Radio Białystok | Gość | 10:10 z dzielnicowym -
Co zrobić, kiedy pożyczyliśmy pieniądze sąsiadowi, znajomemu, a ten nie chce oddać długu?
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
- Zmuszanie człowieka poprzez jakąś groźbę czy inne takie działania do oddania swoich własnych pieniążków jest w Polsce karalne - przestrzega asp. Wojciech Kosikowski. Dlatego warto każdą pożyczkę poświadczyć pisemnie - dodaje.
- Każdą formę pożyczki tak naprawdę należy udokumentować w formie pisemnej. My z naszej perspektywy, z naszego poziomu zachęcamy, żeby wszystkie kwoty dokumentować - może nie 5 czy 50 zł. Pożyczając pieniądze bez zabezpieczeń, trzeba się liczyć z tym, że ktoś może się okazać nieuczciwy i nie do końca nam te pieniążki będzie chciał zwrócić - podkreśla policjant.
W programie rozmawialiśmy też o bezpieczeństwie w Suwałkach.
- Głównie na krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa są zaznaczone takie miejsca, gdzie jest spożywanie alkoholu, jakieś gromadzenie się młodzieży, nieprawidłowe parkowanie. No i oczywiście taki główny chyba punkt zapalny to przekraczanie prędkości - coś, co ma miejsce w zasadzie wszędzie - informuje asp. Wojciech Kosikowski.
Asp. Paweł Marcówka jest dzielnicowym osiedla Północ. Jego rejon to ulice Kowalskiego, Paca, Armii Krajowej wraz z cmentarzami na ul. Reja.
- Rejon jest spokojny. Na dzielnicy jestem około 10 lat i już z ludźmi jestem tak ułożony, tak dogadany, że myślę, że te zdarzenia są już tak opanowane, że mieszkańcy naprawdę tylko z poważnymi problemami do mnie dzwonią. Nie dzwonią, że ktoś wyrzucił papierek, itd. - mówi asp. Paweł Marcówka.
Jak podkreśla, najważniejsze to być opanowanym. - Na spokojnie, powolutku, wszystko się zrobi - dodaje.
Goście Grzegorza Pilata:
- asp. Paweł Marcówka - z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, dzielnicowy osiedla Północ
- asp. Wojciech Kosikowski - z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku