Radio Białystok | Gość | Dorota Wyszkowska - zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku

Dorota Wyszkowska

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku

30.09.2021, 08:25, akt. 09:11

"Widzimy w ostatnich dniach bardzo duże zainteresowanie spisem, w sobotę, czyli noc spisową, którą mieliśmy ostatnio - było ogromne zainteresowanie mieszkańców, również na infolinii, w urzędzie i w punktach spisowych" - mówi Dorota Wyszkowska.

Dorota Wyszkowska, fot. Monika Kalicka
Dorota Wyszkowska, fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Z Dorotą Wyszkowską rozmawia Dorota Niebrzydowska | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Dziś ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Za odmowę udziału w spisie grozi nawet 5 tysięcy złotych kary. Większość z nas już się z tego obowiązku wywiązała, niektórzy zostawili to na ostatnią chwilę. O tym dlaczego warto się spisać z Dorotą Wyszkowską - zastępcą dyrektora urzędu Statystycznego w Białymstoku rozmawia Dorota Niebrzydowska.


Dorota Niebrzydowska: Wyobrażam sobie taki scenariusz - przeciążona infolinia, przeciążone serwery, rachmistrz nie dzwoni, panika, ręce się trzęsą, co robić?


Dorota Wyszkowska: Najlepiej się spisać.


Północ się zbliża...


Najlepiej się spisać i to zapraszam na samospisu internetowego, czyli wchodzimy na stronę spis.gov.pl, tam poprzez swój numer PESEL, nazwisko panieńskie matki logujemy się i wypełniamy formularz spisowy. Jeżeli mamy problem z tym formularzem, wówczas pozostaje nam przyjście do Urzędu Statystycznego w Białymstoku lub do blisko 80 punktów spisowych.


Ale północ się zbliża pani dyrektor.


Trzeba przyjść mimo wszystko. Do północy dzisiaj jesteśmy otwarci, my, czyli Urząd Statystyczny w Białymstoku, jak również 72 punkty spisowe na terenie gmin województwa podlaskiego. Są to głównie gminne biura spisowe, czyli punkty w urzędach miast, gmin, dostępność tych punktów jest na stronach internetowych, nikogo nie odprawimy z kwitkiem. Jeżeli ktoś przyjdzie do nas 3 minuty przed północą - zostanie spisany.

Możemy również próbować dzwonić na infolinię, ale szczerze mówiąc, trochę zniechęcam, bo czas oczekiwania może być istotnie wydłużony. Zachęcam po pierwsze to samospisu internetowego, jeżeli nam się to nie uda, albo nie umiemy tego zrobić, to nie czekamy może do północy, przyjdźmy po prostu w ciągu dnia do urzędu. Zapraszam dzisiaj również mieszkańców Białegostoku do galerii Białej, tam jesteśmy już od wielu dni, spisujemy tam naszych mieszkańców.


Straszyć już nie będziemy, bo o karach mówiliśmy. Pojawiają się też takie pytania, że możemy być ukarani za to, że spisaliśmy się błędnie lub źle. No to lepiej się spisać błędnie czy wcale?


Spisać się jak najbardziej. Zachęcam do spisania się, nie wiem, co to znaczy błędnie lub źle - być może ktoś popełni jakiś błąd. 


Można źle zrozumieć pytanie.


Chciałabym zwrócić uwagę na to, że spis jest realizowany metodą mieszaną, czyli część danych statystyka publiczna posiada, czyli posiadamy dane dotyczące na przykład zatrudnienia, zbieramy również dane ze źródeł administracyjnych, czyli ZUS przekazuje nam pewne informacje, więc jeżeli ktoś rzeczywiście omyłkowo, traktuję to jako omyłkę, zaznaczył jakąś złą odpowiedź w pytaniu - te dane, które zbieramy od ludności plus te dane, które posiadamy ze źródeł administracyjnych, zostaną w pewnym momencie skonfrontowane i one posłużą nam do opracowania ostatecznych zbiorów informacji o naszym społeczeństwie.


Jak nam poszedł ten spis narodowy w tym roku, mieliśmy na to pół roku, niektórzy zostawili na ostatnią chwilę, niektórym się pewnie nie uda tego zrobić, ale czy 10 lat temu było lepiej, czy gorzej?


Spis był inny, przede wszystkim nie był obowiązkowy z samospis internetowy, poza tym nie działaliśmy jednak w warunkach pandemii, więc tak naprawdę trudno jest porównać te oba spisy. 

Widzimy w ostatnich dniach bardzo duże zainteresowanie spisem, sobota, czyli noc spisowa, którą mieliśmy ostatnio - ogromne zainteresowanie mieszkańców i na infolinii, i w urzędzie, i w punktach spisowych, wczoraj szaleństwo w urzędzie. Mam nadzieję, że dzisiaj też szaleństwo w urzędzie, co prawda to jest bardzo trudna praca w takich warunkach, ale mam nadzieję, że wszyscy mieszkańcy, którzy mogą dokonać samospisu - dokonają tego samospisu. 

Jeszcze dzisiaj zachęcam do tego państwa, być może w tym momencie. Natomiast jeżeli naprawdę ktoś sobie nie jest w stanie poradzić, to wtedy zostaje nam przyjście do urzędu, do tych punktów spisowych, o których już wspominałam i infolinia. Tylko cierpliwości na infolinii.


Statystycznie ile nam brakuje - 20% do setki?


Nie, zdecydowanie mniej. Uważam, że my poprzez spis chcemy też ustalić liczbę mieszkańców, więc to podawanie na początku procent spisanych mieszkańców, to tak naprawdę procent spisanych mieszkańców, którzy powinni być. Wiemy, że ludzie są mobilni, przenoszą się, więc tak naprawdę spis też ma nam dać odpowiedź, ilu nas rzeczywiście jest. Dane, które zbierzemy w spisie bezpośrednio plus te dane, które mamy ze źródeł administracyjnych - one pozwolą nam na ustalenie liczby mieszkańców i oczywiście różnych cech, które tych mieszkańców charakteryzują.


To pomijając kary - dlaczego warto się spisać?


Warto się spisać dlatego, że jak podejmuje się jakiekolwiek decyzje, zwłaszcza jeżeli podejmuje je władza od tej lokalnej po krajową, to musi dysponować twardymi danymi. A żeby dysponować twardymi danymi, musimy je skądś pozyskać. I o ile część tych danych jesteśmy w stanie pozyskać ze źródeł administracyjnych, to części danych pozyskać nie możemy - poziom wykształcenia, odczucie niepełnosprawności, narodowość, język. 

Te dane, które zbierzemy w spisie przez kolejnych 10 lat, będą nam służyły do kształtowania różnego rodzaju polityk, nam - władzy, natomiast nam będą również służyły do różnego rodzaju analiz. Naukowcy potrzebują danych, dziennikarze potrzebują danych, my często potrzebujemy danych, często nie zastanawiamy się, skąd te dane pochodzą, ale one w dużej mierze pochodzą on nas samych, bo bierzemy udział w różnych badaniach, przecież mieszkańcy uczestniczą w badaniu aktywności ekonomicznej, budżetów domowych i wielu, wielu innych badaniach, które realizujemy.


Pani dyrektor jeszcze jedno zdanie o bezpieczeństwie. Dużo mówimy o bezpieczeństwie w sieci i niebezpieczeństwie tego, co w sieci zostawiamy. Tu dużo danych o sobie podajemy w spisie powszechnym, a samospis jest formą obowiązkową.


Tak tyle tylko, że statystyka publiczna od zawsze dba o bezpieczeństwo swoich danych. Po pierwsze te dane, które trafiają do nas i to nawet niektórzy respondenci nam zarzucają, bo wypełnili ankiety i nie mogą do niej z powrotem zajrzeć - nie mogą - w momencie kiedy kliknęli "zakończ samospis" te dane stały się danymi statystycznymi, które podlegają specjalnej ochronie. 

Zawsze przykładaliśmy uwagę to do bezpieczeństwa i ochrony danych, te dane nigdy nie zostaną udostępnione, jako dane indywidualne. One są odpersonalizowane, czyli w momencie, kiedy zostaną opracowane, nie będziemy w stanie zbioru danych, które przekazaliśmy, porównać z osobą. Nam dzisiaj PESEL przy spisie jest potrzebny tylko po to, żeby mieć pewność, że nie mamy kilka razy spisanej tej samej osoby, później ten PESEL zostanie jakby odcięty od tych danych i dane będą już agregowane i przetwarzane dla potrzeb tylko i wyłącznie statystycznych i udostępnione jako agregat.


To zostało mi tylko zaapelować do wszystkich, myślę, że pani się przyłączy - "Policzmy się dla Polski".


Tak, oczywiście hasło tegorocznego spisu, jak najbardziej zachęcam jeszcze wszystkich tych, którzy nie dopełnili tego obowiązku. Proszę państwa to nie tylko obowiązek, ale również nasze prawo do tego, żeby w pewien sposób uzupełnić informacje i żeby w przyszłości można było w dobry sposób kreować politykę zdrowotną, mieszkaniową i wiele, wiele innych.


Dziękuję bardzo.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





Pomoc dla powodzian
źródło: PRB

Grzegorz Walijewski

rzecznik IMGW
17.09.2024

Rząd rozszerza obszar objęty stanem klęski żywiołowej o siedem kolejnych powiatów w województwach opolskim i dolnośląskim. Na nadejście fali na Odrze przygotowuje się Wrocław. Co czeka mieszkańców południowej Polski, ale i innych regionów? O tym w Rozmowie Dnia w środę (18.09) o godz. 8:10. Gościem Polskiego Radia Białystok będzie rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski.

Jacek Brzozowski, fot. Marcin Gliński

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
16.09.2024

"Ta pomoc powodzianom będzie stale potrzebna. Polacy w tym odruchu serca chcą pomagać i pomagają. Popatrzymy też na postawę samorządowców, którzy uruchomili od samego początku zbiórki tych produktów, które są teraz niezbędne. Dzisiaj ta pomoc powinna być pomocą celowaną" - mówił w Polskim Radiu Białystok wojewoda podlaski Jacek Brzozowski.

Tadeusz Truskolaski, fot. Sylwia Krassowska

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
16.09.2024

Potrzebna jest żywność, ale też środki higieniczne. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski ogłosił zbiórkę na rzecz mieszkańców polskich miast i wsi, których dotknęła powódź. Dary można przynosić do Centrum Aktywności Społecznej przy ul. św. Rocha 3 w Białymstoku


Kubańczyk, fot. Michał Romańczuk

Kubańczyk

piosenkarz
14.09.2024

Kubańczyk to niezwykle popularny artysta szczególnie wśród młodzieży, który na swoje koncerty przyciąga nawet kilkadziesiąt tysięcy fanów. Jego piosenkę "Ostatni raz Zatańczysz ze mną" napisaną wraz z Tribbsem odsłuchano na różnych muzycznych platformach streamingowych około 200 milionów razy.

Dusty Rocks, fot. Gabriela Lasota

Dusty Rocks

Zespół muzyczny
14.09.2024

- Dobieramy instrumenty, brzmienia, żeby odnieść się do lat 60. i 70. XX wieku. Też usilnie pracujemy w studiu, mamy cztery kolejne numery w produkcji - mówi członek zespołu Dusty Rocks.

Wojciech Strzałkowski, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

Przewodniczący Rady Nadzorczej, główny akcjonariusz Jagiellonii Białystok
12.09.2024

- Jesteśmy na etapie poszukiwania nowych terenów pod budowę boisk piłkarskich. Chcielibyśmy mieć co najmniej pięć dodatkowych boisk, a jeśli by ich było dziesięć, to na pewno nie będzie za dużo - mówi Wojciech Strzałkowski.


Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski

wiceminister rolnictwa
11.09.2024

"Wspólna polityka rolna nastawiona na cele, przeciwdziałanie kryzysom, opłacalność, uproszczenie pewnych rozwiązań - w tym kierunku to powinno wszystko iść. Cieszy fakt, że Komisja Europejska i najważniejsi politycy w Europie zreflektowali się i chcą jednak tego dialogu, rozmowy z rolnikami. Bo bez uzgodnień ze środowiskiem rolniczym te przepisy, które zostały zaprojektowane w ramach europejskiego Zielonego Ładu były dla rolników nie do przyjęcia - mówił w Radiu Białystok wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski.

Monika Horna-Cieślak, źródło: brpd.gov.pl

Monika Horna-Cieślak

Rzeczniczka Praw Dziecka
10.09.2024

- Dzieci, które są w wózkach, już oglądają bajki na telefonie, a nie twarz swojej mamy - mówi Monika Horna-Cieślak.

Albert Litwinowicz, fot. Sylwia Krassowska

Albert Litwinowicz [wideo]

wójt Białowieży
9.09.2024

- Jest bezpiecznie, to podkreślamy cały czas - dzięki wojsku, policji, Straży Granicznej i dzięki temu, że ta strefa została maksymalnie ograniczona. Sierpień był bardzo dobry pod względem ruchu turystycznego. W weekendy było dużo turystów. Być może są to odwiedziny jednodniowe, dwudniowe, ale od czegoś trzeba zacząć - mówi Albert Litwinowicz.


dr Robert Ćwikowski, fot. Marcin Gliński

dr Robert Ćwikowski

psycholog, psychoterapeuta z ośrodka Noezis w Białymstoku
8.09.2024

"Hejt to termin określający pewne zjawisko społeczne o charakterze poniżającym, występuje głównie w Internecie. To są przede wszystkim złośliwe komentarze, to memy czy też grafiki, które są poniżające, ale mogą to też być wszelkiego rodzaju fake newsy, czyli nieprawdziwe informacje o danej osobie - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Robert Ćwikowski.

Zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki, 8.09.2024, fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Rudnicki

zastępca prezydenta Białegostoku
8.09.2024

- Wszyscy ci, którzy mają dobre pomysły i chcą coś robić w kulturze na poziomie miasta Białystok, mogą do nas przyjść i uzyskają wsparcie, bo drzwi są zawsze otwarte - mówi Rafał Rudnicki.

Gitarzysta zespołu Cochise Wojciech Napora

Wojciech Napora

Gitarzysta, kompozytor zespołu Cochise
7.09.2024

- O to chodzi, by czymś zanęcić, a potem dołożyć do pieca - mówi o nowej płycie zespołu Cochise Wojciech Napora.


prof. Robert Ciborowski, 6.09.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Robert Ciborowski

ekonomista, były rektor Uniwersytetu w Białymstoku
6.09.2024

- Jeśli ktoś ma gotówkę to zawsze może kupić mieszkanie i zawsze jest to dobre rozwiązanie, bo na ten moment jest to dobra inwestycja - mówi prof. Robert Ciborowski.

Paula Biskup, 30.08.2024, fot. Barbara Sokolińska

Paula Biskup

piosenkarka
6.09.2024

- Tak naprawdę dla mnie każdy mój występ jest bardzo ważny. Każde nowe doświadczenie z publicznością jest lekcją - mówi Paula Biskup.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

szef białostockich struktur Prawa i Sprawiedliwości
4.09.2024

"Decyzję Państwowej Komisji Wyborczej rozumiem, ale się z nią nie zgadzam" - mówił w Polskim Radiu Białystok Artur Kosicki.


Agnieszka Maliszewska, 30.08.2024, fot. Barbara Sokolińska

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
3.09.2024

- Mając tak duże zakłady i spółdzielnie mleczarskie na Podlasiu możemy decydować w pewnej mierze o tym, jak ta przyszłość polskiego sektora mleczarskiego może wyglądać. Nasz potencjał daje nam przywilej i możliwości do tego, żebyśmy podyktowali warunki - mówi Agnieszka Maliszewska.

Łukasz Prokorym, Piotr Doroszko, Jan Kabac, fot. Piotr Pietruczuk

Łukasz Prokorym, Piotr Doroszko, Jan Kabac

3.09.2024

- Spodki to miejsce bezwzględnie kultowe w Białymstoku. Cała ta wizja, która była przed remontem, zostanie zachowana. Z niecierpliwością czekam, aż będzie czerwiec 2025 roku i będziemy mogli do nowych, wyremontowanych Spodków wejść - mówi marszałek województwa podlaskiego Łukasz Prokorym.

Krzysztof Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
3.09.2024

- Nie ma świętych krów. Każdy, kto łamie prawo wyborcze, powinien być pociągnięty do odpowiedzialności. Posłowie, ministrowie PiS uznali, że pieniądze publiczne są pieniędzmi partyjnymi. Zasady prowadzenia kampanii wyborczej nie były równe - mówi Krzysztof Truskolaski.


Wilfredo Leon, IV Memoriał Franciszka Ilczuka w Białymstoku, 30.08.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wilfredo Leon

siatkarz reprezentacji Polski
2.09.2024

- Walczyliśmy o olimpijskie złoto. Nie udało się, ale daliśmy z siebie wszystko. Dzisiaj cieszymy się ze srebrnego medalu, którego zdobycie to dla nas duża satysfakcja - mówi Wilfredo Leon.

Agnieszka Krokos-Janczyło, 1.09.2024, fot. Barbara Sokolińska

Agnieszka Krokos-Janczyło [wideo]

podlaska kurator oświaty
1.09.2024

- To nie jest tak, że odchudzenie podstawy programowej czy zmiana kanonu lektur mają wpływać negatywnie - wręcz przeciwnie. Chcemy, żeby dzieci czytały - mówi Agnieszka Krokos-Janczyło.

Maciej Frąckiewicz, 1.09.2024, fot. Piotr Pietruczuk

Maciej Frąckiewicz

akordeonista, pomysłodawca festiwalu "Muziko De Nia Tempo”
1.09.2024

- Nie ukrywam, że zdarza się, że w pewnych sytuacjach muszę jeszcze walczyć o pozycję mojego instrumentu. Myślę, że tak zawsze niestety będzie - mówi Maciej Frąckiewicz.


Bartosz Demianiuk i Tymoteusz Mojsak z zespołu LaVenders, 24.08.2024, fot. Gabriela Lasota

Bartosz Demianiuk i Tymoteusz Mojsak

z zespołu LaVenders
31.08.2024

- Zrobiliśmy ogromny przeskok względem pierwszej płyty. Nowa, pt. "Ultragalaktyczny podmuch", jest bardziej dojrzała - mówi Bartosz Demianiuk.

Konferencja prasowa dr. Pawła Grzesiowskiego, 26.08.2024, fot. Iza Serafin

dr Paweł Grzesiowski

Główny Inspektor Sanitarny
26.08.2024

Od końca czerwca rośnie w Polsce liczba zakażeń koronawirusem, więcej chorych trafia też do szpitali. Według ekspertów szczytowej fali zakażeń możemy spodziewać w połowie października.

Dr Ryszard Kijak, 23.08.2024, fot. Piotr Pietruczuk

Dr Ryszard Kijak

Przewodniczący podlaskiego oddziału Związku Zawodowego Lekarzy
23.08.2024

Czy obniżenie składki zdrowotnej to mniej pieniędzy na usługi medyczne? Organizacje broniące praw pacjentów są zaniepokojone. Ten pomysł krytykuje również dr Ryszard Kijak, przewodniczący podlaskiego oddziału Związku Zawodowego Lekarzy.


Cristian Willaert, fot. Joanna Szubzda

Cristian Willaert

holenderski dziennikarz
22.08.2024

Jagiellonia nie jest tak wielkim klubem jak Ajax, ale Polska to piłkarski kraj. Zatem jeśli drużyna zdobyła mistrzostwo, to prezentuje odpowiedni poziom - mówi holenderski dziennikarz Cristian Willaert.

Adam Musiuk, fot. Barbara Sokolińska

Adam Musiuk

Podlaski Konserwator Zabytków
11.08.2024

W jakiej kondycji są podlaskie zabytki? Czy pieniądze przeznaczane na ich renowacje są odpowiednie i czy najstarsze obiekty w regonie są wystarczająco znane, by przyciągać turystów?

prof. Piotr Radziwon, fot. Joanna Szubzda

prof. Piotr Radziwon

dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku
30.07.2024

- W wakacje dużo wysiłku musimy włożyć, aby dotrzeć do chętnych osób, które mogą i chcą oddać krew - mówi prof. Piotr Radziwon.


Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno

wicemarszałek Senatu
22.07.2024

O sytuacji w mediach publicznych, które nie otrzymują pieniędzy z abonamentu od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Sidney Polak, źródło: mat. pras.

Sidney Polak

polski wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor
20.07.2024

- Zapraszam wszystkich do Augustowa. Nie byłem jeszcze na takiej imprezie i na scenie zdecyduję, co zagramy. Zobaczę, jak się ludzie bawią - mówi muzyk, który wystąpi na Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
18.07.2024

- W tym sezonie założyliśmy miejsce nie niższe niż 8. Wolę podchodzić dość ostrożnie do wszelkich przewidywań, szczególnie, że mają one przełożenie na finanse - mówi prezes Wojciech Piertkiewicz.


Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja, 17.07.2024,

Norbert Jadczuk

Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja
17.07.2024

Mieszkańcy gminy Nurzec-Stacja nie mieli nic wspólnego ze znieważeniem żołnierzy przy granicy polsko-białoruskiej.

Andrzej Aleksiejczuk, 16.07.2024, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Aleksiejczuk

Andrzej Aleksiejczuk, wiceprzewodniczący Podlaskiej Rady OPZZ
16.07.2024

Radzie Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w przyszłym roku.

Joanna Fiodorow, fot. Joanna Szubzda

Joanna Fiodorow

trenerka Wojciecha Nowickiego
11.07.2024

Jak będą wyglądać ostatnie trzy tygodnie Wojciecha Nowickiego przed startem na igrzyskach w Paryżu


dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
9.07.2024

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już wyniki matur.

Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok