Radio Białystok | Gość | Dariusz Piontkowski - wiceminister edukacji i nauki
- Chodzi o to, żeby wprowadzić możliwość nauczania na odległość, gdyby pojawiły się jakieś ekstremalne zjawiska, typu powódź czy wichura, które zniszczyłyby szkołę. Zdarzały się już takie sytuacje i uczniowie byli pozbawieni kontaktu z nauczycielami - mówi Dariusz Piontkowski o rozporządzeniu, które daje możliwość przejścia na naukę zdalną.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Z powodu nieogrzanych klas będzie można zamknąć szkołę, a potem przejść w zdalny tryb nauczania. Taką możliwość daje przygotowane przez resort edukacji rozporządzenie. Jego projekt trafił już do konsultacji.
Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski podkreślał w Polskim Radiu Białystok, że dyrektorzy szkół muszą mieć prawną możliwość podjęcia takiej decyzji w sytuacjach nadzwyczajnych. Polityk dodał, że dotąd zamknięcie szkoły czy przedszkola było możliwe m.in. ze względu na sytuację epidemiczną. Nowe przepisy mają obowiązywać od września.
O zawieszeniu zajęć i przejściu na naukę zdalną zdecyduje dyrektor. Będzie musiał o tym poinformować organ prowadzący i kuratorium.
Z wiceministrem edukacji i nauki Dariuszem Piontkowskim rozmawia Renata Reda.