Radio Białystok | Gość | por. Anna Michalska - rzeczniczka Straży Granicznej

por. Anna Michalska

rzeczniczka Straży Granicznej

7.12.2021, 08:25, akt. 09:46

"Na pewno po stronie białoruskiej jest jeszcze bardzo dużo cudzoziemców, szacujemy, że nawet do 10 000 i na pewno strona białoruska będzie próbowała wypchnąć te osoby na stronę polską, więc zakładamy również taki scenariusz, że te bardzo duże grupy będą próbowały przekraczać granicę" - mówi por. Anna Michalska.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z por. Anną Michalską rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wiele wskazuje na to, że jest spokojniej na granicy polsko-białoruskiej. Polskie służby odnotowują mniej prób przedostania się do naszego kraju, wciąż jednak takie przypadki się zdarzają, wciąż także dochodzi do prowokacji białoruskich służb. O tym jak wyglądała sytuacja w ostatnich godzinach, a także o budowie zapory na granicy, która – zgodnie z zapowiedziami – ma się wkrótce rozpocząć, z rzeczniczką Straży Granicznej porucznik Anną Michalską rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Jak minęła noc na polsko-białoruskiej granicy, czy potwierdza się to, o czym mówiła pani wczoraj na konferencji, że tych prób przekroczenia granicy jest faktycznie coraz mniej?


por. Anna Michalska: Wczorajsza doba to jest 112 prób nielegalnego przekroczenia granicy, więc trochę większa liczba niż w ostatnich dniach. Ale to też jak prognozowaliśmy, że nie było czym się cieszyć z tych prób w ostatnich dniach mniejszych, bo tutaj ta cała presja migracyjna jest sztucznie sterowana i w każdej chwili znowu może być tych migrantów, cudzoziemców więcej. Wczoraj 112 prób, wydanych zostało 25 postanowień o opuszczeniu terytorium Polski.


Jak to wyglądało?


Były dwie duże grupy, które próbowały przekraczać granicę na tym samym odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Czeremsze. Pierwszą taką próbę podjęli około 21:00, tam 30 osób przeszło, zostały zatrzymane, doprowadzone do linii granicy, nikt nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Nad ranem kolejna próba na tym samym odcinku, znowu 30 osób, tym razem udało się przejść 20 osobom - zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy. 

Podczas naprawy concertiny - tego ogrodzenia - byliśmy oślepiani laserami przez służby białoruskie, były również rzucane kamienie. Wszystko odbywa się jak zwykle pod nadzorem, według scenariusza białoruskich służb.


Czy w tych trudnych warunkach atmosferycznych obserwujecie grupy migrantów w lasach przy granicy, czy te grupy są jednak dowożone przez służby z innych miejsc?


Zaobserwowaliśmy, że w ostatnich tygodniach te grupy są dowożone, nie widzimy żadnych koczowisk w pobliżu linii granicy, widzimy często przed siłowymi próbami, że podjeżdżają białoruskie ciężarówki i z nich wychodzą cudzoziemcy, którzy potem próbują przejść tę granicę.


Ile czasu taka dowieziona na granicę grupa spędza przy granicy, na przykład wczoraj - czy ta grupa, która była wieczorem w Czeremsze i nad ranem to są te same osoby, można mówić o tych samych osobach, czy to inne grupy?


Część tych osób mogła się powtórzyć, ale raczej to są różne osoby. Teraz te przekroczenia, które my obserwujemy, to są takie bardzo szybkie działania - momentalnie podchodzą pod granicę i próbują ją przekroczyć. Jeszcze kilka tygodni temu obserwowaliśmy, że te grupy były gromadzone przez kilka godzin i dopiero jak większa liczba osób się zebrała, to dopiero próbowały przekraczać, a teraz to jest bardzo szybkie działanie.


Czyli po takiej nieudanej próbie migranci wracają gdzieś do obozowiska, do jakichś magazynów ze służbami białoruskimi, jak dobrze rozumiem?


My obserwujemy, że wycofują się w głąb Białorusi, co się dalej dzieje - prawdopodobnie zabierane są przez służby białoruskie, tego już nie widzimy.


W mediach pojawiają się informacje o ultimatum stawianym migrantom przez białoruskie służby, podobno dają im kilka dni na sforsowanie granicy, w przeciwnym razie mają odsyłać do krajów pochodzenia. Takie są przynajmniej groźby. Czy to tylko grożenie i w ten sposób motywowanie migrantów do podejmowania prób przekraczania granicy, czy jednak realnie spodziewacie się takich większych grup migrantów w najbliższym czasie na granicy?


My zakładamy wszelkie scenariusze, więc również takie, że będą to bardzo duże grupy. Na pewno strona białoruska jest zdeterminowana, na pewno po stronie białoruskiej jest jeszcze bardzo dużo cudzoziemców, szacujemy, że nawet do 10 000 i na pewno będzie próbowała strona białoruska wypchnąć te osoby na stronę polską, więc zakładam również taki scenariusz, że te bardzo duże grupy będą próbowały przekraczać granicę.


A ilu funkcjonariuszy Straży Granicznej, wojska, policji służy teraz na granicy i czy nie planujecie zmian obsady? Rozumiem, że w związku z tym, że przygotowujecie się na różne scenariusze, nawet w święta ta obsada będzie taka jak teraz?


Dokładnie, w święta nie odpuszczamy, tych patroli będzie tyle samo, co teraz. Na razie nie obserwujemy, żeby trzeba było jeszcze zwiększyć szczelność tej granicy, jest dobrze dzięki wsparciu i żołnierzy, i policjantów udaje nam się zatrzymać tę presję migracyjną. Przewidujemy, że okres świąteczny może być próbą, kiedy służba białoruska będzie chciała wykorzystać ten czas do przepchania większych grup cudzoziemców, sugerując się, że my w tym czasie będziemy mieli mniejsze patrole, będziemy mieli mniejszą czujność, ale jesteśmy przygotowani na takie scenariusze.


Powtórzę pytanie - ilu funkcjonariuszy Straży Granicznej, wojska, policji służy teraz na granicy szacunkowo?


Podlaski Oddział Straży Granicznej to jest 2 tysiące funkcjonariuszy, Nadbużański 2,5 tysiąca, dodatkowe oddelegowania, wspierają nas na całym odcinku granicy z Białorusią, czyli również w Nadbużańskim Oddziale żołnierze, to jest około 10 tysięcy żołnierzy, około 9 200 w POSG, pozostała liczba żołnierzy to Nadbużański OSG i  wsparcie policjantów.


A ile prób przekroczeń granicy z Białorusi do Polski udało się służbom udaremnić od początku kryzysu migracyjnego?


Od początku kryzysu migracyjnego mieliśmy 38 207 prób nielegalnego przekroczenia granicy, a zapobieżono prawie 33 tysiącom tych prób.


Czyli kilka tysięcy cudzoziemców w tym czasie trafiło do zamkniętych ośrodków?


Dokładnie - do zamkniętych lub do otwartych ośrodków, bo jeżeli stan zdrowia psychicznego, czy fizycznego nie pozwala na umieszczenie tych osób w strzeżonych, to trafiają do otwartych lub do fundacji "Dialog", z którą współpracujemy, która prowadzi dom otwarty i tam zapewnia cudzoziemcom mieszkanie. 


Polskie służby robią, co mogą, żeby granica z Białorusią była szczelna, jednak media - także niemieckie - donoszą, że udało się tam przedostać tysiącom migrantów, powstają ośrodki rejestracji tychże migrantów.


Proszę pamiętać, że część tych osób - my też to widzieliśmy - przekraczała granicę z Białorusi na Litwę, z Litwy do Polski, gdzie jest granica otwarta. Te osoby, które po stronie niemieckiej były zatrzymywane, to były również osoby, które przeszły ze Słowacji, czy przyjechały przez Słowację, czy przez Czechy. Tutaj też wszędzie granica otwarta, gdzie nie prowadzimy kontroli granicznych, ale od trwania kryzysu migracyjnego my na pewno tę granicę jeszcze bardziej uszczelniliśmy i to pokazują nam też dane, które otrzymujemy od służby niemieckiej. Jeszcze kilka tygodni temu przy granicy polsko-niemieckiej służby niemieckie zatrzymywały około 500 osób tygodniowo, teraz tych osób jest zaledwie 30-40 tygodniowo, więc na pewno ta granica jest bardziej szczelna.


Budowa zapory - jak wyglądają przygotowania, bo zgodnie z zapowiedziami lada dzień powinna się rozpocząć? Czy na granicy są już jakieś elementy konstrukcyjne, czy jest gotowy sprzęt do budowy zapory, no i czy zima nie pokrzyżuje planów budowy, bo przy kilkunastu stopniach poniżej zera może być ciężko podejmować jakiekolwiek prace budowlane?


Wkrótce, około 15 grudnia ogłoszeni zostaną wykonawcy, którzy będą tę zaporę budowali. W tej chwili będą podpisywane już niedługo umowy. Bardzo niskie temperatury na pewno uniemożliwią powstanie, zatamują na pewien czas powstawanie tej zapory, aczkolwiek budowa jest planowana również w zimie.


Od kilku dni na granicy pojawiają się dziennikarze, są to jednak zorganizowane grupy pod ścisłym nadzorem Straży Granicznej. Czy nie uważa pani, że taka formuła jeżdżenia tam, gdzie prowadzi Straż Graniczna i nagrywania tego, na co pozwalają służby - czy to nie wyczerpie się za kilka dni po prostu?


W obecnych warunkach taką możemy zaproponować wizytę dziennikarzy, być może za kilka dni, za kilka tygodni będzie można tę formułę zmienić. Obecnie tak takie są możliwości.


A tak hipotetycznie chciałbym zapytać, gdyby doszło do powtórki sytuacji z Kuźnicy, kiedy migrantów próbowały przekroczyć granicę i atakowały polskich funkcjonariuszy - czy dziennikarze pani zdaniem mogliby tam relacjonować w obecnej sytuacji takie wydarzenia?


Myślę, że mogłaby powstać strefa, z której dziennikarze mogliby relacjonować, nie być bezpośrednio na tej linii ataku, ale gdzieś, gdzie mogliby zdawać relacje słuchaczom, czy widzom.


A my dziś będziemy relacjonować to, co dzieje się na granicy w pobliżu Krynek, ponieważ sam osobiście się tam udaję. Dziękuję bardzo pani porucznik za rozmowę.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS




Karol Pilecki, fot. PRB

Karol Pilecki

przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w podlaskim sejmiku
4.02.2025

Już za kilka miesięcy będzie gotowy nowoczesny most na Bugu, który połączy wieś Granne w województwie podlaskim z miejscowością Krzemień Wieś w województwie mazowieckim. Jakie znaczenie ma ta inwestycja?

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski [wideo]

były piłkarz, były europoseł, przedsiębiorca, kandydat na wójta gminy Grabówka
3.02.2025

- Gmina Grabówka potrzebuje dobrego gospodarza. Dlatego podjąłem się tego wyzwania, czyli startu w wyborach na wójta. Chciałbym, żeby nasza gmina rozwijała się znacznie szybciej niż dotychczas - mówi Tomasz Frankowski.

Katarzyna Antosiewicz, Piotr Romaniuk i Paweł "Szucher" Szuszkiewicz z zespołu Szeptucha i Andrzej Bajguz, 3.02.2025, fot. Barbara Sokolińska

Zespół Szeptucha

zwycięzcy konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok 2021
3.02.2025

- My, jako podlascy artyści, powinniśmy się nawzajem wspierać, kibicować, bo im głośniej o Podlasiu, tym głośniej o nas. Jako zespół Szeptucha od początku chcieliśmy naszą nazwą, muzyką, całą kreacją promować nasz region - mówią muzycy.


ppor. Marta Zapolska, fot. Sylwia Krassowska

ppor. Marta Zapolska

z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku
3.02.2025

- Kwalifikacja wojskowa to nie jest nabór do służby, to jest uregulowanie stosunku do służby wojskowej - mówi ppor. Marta Zapolska.

Anna Kietlińska, fot. Joanna Szubzda

Anna Kietlińska

dyrektorka III LO w Białymstoku
2.02.2025

Dyrektorka III LO w Białymstoku Anna Kietlińska podczas części oficjalnej studniówki zaśpiewała przebój Maryli Rodowicz "Niech żyje bal". Jej występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno uczniów, jak i nauczycieli, a sama dyrektorka została gwiazdą Internetu.

VBS, 31.01.2025, fot. Barbara Sokolińska

Wiktor Bogdan (VBS)

muzyk i wokalista pochodzący z Suwałk, finalista Niebieskiego Mikrofonu
1.02.2025

- Wypłynąłem w wieku 17 lat, uważam, że to był falstart. Później była cisza, trochę studia, trochę zdrowie, ale teraz mam swój come back - mówi VBS.


Łukasz Masłowski, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Masłowski [wideo]

dyrektor sportowy Jagiellonii Białystok
31.01.2025

- Łatwo skóry nie sprzedamy. Patrząc na tę drużynę, jak jest pełna pasji, to możemy być spokojni, że da z siebie wszystko, żeby dojść jak najdalej - mówi Łukasz Masłowski.

Andrzej Bajguz, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Bajguz

dziennikarz Polskiego Radia Białystok
30.01.2025

Dziś premiera płyty "Podlasie pod powierzchnią. Metafory Polski północno-wschodniej" z udziałem m.in. Miss God, Szeptuchy, Swady&Niczos czy Ilo&Friends.

prof. Joanna Zajkowska, fot. Marcin Gliński

Joanna Zajkowska

Podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
30.01.2025

- Szczyt zachorowań na grypę jest jeszcze przed nami. Sezon zaczął się przed świętami, ale chorych jest rzeczywiście bardzo dużo. Dokłada się do tego i grypa, i krztusiec. Przewidywany szczyt to jest dopiero koniec lutego - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Joanna Zajkowska.


Julita Kaczyńska i Marcin Fabiszewski, fot. Agnieszka Tyszkiewicz

Julita Kaczyńska i Marcin Fabiszewski

finaliści VI edycji Niebieskiego Mikrofonu
29.01.2025

Postawiliśmy na to, żeby nam się to podobało, żebyśmy dobrze czuli się w tym utworze, by przekaz wypływał z naszego serca - mówią finaliści Niebieskiego Mikrofonu.

gen. Sławomir Klekotka, 29.01.2025, fot. Barbara Sokolińska

Sławomir Klekotka

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
29.01.2025

- Jest duże zainteresowanie służbą kontraktową w Straży Granicznej. To głównie młodzi ludzie, z czego się cieszymy, ponieważ perspektywa dla tych osób jest taka, że podczas kontraktu będą mogli aplikować do służby stałej - mówi gen. Sławomir Klekotka.

Piotr Matusiak, fot. Barbara Sokolińska

Piotr Matusiak

dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku
28.01.2025

Bezrobocie w Białymstoku jest stosunkowo niskie, ale szukający zatrudnienia raczej nie mogą liczyć na wysokie pensje. - Dlatego staramy się przekonywać firmy, by w ofertach zamieszczały też ścieżkę rozwoju i podnoszenia zarobków - mówi dyrektor białostockiego PUP.


Robert Tyszkiewicz, 27.01.2025, fot. Tomasz Kleszczewski

Robert Tyszkiewicz

koordynator do spraw Polonii i Polaków za granicą w kancelarii Senatu RP
27.01.2025

Jedynym gwarantem władzy Łukaszenki jest Władymir Putin. Jakiekolwiek zachwianie się reżimu na Kremlu spowoduje natychmiastową zmianę w Mińsku. Myślę, że nie dotrwa do końca tej kadencji.

Oleg Łatyszonek, fot. Sylwia Krassowska

prof. Oleg Łatyszonek

historyk, profesor UwB
27.01.2025

- Nie dziwią mnie wyniki głosowania na Białorusi. Łukaszenka widzi siebie jako ojca narodu, "Baćkę" i musi mieć poparcie ogromnej większości - mówi prof. Oleg Łatyszonek.

Natalia Stieszenko, fot. Joanna Szubzda

Natalia Stieszenko

koordynatorka białostockiego sztabu WOŚP
25.01.2025

- W Podlaskiem sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy łącznie jest 26. Mamy nadzieję, że całe województwo będzie grało razem z nami - mówi Natalia Stieszenko.


Jerzy Owsiak, fot. Łukasz Widziszowski/WOŚP

Jerzy Owsiak

szef WOŚP
24.01.2025

- Od początku duchem Orkiestry byli wolontariusze. Podczas pierwszego finału "rękę do góry" podniosło 10 000 osób - dziś wolontariuszy jest 120 000 i ta liczba nie zmienia się już od wielu lat - mówi Jerzy Owsiak.

Małgorzata Sawicka-Żukowska, fot. Joanna Szubzda

Małgorzata Sawicka-Żukowska

kierownik Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK w Białymstoku
24.01.2025

WOŚP w tym roku wspiera onkologię i hematologię dziecięcą. - Większość naszych pacjentów ma szansę na powrót do zdrowego życia. Chcemy, by mogli wrócić do szkoły, przedszkola, realizować marzenia, zakładać rodziny, mieć własne dzieci - podkreśla dr Sawicka-Żukowska.

Urszula Kamińska, fot. Piotr Pietruczuk

Urszula Kamińska

trenerka reprezentacji Polski i Juvenii Białystok w short tracku
23.01.2025

- Bardzo marzę o tym, żebyśmy zdobyli trzy medale na mistrzostwach świata. Wiem, że jesteśmy na to gotowi. Życzę sobie tego, żeby moi zawodnicy dorównywali kroku i by wygrali w pięknej walce - mówi Urszula Kamińska.


Agnieszka Krokos-Janczyło, fot. Sylwia Krassowska

Agnieszka Krokos-Janczyło

podlaska kurator oświaty
23.01.2025

- Edukacja zdrowotna w XXI wieku jest bardzo ważna. Przez ten rok będzie przedmiotem nieobowiązkowym po to, żeby zobaczyć, w jakich aspektach się sprawdziła i jakie było zainteresowanie - mówi Agnieszka Krokos-Janczyło.

Anna Daszuta-Zalewska, fot. Joanan Szubzda

Anna Daszuta-Zalewska

dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego
22.01.2025

Jakie są szanse, że nowatorskie firmy przetrwają na trudnym rynku? - Sukces startupu zależy od czterech kluczowych czynników: pieniędzy, wiedzy, możliwość pozyskania dobrych współpracowników i umiejętności zarządzania zespołem - mówi dyrektor BPN-T.

prof. Adam Bartnicki, fot. Marcin Gliński

prof. Adam Bartnicki

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
21.01.2025

- Donald Trump zapowiedział rewolucje i to rewolucje na trzech płaszczyznach - płaszczyźnie ideologicznej, gospodarczej i politycznej. Te zmiany już są realizowane, bo są przygotowane akty wykonawcze - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Adam Bartnicki.


Fot. A. Tyszkiewicz

Magdalena Radziszewska

dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białymstoku
20.01.2025

Jak pomóc pracodawcom w znalezieniu wykwalifikowanych pracowników - rozmowa z Magdaleną Radziszewską

Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

mł. insp. Tomasz Krupa

z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku
20.01.2025

- Jesteśmy województwem, w którym przestępczość w skali kraju jest najmniejsza - mówi mł. insp. Tomasz Krupa.

Piotr Markiewicz, prezes Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment, 17.01.2025, fot. Anna Auron-Wasilewska

Piotr Markiewicz

prezes Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment
17.01.2025

Chyba jesteśmy jednym z niewielu miejsc, gdzie można znaleźć śnieg. Uruchomiliśmy trasę szkolną. Częściowo naśnieżyliśmy trasę czerwoną. Zapraszamy młodzież na lekcje jazdy na nartach lub snowboardzie w ramach programu „Szelment z klasą” – mówi Piotr Markiewicz.


Marta Wójcik, fot. Sylwia Krassowska

Marta Wójcik

przedstawicielka Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm "Klub Kobiet Biznesu"
17.01.2025

- Kobiety na Podlasiu to specyficzny rodzaj kobiet. Są bardzo pracowite, zdeterminowane, szczególnie te z małych miejscowości. Cały czas chcą udowadniać, że ta Polska B nic nie znaczy, że dadzą radę - mówi Marta Wójcik.

źródło: SwÅda  (Swada Music), Facebook

Swada i Niczos

finaliści polskiej preselekcji Eurowizji
16.01.2025

- Cieszymy się, że docenili naszą piosenkę po podlasku. Jest dla nas wyróżnieniem, że możemy reprezentować mniejszość w takim konkursie. To dla nas szansa i cieszymy się, że Podlasie Bounce może dotrzeć do większej grupy ludzi, niż nasi tradycyjni odbiorcy - mówią Swada i Niczos.

Tadeusz Wilczyński, fot. Sylwia Krassowska

Tadeusz Wilczyński

dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku
16.01.2025

- Lasy Państwowe sprzedają drewno naszym polskim odbiorcom, nie Chińczykom - mówi Tadeusz Wilczyński.


Wiceminister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Katarzyna Nowakowska, fot. Marcin Gliński

Katarzyna Nowakowska

wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
15.01.2025

- Na koniec 2023 roku wskaźnik ubóstwa wśród Polaków osiągnął najwyższy poziom od 10 lat. Znalazło się w tym zasięgu ubóstwa 2,5 mln Polek i Polaków. To jest ogromna liczba, dlatego też zmiana kryteriów dochodowych uprawniających do wsparcia z pomocy społecznej była niezbędna - mówiła w Polskim Radiu Białystok wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Katarzyna Nowakowska.

Janusz Bobik, 14.01.2025, fot. Barbara Sokolińska

Janusz Bobik

dyrektor Biura Gospodarowania Odpadami Urzędu Miejskiego w Białymstoku
14.01.2025

- Warto, żeby mieszkańcy wrzucali odpady tekstylne do pojemników w PSZOK-ach, a ubrania, które nadają się do użycia - do pojemników PCK rozstawionych na terenie miasta - mówi Janusz Bobik.

Katarzyna Krupicka, fot. Joanna Szubzda

Katarzyna Krupicka

rzeczniczka białostockiego oddziału ZUS
13.01.2025

Od stycznia wdowcy mogą ubiegać się o tzw. rentę wdowią, czyli dodatkowe świadczenie do emerytury. Jest ona zdecydowanie korzystniejsza od przyznawanej obecnie przez ZUS renty rodzinnej - mówi Katarzyna Krupicka.


Jacek Piorunek, fot. Joanna Szubzda

Jacek Piorunek

członek zarządu województwa podlaskiego odpowiedzialny za kulturę
12.01.2025

Po wyborach, w samorządowych placówkach kultury ciągle padało pytanie czy będą zmiany na stanowiskach dyrektorów. Roszady już się zaczęły, w Książnicy Podlaskiej obowiązki pełni nowa dyrektor, a kto jeszcze pożegna się z szefowaniem swojej instytucji?

Andrzej Bajguz, Marcin Kozłowski i Tomasz Kleszczewski, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Bajguz, Marcin Kozłowski i Tomasz Kleszczewski

jurorzy konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
10.01.2025

Wyłoniliśmy 10 finalistów VI edycji Nagrody Muzycznej PRB "Niebieski Mikrofon". Nasza radiowa komisja wytypowała podlaskich wykonawców, którzy wystąpią w Wielkim Finale w Studiu Rembrandt 16 marca 2025 roku.

Wojciech Strzałkowski, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
10.01.2025

- Łukasz Masłowski cały czas pracuje nad pozyskaniem nowych zawodników. Ma kilku kandydatów. Pięciu zawodników z Akademii Piłkarskiej jedzie do Turcji na obóz. To też są talenty, które powoli trzeba wdrażać. Trener i dyrektor sportowy robią to z głową. Nic na siłę i nic na hura - mówi Wojciech Strzałkowski.


Wojciech Fortuna, 10.01.2025, fot. Iza Kosakowska

Wojciech Fortuna

mistrz olimpijski w skokach narciarskich
10.01.2025

- Poczułem się doceniony zarówno przez dziennikarzy sportowych, jak i działaczy - mówi Wojciech Fortuna o chwili, w której otrzymał statuetkę Superczempiona.

dr Karol Łapiński, 9.01.2025, fot. Barbara Sokolińska

Karol Łapiński

p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Białymstoku
9.01.2025

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia w Polsce objął ok. 3 mln osób. Wynosi ono obecnie 4666 zł - to jest kwota brutto, a netto - w najbardziej typowej sytuacji - to 3510,92 zł - mówi dr Karol Łapiński.

Wojciech Borzuchowski, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Borzuchowski

dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
8.01.2025

- Całkowite zamknięcie dwóch jezdni do Raczek może sięgnąć nawet 2034 roku - powiedział Wojciech Borzuchowski.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok