Radio Białystok | Gość | Robert Król [wideo] - zastępca dyrektora NASK

Robert Król [wideo]

zastępca dyrektora NASK

10.03.2022, 06:37, akt. 15:22

"Są grupy, które mają za zadanie wniknąć, przebrać się za mieszkańca danego miasta, udawać osobę, która jest z tej społeczności i uderzyć znienacka, od środka, by szerzyć dezinformację" - mówi Robert Król.

Robert Król, mat. pras.
Robert Król, mat. pras.


0:00
0:00
Z Robertem Królem rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W polskim internecie w ostatnich tygodniach nasiliła się działalność "ruskich trolli" - alarmują eksperci. Rozsiewają oni fakenewsy, szerzą dezinformację. Wszystko to po to, by w czasie wywołanej przez Rosję wojny na Ukrainie, skłócić Polaków z Ukraińcami, a także Polaków między sobą. Jak rozpoznać fałszywe konta i kto się za nimi kryje? Między innymi o tym z zastępcą dyrektora Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej Robertem Królem rozmawia Adam Janczewski.



Adam Janczewski: Dużo przestrzegamy w ostatnich dniach przed "ruskimi trollami", fakenewsami i dezinformacją. Jeżeli mamy walczyć z wrogiem na wojnie informacyjnej, bo o niej też się mówi, to warto byłoby tego wroga poznać, więc powiedzmy, kim są aktywni w ostatnich dniach "ruscy trolle"? Czy są to osoby, które siedzą przed komputerami w Polsce czy w Rosji, a może w ogóle to osoby, które nie istnieją, a są to na przykład kreacje systemów komputerowych?



Robert Król: To są wszystkie te elementy na raz. Tak jak na wojnie mamy różne zestawy wyspecjalizowanego sprzętu czy wyspecjalizowanych osób, które albo walczą karabinami, albo latają helikopterami, albo obsługują wyrzutnie rakiet, ale też są grupy, które mają za zadanie wniknąć, przebrać się za mieszkańca danego miasta, udawać osobę, która jest z tej społeczności i wnikając w tę społeczność uderzyć znienacka, od środka. To samo dzieje się w internecie. Mamy wyspecjalizowanych ludzi w socjotechnikach, którzy rozumieją, jak działa ludzki umysł, czego on się obawia, czego poszukuje i szukają osób, które są podatne na komunikaty, które oni wysyłają, tworząc grupę, jednocząc. Ta grupa, która się jednoczy, przekazuje już wtedy nieświadomie tę dezinformację dalej. To jest bardzo skomplikowany mechanizm, ja go porównuję do ognia i kartki papieru, która jest nasączona parafiną. My, uczestnicy tej dyskusji w internecie, jesteśmy taką kartką z parafiną i te trolle, o których mówimy, starają się ten ogień wzniecić i nas zapalić do dyskusji, zapalić do obaw, zapalić w nas strach. 



To są obywatele Polski czy obywatele Rosji?



Jeśli mówimy o tym, gdzie to się zaczyna, to jest mieszanka, bo oczywiście ukryci są obywatele Rosji, co można poznać po stylu ich pisania, po wypowiedziach.



Znający język polski.



Znający język polski, ale popełniający błędy. Natomiast są też obywatele polscy, którzy działają pod tym wpływem.



Co do tych systemów komputerowych... rozumiem, że to są również jakieś boty, które działają. 



Social media są tak skonstruowane, że im więcej polubień, im więcej udostępnień, tym dana treść jest według algorytmu platform social mediowych atrakcyjniejsza. Więc adwersarze z jednej strony uruchamiają dyskusje czy publikują informację, a z drugiej strony mają zestaw kont, które bezmyślnie, bo to są maszyny, lajkują, udostępniają dalej, tworząc dla takiej platformy jak Facebook czy inne taką poświatę tego, że to jest treść atrakcyjna, a w związku z tym wyświetlmy ją jak największej liczbie osób.



Gdzie działają trolle? Wspomniał pan o mediach społecznościowych. Podejrzewam też, że na portalach internetowych, chociażby w komentarzach pod artykułami.



Właściwie na każdym z tych pól, chociaż najbardziej takie niebezpieczne zjawisko obserwujemy w social mediach, gdzie jest najwięcej osób, które czytają, interesują się. Im najłatwiej jest podawać te informacje dalej. Na przykładzie zjawiska, które dotyczy informacji o Kasi z Ząbek. Kasia z Ząbek jest przykładem akcji dezinformacyjnej. Pojawia się informacja, że kolega od koleżanki usłyszał, że Kasia nie mogła dostać się do szpitala, bo jej miejsce zajęły osoby z Ukrainy i odmówiono jej pomocy. W różnych miejscach w internecie pojawiają się kolejne postacie, którym odmówiono wsparcia. Ten fake news było o tyle łatwo zdemontować, że pojawiała się informacja razem z tymi postami, o który szpital chodzi. Wystarczyło zadzwonić do tego szpitala, zapytać o tę sytuację, zapytać w ogóle o przyjmowanie osób pochodzących z Ukrainy czy obywateli Polski. Dowiadujemy się, że to jest po prostu nieprawda. Natomiast to jest próba pobudzenia w nas niepokoju związanego z funkcjonowaniem polskiej służby zdrowia. I tak działa ten mechanizm dezinformacyjny, szuka miejsc, w których można pobudzić niepokój społeczny, próbując zrobić taką wyrwę w naszej jedności.



W jaki sposób uwiarygadniają się trolle w mediach społecznościowych? Czy w jakiś sposób próbują stworzyć wrażenie wiarygodnego konta, wiarygodnej informacji? Mówi się o tym, że niektóre konta i profile trolli "hodowane" były już od czasów pandemii, a później "dojrzewały" w czasie kryzysu migracyjnego.



Zaobserwowaliśmy takie zjawisko, konta internetowe, które jeszcze chwilę temu mówiły o tym, że pandemia nie istnieje albo że jest to globalny spisek, dzisiaj już nie mówią o pandemii, dzisiaj mówią o sytuacji związanej z wojną na Ukrainie. To są konta czasem z imienia i nazwiska, ale osoby fikcyjne, nieistniejące, a bardzo często są to konta z wymyślonym nickiem, bez zdjęcia profilowego. To jest oczywiście wskazówka, natomiast to nie jest warunek wystarczający, to znaczy są w internecie konta, o których wiemy, że systematycznie publikują nieprawdziwe informacje, a jednocześnie wyglądają jak prawdziwi ludzie.



Ilu trolli może być w polskim internecie?



To jest bardzo trudne do policzenia, natomiast widzimy systematyczną aktywność około 220 kont. Ich ich aktywność również zgłosiliśmy do platform, na których publikują. Gdyby 220 kont przestało publikować, to mielibyśmy praktycznie brak propagandy w polskim internecie.



Czy są to tylko fałszywe profile w mediach społecznościowych? Czy zdarzają się też prawdziwe osoby? W internecie zauważam na przykład dużo filmików nagrywanych przez domorosłych ekspertów bez imienia, bez nazwiska, którzy powielają zebrane fake newsy i sieją dezinformację. To są też trolle czy to już jest niestety kolejne pojęcie "pożyteczni idioci"?



Całą strategię dezinformacyjną można też utożsamiać z cebulą. Cebula ma warstwy i gdzieś jest środek, który inicjuje jakąś dyskusję, a następnie znajdują się osoby, które po prostu w to uwierzyły. Powiedział pan "pożyteczni idioci" - to jest określenie, które pojawia się w literaturze tego zjawiska, to są osoby, które po prostu uwierzyły w to, co te trolle piszą i propagują to dalej. To jest bardzo niebezpieczne zjawisko. My namawiamy i prosimy o to, żeby zanim takie filmiki się nagra, zanim puści się taką informację dalej, żeby to sprawdzić samemu, zweryfikować, zadać pytanie temu kontu, który publikuje informacje, skąd on to wie, bo być może nie powinniśmy wierzyć w to, że cioci taty kolegi coś jej się wydarzyło.



Właściwie może powinniśmy od tego zacząć, ale jaki jest cel działania trolli w Polsce? Odwrócenie uwagi od prawdziwych wydarzeń na Ukrainie czy przedstawienie fałszywego obrazu, skłócenie Polaków z Ukraińcami?



Antagonizmy, dokładnie tak. Widzimy dwie strategie. To znaczy jedna nastawiona na naród ukraiński, skierowana w stronę próby podzielenia Polaków na obóz wspierający i obóz przeciwny pomocy Ukrainie. To im się oczywiście nie udaje, ale to nie znaczy, że nie próbują. Druga strategia jest nastawiona na niepokoje społeczne, na pokłócenie nas między sobą, na przykład wskazując na to, że zabraknie pieniędzy albo zabraknie miejsc pracy dla Polaków, albo zabraknie paliwa na stacjach. To są próby sprawienia, że my wewnętrznie, my Polacy, zaczniemy się bać tej wojny, a w związku z tym nabierzemy do niej dystansu. Sytuacja jest bardzo delikatna. Każdy z nas może obawy o to, co dalej, natomiast siła nasza tkwi w jedności.



Zachęcamy do tego, by myśleć i weryfikować informacje przeczytane w internecie. Dziękuję bardzo za rozmowę.


| red: sk


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok
Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.

prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.


Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.

Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.


Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.

Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.


prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.


prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).


dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.


Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.


Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.


Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.


Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.


dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.

fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.


fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.

Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok