Radio Białystok | Gość | Dariusz Piontkowski [wideo] - minister edukacji narodowej, pełnomocnik PiS w Podlaskiem

Dariusz Piontkowski [wideo]

minister edukacji narodowej, pełnomocnik PiS w Podlaskiem

14.10.2019, 07:56, akt. 15:13

- Jestem zadowolony z tego, że frekwencja bardzo mocno rośnie. To znaczy, że coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę z tego, że to od nich zależy, kto będzie rządził Polską, i to oni będą decydowali, kto w ich imieniu będzie sprawował władzę.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda
Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Dariuszem Piontkowskim rozmawia Lech Pilarski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Prawo i Sprawiedliwość zdeklasowało inne komitety wyborcze w województwie podlaskim - według sondażu late poll przygotowanego przez Ipsos zdobyło w regionie 53 proc. głosów. Najwięcej osób zagłosowało na lidera PiS w Podlaskiem Dariusza Piontkowskiego - blisko 50 tys. (dane z 50.5 proc. obwodowych komisji wyborczych).



Na Koalicję Obywatelską zagłosowało w Podlaskiem - 19,3 procent. Na trzecim miejscu jest Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem 11,9 procent, potem Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który głosowało 8,1 procent uprawnionych i Konfederacja Wolność i Niepodległość z poparciem 6,1 procent.

Według sondażowych wyników frekwencja wyniosła w Podlaskiem ponad 54,4 procent i była niższa niż średnia krajowa, która w tych wyborach przekroczyła 61 procent.



Pełne wyniki wyborów w Podlaskiem - nazwiska i liczba głosów



Sondaż Ipsos late poll wskazuje PiS jako zwycięzcę wyborów do Sejmu z wynikiem 43,6 proc. Inne komitety otrzymały: KO - 27,4 proc.; SLD - 12,4 proc.; PSL - 9,1 proc.; Konfederacja - 6,4 proc.; inne - 1,1 proc.


Lech Pilarski: Gratulacje z powodu wyniku. Wszystko wskazuje na to, że idzie pan na rekord w naszym okręgu.


Dariusz Piontkowski: Cieszy mnie to. Jestem trochę zaskoczony skalą wyników. 50 tys. głosów z połowy komisji - chyba jeszcze nikt w naszym regionie nie miał takiego wyniku.


Co stoi za tym sukcesem?


Po pierwsze bardzo dobre wyniki Prawa i Sprawiedliwości, bo przecież to nasza partia zyskała poparcie Polaków, widać i także w województwie podlaskim. I chyba także docenienie mojej pracy. Cieszę się, że jest tak oceniana, ale to jednocześnie też ogromne zobowiązanie.


Ale zysk mandatowy w porównaniu do poprzednich wyborów nie jest zbyt duży. To tylko 4 mandaty więcej - tak przynajmniej wynika z sondaży. To 239 mandaty, czyli spore nakłady a zysk niewielki.


Po pierwsze trzeba przypomnieć, że 4 lata temu mieliśmy przewagę bezwzględną w Sejmie tylko i wyłącznie dzięki temu, że jeden z komitetów wyborczych nie przekroczył progu i zyskaliśmy dodatkowo przynajmniej kilkanaście mandatów. Tym razem wszystkie komitety ogólnopolskie przekroczyły próg, w związku z tym było znacznie trudniej uzyskać bezwzględną przewagę w Sejmie.

Mamy teraz rzeczywiście o kilka mandatów więcej. Trzeba również pamiętać o tym, że partia rządząca najczęściej jest znacznie surowiej oceniana niż pozostałe partie. Wyborcy rozliczają, bo widzą, co udało się a czego nie udało się zrobić.

Byliśmy też bardzo mocno atakowani przez totalną opozycję. Słowo "totalna" jest tutaj rzeczywiście na miejscu, bo oni w zasadzie nie chcieli współpracować przy żadnym programie, nawet najlepszym dla Polaków.

Plus bardzo niechętna duża część mediów, totalna. Też trzeba to wyraźnie powiedzieć. To wszystko razem miało poważny wpływ na to, że z jednej strony ten uzysk jest niewielki, a z drugiej strony widać jednak, że działania, które podjęliśmy przez 4 lata, były na tyle przekonujące, że bardzo mocno zwiększyliśmy liczbę wyborców, którzy w ogóle na nas głosowali. To jest grubo ponad 2 miliony więcej niż 4 lata temu. A mimo to przy tak ogromnej frekwencji nie przełożyło się to na zdecydowanie poważniejsze zwycięstwo.


Wracając do frekwencji, w skali kraju to ponad 61 proc., w naszym województwie to tylko 54,4 proc. Różnica prawie siedmiopunktowa. Może to oznaczać, że - tak jak prognozował Jarosław Kaczyński - elektorat powiedział: i tak wygramy, to nie ma co głosować.


Bardzo możliwe, że tak było. Staraliśmy się mobilizować ludzi. Duża część naszych wystąpień były to przecież apele do wyborców, do Podlasian, aby poszli do urn. Ale tak niestety jest, że motywacja negatywna silniej działa na ludzi. W różnych wypadkach, nie tylko wyborczych. A trudniej zmobilizować tych, którzy są zadowoleni. Im się wydaje, że i tak będzie tak, jak jest, nie ma potrzeby, żeby się wysilać. Szkoda, że część osób tak reaguje.

Ale generalnie jestem zadowolony z tego, że frekwencja bardzo mocno rośnie. To znaczy, że coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę z tego, że to od nich zależy, kto będzie rządził Polską, i to oni będą decydowali, kto w ich imieniu będzie sprawował władzę.


Jakie są wnioski z tej kampanii, z wyborów?


Jeszcze nie mamy wszystkich danych. W związku z tym trudno wyciągać wnioski.


A tak na gorąco?


Cieszę się, że Polacy nam zaufali, mimo ogromnej kampanii niechęci wobec Prawa i Sprawiedliwości. Zarówno w kraju, jak i w regionie ponownie nam zaufano. To znaczy, że jesteśmy wiarygodni z punktu widzenia tych, którzy są aktywni politycznie. To dla nas dobra prognoza. Powinniśmy dalej iść w tym kierunku. Powinniśmy korygować te błędy, które popełniliśmy, bo każdy rządzący takich błędów się nie ustrzeże.

Osobiście też się cieszę, że są dobre wyniki. To dla mnie wyraźne wskazanie, że kierunek, w którym podążam od wielu lat, jest dobry. Co prawda dopiero teraz to przynosi efekty, ale czasami tak jest, że trzeba długo, długo pracować, aby pojawiły się rezultaty.


Będzie pan nadal ministrem? Jak pan przewiduje?


Czas pokaże. Najlepsze jest tu określenie pana premiera Morawieckiego, który pytany o podobną sytuację, powiedział, że to partia zdecyduje. Ja mogę powiedzieć podobnie - władze partyjne i przyszły premier będą podejmowali decyzje co do składu Rady Ministrów.


Rozmawiamy w Dniu Edukacji Narodowej. Jest jedno niebezpieczeństwo związane ze środowiskiem nauczycielskim - to kwestia radykalnego wzrostu płacy minimalnej i faktu, że nie wszyscy nauczyciele będą tę pensję minimalną dostawali.


Ale podwyższenie płacy minimalnej na pewno spowoduje także zmiany w siatce płac nauczycieli. Przypomnijmy, że rozporządzenie mówiące o minimalnych stawkach wynagrodzenia nauczycieli zostało przyjęte pod koniec sierpnia, z tego co pamiętam, i miało skonsumować niejako te zmiany, które zaszły w czerwcu tego roku, kiedy podwyższyliśmy znacznie wynagrodzenia nauczycieli.

Okazało się, że ten wzrost był jednak za mały i dla kilku procent nauczycieli - tych z najniższym wykształceniem, najniższym stażem - będzie to troszeczkę za mało.

Trzeba będzie moim zdaniem całościowo podejść do systemu wynagradzania nauczycieli. Wzrost płacy minimalnej przyspieszy po prostu rozmowy i rozwiązania, które całościowo załatwią tę sprawę.


Nie może być tak, że płaca nauczycieli - nawet na najniższym stanowisku, przy najniższym stażu i przy dopiero co ukończonej uczelni - będzie niższa czy będzie na tym samym poziomie w stosunku do osób, które dopiero wchodzą w to życie zawodowe i dostają wynagrodzenie minimalne.


To prawda. Dosyć często pojawiał się postulat, że nauczyciele rozpoczynający pracę zdecydowanie za mało zarabiają. Ale trzeba pamiętać również o tym, że pomiędzy poszczególnymi stopniami awansu zawodowego są sztywne reguły procentowe mówiące, ile zarabia nauczyciel. Jak nauczyciel stażysta zarabia 100 proc., to nauczyciel dyplomowany 180 proc. Podobnie w innych stopniach awansu. Dopóki nie zniesiemy tej sztywnej reguły, to chyba nie da się doprowadzić do znacznego podwyższenia wynagrodzenia nauczycieli rozpoczynających pracę.

Nie wiem też, jak do tego podejdą związki zawodowe. Bo z jednej strony rzeczywiście mówią o tym, że trzeba podwyższyć wynagrodzenie nauczycieli stażystów, a jednocześnie domagają się gigantycznego wręcz wzrostu wynagrodzenia wszystkich nauczycieli, co w skali roku musiałby skutkować jednorazowym podwyższeniem wynagrodzenia w skali 8, 10, może kilkunastu miliardów złotych.

Wydaje mi się, że takiej kwoty w budżecie nie ma, aby zaspokoić wszystkie aspiracje. Trzeba też będzie rozmawiać o zmianie tych wzajemnych relacji pomiędzy poszczególnymi stopniami awansu zawodowego.


Jakie są najbliższe decyzje w sprawie edukacji? Co zrobić, żeby ją udoskonalić, żeby ją dostosować do zmieniającego się świata?


Części rzeczy moim zdaniem nie ma powodu, żeby zmieniać. Przecież reformy strukturalna i programowa weszły niedawno. Do szkół średnich dopiero od 1 września wchodzi reforma programowa i obejmie tylko część roczników - tych które są po szkole podstawowej, więc tu nie widzę powodu do zmian. Po prostu trzeba stopniowo wdrażać reformę, która trwa już od kilku lat.

Natomiast najbliższym wyzwaniem będą zmiany dotyczące systemu wynagradzania, systemu awansu zawodowego. Ze spotkań i Okrągłego Stołu, i ze związkami zawodowymi, i samorządem terytorialnym wynikało, że ludziom nie podoba się już ten system, nie spełnia on już zapotrzebowania. Jest to czysto biurokratyczny, papierkowy sposób pokazania, że nauczyciel coś więcej osiągnął.

I jakiś motywacyjny system wynagradzania - to także bardzo często przewijało się w rozmowach. Te trzy elementy trzeba ze sobą połączyć i stworzyć nowy system, znowelizować Kartę Nauczyciela.

Na pewno będą to trudne rozmowy ze związkami zawodowymi.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok
Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.

prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.


dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.

Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.


Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.

Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski


gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.


prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.


Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.


kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.


Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.


Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.


Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.


Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.

fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.

fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.


Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.

Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.

Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok