Radio Białystok | Gość | Ireneusz Mamrot - trener Jagiellonii Białystok

Ireneusz Mamrot

trener Jagiellonii Białystok

2.05.2019, 08:30, akt. 00:37

"Poziom motywacji jest duży, ale nie ma mowy o jakimś stresie, że sparaliżuje nas stawka tego spotkania. (...) Wierzymy w to, że przyjedziemy do Białegostoku z pucharem" - mówi Ireneusz Mamrot.

Konferencja przed meczem Jagiellonia Białystok - Lechia Warszawa na Stadionie Narodowym, fot. Joanna Szubzda
Konferencja przed meczem Jagiellonia Białystok - Lechia Warszawa na Stadionie Narodowym, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Z Ireneuszem Mamrotem rozmawia Marek Marek Gąsiorowski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Taki mecz zdarza się raz na wiele lat i na długo zapada w pamięć. Dziś na Stadionie Narodowym w Warszawie Jagiellonia zagra w finale Pucharu Polski z Lechią Gdańsk. Przed żółto-czerwonymi i ich trenerem otwiera się szansa, by trafić do jagiellońskiej galerii sław. 

Z trenerem Jagiellonii Białystok - Ireneuszem Mamrotem - rozmawia Marek Marek Gąsiorowski. 



Najważniejszy mecz w sezonie - Jagiellonia walczy na Narodowym o Puchar Polski



Marek Gąsiorowski: Do tej pory, przed finałem Pucharu Polski, hasło "Puchar Polski" - z czym się panu kojarzyło?


Ireneusz Mamrot: W ostatnich latach na pewno ze Stadionem Narodowym, jak każdemu. Myślę, że tutaj PZPN podniósł bardzo mocno rangę Pucharu poprzez ten finał na Narodowym, aczkolwiek wiadomo, że do tej pory mogłem oglądać tylko w telewizji, a teraz jest mi dane prowadzić zespół, więc jest to bardzo duża nobilitacja dla mnie, nie tylko dla piłkarzy, dla kibiców. Dla każdego to jest duże przeżycie, że możemy zagrać na tym stadionie, ale przede wszystkim celem jest wygranie meczu, żeby zdobyć ten puchar. To jest ogromny sukces dla klubu, a dwa, to jest też przepustka do europejskich pucharów.


Osobiście, jako trener, jako zawodnik, bo jak to się mówi: "Puchar Polski to puchar tysiąca drużyn" gdzieś pan w tych rozgrywkach jakoś zaistniał. Coś zapadło panu szczególnie w pamięć, jako zawodnikowi, jako trenerowi?


Wiadomo, że jak się gra jako zawodnik, a gra się w niższych ligach, tak jak ja grałem, to są głównie mecze z zespołami z wyższej ligi. Tak samo jako trener - pamiętam jak w Głogowie prowadziłem zespół w drugiej lidze i graliśmy z Lechem Poznań, który wtedy był bardzo wysoko w tabeli, był chyba liderem tabeli przyjeżdżając do nas, pamiętam mecze z Jagiellonią Białystok, czy Zawiszą Bydgoszcz. Te drużyny przyjeżdżały takie mocne, zainteresowanie kibiców było większe i dla nas to było większe przeżycie...


I łatwiej trenerowi było, bo nie trzeba było mobilizować piłkarzy...


Wiem, że jak ktoś mi mówi, że graliśmy większość meczów z drużynami z niższych lig, to ja wiem jak to smakuje i wiem jak jest ciężko, bo połowa drużyn połamała sobie zęby w tej edycji na zespołach z niższych lig, bo to są dla nich mecze sezonów. Cenimy te zwycięstwa i cenimy to, że jedziemy na Narodowy. 


Droga do finału nie była tak naprawdę łatwa. Te wszystkie zwycięstwa trzeba było wydrzeć, więc satysfakcja z tego, że jest taki mecz, jest ogromna, ale i mobilizacja przed meczem w sztabie szkoleniowym, w zespole, pewnie też.


Ten pierwszy mecz był dla nas bardzo trudny w Dzierżoniowie, gdzie mieliśmy sporo problemów personalnych wówczas, za kartki piłkarze pauzowali, nie wszyscy jeszcze mogli grać, kontuzje były i ten mecz był bardzo trudny. W końcu, na ostatnim meczu półfinałowym z Miedzią, gdzie w doliczonym czasie gry zapewniliśmy sobie zwycięstwo... to pokazuje jaką ciężką drogę przebyliśmy. Na pewno jest to motywacja duża i tak, podziały w sztabie, gdzie jechaliśmy obserwować na żywo Lechię Gdańsk do Gdańska mecz z Legią, oczywiście jest też kilka spotkań na wideo, bo to też jest potrzebne. Tak samo widać po zawodnikach - w treningu jest zaangażowanie, nie było żartów, każdy chce grać, widać było, że kilku leżało... Zobaczymy jak będzie, ale widać, że przed takim meczem jednak jest wyższy poziom motywacji, nie ma co ukrywać, powinien być na każdym meczu taki sam, ale jednak tak nie jest.


Kibice na pewno wierzą w to, że Jagiellonia da z siebie wszystko w meczu z Lechią, ale po meczu z Zagłębiem jest lekki niepokój, bo nie było widać tej adrenaliny. Czy po prostu taki mecz wyszedł?


Naprawdę mocno analizujemy każde spotkanie i też każdy okres, w którym pracujemy. Proszę zwrócić uwagę, że my tych meczów mamy w całej ekstraklasie najwięcej rozegranych, łącznie z Pucharem Polski, w eliminacjach do Ligi Europy ze zgrupowań najwięcej mamy, bo nawet w sezonie teraz już wiosną byliśmy na trzech tygodniowych i prostu przyszedł taki dzień, w którym gorzej wyglądaliśmy fizycznie, nie każdy jest to w stanie zrozumieć, ale tak jest. Lepiej, że taka niedyspozycja przyszła w meczu z Lubinem, zawodnicy się z regenerowali, także na pewno zabrakło jednego dnia. Mieliśmy 2 bardzo ciężkie mecze z Lechem Poznań, gdzie bardzo dużą ilość kilometrów przejechaliśmy, i ten mecz na Cracovii naprawdę był dla nas bardzo energetyczny, te podróże swoje zrobiły, i to wszystko się odcisnęło. Uważam, że to jest taki mecz , że jeden i drugi zespół nie będzie mówił o żadnym zmęczeniu. Adrenalina, poziom motywacji jest najwyższy. Tymi spotkaniami wcześniej pokazaliśmy, że nasza dyspozycja poszła do góry, ja bym tutaj na ten ostatni mecz nie patrzył.


Podejście emocjonalne, bo wiadomo, że finał Pucharu Polski to nie jest taki mecz, jak 33., 34. czy 35. kolejka Ekstraklasy. Co tutaj w emocjach gra, jeśli chodzi o zespół, o pana? 


Wiadomo, że tutaj trzeba zachować nie tylko spokój, ale też odpowiednią motywację. Bardzo ważne jest żeby z tą motywacją nie przesadzić, tak jak pan wspomniał - to jest jeden mecz i zawsze można dorobić w następnym meczu. Także to nastawienie mentalne musi być optymalne, że chcemy wygrać. Ten poziom motywacji jest duży, ale też nie ma mowy tutaj o jakimś stresie, że sparaliżuje nas stawka tego spotkania. Myślę, że tak nie będzie. Jedziemy zrobić wszystko, żeby wygrać mecz, przeciwnik ma takie same plany, natomiast wiadomo, że my bardzo chcemy i wiemy, że ta gdzieś tam oczekiwania były inne, potrzebowaliśmy czasu... Wierzymy w to, że przyjedziemy do Białegostoku z pucharem.


Wiadomo, że trenerzy o zespole przeciwnika nie lubią opowiadać, ale to co ostatnio zdarzyło się w Gdańsku - duże kontrowersje, dużo emocji, też dosyć napięty kalendarz gier Lechii, o wiele większa presja, niż w przypadku Jagiellonii... to wszystko powinno działać na korzyść Jagiellonii, czy to kompletnie przy takim meczu nie ma żadnego znaczenia?


Nie wiem dlaczego presja ma być większa dla Lechii. Wydaje mi się, że presja jest podobnie rozłożona na oba zespoły.


Lechia mówi o presji w lidze. 


Myślę, że tutaj ten mecz z Legią był bardzo ważny dla nich i oni też jednak są jeszcze w tej walce o mistrzostwo Polski i muszą na pewno tutaj pilnować, ale z drugiej strony - jeżeli nam się nie powiedzie w Pucharze, też musimy ligi pilnować, żeby pograć o czwarte miejsce, bo jednak cel jest. Boisko jest równe i to jest ważne, że my i Legia mamy tych meczów praktycznie tyle samo.


Wiadomo jak Lechia gra, wiadomo, że to bardzo solidna drużyna w obronie, bardzo wyrachowana. Jagiellonia jeśli jest w dyspozycji, też w obronie i ataku jest niezła... Gdzie ten mecz tak naprawdę się rozegra? W głowach, na boisku, w środkowej strefie, w obronie, w defensywie, na ławce, na trybunach?


To jest taki mecz, w którym kto popełni mniej błędów to wygra. Mimo wszystko każdy będzie chciał gdzieś tam na swoich warunkach rozegrać to spotkanie, jednak tak jak pan wspomniał - Lechia jest drużyną, która gra bardzo wychowany futbol, bardzo zdyscyplinowany taktycznie. Tutaj ta koncentracja, jeśli chodzi o nasz zespół, będzie odgrywała kluczową rolę, żebyśmy nie dopuszczali do sytuacji, bo ich dużym atutem jest to, że nie potrzebują wielu sytuacji żeby zamienić to na bramkę i tutaj jest bardzo ważna nasza koncentracja.


Czy trener Ireneusz Mamrot przed takimi ważnymi meczami miewa prorocze sny?


Nie, nie, nie...


A przesądny trener jest?


Nie, nie...


W tych samych skarpetkach na mecz?


Nie, nie, nie...


... goli się trener przed każdym meczem?


... przed każdym meczem. Nie podchodzę, żeby się nie golić... czy prawą nogą wchodzić na boisko... Jedyny mój przesąd od wielu lat, to jest gwizdek sędziego - kiedy rozlega się w szatni, to ostatni wychodzę i to jest jedyna rzecz, którą robię. 



Spotkanie Jagiellonii Białystok z Lechią Gdańsk będziemy transmitować na naszej antenie. Mecz rozpocznie się o 16:00, a spotkanie komentuje Jerzy Kułakowski.

| red: sk


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok
Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.

prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.


Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.

Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.


Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.

Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.


prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.


prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).


dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.


Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.


Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.


Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.


Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.


dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.

fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.


fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.

Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok