Radio Białystok | Gość | Waldemar Kraska [wideo] - wiceminister zdrowia

Waldemar Kraska [wideo]

wiceminister zdrowia

5.10.2022, 08:13, akt. 10:49

"Dług zdrowotny w zakresie chorób nowotworowych po pandemii jest dość duży. Chcemy, aby pacjenci mieli nie tylko szybki dostęp do leczenia, ale także równy dostęp w całym kraju. Kładziemy na jakość, żeby w każdym miejscu w naszym kraju, ta jakość leczenia była taka sama" - mówi Waldemar Kraska.

Waldemar Kraska, fot. Sylwia Krassowska
Waldemar Kraska, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Z Waldemarem Kraską rozmawia Renata Reda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Kryzys energetyczny, ale też duże inwestycje w kilkunastu szpitalach pediatrycznych w Polsce, w tym w białostockim - placówki dostaną pieniądze z Funduszu Medycznego. O tym z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską rozmawia Renata Reda.

Renata Reda: 228 milionów złotych dostanie tylko jeden szpital — UDSK w Białymstoku. To pieniądze z Funduszu Medycznego, ale takich zastrzyków ma być więcej dla pozostałych szpitali w Polsce. Na jakie wsparcie w najbliższym czasie z Funduszu Medycznego mogą liczyć szpitale? 



Waldemar Kraska: W tej chwili rozstrzygnęliśmy konkurs dla szpitali pediatrycznych. To jest 14 nowych propozycji finansowych na rozbudowę infrastruktury właśnie szpitali pediatrycznych w całym kraju. 



Białostocki szpital jest w czołówce tych, co dostały najwięcej, bo nawet Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach dostało 60 milionów mniej niż UDSK.



Tak, rzeczywiście. I w rankingu, jeżeli spojrzymy na listę podmiotów, które zakwalifikowały się do tego rozdania, szpital w Białymstoku był na piątym miejscu, czyli bardzo wysoko. To mnie bardzo cieszy, że wniosek był bardzo dobrze przygotowany, dlatego szpital otrzymał tak duże dofinansowanie. W całym kraju to jest ponad 3 miliardy złotych. To jest naprawdę bardzo duży zastrzyk pieniędzy, szczególnie dla tych szpitali pediatrycznych, które są bardzo ważnym elementem naszego systemu ochrony zdrowia, to są najmłodsi ludzie, którzy wymagają najczęściej szybkiej diagnostyki, szybkiego leczenia. Tak, jak w Białymstoku, te pieniądze będą przekazane głównie na rozbudowę AOS, czyli leczenia ambulatoryjnego. Wiemy, że przebywanie dziecka na oddziale szpitalnym wiąże się z dużym stresem i dla dziecka, i dla rodziców, a wiele badań diagnostycznych, wiele procedur medycznych możemy wykonać ambulatoryjnie, więc w tym kierunku idzie Białystok i to bardzo dobrze. 



Ten konkurs był skierowany do pediatrii. Jakie konkursy będą w najbliższym czasie dla pozostałych szpitali? 



Z Funduszu Medycznego, który co roku jest zasilany kwotą 4 miliardów złotych, to jest program przewidziany na lata 2021-2027, w sumie to będzie ponad 40 miliardów zł i także na jesieni właśnie z tego subfunduszu, w którym przeznaczamy pieniądze na tak zwane inwestycje strategiczne, czyli infrastrukturę strategiczną, chcemy ogłosić kolejny konkurs na onkologię. Wiemy, że to też jest bardzo ważne, szczególnie po okresie pandemii dług zdrowotny w zakresie chorób nowotworowych jest dość duży. Chcemy, aby pacjenci mieli nie tylko szybki dostęp, ale także równy dostęp w całym kraju. Także kładziemy na jakość, żeby w każdym miejscu w naszym kraju, obojętnie czy to jest duży ośrodek akademicki taki jak Białystok, a także w mniejszych, ta jakość leczenia była taka sama, żeby ta procedura, która jest wdrażana w przypadku choroby nowotworowej, była wszędzie jednakowa. 



Czy to będzie także związane z tym, że od stycznia wchodzi w życie Narodowa Sieć Onkologiczna? 



Tak. Chcemy, aby od stycznia weszła ta ustawa o Krajowej Sieci Onkologicznej. To jest bardzo fajny pomysł, który początkowo obejmie wszystkie szpitale onkologiczne tą siecią. W połowie roku chcemy już pewne ośrodki przesiać, bo tak jak powiedziałem, chcemy, aby ośrodki miały wystandaryzowane procedury, żeby te leczenia odbywały się na podobnych standardach. To dla pacjenta jest też ważne. Myślę, że najważniejsze i najbardziej odczuwalne jest też to, że w sieci onkologicznej każdy pacjent będzie miał swojego przewodnika po tym systemie. To będzie jego koordynator, który będzie mu umawiał wizyty, konsultacje, diagnostykę, leczenie, rehabilitację. Czyli od momentu, kiedy dostajemy czasem złą wiadomość, że jesteśmy chorzy onkologicznie i czasami świat się nam przewraca o 190 stopni, nie wiemy, co dalej zrobić, będziemy mieli osobę przeznaczoną specjalnie dla nas i ta osoba będzie nas prowadziła przez ten czasem zawiły system onkologiczny.



Pacjenci Białostockiego Centrum Onkologii doskonale wiedzą, o czym pan mówi, bo tam, ten system jest już wdrożony. Na jakie wsparcie mogą liczyć szpitale, jeżeli chodzi o rosnące koszty związane z prądem, z ogrzewaniem? Czy rząd pracuje nad jakimiś rozwiązaniami dla nich? 



Szpitale są zaliczane do tej infrastruktury krytycznej, czyli tutaj nośników ciepła nie może zabraknąć, mówiąc o ogrzewaniu, ale także oczywiście o prądzie. Doskonale wiemy, że te ceny także dotykają ochronę zdrowia, dlatego także w tej chwili, szczególnie dla tych mniejszych szpitali, które borykają się z tymi problemami, wprowadzamy mechanizmy ochronne. W tej chwili odbywają się rozmowy dyrektorów NFZ z poszczególnymi dyrektorami szpitali o podniesienie o 16% wyceny punktów, które szpitale wypracowują. Czy to wystarczy? Trudno w tej chwili powiedzieć, bo te ceny niestety z dnia na dzień się zmieniają, raz spadają, raz rosną. Chcemy rozmawiać z dyrektorami i tę informację podjąć.



A co już dyrektorzy sygnalizują?



Dyrektorzy sygnalizują, szczególnie po tej ustawie podwyżkowej, że w tej chwili te pieniądze na podwyżki są, ale niestety wzrosły koszty utrzymania całego zakładu pracy. Chodzi tu o koszty energii i na pewno my musimy się nad tym pochylić, żeby dyrektorzy nie generowali długów, a przetrwali ten trudny okres, który nie wiadomo, ile będzie trwał. 



Jakie sygnały, w jakim czasie popłyną do dyrektorów, jeżeli chodzi o pomoc rządu w kwestii kosztów ogrzewania, prądu? 



Myślę, że jak najszybciej, bo ten czas biegnie. Za chwilę zaczyna się już sezon grzewczy, zbliża się okres zimowy, więc te koszty będą na pewno dość duże. To też jest uzależnione, z jakiego źródła energii ciepła korzysta dany szpital. Dla każdego szpitala musimy opracować oddzielne rozwiązanie. 



Jakie są prognozy resortu zdrowia odnośnie epidemii koronawirusa? 



Mam nadzieję i te prognozy, którymi w tej chwili dysponujemy, pokazują, że przez najbliższe tygodnie, a nie chcę wybiegać daleko w przyszłość, bo to tak, jak z prognozą pogody, nie zawsze się sprawdzają, wydaje mi się, że nie będzie aż tak dużych wzrostów. Aczkolwiek, to, co się w tej chwili dzieje w krajach Europy Zachodniej, widzimy systematyczny wzrost nowych przypadków. Jeżeli chodzi o łóżka szpitalne, bo to jest jakby najbardziej miarodajny wskaźnik, one u nas zatrzymały się na poziomie około 3 tysięcy zajętych łóżek. Trochę teraz zaobserwowaliśmy od 1 września wzrost zajętych łóżek pediatrycznych, ale może jest to związane z powrotem dzieci do szkół. Zrobiliśmy także prognozę od pierwszego października, kiedy młodzież studencka wraca do nauki, nie będzie raczej widocznych wzrostów zakażenia. Mam nadzieję, że także ta akcja komunikacyjna, z którą ruszyliśmy, czyli przekonywanie osób do tej dawki przypominającej, która jest skierowana na ten wariant Omikron, odniesie skutek, bo troszeczkę to jest inna komunikacja, chcemy docierać do ludzi, żeby ich przekonać wiedzą medyczną, pokazać, że ta szczepionka jest bezpieczna, skuteczna i warto się zaszczepić. 



Ostatnio dużo mówi się też o jodku potasu i warto mówić, zwłaszcza tym osobom, które kupują, i nie daj Boże, biorą na zapas. 



To jest pewne niebezpieczeństwo, dlatego zrezygnowaliśmy z rozdysponowania tego jodku wśród mieszkańców, ponieważ tak jak to było z ruchem antyszczepionkowym, także w tej chwili obawiamy się, że w mediach społecznościowych mogą się pokazać różne fake newsy, które będą mówiły, że jest niebezpieczeństwo, proszę wziąć tę tabletkę, a to nie jest obojętne dla naszego zdrowia. To jest preparat, który blokuje naszą tarczycę przed wchłanianiem radioaktywnego jodu, dlatego myślę, że w tej chwili wojewodowie rozdysponowują te tabletki po poszczególnych gminach i jeżeli będzie, nie daj Boże, taka potrzeba, mieszkańcy na pewno będą o tym powiadomieni i wtedy należy taką tabletkę przyjąć.



Za kilka dni gminy mają przedstawić wykaz miejsc, gdzie te tabletki będą dostępne w razie potrzeby. Dziękuję za rozmowę.


| red: sk, sp


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS




Artur i Ewa Żmijewscy, 22.02.2025, fot. Gabriela Lasota

Artur i Ewa Żmijewscy

muzycy
22.02.2025

Leonard Cohen przemawiał do publiczności tak, jak przemawia się do przyjaciół. Jego piosenki pięknie i poetycko opowiadają o rzeczach, które dotyczą każdego - mówi Artur Żmijewski.

Ania Karolska, fot. Sylwia Krassowska

Ania Karolska

finalistka VI edycji Niebieskiego Mikrofonu
22.02.2025

Moja muzyka to popowo-jazzowa historia dziewczyny, która się rozwija. Chciałabym, żeby było głośno o mojej muzyce i o tym, że po czterdziestce można mieć różne, fajne nowe projekty w życiu.

Artur Żmijewski, źródło: mat. pras.

Artur Żmijewski

aktor, reżyser, wokalista
21.02.2025

Po latach sukcesów na deskach teatralnych i przed kamerą wkracza w świat muzyki, oddając hołd twórczości Cohena, której jest wielkim wielbicielem.


dr Konrad Szamryk, fot. Sylwia Krassowska

dr Konrad Szamryk

językoznawca z UwB
21.02.2025

- Z perspektywy naukowej nie ma czegoś takiego jak osobny język podlaski - zauważa dr Konrad Szamryk.

Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

Julianna Olańska

finalistka VI edycji Niebieskiego Mikrofonu
20.02.2025

YUOS jest i zawsze będzie, to było moje alter ego, ale podjęłam decyzję, że przyszedł czas w mojej twórczości, mojej świadomości i dojrzałości, by nie ukrywać się pod jakimikolwiek pseudonimami.

Adam Musiuk, fot. Marcin Gliński

Adam Musiuk

Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków
20.02.2025

"My zaniedbujemy wiedzę o naszych własnych zabytkach. Jeździmy w świat - tam się zachwycamy zabytkami, a okazuje się, że świat przyjeżdża do nas i widzi to, czego my nie widzimy. Próbuję to mieszkańcom Podlasia pokazać - to dziedzictwo kulturowe, które mamy na Podlasiu" - mówił w Polskim Radiu Białystok Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków Adam Musiuk.


Krzysztof Kozicki, wójt gminy Piątnica, 17.02.2025, fot. Adam Dąbrowski

Krzysztof Kozicki

wójt gminy Piątnica
19.02.2025

Czy po pół roku od otwarcia widać wpływ obwodnicy Łomży na miasto i sąsiednie gminy? Jak ocenia ją samorządowiec z gminy wcześniej doświadczonej ruchem ciężarówek?

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski

dziekan Wydziału Ekonomii Uniwersytetu w Białymstoku
19.02.2025

- To, co jest dobre dla przedsiębiorców, jest dobre dla pracowników, bo mają wspólne cele - uważa prof. Ciborowski. - Jeśli przedsiębiorstwa się bogacą, to bogacą się i ludzie, bo jak nie ma przedsiębiorstw, to nie ma gdzie pracować, nie ma gdzie zarabiać, nie ma dochodów.

Patrycja Kuprjanowicz i Paweł Czaban, czyli Deluzja, 17.02.2025, fot. Tomasz Kleszczewski

Patrycja Kuprjanowicz i Paweł Czaban, czyli Deluzja

finaliści VI edycji Niebieskiego Mikrofonu
18.02.2025

Patrycja śpiewa, gra na gitarze, instrumentach klawiszowych, Paweł to perkusja i produkcja. Piosenki tworzą wspólnie, niedługo wyjdzie pierwsza płyta, a za sobą mają już pierwszą trasę koncertową.


Julita Niepłoch-Sitnicka, fot. Sylwia Krassowska

Julita Niepłoch-Sitnicka [wideo]

kandydatka na wójta Grabówki
18.02.2025

- Nie chcę budować miejskich ratuszy, tylko skupić się na potrzebach mieszkańców - mówi Julita Niepłoch-Sitnicka.

Gary Guthman i Doman Nowakowski, 16.02.2025, fot. Miłka Malzahn

Doman Nowakowski i Gary Guthman

autor libretta i kompozytor muzyki do musicalu "Vesper"
17.02.2025

7 marca w Operze i Filharmonii Podlaskiej premiera musicalu "Vesper". To poruszająca opowieść inspirowana życiem Polki Krystyny Skarbek - jednej z najbardziej niezwykłych postaci II wojny światowej, bohaterki Wielkiej Brytanii i Francji, której historia przez wiele lat nie była znana szerokiemu światu.

Radosław Hancewicz, fot. Sylwia Krassowska

Radosław Hancewicz

rzecznik prasowy podlaskiej KAS
17.02.2025

- Rozliczenie deklaracji podatkowej za pośrednictwem Twój e-PIT jest bardzo proste i trwa kilka minut - mówi Radosław Hancewicz.


Sw@da i Niczos, 14.02.2025, fot. Adam Janczewski

Sw@da i Niczos

Zdobywcy 2. miejsca w finale polskich preselekcji do Eurowizji
15.02.2025

- Jesteśmy pełni wdzięczności za to, co się wydarzyło. Świetnie się czujemy. Jesteśmy przeszczęśliwi i wzruszeni tym, że otrzymaliśmy od ludzi takie wsparcie - powiedział po finale polskich preselekcji do Eurowizji Sw@da.

Sw@da i Niczos, 14.02.2025, fot. Niczos/Facebook

Sw@da i Niczos

finaliści polskiej preselekcji do Eurowizji
14.02.2025

W piątkowy (14.02) wieczór Sw@da i Niczos zaprezentowali piosenkę "Lusterka". Duet z naszego regionu walczył o udział w Eurowizji w szwajcarskiej Bazylei.

prof. Agnieszka Wilczewska, 12.02.2025, fot. Barbara Sokolińska

prof. Agnieszka Wilczewska

z Wydziału Chemii Uniwersytetu w Białymstoku
14.02.2025

- Zakochanie to etap szaleńczy, wariacki, na emocjach, motylach w brzuchu. Człowiek zakochany jest w stanie euforii, czuje się pobudzony, wyróżniony. To jest zawsze korzystne dla naszego organizmu - mówi prof. Agnieszka Wilczewska.


Jarmo - Michał Jarmoszuk, 12.02.2025, fot. Barbara Sokolińska

Jarmo

finalista VI edycji Niebieskiego Mikrofonu
13.02.2025

Do trzech razy sztuka? Taką mam cichą nadzieję - mówi Jarmo, czyli Michał Jarmoszuk, który trzeci rok z rzędu jest finalistą naszej muzycznej zabawy.

Mariusz Dąbrowski, fot. Sylwia Krassowska

Mariusz Dąbrowski

dyrektor Biura Promocji Gospodarczej UMWP
13.02.2025

- Do tej pory eksportowaliśmy towary niskomarżowe, głównie produkty rolno-spożywcze. Sektor IT, czy w ogóle sektor technologiczny pokazuje, że świat się zmienia. Jeśli jako Polska mamy coś znaczyć, to powinniśmy być w awangardzie sztucznej inteligencji - mówi Mariusz Dąbrowski.

Sasi (Ewa Onacewicz), 12.02.2025, fot. Gabriela Lasota

Sasi

finalistka VI edycji Niebieskiego Mikrofonu
12.02.2025

Ubiegłoroczny występ na finale Niebieskiego Mikrofonu to był mój pierwszy wielki koncert - mówi Sasi, czyli Ewa Onacewicz, która drugi raz z rzędu jest finalistką naszej muzycznej zabawy.


Marcin Iwaniuk, fot. Sylwia Krassowska

Marcin Iwaniuk [wideo]

kandydat na stanowisko wójta Grabówki z KWW "Przyjazna Grabówka"
12.02.2025

- Chcę być osobą, która ma wpływ na decyzje i funkcjonowanie tej gminy. (…) Suwerenność Grabówki jest dla mnie w tej chwili najważniejsza - mówi Marcin Iwaniuk.

mjr Błażej Łukaszewski, fot. Sylwia Krassowska

mjr Błażej Łukaszewski

rzecznik II zmiany Zgrupowania Zadaniowego Podlasie
11.02.2025

- Jeśli ktokolwiek zostanie przyłapany na spożywaniu alkoholu czy posiadaniu środków odurzających, automatycznie jest wszczynane postępowanie dyscyplinarne - mówi mjr Błażej Łukaszewski.

Szymon Hołownia, fot. Sylwia Krassowska

Szymon Hołownia

marszałek Sejmu, kandydat na prezydenta RP
10.02.2025

- Do swojej kandydatury będę przekonywał wszystkich, którzy są zmęczeni wybieraniem cały czas między PiS a PO, którzy chcieliby, żeby sprawy w Polsce wreszcie ruszyły do przodu - mówi Szymon Hołownia.


Bogdan Dyjuk, 10.02.2025, fot. Barbara Sokolińska

Bogdan Dyjuk

członek Zarządu Województwa Podlaskiego
10.02.2025

- Bon turystyczny jest przeznaczony dla mieszkańców innych regionów kraju, zameldowanych w innych województwach, którzy spędzą u nas co najmniej dwa noclegi. Chcemy pokazać, że nasz region jest atrakcyjny nie tylko w lipcu i drugiej połowie sierpnia, ale równie dobrze można przyjechać na majówkę czy we wrześniu - mówi Bogdan Dyjuk.

Maxim, fot. Tomasz Kleszczewski

Maxim (Piotr Maksim)

finalista VI edycji Niebieskiego Mikrofonu
8.02.2025

Jestem stuprocentowym raperem, muzykiem, artystą, który stara się tworzyć różne nurty - mówi finalista Niebieskiego Mikrofonu.

Krzysztof Kuling i Grzegorz Kuczyński, 4.02.2025, fot. Gabriela Lasota

Krzysztof Kulling i Grzegorz Kuczyński

organizatorzy Biegu Pamięci Sybiru
8.02.2025

Choć na Bieg Pamięci Sybiru w Białymstoku nie ma już miejsc - ciągle można dołączyć do tego wydarzenia wirtualnie.


prof. Wojciech Śleszyński, fot. Joanna Szubzda

prof. Wojciech Śleszyński

dyrektor Muzeum Pamięci Sybiru
7.02.2025

- Zaskoczenie i trauma - to jest to, co najczęściej przebija we wspomnieniach Sybiraków odnośnie pierwszej wywózki - mówi prof. Wojciech Śleszyński.

Katarzyna Todorczuk, fot. Joanna Szubzda

Katarzyna Todorczuk [wideo]

kandydatka na wójta Grabówki
7.02.2025

- Teraz, kiedy w końcu mamy swoją gminę, czas inwestować po naszej stronie. Chcemy teraz sami o sobie decydować. Nie musimy za każdym razem walczyć o to, co nam się należy - podkreśla Katarzyna Todorczuk.

Dorota Wyszkowska, fot. Joanna Szubzda

Dorota Wyszkowska

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
6.02.2025

- Od lat obserwujemy spadek liczby ludności w Podlaskiem, a prognozy na kolejne dekady są bardzo niepokojące - jeśli tendencja się utrzyma, to za 35 lat nasz region straci tylu mieszkańców, ile obecnie liczy cały Białystok - mówi Dorota Wyszkowska.


Karol Pilecki, 5.02.2025, fot. Barbara Sokolińska

Karol Pilecki

przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w podlaskim sejmiku
5.02.2025

- Most za ponad 100 mln zł spełniający prawie kryteria dróg krajowych jest tutaj naprawdę istotną, strategiczną rzeczą. Przy takiej inwestycji trzeba było od razu przewidzieć kwestie dróg dojazdowych - mówi Karol Pilecki o nowoczesnym moście na Bugu, który łączy Granne w województwie podlaskim z miejscowością Krzemień Wieś w Mazowieckiem.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski [wideo]

były piłkarz, były europoseł, przedsiębiorca, kandydat na wójta gminy Grabówka
3.02.2025

- Gmina Grabówka potrzebuje dobrego gospodarza. Dlatego podjąłem się tego wyzwania, czyli startu w wyborach na wójta. Chciałbym, żeby nasza gmina rozwijała się znacznie szybciej niż dotychczas - mówi Tomasz Frankowski.

Katarzyna Antosiewicz, Piotr Romaniuk i Paweł "Szucher" Szuszkiewicz z zespołu Szeptucha i Andrzej Bajguz, 3.02.2025, fot. Barbara Sokolińska

Zespół Szeptucha

zwycięzcy konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok 2021
3.02.2025

- My, jako podlascy artyści, powinniśmy się nawzajem wspierać, kibicować, bo im głośniej o Podlasiu, tym głośniej o nas. Jako zespół Szeptucha od początku chcieliśmy naszą nazwą, muzyką, całą kreacją promować nasz region - mówią muzycy.


ppor. Marta Zapolska, fot. Sylwia Krassowska

ppor. Marta Zapolska

z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku
3.02.2025

- Kwalifikacja wojskowa to nie jest nabór do służby, to jest uregulowanie stosunku do służby wojskowej - mówi ppor. Marta Zapolska.

Anna Kietlińska, fot. Joanna Szubzda

Anna Kietlińska

dyrektorka III LO w Białymstoku
2.02.2025

Dyrektorka III LO w Białymstoku Anna Kietlińska podczas części oficjalnej studniówki zaśpiewała przebój Maryli Rodowicz "Niech żyje bal". Jej występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno uczniów, jak i nauczycieli, a sama dyrektorka została gwiazdą Internetu.

VBS, 31.01.2025, fot. Barbara Sokolińska

Wiktor Bogdan (VBS)

muzyk i wokalista pochodzący z Suwałk, finalista Niebieskiego Mikrofonu
1.02.2025

- Wypłynąłem w wieku 17 lat, uważam, że to był falstart. Później była cisza, trochę studia, trochę zdrowie, ale teraz mam swój come back - mówi VBS.


Łukasz Masłowski, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Masłowski [wideo]

dyrektor sportowy Jagiellonii Białystok
31.01.2025

- Łatwo skóry nie sprzedamy. Patrząc na tę drużynę, jak jest pełna pasji, to możemy być spokojni, że da z siebie wszystko, żeby dojść jak najdalej - mówi Łukasz Masłowski.

Andrzej Bajguz, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Bajguz

dziennikarz Polskiego Radia Białystok
30.01.2025

Dziś premiera płyty "Podlasie pod powierzchnią. Metafory Polski północno-wschodniej" z udziałem m.in. Miss God, Szeptuchy, Swady&Niczos czy Ilo&Friends.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Marcin Gliński

Joanna Zajkowska

Podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
30.01.2025

- Szczyt zachorowań na grypę jest jeszcze przed nami. Sezon zaczął się przed świętami, ale chorych jest rzeczywiście bardzo dużo. Dokłada się do tego i grypa, i krztusiec. Przewidywany szczyt to jest dopiero koniec lutego - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Joanna Zajkowska.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok