Radio Białystok | Gość | Szczepan Barszczewski o tarczy antykryzysowej [wideo] - dyrektor biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Białymstoku

Szczepan Barszczewski o tarczy antykryzysowej [wideo]

dyrektor biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Białymstoku

19.03.2020, 08:30, akt. 11:13

"Zwracamy się do władz z prośbą o wprowadzenie dobrowolności ubezpieczenia dla przedsiębiorców na najbliższe 3 miesiące, a jak będzie trzeba, to i na kolejne" - mówi Szczepan Barszczewski.

Szczepan Barszczewski, fot. Monika Kalicka
Szczepan Barszczewski, fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Ze Szczepanem Barszczewskim rozmawia Lech Pilarski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

"Nie myślcie o zobowiązaniach wobec gminy, wyjdziemy wam naprzeciw. Myślcie, jak utrzymać firmy, byście po przetrwaniu tego trudnego okresu, mogli dalej prowadzić działalność" - zadeklarował burmistrz Michałowa Marek Nazarko. Także rząd zapowiada pakiet pomocowy dla firm - tzw. tarczę antykryzysową. O tym z dyrektorem biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Białymstoku Szczepanem Barszczewskim rozmawia Lech Pilarski.


Lech Pilarski: Hasło, które przed chwilą usłyszeliśmy powinno towarzyszyć chyba każdemu prezydentowi, czy wójtowi, czy burmistrzowi.


Szczepan Barszczewski: bardzo ciekawa deklaracja ze strony włodarza gminy Michałowo. Oby taka postawa upowszechniła się. Myślę, że być może jest to też trochę i odpowiedź na apel rzecznika małych i średnich przedsiębiorców do włodarzy samorządowych, do burmistrzów, o to by łaskawie potraktowali najemców lokali komunalnych, przedsiębiorców którzy prowadzą swoje biznesy w tych lokalach. Ten apel wystosowany został 2 dni temu, już spora grupa miast odpowiada pozytywnie - Opole, Kraków, Chełm i Bielsk Podlaski odpowiedział pozytywnie.


Czyli jest jedna pożyteczna inicjatywa. Teraz telefon od naszej słuchaczki.


"Jestem właścicielem gospodarstwa agroturystycznego, które w związku z zarządzeniem ministra zdrowia, 13 marca zostało zamknięte do odwołania. Jesteśmy rolnikami, czyli jesteśmy na KRUS-ie. Dużo się mówi o pomocy przedsiębiorcom, którzy są na ZUS-ie, o zasiłku na dzieci, które nie chodzą do szkoły, a są poniżej 8 roku życia. Rolnicy zostali z niczym, tacy drobni jak my. Bo nie należy nam się w świetle prawa zasiłek na te dzieci, które zostały w domu, z dnia na dzień zostaliśmy bez pracy, wszyscy mówią o tym, żeby zawiesić ZUS, czy go umorzyć na 3 miesiące, a my płacimy, dalej musimy płacić KRUS i nie mamy nic, nie mamy w pracy i nie mamy też widoków na to, że ta turystyka rusza. Ludzie, którzy przyjeżdżają na Podlasie u nas śpią, zostawiają w regionie pieniądze - w restauracjach, na szlakach turystycznych i sumie nikt o nas nie mówi i czujemy się tacy zapomniani. A to w sumie my jesteśmy odpowiedzialni też za turystykę na Podlasiu, za promowanie Podlasia".


Trzeba chyba podejmować starania również i wziąć pod ochronę tę grupę?


Pani poruszyła bardzo ważny i doniosły temat - branży, która najbardziej dotknięta jest. Turystyka, przewoźnicy, hotelarstwo, gastronomia, rozrywka - oczywiście tak. Obrót spadł do zera.


Przepisy mówią, że najem krótkoterminowy został w ogóle zatrzymany, nie można.


Rozumiem tutaj pani niepokój, natomiast powiedzmy dlaczego tak dużo mówi się o składkach na ZUS, na ubezpieczenie społeczne powszechne. Bo one są naprawdę ogromnym ciężarem dla przedsiębiorców. Powiem o tym znowu z jakim apelem jako biuro rzecznika zwracamy się do władz, a mianowicie zwracamy się o to, by na najbliższe 3 miesiące, a jeżeli będzie to potrzebne, to następne jeszcze 3 miesiące wprowadzić dobrowolność ubezpieczenia dla przedsiębiorców. 

Biznesy, które zupełnie zaprzestały swojej działalności, jeśli chodzi o mikroprzedsiębiorców, małych przedsiębiorców - jest to bardzo dotkliwy wydatek, w sytuacji w której nie mają żadnych przychodów, a koszty są często takie same. Weźmy np. najem lokalu, pracowników, ZUS, energię - wszędzie trzeba szukać oszczędności. I też tutaj, myślę, że to rozwiązanie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców. Zresztą, zgłaszanych przez różne organizacje przedsiębiorców. 


Skupmy się na pakiecie antykryzysowym, przedstawionym w zarysach przez rząd i prezydenta, jak go pan ocenia. 212 mld zł pomocy.


Od wczoraj dość mocno śledzę media społecznościowe i taki zakres nieprawdziwych informacji, jakichś przekłamanych informacji, jaki krąży po sieci, to naprawdę nieczęsto się zdarza, jeśli chodzi o to do kogo jest to adresowane. Przypadków i problemów przedsiębiorców jest cała masa, ich jest nieograniczony rodzaj i ilość. Natomiast te mechanizmy, które zostały przygotowane, myślę że sporej części przedsiębiorców wychodzą naprzeciw i pomogą. 

To, że nie rozwiąże ich problemów w jakimś stopniu większym i mniejszym - ja też nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości, ale wszyscy w tym czasie jesteśmy w sytuacji, która jest kłopotliwa - czy to w życiu prywatnym, czy w życiu biznesowym. Sama deklaracja 212 miliardów, oczywiście rodzi się pytanie skąd w ogóle te pieniądze, sama deklaracja takiej kwoty już robi ogromne wrażenie i pokazuje, że chęć przysporzenia pomocy pracodawcom i przedsiębiorcom jest. Niektóre mechanizmy zaoferowane, jak na przykład pożyczka 5000 zł - dla jednych wydaje się drobna, malutka, nieznacząca, ale dla innych jest ona istotna. Mało tego, dla tego która jest ona nieznacząca, to być może skorzystanie na razie z oferowanego odroczenia ZUS-u, czy też rozłożenia na raty, ale nie zapominajmy, że w prawie wciąż mamy możliwość umorzenia składek, czy też podatków.


Czyli pan to traktuje jako wstępne deklaracje? Będą dopracowane szczegóły?


Ja bym raczej patrzył na kompleks, bo to nie jest tak, że jeden postulat jest dedykowany tylko do jednego przedsiębiorcy, bo ten jeden przedsiębiorca być może skorzysta nie z jednego postulatu, tylko z całej gamy tych postulatów - i dofinansowanie pracowników, utrzymanie miejsca pracy, i pożyczka, i w zakresie ZUS-u być może nawet umorzenie przez indywidualne postępowanie. Tych rozwiązań jest dużo - odnawialne kredyty obrotowe dla przedsiębiorców - też padło w deklaracjach w dniu wczorajszym, zobaczymy jak to wszystko się skonkretyzuje w szczegółach.


Rozmawiałem z jednym z przedsiębiorców, który powiedział - jeszcze w tym tygodniu jakoś idzie, ja wystawiam fakturę, ludzie płacą, ale przyszły tydzień to będzie rzeczywisty sprawdzian tego, co się dzieje w gospodarce.


Obyśmy mogli mówić tylko o tym przyszłym tygodniu i co najwyżej jeszcze następnym i żeby to się skończyło i tego powinniśmy sobie życzyć. Natomiast ja się nie dziwię przedsiębiorcy, który w ten sposób tę sytuację stawia, bo wielu jest takich, którym pracownicy w ilości dominującej, słyszałem o przedsiębiorcy, który zatrudniając 230 osób - spośród tej grupy 200 osób poszło na zwolnienia. Ja rozumiem, że pracuje też w branży, która związana jest z handlem, handel nie pracuje, to też i nie ma zamówień, ale mimo wszystko ogarnąć taką rzeszę ludzi i znaleźć rozwiązanie dla funkcjonowania swojego przedsiębiorstwa, to jest niesamowite wyzwanie. A do tego - jestem przekonany - ma różnego rodzaju kredyty, szereg trudnych do wyobrażenia nawet zobowiązań, dobrze by było, gdyby w propozycjach tych konkretnych też padło to, by w przypadku zwolnień, takich zwolnień na taką skalę, żeby to pracodawcy nie ponosili ciężarów w tych pierwszych 30 dniach odpłatności wynagrodzeń dla pracowników.


Spore wyzwanie przed nami, kubeł zimnej wody na naszą rozgrzaną, bardzo pędzącą gospodarkę został wylany.


Nie jest to niecelowe, być może też z takim przekąsem i spiskowo o tym mówię, ale niestety w takiej sytuacji się znaleźliśmy, znajduje się w tej sytuacji cały świat, może mieć to naprawdę bardzo dalekosiężne skutki i za dwa miesiące znajdziemy się w zupełnie innej rzeczywistości. O tej rzeczywistości też trzeba już teraz myśleć, bo w końcu gospodarka będzie musiała ruszyć z kopyta i trzeba będzie wracać do normalnego życia.


Posłuchajmy jeszcze kolejnego pytania.


"Jestem szewcem i u mnie ruchu prawie nie ma. Pracuję na kartę podatkową, więc mnie ciekawi też, jakie ulgi, jeśli chodzi o pracę, będą nas dotyczyły".


Czy będzie też takie wsparcie dla tych małych działalności rzemieślniczych?


Nie słychać tak naprawdę takiej dedykacji konkretnie do tych, którzy rozliczają się na podstawie ryczałtu, karty podatkowej, w taki czy inny sposób. Są to ogólne rozwiązania, jak chociażby te pożyczki, kwestia dotycząca ZUS-u. Większość tych propozycji, które wczoraj padły tak naprawdę to są propozycje uniwersalne, dedykowane generalnie do przedsiębiorców, generalnie do biznesu, również tego mikro czyli samozatrudnionych, ale i do tych większych. Wiem, że ci mikro sobie jeszcze jakoś radzą, bo zawieszają działalność tam, gdzie jest to oczywiście możliwe.


Ja mam nadzieję, że pan zapisze to w swoim katalogu i sprawa zostanie puszczona w ruch.


Jestem przekonany, że biuro rzecznika małych i średnich przedsiębiorców i biuro w Białymstoku po tym, jak zaczniemy wychodzić z tej sytuacji, również gospodarczej sytuacji, będzie miało pełne ręce roboty w takich indywidualnych sprawach, w których będziemy wspierali przedsiębiorców, w postępowaniach Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w zakresie rozkładania na raty, być może umarzania, to będzie bardzo ważne, w zakresie relacji z szeregiem innych organów administracji. I tutaj zachęcam też do kontaktu przedsiębiorców z białostockim biurem rzecznika małych i średnich przedsiębiorców.


| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno

wicemarszałek Senatu
22.07.2024

O sytuacji w mediach publicznych, które nie otrzymują pieniędzy z abonamentu od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Sidney Polak, źródło: mat. pras.

Sidney Polak

polski wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor
20.07.2024

- Zapraszam wszystkich do Augustowa. Nie byłem jeszcze na takiej imprezie i na scenie zdecyduję, co zagramy. Zobaczę, jak się ludzie bawią - mówi muzyk, który wystąpi na Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
18.07.2024

- W tym sezonie założyliśmy miejsce nie niższe niż 8. Wolę podchodzić dość ostrożnie do wszelkich przewidywań, szczególnie, że mają one przełożenie na finanse - mówi prezes Wojciech Piertkiewicz.


Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja, 17.07.2024,

Norbert Jadczuk

Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja
17.07.2024

Mieszkańcy gminy Nurzec-Stacja nie mieli nic wspólnego ze znieważeniem żołnierzy przy granicy polsko-białoruskiej.

Andrzej Aleksiejczuk, 16.07.2024, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Aleksiejczuk

Andrzej Aleksiejczuk, wiceprzewodniczący Podlaskiej Rady OPZZ
16.07.2024

Radzie Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w przyszłym roku.

Joanna Fiodorow, fot. Joanna Szubzda

Joanna Fiodorow

trenerka Wojciecha Nowickiego
11.07.2024

Jak będą wyglądać ostatnie trzy tygodnie Wojciecha Nowickiego przed startem na igrzyskach w Paryżu


dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
9.07.2024

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już wyniki matur.

Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.


prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.


Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.


Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok