Radio Białystok | Gość | Krzysztof Jurgiel - przyszły europoseł

Krzysztof Jurgiel

przyszły europoseł

28.05.2019, 08:32, akt. 09:55

"W swojej tej pracy pięcioletniej będę chciał pokazać, że nie zawiodłem zaufania, że podejmowane działania i zadania będą służyły naszemu regionowi".

Krzysztof Jurgiel, fot. Monika Kalicka
Krzysztof Jurgiel, fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Z Krzysztofem Jurgielem rozmawia Lech Pilarski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wyniki niedzielnych wyborów zmienią sporo w polityce europejskiej. Będą miały też wpływ na sytuację w Polsce. Dzisiaj podsumowujemy je wraz z posłem Krzysztofem Jurgielem, z którym rozmawia Lech Pilarski.


Lech Pilarski: To już pan wybrał? Będzie się pan podpisywał w Brukseli przez Y czy przez J, czy będzie Jurgiel czy Yurgiel?


Krzysztof Jurgiel: Chciałem podziękować mieszkańcom naszego województwa, warmińsko-mazurskiego za oddane głosy, za poparcie. W swojej tej pracy pięcioletniej będę chciał pokazać, że nie zawiodłem zaufania, że podejmowane działania i zadania będą służyły naszemu regionowi.


Jurgiel czy Yurgiel?


No, to już myślę, że jestem zwolennikiem, żeby jednak w języku polskim takie rzeczy wypisywać.


A już wybrał pan miejsce, gdzie będzie grał w piłkę, czy założycie klub w Parlamencie Europejskim? No bo napastnik jest, a pan w jakiej roli wystąpi?


Byłem prezydentem, czy przewodniczącym sejmiku, czy w sejmie, to zawsze organizowaliśmy się, ci co grali w piłkę kiedyś zawodowo. Coraz trudniej mi przychodzi grać, bo te nogi szczególnie, ale myślę, że tam jakaś grupa pewnie się znajdzie, chociaż nie wiem czy funkcjonuje tego typu działalność, ale uważam, że piłka też zbliża ludzi, pewne środowisko się tworzy, można też porozmawiać o różnych sprawach.


Takie lobby piłkarskie powstanie w Europarlamencie?


No, będę chciał zainicjować taką drużynę, ale nie wiem jak to dokładnie, bo dzisiaj nie jestem zorientowany, jak to strukturach. W sejmie na przykład to jest zespół piłkarski taki założony, są władze wybrane, są mecze, graliśmy mecze międzypaństwowe, kiedyś w Białymstoku z Litwą 1:1, pamiętam z parlamentem Litwy. To jest takie uzupełnienie tej podstawowej działalności.


To polecamy klub w Brukseli taki - królewski Léopold FC, bo pan kiedyś grywał w Lamparcie Dobrzyniewo.


No kiedyś rozpoczynałem jako trampkarz w Jagiellonii, potem Juvenia - to jest ten klub, który myślę że miał spore osiągnięcia, w szkole średniej i potem AZS Warszawa i Lampart. DO LZS też cały czas należałem, ale tak grać to tylko do wieku 30 lat.


To tyle sportu w tej polityce. Jak pan podsumuje swoją kampanię, bo trochę pan narzekał, że za mało wsparcia, że musiał pan sam przełamywać wszystko, że na płocie z panem prezesem pan nie zawisł na plakacie wyborczym.


Nigdy nie narzekam, to już była moja dziesiąta kampania centralna, 8 było pozytywnych wyników, a tutaj...


To jak nie narzekał pan, to się żachnął się chociaż.


Nie panie redaktorze, niech pan tego tak nie ocenia, po prostu wyraziłem swoją opinię. To już nie żadne żachnięcie się, naprawdę niech pan poważnie mnie traktuje.


Bardzo poważnie traktuję, tylko pytam.


Używa pan takich stwierdzeń, które nie są... naprawdę przepraszam pana, ja nie żachnąłem się, tylko oceniłem sytuację i miałem prawo powiedzieć to, co myślę, to nie jest żachnięcie.


A na czym to polegało, dlaczego doszło do tego?


Do niczego nie doszło panie redaktorze, tylko jeśli jest kampania, prowadziłem tą kampanię, spotykałem się z mieszkańcami i tylko powiedziałem, że inni mieli możliwość zdobycia głosu w inny sposób. 


I to się przełożyło na wynik. Jeśli chodzi o politykę to w Brukseli powiedział pan, że będzie się zajmował rolnictwem, rolnictwem i jeszcze raz rolnictwem.


Nie jest to do końca prawda panie redaktorze, mówiłem jasno - polityka spójności, rolnictwo, finanse, perspektywa finansowa, główne moje jakby takie działania będą dotyczyły pakietu legislacyjnego polityki spójności, wspólnej polityki rolnej, ram finansowych, ale liczę na ten program dla Polski Wschodniej, który założenia ogłosiłem podczas kampanii wyborczej. Tam jest 7 obszarów i musimy w ramach tych obszarów wpisać do pakietów legislacyjnych te cele, które będą realizowane w województwie naszym, warmińsko-mazurskim i to jest moje zadanie, żeby tak tam tworzyć prawo, przy współpracy oczywiście z rządem, bo rząd jest tutaj jakby głównym koordynatorem tej polityki rozwojowej, mam już to doświadczenie, bo jako minister współpracowałem z parlamentarzystami z komisji polityki spójności, komisji rolnictwa, także mi to przyjdzie szybciej jakby zapoznanie się z tym, szybciej mogę pracować i swoje opinie przedstawiać.


Ale pytanie czy uda się przekonać pozostałych parlamentarzystów europejskich na to, żeby utworzyć ten program dla Polski wschodniej, znaczy utrzymać, bo przecież on cały czas jest, a z tym mogą być kłopoty - jak pan podejrzewa?


Kłopoty są, trzeba je rozwiązywać. Pan minister Kwieciński będąc w Perlejewie, jak rozpoczynaliśmy sprawy związane z budową mostu na rzece Bug powiedział, że rząd tutaj zdecydowanie chce tego programu i inicjatorem takich działań jest rząd, a skoro na razie jest - myślę, że po jesiennych wyborach wszystko na to wskazuje, że będzie dalej Prawa i Sprawiedliwości, to ten program dla Polski wschodniej będzie przygotowany i myślę, że też da się przekonać komisję. 

Widzimy, że rozwój Polski północno-wschodniej musi zostać przyśpieszony, społeczno-gospodarczy, musi mieć te wyrównanie do pozostałych części kraju. Przez 3 lata ten rząd, przyśpieszył infrastrukturę, ta infrastruktura musi przyspieszona, Białystok, województwo musi mieć dostęp do reszty świata, bo będą tędy przebiegały te korytarze międzynarodowe już budowane, także przed nami tutaj myślę, przed województwem przyszłość, a rolą posłów jest kierowanie tak, aby prawo tak było stanowione, żeby te inwestycje mogły być realizowane w ramach perspektywy finansowej następnej.


Ale rysują się problemy na przykład z droga S16, sporo już protestów było, ekologów, mieszkańców Mazur, Warmii, także ekologów z okolic Goniądza, którzy nie za bardzo zgadzają się na budowę tego rodzaju szlaków drogowych.


To jest kompetencja rządu, ministra transportu i myślę tak powinien prowadzić negocjacje, żeby jednak udało się lokalizację najbardziej korzystną dla lokalnej społeczności przeprowadzić. Tutaj poseł parlamentu nie jest od tego, żeby to robić, natomiast żeby zapewnić ewentualnie finansowanie w ramach środków budżetu perspektywy 2021-2027.


Teraz przed panem Bruksela i co - przenosi się pan, czy będzie dojeżdżał, jak to będzie wyglądało, jeśli chodzi o funkcjonowanie w Parlamencie Europejskim?


Myślę, że to jest podobnie, jak w parlamencie polskim. 50% czasu spędza się w Brukseli, 50% w okręgu naszym, będę chciał spotykać się w różnych miejscach rozpoczynając od miast wojewódzkich, potem miasta te subregionalne i te problemy poznawać bieżąco w relacji z władzami. 

Zresztą chcę tutaj też założyć taki zespół do spraw Polski wschodniej programowy wspólnie z samorządami, bo w 2006 roku rozpocząłem ten program, zgłosiłem go do dokumentów rządowych z panią minister świętej pamięci Gęsicką i czuję dalej, że to jest potrzebne i chciałbym żeby było w tej perspektywie więcej środków w ramach tego programu. 

My kiedyś planowaliśmy 6 prawie miliardów, było w każdej perspektywie po 2,5 około, także zobaczymy. Myślę, że znajdziemy poparcie w rządzie -  mówię o województwie, samorząd województwa jest za tym, samorządy na pewno też lokalne, bo te zadania, które mają realizowane, to dotyczą przede wszystkim społeczności lokalnych.

| red: mak




ZNAJDŹ NAS




ks. Tomasz Mnich, fot. Joanna Szubzda

ks. Tomasz Mnich

wikariusz parafii katedralnej w Białymstoku
25.04.2025

 - Myślę, że to był papież małych rewolucyjnych kroków. Pokazywał, że trzeba wychodzić ku drugiemu człowiekowi i że te małe gesty, gesty czułości, zmieniają świat na lepsze - tak o pontyfikacie papieża Franciszka mówi ks. Tomasz Mnich.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski

prezydent Łomży
24.04.2025

- Łomża przez lata była miastem wykluczonym komunikacyjnie. Jeżeli wszystko się wydarzy zgodnie z planem, to za dwa lata będziemy mogli mówić o realnym powrocie kolei - mówi Mariusz Chrzanowski.

Mikołaj Dorożała, 22.04.2025, fot. Paweł Wądołowski

Mikołaj Dorożała [wideo]

główny konserwator przyrody
22.04.2025

- Musimy przyjąć w końcu do wiadomości, że zmiany klimatyczne następują szybciej niż myśleliśmy. Musimy stworzyć strategię zarządzania wodą w Polsce. Zupełnie inną niż tą, którą utworzyliśmy 70-80 lat temu - podkreśla Mikołaj Dorożała.


Bogdan Dyjuk, członek Zarządu Województwa Podlaskiego, 22.04.2025, fot. Tomasz Kleszczewski

Bogdan Dyjuk

członek Zarządu Województwa Podlaskiego
22.04.2025

- Zainteresowanie Podlaskim Bonem Turystycznym jest ogromne i dlatego warto ten program rozwijać - mówi członek Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk.

ks. Karol Godlewski, fot. Sylwia Krassowska

ks. Karol Godlewski

prezbiter archidiecezji białostockiej
22.04.2025

-  Papież ufał ludziom. Miał ogromną otwartość na człowieka i przekonanie, że człowiek naprawdę jest dobry. Nawet ci, którzy do kościoła nie chodzą, są na peryferiach parafii, też są wartościowi i przez nich może mówić Duch Święty - mówi ks. Karol Godlewski.

Adam Woronowicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Woronowicz [wideo]

aktor
19.04.2025

- Te święta są wyjątkowe pod takim względem, że dla mnie od czasów niepamiętnych były związane z Triduum Paschalnym. To są prawdziwie święta Zmartwychwstania Pańskiego, ta radość, że śmierć została pokonana i tego nic nie zmieni. Cieszę się jeszcze bardziej, bo w tym roku możemy obchodzić te święta razem z Kościołem prawosławnym - mówi Adam Woronowicz.


Karolina Wierel, fot. Marcin Gliński

dr Karolina Wierel

kulturoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku
18.04.2025

- Wielkanoc zachowuje bardziej sakralny i religijny charakter niż Boże Narodzenie. Może też z tego powodu, że święto to nie jest jeszcze tak mocno skomercjalizowane. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę sam charakter Wielkanocy, duchowość, to ona zaspokaja naszą jeszcze głębszą potrzebę niż tylko religijną, czyli takiej mistyczności, pewnego czasu przełomu, który jest nam potrzebny do tego, żeby z energią wkroczyć w okres wiosenno-letni - mówi dr Karolina Wierel.

Jacek Protas, fot. Marcin Gliński

Jacek Protas

europoseł
17.04.2025

- Parlamentarzyści z Włoch, Portugalii czy Hiszpanii nie mają wątpliwości, że tutaj rozgrywają się najbardziej strategiczne dla Europy wydarzenia. To my - Polacy - stanowimy o bezpieczeństwie całej Europy, ale też potrzebujemy specjalnego wsparcia, bo tracimy gospodarczo - mówi europoseł Jacek Protas.

ks. Karol Kondracikowski, fot. Sylwia Krassowska

ks. Karol Kondracikowski

dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej
17.04.2025

- Kapłaństwo to nie tylko plan na życie, zawód jak każdy inny, ale kwestia relacji z Jezusem. To droga wyrzeczeń, ale i pięknych doświadczeń - mówi ks. Karol Kondracikowski.


dr Marek Kruk, 16.04.2025, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Kruk

ekspert ds. marketingu z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku
16.04.2025

- Takich dekonstrukcji typowych dla marketingu, jeśli chodzi o święta wielkanocne, nie mamy zbyt wielu. O ile na Boże Narodzenie symbole świąteczne dochodzą do skrajnie dziwnych czasami pomysłów, o tyle na Wielkanoc te święta są takie specyficzne, że one jeszcze nie nabrały takiego czysto komercyjnego charakteru - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Marek Kruk.

Arslanbek Salimow i Mairbek Salimow oraz ich trener Robert Wajszczuk, 15.04.2025, fot. Tomasz Kleszczewski

Arslanbek Salimow, Mairbek Salimow i Robert Wajszczuk

medaliści Mistrzostw Europy i ich trener
15.04.2025

Zapaśnicy KS Wschód Białystok wrócili z Mistrzostw Europy w Bratysławie z dwoma brązowymi medalami. To historyczny sukces braci Arslanbeka i Mairbeka Salimowa, bo to ich pierwsze miejsca na podium w zawodach tej rangi, a także pierwsze od lat medale polskich zapaśników w stylu klasycznym.

Katarzyna Lubnauer, fot. Sylwia Krassowska

Katarzyna Lubnauer [wideo]

wiceminister edukacji
15.04.2025

- W czasach, w których sztuczna inteligencja jest w stanie odrobić każdą pracę domową, warto oceniać tylko to, co jest rzeczywiście pracą własną ucznia - mówi Katarzyna Lubnauer.


Wiesław Leśniakiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Wiesław Leśniakiewicz [wideo]

wiceszef MSWiA
14.04.2025

- Garaż podziemny może być miejscem doraźnego schronienia - trzeba tylko sprawdzić warunki konstrukcyjne - mówi Wiesław Leśniakiewicz.

Anna Jaroszewicz

kierownik Schroniska dla Zwierząt Dolina Dolistówki
12.04.2025

- Nie mamy podpisanej umowy na rok na opiekę weterynaryjną dla zwierząt tu, w schronisku. Mamy taką umowę krótką. Mam nadzieję, że to wystarczy do momentu znalezienia lecznicy, która będzie realizowała umowy długoterminowe - mówi Anna Jaroszewicz.

Grzegorz Sandomierski, fot. Marcin Gliński

Grzegorz Sandomierski

były bramkarz m.in. Jagiellonii Białystok, reprezentant Polski, a obecnie trener bramkarzy juniorów Jagi
11.04.2025

Bez niespodzianki, ale też bez wstydu, a nawet z nadziejami - choć niewielkimi - na odrobienie strat w rewanżu - tak można podsumować wyjazdowy występ Jagiellonii Białystok w Sevilli w piłkarskiej Lidze Konferencji. Podopieczni Adriana Siemieńca ulegli Realowi Betis 0:2 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym.


Bogdan Rogaski, 11.04.2025, fot. Gabriela Lasota

dr Bogdan Rogaski

ekonomista, prezes Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego
11.04.2025

- W większym stopniu niż kiedyś szukamy promocji. Zazwyczaj wiele sieci handlowych stosuje tę metodę pobudzania zakupów. Szczególnie w okresie przedświątecznym - mówi dr Bogdan Rogaski.

Szymon Bielonko, 9.03.2025, fot. Barbara Sokolińska

Szymon Bielonko

lekarz rodzinny
10.04.2025

- Czy loterie, czy zachęty, czy ulgi - to nic nie przynosi efektów.  Metoda straszenia także nie pomaga w większości przypadków. Nie wiem, jak moglibyśmy zachęcić Polaków do tego, żebyśmy z chęcią się badali - mówi Szymon Bielonko.

Katarzyna Sztop-Rutkowska, fot. Marcin Gliński

dr Katarzyna Sztop-Rutkowska

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.04.2025

- Temat migracji to bardzo trudny temat, globalny. Mamy do czynienia rzeczywiście z bardzo dużymi migracjami - to ma przyczyny i polityczne i klimatyczne. Więc Polska, tak jak i cała Unia Europejska, musi myśleć o dobrych rozwiązaniach, ale na pewno dobrym rozwiązaniem nie jest szczucie na takie osoby i wzbudzanie bardzo negatywnych emocji - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Sztop-Rutkowska.


Sebastian Rynkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Sebastian Rynkiewicz

prezes Klastra Przemysłowego Evoluma
8.04.2025

Cła Donalda Trumpa. -  Zaniepokojenie na pewno jest, bo mamy do czynienia z sytuacją nieprzewidywalną. Ale Trump jest znany z tego, że jak szybko i niespodziewanie decyzje wprowadza, tak szybko się z nich wycofuje, więc to są Gwiezdne Wojny- mówi Sebastian Rynkiewicz.

Rafał Trzaskowski, fot. Sylwia Krassowska

Rafał Trzaskowski

prezydent Warszawy, kandydat na prezydenta RP
7.04.2025

- Musimy pokazać zdolność do odstraszania, żeby Rosjanie wiedzieli, że gdyby cokolwiek zaplanowali, to połamią sobie na nas zęby - mówi Rafał Trzaskowski.

Jacek Malinowski, fot. Joanna Szubzda

Jacek Malinowski

dyrektor Białostockiego Teatru Lalek
6.04.2025

- prof. Bohdan Głuszczak był wybitnym intelektualistą, artystą i do końca swoich dni był bardzo aktywny. Człowiek ze stali, nawet jak już chorował, to jeszcze prowadził zajęcia ze studentami. Kontakt z teatrem pozytywnie go ładował, że aż ze wzruszeniem się na to patrzyło - mówi Jacek Malinowski.


Zespół Dusty Rocks, 5.04.2025, fot. Tomasz Kleszczewski

Dusty Rocks

białostocki zespół
5.04.2025

Istnieją od dwóch lat, przygotowują pierwszą płytę, która - jak zapewniają - ukaże się na pewno w tym roku. Jak mówią o swojej muzyce, w ciągu tego czasu zmieniło się wszystko - począwszy do brzmienia. "Hope" to utwór, który był z nimi od dłuższego czasu i wreszcie postanowili go nagrać.

mjr Krzysztof Ługowski, fot. Marcin Gliński

mjr Krzysztof Ługowski

szef Sekcji Rekrutacji i Kwalifikacji Wojskowej w Ośrodku Zamiejscowym w Białymstoku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji
4.04.2025

Mamy bardzo dużo ścieżek, jeżeli chodzi o wojsko. Można zacząć od liceum - są klasy wojskowe, są też studia na uczelniach wojskowych. Można następnie po studiach przystąpić do kursów przeszkolenia rezerw, albo pójść na studium oficerskie. Można też wybrać Dobrowolną Zasadniczą Służbę Wojskową albo terytorialną służbę wojskową - mówił mjr Krzysztof Ługowski.

mjr Katarzyna Zdanowicz, 3.04.2025, fot. Barbara Sokolińska

mjr Katarzyna Zdanowicz

rzecznik Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
3.04.2025

- Strona białoruska jest nieprzewidywalna i w momencie, kiedy my zabezpieczymy tę granicę w nowe elementy, w nowe środki techniczne to te osoby, które przekraczają nielegalnie granicę, będą wciąż próbowały znaleźć nowe metody jej nielegalnego przekraczania - mówi mjr Katarzyna Zdanowicz.


ks. Karol Kondracikowski, fot. Sylwia Krassowska

ks. Karol Kondracikowski

dyrektor Wydziału Duszpasterstwa białostockiej kurii
2.04.2025

- Nie zawsze tę pamięć o Janie Pawle II się podtrzymuje, czasem gdzieś nam umyka. Papież coraz częściej kojarzy się tylko z kremówkami, anegdotami, a przecież zostawił nam 14 encyklik, 14 adhortacji i ogrom świadectwa - mówi ks. Karol Kondracikowski.

Fot. A Tyszkiewicz

Wiesława Burnos i Agnieszka Guzik

wicemarszałek województwa i dyrektor Zespołu Szkół nr 10
1.04.2025

Jak młodym ludziom pomóc w wyborze zawodu, a firmom w znalezieniu nowych pracowników? Czy kształcenie dualne jest na to receptą?

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski

ekonomista z Uniwersytetu w Białymstoku
1.04.2025

Rada Polityki Pieniężnej ma zdecydować o wysokości stóp procentowych. - Raczej nie dojdzie do zmiany stopy referencyjnej, która dziś wynosi 5,75 proc. - uważa prof. Robert Ciborowski. Skąd takie przewidywania?


Artur Wiatr, fot. Paweł Wądołowski

Artur Wiatr

dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego
31.03.2025

- Nie wypalajmy traw, nie igrajmy z ogniem. Niczemu to nie służy, a stanowi bardzo duże zagrożenie. Zarówno dla ludzi, jak i dla bardzo unikalnej przyrody Biebrzańskiego Parku Narodowego - apeluje Artur Wiatr.

Natalia Maliszewska, fot. Marcin Mazewski

Natalia Maliszewska

Zawodniczka Juvenii Białystok
30.03.2025

Jeśli chodzi o starty drużynowe, to często pokazywaliśmy, że jesteśmy silni, ale wielokrotnie nie potrafiliśmy tego wykończyć, żeby znaleźć się na podium , jednak na mistrzostwach zagrało wszystko, tak jak powinno. Pokazaliśmy bardzo dobrą dyspozycję mentalną. Wiedzieliśmy, co mamy zrobić, żeby ten medal zdobyć - mówi Natalia Maliszewska.

Koncert PIK&Rock, fot. Sylwia Krassowska

Tomasz Organek

wokalista zespołu Ørganek
29.03.2025

- To jest dla mnie wspaniała, niewiarygodna przygoda i frajda. Każdy koncert to jest święto i ja z przerażeniem odliczam, kiedy te koncerty się skończą, bo w ogóle nie chcę, żeby się skończyły - mówi o trasie koncertowej Ørganek MTV Unplugged wokalista zespołu Tomasz Organek.


Zespół Szeptucha, 28.03.2025, fot. Barbara Sokolińska

Szeptucha

laureaci konkursu Niebieski Mikrofon
28.03.2025

- Niebieski Mikrofon daje szansę na rozwój, na robienie czegoś interesującego. Jest to duże przedsięwzięcie organizacyjne i Radio Białystok sobie z tym bardzo dobrze radzi od wielu lat, a wiemy, że to nie jest proste - mówią muzycy zespołu Szeptucha.

Marek Sakowicz, fot. Sylwia Krassowska

Marek Sakowicz

prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
28.03.2025

Po czterech miesiącach przerwy wraca popularny program Czyste Powietrze. Zainteresowani otrzymaniem dofinansowania na przykład na wymianę źródła ciepła będą mogli się zgłaszać już od najbliższego poniedziałku (31.03).

Szymon Hołownia, fot. Sylwia Krassowska

Szymon Hołownia [wideo]

marszałek Sejmu, kandydat na prezydenta RP
27.03.2025

-  Musimy jasno zajmować nasze stanowisko - z Rosją dealów być nie powinno. Wszystko, co dzisiaj służy Rosji, jakiekolwiek zmniejszanie sankcji, jakiekolwiek płaszczenie się przed Putinem, generuje tylko większe problemy - mówi Szymon Hołownia.


Piotr Maksim, fot. Sylwia Krassowska

MAXIM

laureat konkursu Niebieski Mikrofon
26.03.2025

- Wspierajmy inicjatywę jaką jest Niebieski Mikrofon. To doskonała platforma do tego, żeby zaprezentować coś nowego. To jest Podlaska Marka i warto na nią głosować - mówi Piotr Maksim.

Zbigniew Wojno, fot. Joanna Szubzda

Zbigniew Wojno

prezes PKS NOVA
26.03.2025

Najważniejszym wyzwaniem jest teraz to, by spółka PKS NOVA w tym roku nie przyniosła żadnej straty. Zdaniem prezesa jest to możliwe, mimo podwyżek wynagrodzeń, które pracownicy mają dostać w dwóch turach, począwszy od maja.

Ania Karolska, fot. Sylwia Krassowska

Ania Karolska

laureatka konkursu Niebieski Mikrofon
25.03.2025

- Uważam, że Polskie Radio Białystok już jest Podlaską Marką. Moim zdaniem "Niebieski Mikrofon" jako jedyna inicjatywa ze wszystkich, które są wymienione jako finałowa trójka w kategorii "Kultura" łączy pokolenia, style, trendy, proponuje różnorodność. Ja to bardzo cenię - mówi Ania Karolska.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok