Radio Białystok | Gość | nadinsp. Robert Szewc [wideo] - komendant wojewódzki policji w Białymstoku

nadinsp. Robert Szewc [wideo]

komendant wojewódzki policji w Białymstoku

29.09.2022, 07:33, akt. 11:06

- Policjantów nigdy za wiele, bo policjanci to bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo naszego regionu. (...) Nie brakuje chętnych i to nas bardzo cieszy - mówi komendant.

nadinsp. Robert Szewc, for. Joanna Szubzda
nadinsp. Robert Szewc, for. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z nadinsp. Robertem Szewcem rozmawia Grzegorz Pilat | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Czy w województwie podlaskim brakuje policjantów? Biorąc pod uwagę ostatnie decyzje Komendy Głównej Policji, czyli przyznanie dodatkowych wakatów, można odnieść wrażenie, że tak. Czy i gdzie powstanie nowa kompania prewencji? Ilu więcej policjantów będzie w regionie?

Z komendantem wojewódzkim policji w Białymstoku nadinsp. Robertem Szewcem rozmawia Grzegorz Pilat.


Grzegorz Pilat: Skoro jest decyzja z samej centrali o zwiększeniu etatów w podlaskiej policji, to czy w związku z tym brakuje policjantów w naszym regionie?


nadinsp. Robert Szewc: Policjantów nigdy za wiele, bo policjanci to bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo naszego regionu. Ale może odpowiem trochę przewrotnie: nie brakuje chętnych i to nas bardzo cieszy.

W ostatnim czasie, i to jest temat naprawdę bardzo świeżutki, bo 19 września, czyli niewiele ponad tydzień temu, otrzymaliśmy dodatkowe etaty, które pozwolą nam wzmocnić oddział prewencji policji o jedną kompanię - to jest 95 etatów policyjnych.


Gdzie ta kompania trafi?


Docelowo planujemy ulokować ją w Suwałkach, ponieważ widzimy tam pewien problem z wewnętrzną granicą Unii Europejskiej, granicą z Litwą, który w dosyć dużym stopniu komplikuje nam życie i nas angażuje, czyli problem migracji. W pewnym stopniu pewnie sztucznie wywołany, ale nie chce się odnosić do tego, bo jest to chyba wiedza powszechna.


Ale jest to chyba dla was więcej pracy?


Zdecydowanie jest więcej pracy. Dotychczas otrzymywaliśmy i nadal otrzymujemy wsparcie oddziałów prewencji policji z kraju. Jesteśmy bardzo wdzięczni szefostwu, że widzi potrzebę tego wsparcia, bo sami jako garnizon pewnie byśmy sobie z tym nie poradzili.


Czy wciąż w województwie podlaskim "stacjonują" siły policyjne z innych części Polski?


Tak. W tym momencie to jest tylko jedna kompania oddziałów prewencji policji. Działa w systemie rotacyjnym, a więc są to policjanci z różnych części kraju. Natomiast od 3 października otrzymany wsparcie jeszcze jednego oddziału, czyli będzie nas wzmacniała jeszcze jedna kompania.


Ile jest obecnie kompanii w naszym regionie?


W tej chwili mamy 243 policjantów oddziałów prewencji - to są dwie, w pełni skompletowane kompanie oddziałów prewencji.


Teraz będzie trzecia, tak?


Tak. Teraz będzie trzecia. Liczymy na i jeszcze jedną kompanię w przyszłym roku, ale nie chciałbym tak bardzo wybiegać w przyszłość. Warunkiem do tego, abyśmy takie wsparcie otrzymali, jest skompletowanie tej kompanii, czyli spowodowanie, aby te etaty zostały zapełnione.

Warto tutaj wspomnieć, że samo przekazanie etatów nie skutkuje jeszcze skierowaniem policjantów do służby, bo przecież tych ludzi trzeba przyjąć, opracować, znaleźć. Ostatni nabór to 32 osoby - one nie zapełnią natychmiast tych 95 wolnych miejsc.


Czy w jakimkolwiek innym województwie są cztery kompanie prewencji?


No tak. W tych dużych województwach jest ich nawet więcej. Są województwa, w których jest 8 kompanii. Ale jeśli otrzymamy wsparcie jeszcze dodatkowej jednej kompanii, to będziemy już zaliczani do grona - powiedzmy - wyróżnionych.


Czy my, mieszkańcy województwa podlaskiego mamy się czym niepokoić, skoro dostaliśmy etaty na trzecią kompanię prewencji, a być może za chwilę będzie czwarta?


Nie, panie redaktorze. Uspokoję. Tu nie chodzi o wywołanie niepokoju czy zbędnego napięcia. Po prostu otrzymujemy wsparcie z kraju. Ci ludzie muszą przyjechać, muszą być gdzieś zakwaterowani, wyżywieni, więc to są dodatkowe koszty, które ponosi nasza formacja. A jeśli będą na miejscu, to koszty będą zdecydowanie mniejsze. Przemawia za tym więc też ekonomia.

Na marginesie warto wspomnieć o tym, że globalne zagrożenie trochę się zmieniło. Widzimy, ile zmian zaszło w ciągu ostatniego roku. Nie tylko Białoruś, ale i Ukraina. Jesteśmy potencjalnie w strefie zagrożenie. Nie chciałbym wywołać jakiegoś niepotrzebnego napięcia, ale chyba lepiej być przygotowanym do pewnych działań i pewnie lepiej mieć ludzi gotowych do podjęcia tych działań, a nie tylko puste etaty.


Czy policja wciąż pełni tak dużą rolę na granicy? Czy wciąż pomaga Straży Granicznej w tym przygranicznym pasie?


Tak. Oczywiście tutaj komponentem wiodącym jest Straż Graniczna i to ona występuje o konkretne wsparcie. Jest też w tej chwili wsparcie wojska. Ale nie chciałbym tutaj wchodzić w garnitur Straży Granicznej, to jest ich rola. Natomiast to wsparcie oni od nas otrzymują.


Z pana informacji wynika, że skoro podlaska policja "zbroi się" w nowe etaty i w nowych ludzi, to czy inne służby postępują podobnie?


Z tego, co mi wiadomo, ustawa o modernizacji służb mundurowych zakłada wzmocnienie etatowe również Straży Granicznej. Nie chcę operować cyframi, bo nie chciałbym wprowadzać w błąd słuchaczy, ale wiem, że to też są dosyć pokaźne liczby. Wiem, że wojsko w ostatnim czasie otrzymało jakieś dodatkowe etaty.


Powiedział pan trochę przekornie, że nie brakuje chętnych do pracy w policji. Ostatnio przyjęto 32 nowe osoby, co ciekawe prawie połowa z tego to kobiety.


Tak, ale to wyjątkowo silny w kobiety nabór, a te 32 osoby to tylko część przyjętych w tym roku. To był czwarty nabór. Przed nami jeszcze jeden. Łącznie dotychczas przyjęliśmy 152 osoby.

Ale wspomnę o tym, że nie słabnie zainteresowanie. Na biegu, mówiąc kolokwialnie, mamy prawie 200 podań, a od początku roku złożono ponad 440, więc zainteresowanie nie jest mniejsze niż w latach przednich.


Jak dużo ludzi odpada w związku z tym?


Aż tak dużo nie odpada. Natomiast oczywiście jest selekcja, są komisje lekarskie, są testy sprawnościowe, jest psycholog, cały szereg badań, po to, żeby do naszej służby trafił jak najlepszy kandydat.


Czyli przede mną siedzi jeden z najspokojniejszych komendantów wojewódzkich w tym kraju, niemartwiący się o zasoby ludzkie w najbliższym czasie?


Nie martwię się o zasoby ludzkie. Ja generalnie chyba jestem spokojnym człowiek i staram się ten spokój wprowadzać w garnizonie, bo nie ma nic gorszego niż nerwowy przełożony. Nie chciałbym, żeby jakieś niepotrzebne emocje udzielały się podległym mi policjantom.

Natomiast myślę, że cały wschód, mimo tego, że rzeczywiście jesteśmy obciążeni dodatkowymi zadaniami, jest spokojny o ludzi, bo tutaj chętnych nie brakuje. Wcześniej pracowałem w garnizonie lubelskim i tam też chętnych do pracy nie brakowało. Z tego, co wiem, Podkarpacie też tego problemu nie ma. Generalnie więc ta nasza ściana wschodnia jest spokojna o kandydatów.

Zobaczymy, jak długo ten stan będzie trwał. Może sytuacja geopolityczna spowoduje, że ludzie zaczną się obawiać pewnych rzeczy i uznają, że jednak tutaj jest niebezpiecznie, ale nie chciałbym iść w tak daleką przyszłość.

Raz jeszcze uspokajam - to wzmocnienie etatowe absolutnie nie służy temu, aby wywołać jakieś niepotrzebne napięcie i wyciągać błędne wnioski. To jest po prostu zwykła ekonomia i potrzeba.

Dodam, że nie tylko oddziały prewencji policji zostały zasilone. To jest niewielka cyfra, ale otrzymaliśmy 17 etatów na wsparcie posterunków policji. Wystąpiliśmy o kolejne wsparcie etatowe i liczę na nie, bo ustawa modernizacyjna zakłada dosyć spore wsparcie etatowe całej naszej formacji. Można by dużo mówić o tym, bo to jest wsparcie nowego pionu - cyberbezpieczeństwa, który powstał w maju tego roku. To wsparcie etatowe na odtwarzane posterunki policji, wsparcie laboratoriów kryminalistycznych, nowe pracownie genetyki.

Wybiegamy więc już w przyszłość i patrzymy na to, co nas czeka, bo jesteśmy formacją - jak sądzę - nowoczesną i reagującą na zmieniające się sytuacje i zagrożenia.


| red: zmj, sp


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





IGRZYSKA 2024

PNBC

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno

wicemarszałek Senatu
22.07.2024

O sytuacji w mediach publicznych, które nie otrzymują pieniędzy z abonamentu od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Sidney Polak, źródło: mat. pras.

Sidney Polak

polski wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor
20.07.2024

- Zapraszam wszystkich do Augustowa. Nie byłem jeszcze na takiej imprezie i na scenie zdecyduję, co zagramy. Zobaczę, jak się ludzie bawią - mówi muzyk, który wystąpi na Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
18.07.2024

- W tym sezonie założyliśmy miejsce nie niższe niż 8. Wolę podchodzić dość ostrożnie do wszelkich przewidywań, szczególnie, że mają one przełożenie na finanse - mówi prezes Wojciech Piertkiewicz.


Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja, 17.07.2024,

Norbert Jadczuk

Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja
17.07.2024

Mieszkańcy gminy Nurzec-Stacja nie mieli nic wspólnego ze znieważeniem żołnierzy przy granicy polsko-białoruskiej.

Andrzej Aleksiejczuk, 16.07.2024, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Aleksiejczuk

Andrzej Aleksiejczuk, wiceprzewodniczący Podlaskiej Rady OPZZ
16.07.2024

Radzie Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w przyszłym roku.

Joanna Fiodorow, fot. Joanna Szubzda

Joanna Fiodorow

trenerka Wojciecha Nowickiego
11.07.2024

Jak będą wyglądać ostatnie trzy tygodnie Wojciecha Nowickiego przed startem na igrzyskach w Paryżu


dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
9.07.2024

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już wyniki matur.

Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.


prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.


Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.


Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok