Radio Białystok | Gość | podinsp. Tomasz Krupa - rzecznik podlaskiej policji

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji

29.10.2021, 07:41, akt. 10:38

"W ostatnich tygodniach chyba nie ma takiego dnia, żebyśmy nie zatrzymywali osób, które zarówno nielegalnie przedostały się na terytorium naszego kraju, ale również tych osób, które popełniają przestępstwa"- mówi podinsp. Tomasz Krupa.

podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska
podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Z podinsp. Tomaszem Krupą rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Ucieczki przed funkcjonariuszami, przeładowane samochody – tak często wyglądają próby przewozu na Zachód imigrantów, którzy nielegalnie przedostali się do Polski. Między innymi o tym, kto się tym zajmuje i dlaczego dochodzi do tylu takich zdarzeń – pomimo strefy objętej stanem wyjątkowym – z rzecznikiem podlaskiej policji podinspektorem Tomaszem Krupą rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Zacznijmy od najnowszych informacji w sprawie tak zwanych "kurierów", których zatrzymali podlascy policjanci.



podinsp. Tomasz Krupa: W ostatnich tygodniach chyba nie ma takiego dnia, żebyśmy nie zatrzymywali osób, które zarówno nielegalnie przedostały się na terytorium naszego kraju, ale również tych osób, które popełniają przestępstwa, jak i przewożą w swoich samochodach osoby nielegalnie przebywające w naszym kraju. Niestety niektóre z tych zatrzymań poprzedzone są dość dynamicznymi sytuacjami, mówimy tutaj o pościgach. Do takiego pościgu doszło również w czwartek (28.10). Jeden z pojazdów wiozących osoby, które nielegalnie przebywały w naszym kraju, nie zatrzymał się do kontroli w Majówce. Policjanci ścigali ten samochód, ostatecznie zatrzymali go w Białymstoku na 42 Pułku Piechoty. Okazało się, że mężczyzna, który jechał tym pojazdem, przewoził dwóch nastolatków — obywateli Iraku. Ten mężczyzna oczywiście został zatrzymany. Tutaj rozpatrujemy odpowiedzialność karną tego mężczyzny w związku z udzielaniem pomocy przy nielegalnym przekroczeniu granicy, ale również ten mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzut niezatrzymanie się do kontroli.



Wczoraj (28.10) podlascy policjanci zatrzymali 8 mężczyzn, którzy przewozili osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę. Dlaczego, pomimo strefy objętej stanem wyjątkowym, kontroli na drogach dojazdowych, dochodzi do takich sytuacji, że policja ściga, zatrzymuje "kurierów" przewożących cudzoziemców już w kraju, daleko od granicy, na przykład właśnie w Białymstoku.



Skala tego procederu jest niewątpliwie przerażająca. Od początku trwania tej kryzysowej sytuacji ponad 800 osób było przewożonych w samochodach "kurierów". Mówię tu oczywiście o tych sytuacjach, z którymi mieli związek policjanci pracujący w województwie podlaskim, czyli o tych zatrzymanych samochodach przez policjantów w województwie podlaskim. Cały czas niestety na Podlasie przyjeżdżają osoby, które biorą udział w tym przestępczym procederze. Dlatego też w tym kierunku prowadzone są działania policjantów. W tej chwili w naszym województwie działa kilkadziesiąt punktów blokadowych, na których policjanci bardzo szczegółowo kontrolują wszystkie przejeżdżające samochody.



Tylko minionej doby policja zatrzymała kurierów z Polski, Iraku, Ukrainy, Słowenii, Gruzji, Danii. Ta wielonarodowość, a także wasze obserwacje, na co wskazują? Jest to zorganizowana grupa przestępcza, zorganizowany proceder czy raczej są to różne przypadkowe osoby, które w nielegalny sposób chcą się wzbogacić?



W ogromnej większości oczywiście możemy tutaj potwierdzić zorganizowany sposób transportu tych ludzi w kierunku zachodniej granicy, choć zdarzają się również sytuacje pojedyncze, przypadkowe osób, które na co dzień nie działają w grupach przestępczych.



Pościgi, niezatrzymanie się do kontroli, wskazują na to, że stanowi to zagrożenie dla bezpieczeństwa nie tylko funkcjonariuszy, ale też osób, które poruszają się po podlaskich drogach.



Bardzo niebezpieczne sytuacje to np. miniona sobota — były dwie takie sytuacje, obydwie zakończone niestety zderzeniami samochodów, tych, którymi uciekali „kurierzy” z przypadkowymi osobami, które jechały po podlaskich drogach. W jednym przypadku ranna kobieta trafiła do szpitala, w drugim przypadku kolizja z samochodem jadącym z przeciwnego kierunku. Obydwa auta wylądowały w rowie. To rzeczywiście pokazuje dramatyzm tych wszystkich sytuacji oraz niestety determinację, ale w bardzo negatywnym tego słowa znaczeniu, osób popełniających przestępstwa. Zagrożenie bardzo duże nie tylko dla policjantów, którzy podejmują takie czynności, ale również dla wszystkich innych użytkowników dróg.



Gdy kierowca widzi podejrzane auto, przeładowane, na nieznanych numerach rejestracyjnych czy jakoś powinien reagować?



Jeżeli już planuje w jakiś sposób zareagować, to najlepszym sposobem w tej sytuacji będzie kontakt z numerem alarmowym 112 i przekazanie tych wszystkich spostrzeżeń.



Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, policjanci też obstawiają drogi wjazdowe do strefy objętej stanem wyjątkowym. Jak tutaj będą wyglądały przepisy? Czy na te cmentarza można się udać, czy nie można?



Te najgłośniejsze, najbardziej popularne działanie policji, czyli akcja "znicz" rozpoczynająca się dzisiaj, w tym roku bardzo wyjątkowo, bardzo dużo zadań nałożonych na funkcjonariuszy, właśnie między innymi w związku z tym kryzysem migracyjnym. Oczywiście kierowcy muszą spodziewać się bardzo szczegółowych, bardzo drobiazgowych kontroli. Każda kontrola przeprowadzona przez policjantów będzie wiązała się ze sprawdzeniem stanu trzeźwości kierowcy, więc tutaj zawczasu uczulamy wszystkich, że nie będzie absolutnie żadnego pobłażania na łamanie przepisów ruchu drogowego. Bezpieczeństwo wszystkich uczestników to jest cel, który będzie przyświecał policjantom pracującym w czasie akcji "znicz".



Rozumiem, że ta akcja "znicz" w związku z tym co się dzieje, będzie wyjątkowa.



Wyjątkowa akcja, ale też zorganizowane siły do tego, żeby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom Podlasia, są wyjątkowe. Pracują nie tylko policjanci z garnizonu podlaskiego, ale jesteśmy wspierani też przez kolegów z całej Polski, którzy pracują zarówno w strefie objętej stanem wyjątkowym, jak i na drogach naszego województwa.



Ilu policjantów w Podlaskiem można się spodziewać na drogach?



Tylko do akcji "znicz" to blisko 1000 policjantów każdej doby. Oczywiście do tej ilości funkcjonariuszy pracujących na drogach dochodzą funkcjonariusze, którzy wspierają naszą pracę z całego kraju.



Przechodzimy na politykę wystawiania mandatów za brak maseczek — zapowiedział wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski i podkreślił, że to konieczność w obliczu rosnącej liczby zakażeń. Ma o tym dziś rozmawiać z szefostwem policji. Rozumiem, że funkcjonariusze, także podlascy, są gotowi na taki scenariusz, na częstsze i bardziej dotkliwe kontrole dotyczące obostrzeń epidemicznych.



Nasze kontrole cały czas trwają, ta skala prowadzonych kontroli jest bardzo duża. Tylko minionej doby skontrolowaliśmy blisko 400 obiektów różnego rodzaju właśnie pod kątem przestrzegania obostrzeń. Niestety w kilkudziesięciu przypadkach te sytuacje zakończyły się nałożeniem mandatów karnych. Tu należy przypomnieć o tym podstawowym obowiązku, czyli obowiązku zasłaniania ust i nosa w określonych sytuacjach. Blisko 150 interwencji związanych właśnie z tą sytuacją. Niestety w 120 przypadkach policjanci nałożyli mandaty karne, były to oczywiście sytuacje skrajnego lekceważenia tego obowiązku. Są też takie, kiedy wystarczy pouczenie, przypomnienie i osoba, która przez roztargnienie zapomniała wyjąć z kieszeni maseczki swój błąd naprawia, ale spotykamy się również z takimi sytuacjami, kiedy osoby, które nie przestrzegają tego obowiązku, podchodzą do tego w sposób bardzo lekceważący.



To przypomnijmy jaka kara grozi w takim właśnie przypadku za brak maseczki?



Mówimy tutaj na pewno o mandacie karnym, ale wiele z tych sytuacji kończy się również skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu, między innymi właśnie z uwagi na bardzo rażące zachowanie tych osób.



Jakie kary orzekają sądy?



To są już kompetencje sądów, sądy mają do dyspozycji cały wachlarz określonych w kodeksie wykroczeń.



A gdzie można spodziewać się kontroli? Maseczki należy nosić w pomieszczeniach, czyli na przykład można spodziewać się policyjnych kontroli w sklepach? Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, czy także w kościołach mogą być te kontrolne?



Policjanci prowadzą kontrole w obiektach handlowych, prowadzimy je sami, ale również prowadzimy z inspektorami sanitarnymi. Sprawdzamy czy wszystkie osoby przebywające właśnie w zamkniętych pomieszczeniach, bo takim niewątpliwie jest sklep, przestrzegają tego przepisu. Musimy też pamiętać o zachowaniu dystansu. Stąd apel z naszej strony - mamy przed sobą okres Wszystkich Świętych, na szczęście ten dzień Wszystkich Świętych poprzedzony jest z dwoma dniami wolnymi, może warto się zastanowić, żeby wizytę na cmentarzu rozłożyć na dwa wcześniejsze dni tak żeby przy grobach nie grupowało się zbyt dużo ludzi. Cały czas jesteśmy bombardowani przekazami związanymi z zagrożeniem właśnie związku z pandemia koronawirusa.


| red: sk


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok
Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.

prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.


Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.

Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.


Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.

Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.


prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.


prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).


dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.


Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.


Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.


Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.


Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.


dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.

fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.


fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.

Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok