Radio Białystok | Gość | Wojciech Pertkiewicz - prezes Jagiellonii Białystok

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok

20.05.2022, 08:24, akt. 16:21

"Byliśmy grupą rzemieślników, która wyrywała punkty, wyrwaliśmy ich wystarczająco na to, żeby utrzymać się w ekstraklasie. Uważam, że to nie jest to, na co zasługuje Jagiellonia - na wyrywanie punktów" - ocenia miniony sezon prezes Jagiellonii Białystok.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Monika Kalicka
Wojciech Pertkiewicz, fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Z Wojciechem Pertkiewiczem rozmawia Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Po wielu tygodniach niepewności Jagiellonia Białystok zapewniła sobie utrzymanie w piłkarskiej ekstraklasie, a w sobotę zakończy sezon w Łęcznej. Kibice żółto-czerwonych nie mają czego żałować, bo ich ulubieńcy prezentowali się wiosną mizernie. A jak ten sezon ocenia prezes Jagiellonii Wojciech Pertkiewicz - pyta Jerzy Kułakowski.


Jerzy Kułakowski: Jagiellonia Białystok gra jutro ostatni mecz sezonu, gra na wyjeździe z Górnikiem Łęczna, Górnik już spadł, Jagiellonia wiadomo, że już nie spadnie. Jakie myśli towarzyszą panu przed tym meczem?


Wojciech Pertkiewicz: Dobrze, że to już koniec. Byłem większym optymistą przed rozpoczęciem rundy, typowałem miejsce nie gorsze niż 10, a jest gorsze, bo jeszcze możemy zafalować między 15 a 11. 

Tutaj na słabszy wynik składowych jest mnóstwo, pewne kwestie są dość oczywiste, chociażby takie jak dość długie kontuzje Jezusa Imaza, Israela Puerto, czy też Ivana Runje. 

Ta drużyna pod nową batutą Piotra Nowaka musiała się uczyć nowego trenera, nowej gry, nowych rozwiązań. Cieszę się, że udało się na koniec pozyskać Marca Guala i Diego Santosa Cariokę, to się okazali zawodnicy, którzy wnieśli trochę ożywienia, dali też liczby - strzelili kilka bramek i dali kilka asyst. Można gdybać, że te bramki, ci zawodnicy zapewnili nam utrzymanie i w ogóle przykro jest mówić o Jagiellonii, że musiała patrzeć za siebie, a nie do przodu. 


Były tylko dwa zwycięstwa i Jagiellonia te dwa zwycięstwa odniosła w doliczonym czasie - w Zabrzu 2:1 Karol Struski, z Lubinem u siebie Marc Gual.


Myślę, że dramaturgia jest czymś, co powoduje, że się z większym szczęściem, uśmiechem wychodzi ze stadionu. Oczywiście marzyłoby mi się pakowanie po trzy bramki do przerwy i spokojne oglądanie drugiej połowy, ale w tym sezonie przynajmniej w tej rundzie na to nie zanosiło się i się nie zaniosło. 

Takiego meczu żeśmy nie zobaczyli, raczej wszystkie mecze szarpane, nierówne, dramaturgii nie zabrakło, czyli emocji, chociaż tych emocji takich bardzo, bardzo pozytywnych zabrakło. 

Byliśmy grupą rzemieślników, która wyrywała punkty, wyrwaliśmy ich wystarczająco na to, żeby utrzymać się w ekstraklasie, ale uważam, że to nie jest to, na co zasługuje Jagiellonia - na wyrywanie punktów. 

Polaków było i to młodych Polaków dużo, od samego początku uważałem, że jest ich za dużo w drużynie. Kilku zawodników są to bardzo wartościowi zawodnicy, którzy wręcz stanowili o sile pierwszego zespołu, jak Miłosz Matysik czy Karol Struski, czy Bartek Wdowik, który rozwija się, widać z tygodnia na tydzień, Bartek Bida też wrócił do żywych i zdrowych, nie mniej tych chłopców było za dużo, co też nie pomagało w konsolidacji drużyny, bo wiadomo, że to była duża rotacja. To był taki pomysł jeszcze wcześniejszego rozdania, ale im dalej szliśmy w sezon, tym ta grupa młodych zawodników była bardziej selekcjonowana i elementem motywacyjnym było ich dołączanie do drużyny.


Po meczu z Legią Warszawa trener Piotr Nowak wypowiedział takie zdanie, że teraz będziemy starali się przejść na football bardziej ofensywny, tego piłkarze będą musieli się nauczyć, pod warunkiem, że będziemy dalej pracować. Dopytałem nawet, czy on ma na myśli, że to on może nie pracować, czy też grupa zawodników może w Jagiellonii już nie grać? Trener zostaje na nowy sezon?


Trener Piotr Nowak ma jeszcze misję do wypełnienia w postaci meczu z Górnikiem Łęczna, kończymy w tym momencie sezon, ma ważny kontrakt na przyszły sezon, idziemy na wakacje i rozpoczynamy w połowie czerwca przygotowania.


Pan pewnie zna te statystyki, wszyscy liczą tę średnią punktów za mecz.


0,93 bodajże, niska.


Bardzo, bardzo słaba. Trener Ireneusz Mamrot, który stracił pracę z końcem poprzedniego roku, miał 1,26. Ja wiem, że to nie pan zwalniał Ireneusza Mamrota, też nie pan zatrudniał Piotra Nowaka. Nie było takiej myśli w trakcie tej rundy - to nie jest ten człowiek?


Myśli były różne, ale na pewno nie było pokusy, żeby jeszcze dodatkowe zmiany na wariackich papierach przeprowadzać w trakcie sezonu, kiedy wiedzieliśmy, że nasze straty punktowe wynikają, nie li tylko z pracy trenera, czy też indywidualnych błędów zawodników, jest to składowa wielu czynników. 

Mamy dwa - trzy tygodnie, żeby się przygotować teraz z dyrektorem sportowym do rozdania na nowy sezon. Stoję na stanowisku, że czasem dobre wyniki statystyczne trenera nie są w 100% argumentem za jego utrzymaniem w danym momencie i nie zawsze słabe wyniki są powodem do zwolnienia trenera. 

Może być naprawdę sytuacja odwrotna, czasem jest to seria wynikająca z wielu składowych, gdzie wiem, że praca idzie w dobrym kierunku, gdzie widać perspektywy. 

Na razie nie idzie, ale widzimy, że dobrze wygląda trening, dobra jest relacja, jest chemia, po prostu na boisku coś nie wychodzi. Bywa też odwrotnie, że na boisku "żre", ale my wiemy, że tak naprawdę to jest ten przypadek w drugą stronę, że to jest wynik ponad stan i wiemy, że na przykład z tym trenerem nie możemy wiązać przyszłości, bo był to rzut monetą i przypadkowa seria zdarzeń, a my musimy myśleć o ciągu kolejnych 30 paru spotkań w kontekście sezonu. 

A jeżeli mówimy o młodych zawodnikach, to jeszcze o dłuższym przedziale czasowym. Nie zawsze średnia punktowa szczególnie na krótkim odcinku, bo to dosyć krótki dystans, musi być przesłanką do drastycznych ruchów.


Przejdźmy do kadry. Już można było usłyszeć o odejściu takich zawodników jak Michał Żyro, Filip Piszczek, Błażej Augustyn, Pavels Steinbors. Czy to jest lista zamknięta?


Mystkowski - to tak z tych zawodników szerokiej kadry pierwszej drużyny, który na szybko przychodzi do głowy.


Umówmy się, że to nie były podstawowe postaci. Trzeba by było pewnie parę pozycji na boisku wzmocnić.


Jest kilka ruchów do wykonania. Pojawiały się doniesienia medialne o pozyskaniu Mateusza Skrzypczaka z Lecha Poznań - jesteśmy bliscy podpisania kontraktu, to mogę to potwierdzić. 


Nie grał chyba za dużo w lidze?


Nie grał wiele w tym sezonie.


Czyli kolejny młody Polak?


Tak, musimy się liczyć z tym, że Miłosz Matysik w związku z tym, że jest dość duże zainteresowanie wokół niego, z Jagiellonii odejdzie. Po prostu musimy się z tym liczyć, może się to wydarzyć, nie musi się wydarzyć, niemniej ruch w postaci dołączenia Skrzypczaka jest elementem zabezpieczenia tej pozycji przez właśnie młodego Polaka, bo w tym kierunku żeśmy chcieli pójść. Mamy też doświadczonego Michała Pazdana, jest Bogdan Tiru, Israel Puerto wrócił do żywych.


Wiadomo, gwiazdy to są na niebie, a w polskiej lidze to tak średnio, ale nawet kibice potrzebują jakiegoś takiego porządnego nazwiska, które ściągnie na trybuny.


My potrzebujemy zawodnika, który da jakość niekoniecznie samym nazwiskiem, ale umiejętnościami.


To ilu zawodników teoretycznie do pierwszego składu Jagiellonia chce pozyskać?


Czterech. Jest to uzależnione też od rozmów z obecnymi zawodnikami, którym się kończą kontrakty, chociażby Jesus Imaz. Pracujemy nad alternatywą, Jesus trochę przeciąga te rozmowy, umówiliśmy się na odpowiedź w tym tygodniu, już wiem, że jej nie uzyskam, więc my też musimy działać i będąc odpowiedzialnym zabezpieczać się na wypadek decyzji odmownej ze strony Jesusa. 


Rozumiem, że jeśli odejdzie Jesus, to będzie 5 nowych zawodników potrzeba.


Czwórka zakłada, że ktoś z dwójki Jesus - Marc Gual odchodzi.


A jakie pozycje poza tym?


Środek boiska wiadomo - dziewiątkę klasyczną to właściwie każdy poszukuje, więc tutaj  chcielibyśmy tę pozycję wzmocnić, właściwie dwoma zawodnikami, taką solidną dziewiątką, wiemy, że to będzie naprawdę trudno, ale też zawodnikiem na dziewiątkę z dużym potencjałem. Ma to być katapulta dla niego poprzez Jagiellonię, żeby ruszył w świat.


Zapytam jeszcze o wspomnianych wcześniej Marca Guala i Diego Cariocę, oczywiście oni zostali wypożyczeni do Jagiellonii, z wiadomych powodów po sezonie na Ukrainę teoretycznie muszą wrócić do swoich klubów.


Powrót formalny, bo fizycznie oni się nie wybierają w tamtym kierunku. Czekamy na decyzję FIFY, powinna być lada dzień. Formalnie od 1 lipca są ponownie zawodnikami klubów ukraińskich i co do ich przyszłości decyzję musi podjąć FIFA, czy też powtórzy się sytuacja, że na kolejny rok zawieszone zostaną kontrakty i oni mogą być "wypożyczeni" 


Wcale nie muszą do Jagiellonii.


Czy też te kontrakty zostaną rozwiązane niestety z winy klubów. To jest sytuacja losowa, ale formalnie to się nazywa winą klubu, czyli zawodnicy będą zawodnikami wolnymi i nadal nie muszą wcale podpisywać umów z Jagiellonią. Dla nich to była szansa pokazania się na rynku polskim, przyciągnęli nieco uwagi pewnie innych klubów i jest to szansa dla nich. My też znamy już ich potencjał, jesteśmy gotowi do rozmów z nimi.


Z waszych planów wynika, że wraz z końcem sezonu nie rozpoczyna pan urlopu, wręcz przeciwnie.


Nie no, to jest najgorętszy okres, urlop to można krótki wziąć w momencie, kiedy już liga wystartuje, kiedy kurz opadnie, okno zamknięte i nie jesteśmy w jakimś skandalicznym miejscu w tabeli - wtedy można tydzień pooddychać.


Choć ten totolotek przy naszym poprzednim spotkaniu nie bardzo się panu udał, to proszę wytypować wynik ostatniego meczu w Łęcznej z Górnikiem - Górnik spadł, my jesteśmy spokojni.


Wcale nie będzie łatwy mecz, ale wygramy tam 2:0.


Dziękuję bardzo.

| red: mak, sp


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok
Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.

prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.


Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.

Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.


Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.

Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.


prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.


prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).


dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.


Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.


Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.


Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.


Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.


dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.

fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.


fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.

Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok