z przodu. Przecież naszych dwóch atakujących ofensywnych Imaz i Gual strzelił po 8 bramek i są w czubie tabeli strzelców, wyprzedza ich tylko dwóch zawodników po dziewięć bramek, ex aequo na drugim miejscu jest Marc Gual i Jesus Imaz. I to pokazuje, że pewnie bylibyśmy dużo wyżej, gdyby nie ten nieszczęsny pech i poważne kontuzje. 



Jak pan ocenia pracę trenera Macieja Stolarczyka i jego sztabu?



Nie chcemy takiej sytuacji, która miała miejsce przed rokiem, czyli zwalnianie trenera w połowie rozgrywek, w połowie sezonu. Już po rundzie jesiennej w zeszłym roku taka sytuacja miała miejsce i niewiele to poprawiło na wiosnę. Uważam, że trener Stolarczyk powinien spokojnie dograć rozgrywki do końca sezonu. Natomiast wiem również z jakichś informacji płynących od drużyny, że robi dobrą robotę. Może być za mało impulsywny przy swojej ławce, może niektórzy oczekiwaliby, żeby bardziej gestykulował, czy bardziej był impulsywny, ale mi się wydaje, że nie po tym ocenia się trenera, jak bardzo biega wokół ławki i czy kopie butelki z wodą. Ocena jest średnio pozytywna, bym powiedział, bo wynik wskazuje na to, że jesteśmy na dole tabeli, a ocena trenera to jest właśnie pozycja wśród drużyn, które ubiegają się o tytuł mistrza polski. Dajmy czas trenerowi Stolarczykowi do końca sezonu. Powinien spokojnie przepracować jeszcze przerwę zimową, obóz przygotowawczy w Turcji i stanąć do rozgrywek na wiosnę. Mam nadzieję na lepsze wyniki. Oby więcej pech nie prześladował naszych zawodników, oby więcej nie było takich kontuzji, jakie były na jesieni.



Jak pan ocenia pracę prezesa Wojciecha Pertkiewicza? Zaraz minie rok, od kiedy jest w Jagiellonii na tym stanowisku. To jego pierwszy sezon, kiedy mógł od podstaw wdrożyć swoje pomysły.



Jest to zupełnie inny typ menadżera niż wcześniejsi nasi prezesi. Pertkiewicz pracuje bardziej na budżetach, "na tabelkach", co oczywiście nie jest złe, bo pilnuje wydatków bardzo skrupulatnie. Jest bardzo samodzielny, tylko w trudnych sytuacjach, jakiś takich wyjątkowych konsultuje najtrudniejsze sytuacje z radą nadzorczą, a w większości spraw operacyjnych, sportowych jest samodzielny. Przypomnę, że w sprawach sportowych wspiera go dyrektor do spraw sportowych pan Łukasz Masłowski i wydaje mi się, że ten zespół zarządzający, czyli prezes i dyrektor sportowy, dobrze sobie radzą, jeśli chodzi o dobór kadry. Przypomnę tylko, że i przedłużenie kontraktu Imaza i przedłużenie również pobytu Marka Guala w Białymstoku, w Jagiellonii, to jest ich zasługa. Pewnie trenera również.



Żeby zamknąć te ostatnie miesiące w wykonaniu Jagiellonii Białystok... Klapa rundy w pańskiej ocenie? 



Klapą rundy moim zdaniem jest mecz w Zielonej Górze z trzecioligowcem. Tego nie można było przegrać. Wydaje mi się, że takim punktem zwrotnym w tym meczu było niestrzelenie karnego i potem już się atmosfera posypała, i te gole się posypały. I druga klapa to mecz z Legią Warszawa. Uważam, że te pierwsze 15 minut, kiedy Jagiellonia cisnęła dosłownie Legię, widać było, że w szeregach Legii było zdezorientowanie. Uważam, że po strzeleniu bramki nie trzeba było się cofać, tylko trzeba było iść do przodu. Następne 15 minut to nie jest aż tak dużo czasu, żeby nie starczyło sił na początku meczu, można było dalej przycisnąć. Moim zdaniem błędem było cofnięcie się. Taka taktyka spowodowała, że poleciały kolejne bramki.



Postarajmy się znaleźć coś pozytywnego. Objawienie rundy?



Takim zawodnikiem bardzo solidnym, który zasługuje na wyróżnienie jest Imaz, który gra nie tylko w ataku, ale bardzo często się cofa do obrony i pomaga drużynie w obronie, widać to po każdym meczu, po ilości przebiegniętych kilometrów przez Jesusa. Oczywiście Marc Gual jest jak najbardziej widocznym wzmocnieniem, ale trzeba wspomnieć również o młodych zawodnikach: o Kowalskim, o Lewickim, czy Matysik - to jest młody zawodnik, który bardzo dobrze sobie radzi zarówno na pozycji stopera, jak i w sobotę grał na pozycji pomocnika defensywnego i w tych dwóch formacjach bardzo dobrze sobie radzi. Uważam, że ten zawodnik ma przed sobą wspaniałą przyszłość sportową. 



Jakie są plany na przerwę zimową? Czy kibice mogą spodziewać się jakichś wzmocnień?



Zazwyczaj przerwa zimowa to nie jest okres, kiedy są jakieś spektakularne transfery, ale na pewno tutaj cały czas sztab poprzez sieć swoich skautów przygląda się ciekawym zawodnikom, których można by pozyskać i myślę, że należy liczyć na wzmocnienie, natomiast o szczegółach nie chciałbym w tej chwili mówić, bo część tych rozmów jest po prostu średniozaawansowana.



Wyzwaniem chyba jest też odbudowanie formy defensywy.



Zdecydowanie tak. Ten czas mam nadzieję, że posłuży temu, żeby po tych kontuzjach zawodnicy, którzy wrócili albo wrócą tak jak Pazdan, który nie gra jeszcze czy nasz bardzo dobry środkowy defensywny pomocnik Taras Romańczuk, to wspaniały człowiek, jako osoba i jako zawodnik, mam nadzieję, że wrócą już do treningów i pomogą drużynie właśnie w tej formacji obronnej po przerwie zimowej, po obozie w Turcji, gdzie są bardzo dobre warunki do treningu, dobre warunki też bytowe, bardzo dobra żywność, świeże owoce, warzywa, też dużo możliwości treningowych, jak również dużo możliwości meczów sparingowych, bo do Turcji przyjeżdża bardzo dużo drużyn z Europy, dlatego że tam jest klimat odpowiedni do tego, żeby trenować w tym czasie.



To jak będzie wyglądał harmonogram tych przygotowań?



Zawodnicy wyjeżdżają już po sylwestrze, drugiego stycznia, bardzo wcześnie, ze względu na mistrzostwa świata. To bardzo nietypowe mistrzostwa świata, bo zazwyczaj odbywają się w lecie, a w tym roku odbywają się na jesieni, więc te kalendarze są lekko zaburzone, bo już wcześniej wszystkie ligi w Europie, na świecie, kończą rundę jesienną i wcześniej zaczynają tak jak w Polsce, w ostatni weekend stycznia, dlatego też obóz zaczyna się już drugiego stycznia. Po sylwestrze jadą zawodnicy i wracają na tydzień przed pierwszym meczem.



Wspomniał pan o mistrzostwach świata. W tym tygodniu rozpoczynają się w Katarze. Jak pan ocenia szansę naszej reprezentacji w tym turnieju?



Najczęstszym myślę zwrotem w mediach i w rozmowach Polaków o mistrzostwach świata będzie wyjście z grupy. Jeśli dobrze pamiętam w 1986 roku ostatni raz Polska wyszła z grupy.



To było wtedy uznane za porażkę.



36 lat nie możemy wyjść z grupy na mistrzostwach światach, więc wydaje mi się, że biorąc pod uwagę rachunek prawdopodobieństwa, nam się po prostu tym razem już należy ta odrobina szczęścia, bo w piłce nożnej, w sporcie, też szczęście jest potrzebne, żebyśmy mogli jako Polacy, polska reprezentacja, wyjść z tej nieszczęsnej grupy i cieszyć się następną fazą rozgrywek.



To może pokusi się pan o wytypowanie wyników, chociażby tego pierwszego meczu z Meksykiem?



To jest wróżenie z fusów, ale okej, niech będzie. Z Meksykiem będzie 2:1, wygramy oczywiście.



Arabia Saudyjska?



Trochę bym się obawiał o Arabię Saudyjską, bo to bezpośredni sąsiad Kataru, ale strzelałbym 2:0.



I remis z Argentyną?



Przyjmuję w ciemno, przy dwóch zwycięstwach, trzeci remis z Argentyną.



W ostatnich tygodniach z Jagiellonią trenował kadrowicz Karol Świderski. Jak forma tego zawodnika? Czy on może stanowić o sile naszej reprezentacji?



Miły człowiek, wspaniały talent, uśmiechnięty jak zwykle. Mile wspomina naszą Jagiellonię. Sam fakt, że wrócił do nas na treningi, świadczy o tym, że mamy dobre relacje. Wielki talent. Jak widzimy na meczach reprezentacji, kiedy obrońcy drużyny przeciwnej skupiają się na Robercie Lewandowskim, wtedy Karol Świderski ma trochę więcej luzu, trochę więcej miejsca i może pokazać swoje zdolności, strzelać bramki. Liczę na niego.



W 61. minucie z Meksykiem na 2:1.



Tak przyjmujemy.



Trzymamy kciuki za biało-czerwonych. Dziękuję za rozmowę.

| red: sk, sp, zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok
Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.

prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.


dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.

Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.


Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.

Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski


gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.


prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.


Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.


kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.


Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.


Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.


Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.


Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.

fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.

fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.


Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.

Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.

Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok