Radio Białystok | Gość | prof. Joanna Zajkowska - podlaska konsultant ds. epidemiologii

prof. Joanna Zajkowska

podlaska konsultant ds. epidemiologii

28.12.2021, 08:30, akt. 09:21

"Dla wirusa nie ma granic, na pewno Omikron będzie i prognozy nie są optymistyczne. Przy tym poziomie zaszczepienia, który mamy, wydaje się, że zakażeń będzie bardzo dużo. Optymistyczne jest to, że specjaliści cały czas pracują nad dostosowaniem szczepionek właśnie do tych nowych wariantów" - mówi prof. Joanna Zajkowska.

prof. Joanna Zajkowska
prof. Joanna Zajkowska


0:00
0:00
Z prof. Joanną Zajkowską rozmawia Iza Serafin | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Radość, euforia, nadzieja i walka o dostęp do szczepionek. Tak było przed rokiem, kiedy to w krajach Unii Europejskiej, a więc także w Polsce, rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19. W jakim miejscu jesteśmy dzisiaj, po rocznej akcji szczepień? O tym z podlaskim konsultantem w dziedzinie epidemiologii profesor Joanną Zajkowską rozmawia Iza Serafin. 


Iza Serafin: Pamięta pani euforię na świecie i w Polsce, kiedy ogłoszono, że jest wreszcie szczepionka przeciw COVID-19, a potem kiedy zaczęto ją podawać, wydawało się, że każdy marzy o tym, żeby ją dostać? 



prof. Joanna Zajkowska: Myślę, że wszyscy pamiętamy, wszyscy się cieszyliśmy, radość była ogromna. Część moich kolegów niestety nie doczekała tej szczepionki, zmarła, zanim została wprowadzona. Sama uczestniczyłam w szczepieniach na początku. Rzeczywiście szczepiliśmy bardzo intensywnie, zaczynając od seniorów i muszę powiedzieć, że dla mnie jako dla lekarza była to bardzo przyjemna praca, dlatego że bardzo chętnie się ludzie szczepili, ci starsi, z pełnym zaufaniem, nie było dyskusji, nie było podważania opinii, oni chcieli przyjąć tę szczepionkę. Do lata ten program szczepień bardzo fajnie działał. 



Co się potem stało? To, co jest deficytowe, nieosiągalne jest pożądane, a potem jak się stało powszechne, bezpłatne, ogólnodostępne to już przestało być atrakcyjne? 



Chyba tak. Spowolnienie epidemii, zmniejszenie ilości przypadków, zbyt łatwy dostęp do szczepionki... Myślę, że to wszystko się skumulowało. W tę przestrzeń wkradły się też ruchy antyszczepionkowe, które też zrobiły swoje. Tutaj mam duży żal do swoich kolegów, którzy się włączyli w zniechęcanie do szczepień i myślę, że to wszystko w efekcie jednak nie pozwoliło na taki poziom wyszczepienia, jaki by nas satysfakcjonował w tej chwili. 



To milowy krok do normalności, szansa na pokonanie tej zarazy — tak się wtedy mówiło, kiedy zaczynały się szczepienia przeciw COVID-19. Nasz roczny bilans to ponad 21 milionów w pełni zaszczepionych Polaków. To znaczy, że nie wykorzystaliśmy tej szansy?



Myślę, że nie w pełni, dlatego że natura też swoje robi. Mamy nowe warianty, nowe wyzwania, czyli ten program ma dalsze perspektywy, niż zakładaliśmy na początku. Z tego punktu, jaki osiągnęliśmy dzisiaj, mamy dalej do tego zamierzonego celu, czyli do wyszczepienia niemalże całej populacji, do podania boosterów, po prostu jest nam dalej. 



Rok temu, kiedy w całej Unii zaczęły się szczepienia przeciw COVID-19, wszyscy to pamiętamy, preparaty najpierw dostawali medycy, generalnie pracownicy ochrony zdrowia i wydawało się, że wszyscy im zazdrościmy, że to właśnie oni mają dostęp do tych szczepionek. Dziś trzeba wprowadzać obowiązkowe szczepienia dla tej grupy, bo nie wszyscy się zaszczepili. To trochę przykre i niezrozumiałe.  



Ja też się zastanawiam, ponieważ ja nie znam wśród swoich kolegów osób, które się nie zaszczepiły. Myślę, że to jest nieliczna grupa.



92% lekarzy.



To bardzo dobry wynik. Na pewno jakiś procent w tej grupie niezaszczepionej to są osoby, które z jakichś względów medycznych nie mogą być zaszczepione, bo takie mamy w populacji. Natomiast osoby, które nie chcą, dlatego że podchodzą z rezerwą do szczepień, myślę, że to jest bardzo niewielka grupa.



82% pielęgniarek się zaszczepiło, 72% fizjoterapeutów. 



To właśnie może wraz z mniejszą wiedzą zwiększa się dystans do szczepionek. 



Mimo wszystko, w porównaniu na przykład do nauczycieli, którzy nie są medykami - 85% nauczycieli się zaszczepiło, ale tylko 82% pielęgniarek i ponad 70% fizjoterapeutów, którzy przecież mają taki kontakt z ludźmi... Nauczyciele okazują się bardziej świadomi, mądrzejsi w tej kwestii?



Może to jest też grupa wiekowo starsza. Jednak fizjoterapeuci to jest grupa młodsza. Młodsi ludzie może mają większy dystans do choroby, mniejsze poczucie ryzyka ciężkiego przebiegu. 



Jest już rozporządzenie w sprawie obowiązku szczepień właśnie dla tej grupy, dokładnie cytując: rozporządzenie osób wykonujących zawód medyczny, pracowników placówek medycznych, farmaceutów, pracowników aptek, a także studentów medycyny. Czy to przyczyni się do poprawy sytuacji epidemicznej w Polsce i przede wszystkim, czy uda się ten obowiązek wyegzekwować?



Myślę, że tak. Natomiast to jest jednak dosyć odległy termin a zagrożenie mamy tuż-tuż. To znaczy jeszcze mamy ustępującą, zmniejszającą się falę zakażeń wirusem Delta, tutaj w różnych regionach jeszcze ta fala osiąga swoje maksimum, natomiast my już odczuwamy ustępowanie tej fali, natomiast dużym zagrożeniem jest pojawienie się wariantu Omikron, który niewątpliwie będzie się transmitował, dlatego że mamy dużo osób jednak podróżujących, mimo zastosowania kwarantanny i wykonywania testów jednak podróżujemy, może w okresie wylęgania, kiedy test nie wykrywa, zakażenie ujawni się po przekroczeniu granicy. 

Dla wirusa nie ma granic, na pewno Omikron będzie i prognozy nie są optymistyczne. Przy tym poziomie zaszczepienia, który mamy, wydaje się, że zakażeń będzie bardzo dużo. Optymistyczne jest to, że specjaliści cały czas pracują nad dostosowaniem szczepionek właśnie do tych nowych wariantów. Okazuje się, że jeśli chodzi o wariant Omikron to podanie boostera, czyli tej trzeciej dawki, bardzo podwyższa poziom bezpieczeństwa, poziom ochrony, jeżeli chodzi o szczepionki, które są już stosowane, szczepionki mRNA. Szczególnie jeśli chodzi o Pfizer, Modernę, te szczepionki są efektywne, a ten poziom efektywności jest podwyższony tą trzecią dawką, czyli boosterem.



Wracając do tych obowiązkowych szczepień, do medyków powinny dołączyć inne grupy? Nauczyciele, służby mundurowe? Wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Urszula Pasławska zaproponowała obowiązkowe szczepienia dla wszystkich, ma do tego przekonywać swoich partyjnych kolegów, też innych. Pani profesor też by się pod tym obowiązkiem rozszerzania na kolejne grupy a może na całe społeczeństwo podpisała?



Jestem coraz bardziej skłonna do takiego przekonania, dlatego że jednak inne metody nie działają. Natomiast osoby, które pracują w kontakcie z innymi osobami, jednak niosą ryzyko zakażeń innych osób. To ma nam zapewnić bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo osobom, które są słabsze, być może chore, być może nie mogą się zaszczepić, dlatego te osoby, które mogą transmitować wirusa z racji zawodu, mające kontakt z wieloma osobami, powinny być zaszczepione. 



Na początku przyszłego roku ma trafić do Polski szczepionka Novavax. Niektórzy mają nadzieję, też przedstawiciele resortu zdrowia, że ten nowy preparat może przekonać do szczepienia osoby sceptycznie nastawione do tych szczepionek mRNA. Pani też ma taką nadzieję?



Spotkałam się z takimi opiniami, że wyczekują na tę nową szczepionkę. Natomiast tutaj problem jest innego rodzaju, dlatego że ta szczepionka to jest białko już wyprodukowane wcześniej, natomiast technika jest bardzo podobna jak w przypadku szczepionek mRNA, tylko do syntezy białka dochodzi na liniach komórkowych poza naszym organizmem. Problem jest w tym, że zapis tego białka kolca to jest ten sam zapis, który dotyczy pierwszych wariantów, natomiast wirus mutuje, wirus się zmienia. W związku z tym ja bym oczekiwała raczej na zmianę tego wsadu czy zapisu, który jest w szczepionkach mRNA, który będzie bardziej dopasowany do nowych wariantów niż nową formę, nową platformę, która w zasadzie podaje nam ten sam antygen. 



Ale pracuje się nad tym. 



Ja śledzę informacje dotyczące szczepionek tak zwanych wielowariantowy czy takich, które będą bardziej zmodyfikowane, bardziej dopasowane do tych mutacji, które powstają. 



Pani profesor, jako wojewódzki konsultant w dziedzinie epidemiologii, autorytet w tej kwestii, jak by pani przekonała tych nieprzekonanych jeszcze do szczepień? 



Apelowałabym do poczucia odpowiedzialności, solidarności, do spojrzenia wstecz. Szczepionki to jest ta metoda, która pozwala zakończyć pandemię. 



Bardzo dziękuję.


| red: sk


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno

wicemarszałek Senatu
22.07.2024

O sytuacji w mediach publicznych, które nie otrzymują pieniędzy z abonamentu od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Sidney Polak, źródło: mat. pras.

Sidney Polak

polski wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor
20.07.2024

- Zapraszam wszystkich do Augustowa. Nie byłem jeszcze na takiej imprezie i na scenie zdecyduję, co zagramy. Zobaczę, jak się ludzie bawią - mówi muzyk, który wystąpi na Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
18.07.2024

- W tym sezonie założyliśmy miejsce nie niższe niż 8. Wolę podchodzić dość ostrożnie do wszelkich przewidywań, szczególnie, że mają one przełożenie na finanse - mówi prezes Wojciech Piertkiewicz.


Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja, 17.07.2024,

Norbert Jadczuk

Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja
17.07.2024

Mieszkańcy gminy Nurzec-Stacja nie mieli nic wspólnego ze znieważeniem żołnierzy przy granicy polsko-białoruskiej.

Andrzej Aleksiejczuk, 16.07.2024, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Aleksiejczuk

Andrzej Aleksiejczuk, wiceprzewodniczący Podlaskiej Rady OPZZ
16.07.2024

Radzie Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w przyszłym roku.

Joanna Fiodorow, fot. Joanna Szubzda

Joanna Fiodorow

trenerka Wojciecha Nowickiego
11.07.2024

Jak będą wyglądać ostatnie trzy tygodnie Wojciecha Nowickiego przed startem na igrzyskach w Paryżu


dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
9.07.2024

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już wyniki matur.

Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.


prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.


Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.


Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok