Radio Białystok | Gość | prof. Henryk Wnorowski [wideo] - ekonomista z UwB

prof. Henryk Wnorowski [wideo]

ekonomista z UwB

17.03.2020, 08:02, akt. 11:09

"Nasz system bankowy jest bardzo zdrowy, bardzo mocny. (...) Zabieranie pieniędzy z banków nadto co potrzebujemy, na bieżące zakupy, jest niczym niepodyktowane" - mówi prof. Henryk Wnorowski.

prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska
prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Z prof. Henrykiem Wnorowskim rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Epidemia koronawirusa powoduje duże straty ekonomiczne - od budżetu kraju, przedsiębiorców, po szeregowych pracowników. Czy przetrwamy ten kryzys gospodarczy wywołany epidemią? 

O tym z ekonomistą - profesorem Henrykiem Wnorowskim z Uniwersytetu w Białymstoku rozmawiał Adam Janczewski.



Adam Janczewski: Kolejki ustawiają się nie tylko przed aptekami i kasami w sklepach, zdecydowanie więcej osób niż zazwyczaj jest też w bankach - ludzie boją się upadku banków. Czy są jakieś podstawy tych obaw?


prof. Henryk Wnorowski: Zupełnie niepotrzebnie. Tak naprawdę, pewnie to wszystko zakończy się wieloma upadłościami w naszym kraju, ale raczej mało prawdopodobne, żeby upadały banki. Ja w ogóle nie biorę tego pod uwagę. Nasz system bankowy jest bardzo zdrowy, bardzo mocny. Wczorajsze zapowiedzi prezesa Narodowego Banku Polskiego to, że Narodowy Bank Polski podejmuje niestandardowe jak na polskie warunki do tej pory działania - wszystko to jakby podkreśla, że nasz system bankowy jest mocny i zabieranie pieniędzy z banków ponad to, co potrzebujemy, na bieżące zakupy, jest niczym niepodyktowane. Ci, którzy to robią, będą pewnie tego żałowali, a poza tym - stojąc w kolejkach o czym pan redaktor powiedział, tak naprawdę narażamy się tylko na kontakty z innymi i na zachorowanie, więc nie powinniśmy tego robić.


I podobno same pieniądze też przynoszą wiele różnych drobnoustrojów, bakterii czy wirusów.


Też gdzieś o tym czytałem, więc być może jest to prawda. Ja uważam, że to jeszcze chwila. Widzieliśmy takie sytuacje, jeśli chodzi o zachowania zakupowe, dotyczące normalnych produktów, to się wydaje się wygasiło, myślę, że z pieniędzmi też jutro, pojutrze, będzie już zupełnie normalnie. 


Branże turystyczna, transportowa, gastronomiczna czy eventowa - to tylko niektóre z najbardziej odczuwających skutki epidemii. Przedsiębiorcy mówią, że trwa walka o przetrwanie. 


Mamy kryzys. Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że kryzys już się rozpoczął, wszystkie wskaźniki na to wskazują. Wszystkie kryzysy w XX i XXI wieku tak naprawdę zaczynały się zawsze od rynku kapitałowego. To co się dzieje na rynku kapitałowym, to już jest kryzys. Na wszystkich rynkach kapitałowych w Europie, w Azji i w Ameryce... więc absolutnie jest kryzys. Ale mamy także kryzys w gospodarce realnej. Te branże, które pan redaktor wymienił, to są branże, które zostały dotknięte w pierwszej kolejności. Z całą pewnością walka o przetrwanie, można tak to nazwać, natomiast trzeba pamiętać, że to jest początek. Wszyscy jesteśmy niecierpliwi na początku, natomiast to musi być bieg długodystansowy. Przedsiębiorcy będą jeszcze niestety, ale długo tak mówili, muszą sięgać do wszystkich swoich zasobów, wszystkich poduszek jakie zgromadzili. Natomiast z tego co słyszymy, z zapowiedzi rządu, pana premiera - przedsiębiorcy nie zostaną pozostawieni samym sobie.


W przetrwaniu mają pomóc rządzący. Prezydent i premier rozmawiali wczoraj późnym wieczorem o sytuacji w związku z koronawirusem, o tak zwanym pakiecie stabilności i bezpieczeństwa. Mają to być rozwiązania chroniące rynek pracy i stymulujące wzrost gospodarczy. Między innymi małe i średnie firmy mają mieć dostęp do kredytowania, aby mogły przesunąć składki na ubezpieczenie społeczne i aby mogły korzystać z tak zwanego postojowego. 


Ten pakiet bardzo ładnie się nazywa, natomiast musimy pamiętać przede wszystkim, że sytuacja jest niezwykle dynamiczna i ona cały czas się dzieje, cały czas mamy do czynienia z pogorszeniem tej sytuacji. Codziennie, każdego dnia, wyłączane są różne zakłady pracy, całe branże są wyłączane. Jeśli chodzi o gospodarkę - będzie coraz gorzej. W związku z tym, ten pakiet, który będzie najprawdopodobniej w tym tygodniu, powinniśmy o nim myśleć i mówić jako o pierwszej wersji pakietu stabilności. Natomiast gdzieś tam wcześniej w wypowiedziach premiera znalazła się taka zapowiedź, że będziemy reagowali stosownie do sytuacji. I tak jak ta sytuacja będzie się zmieniała, będą podejmowane kolejne kroki. Natomiast wszyscy jesteśmy dorośli i musimy mieć świadomość, że sytuacja jest bardzo trudna. Jeśli ktoś myśli, że pakiet stabilności albo, że rząd w ogóle może zrobić coś takiego, że zneutralizuje w całości skutki tego kryzysu spowodowanego pandemią, to oczywiście to jest nieprawda, to jest myślenie życzeniowe. Jest źle, będzie jeszcze gorzej. 

Natomiast w tej chwili podstawowym celem jest przetrwanie, jeśli chodzi o przedsiębiorstwa. Przetrwanie - to znaczy utrzymanie płynności, bo musimy funkcjonować, musimy mieć płynność.


Być może zawieszenie działalności, ale tak, żeby było można ją później odtworzyć.


Na pewno takie propozycje też się znajdą w tym pakiecie, bo tak musi być. Są różne branże, które już ledwo zipią i takie, które kwitną.


Panie profesorze, są różne instrumenty, zawieszenie płatności, do tego rząd wypłaca zasiłki na opiekę nad dziećmi, które nie poszły do szkoły, bardzo duże pieniądze są też przeznaczone na walkę z samą epidemią - czy w ogóle Polska gospodarka to wytrzyma? 


Tak, oczywiście, musi wytrzymać, to po pierwsze. My jesteśmy bardzo dużą gospodarką. Mieliśmy skonstruowany budżet na ten rok zrównoważony, oczywiście na ten moment należy zapomnieć o zrównoważonym budżecie. Natomiast reguła wydatkowa już nie obowiązuje. Rząd ma możliwości zaciągania zobowiązań finansowych - prezes Narodowego Banku Polskiego, jak już mówiłem, złożył deklaracje pomocy takiego polskiego luzowania ilościowego - jeszcze nigdy Narodowy Bank Polski tego nie robił, więc w ogóle nie ma problemu pieniędzy. Na ten moment nie ma problemu pieniędzy, na ten moment jest problem bieżącego funkcjonowania, czyli zabezpieczenia płynności, jeśli chodzi o przedsiębiorstwa, i zabezpieczenia dochodów osobom prywatnym, osobom fizycznym, przede wszystkim tym, którzy nie mieli pracy etatowej, dla których skończyło się zatrudnienie i skończyły się źródła dochodu. Ci ludzie, ta część społeczeństwa, musi uzyskać środki na przeżycie, a możliwości dostarczenia tych środków jest wiele. Szczegóły będą w pakiecie stabilności i wzrostu, teraz byśmy pewnie teoretyzowali.


To jest w kwestii Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej...

 

To są dwa główne źródła, działamy dochodowo, czyli dostarczamy pieniędzy osobom fizycznym albo pomagamy w taki sposób jeszcze bardziej bezpośredni. Społeczeństwo też jest dużą zbiorowością, są różne grupy, do jednych grup będzie trzeba w taki sposób działać, do drugich w inny.


Wspomniał pan o branżach, które zyskują na obecnej sytuacji. Jak informuje Centrum Monitorowania Rynku - w pierwszym tygodniu marca na spirytus Polacy wydali w małych sklepach prawie 4 razy więcej niż zwykle, podobnie popularne było mydło, tutaj w naszym regionie też dobra informacja dla producentów, zasypane zamówieniami są między innymi spółdzielnie mleczarskie, czyli są też tacy, którzy zyskują. 

Tak, to jest sytuacja w miarę normalna. W tym oto jakby nienormalnym czy nietypowym powodzie kryzysu, bo kryzysów, depresji w ostatnich 150 latach było co najmniej 17 albo 18, o tylu możemy przeczytać w historii gospodarczej, natomiast nigdy nie było w tym czasie kryzysu spowodowanego pandemią. Tak naprawdę najgorszy w tym wszystkim jest powód tego kryzysu, bo gospodarka, przedsiębiorcy, sobie poradzą - nie wszyscy, ale powiedzmy, że jest to taka uroda tej całej sytuacji. 


To jest dla nas wszystkich nowa sytuacja. Na zakończenie - jak widać, jak słychać, pojawił się pan u nas osobiście. Czy funkcjonuje pan normalnie, czy jednak kwarantanna domowa jest zachowana? 


Myślę, że nikt nie funkcjonuje normalnie. To jest taka nazwijmy to nowa normalność, trzeba jakoś żyć. Pan redaktor zadzwonił, zaprosił, więc przyjechałem. Mam nadzieję, że w jakiś sposób ta nasza rozmowa na koniec dnia okaże się pożyteczna, natomiast na pewno nie trzeba kusić losu. Robimy tylko to, co w danym momencie jest konieczne. Natomiast z tego wszystkiego co mówią eksperci, specjaliści od zdrowia, kwestią najważniejszą jest przerwanie łańcucha zarażania. U nas, dzięki Bogu, jeszcze ten łańcuch wydaje się, że nie funkcjonuje, ale róbmy wszystko żeby go nie tworzyć.


| red: sk


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok
Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.

prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.


dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.

Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.


Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.

Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski


gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.


prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.


Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.


kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.


Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.


Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.


Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.


Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.

fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.

fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.


Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.

Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.

Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok