Radio Białystok | Gość | Michał Krzysiak - dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego

Michał Krzysiak

dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego

23.02.2018, 08:07, akt. 10:31

Niedawno został dyrektorem najstarszego w Polsce - Białowieskiego Parku Narodowego. To jeden z najbardziej znanych parków, ale i jeden z trudniejszych do zarządzania z powodu konfliktów i wielu różnych spojrzeń na ochronę przyrody.

Michał Krzysiak, źródło: archiwum prywatne
Michał Krzysiak, źródło: archiwum prywatne


0:00
0:00
Z Michałem Krzysiakiem rozmawia Aneta Gałaburda | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Michał Krzysiak zastąpił na stanowisku dyrektor Olimpię Pabian, odwołaną w połowie listopada 2017 roku przez byłego ministra środowiska Jana Szyszko. Nowy dyrektor pochodzi z Lublina. Ma 37 lat.

Jak nowy dyrektor zamierza sobie poradzić z zarządzaniem Parkiem? Jakie  są jego plany? Na ten temat z Michałem Krzysiakiem rozmawia Aneta Gałaburda.

Początki Białowieskiego Parku Narodowego sięgają 1921 r. Zajmuje 1/6 polskiej powierzchni Puszczy Białowieskiej. Symbolem Parku jest żubr, którego populacja żyjąca na wolności w tej puszczy jest największą w kraju.


Aneta Gałaburda: Dwa tygodnie temu został pan dyrektorem Białowieskiego Parku Narodowego. To już wystarczający czas, żeby rozejrzeć się na tym stanowisku. Nie miał pan chyba z tym zbyt wielu problemów, ponieważ w Parku pracuje pan od 10 lat.


Michał Krzysiak: Początkowo zajmowałem stanowisko lekarza weterynarii specjalisty do spraw ochrony przyrody, później awansowałem na starszego specjalistę. W międzyczasie rozpocząłem współpracę z ośrodkiem hodowli żubrów, gdzie często zdarzało mi się zastępować nadleśniczego. Także rozpocząłem karierę naukową - zacząłem zajmować się chorobami zakaźnymi i inwazyjnymi żubrów. W zeszłym roku obroniłem pracę doktorską.


Park Białowieski jest parkiem bardzo trudnym, gdzie jest bardzo dużo konfliktów. Jednym z pana zadań będzie ich rozwiązywanie. Jaki jest pomysł, jeżeli chodzi np. o żubry, których - o tym mówi się od lat - jest w Puszczy Białowieskiej za dużo.


Sam fakt, że żubry wychodzą poza zwarty kompleks leśny, jakim jest Puszcza Białowieska, świadczy już o tym, że pojemność ekologiczna została przekroczona. Moim zdaniem w pierwszej kolejności powinniśmy wykonywać takie działania jak odławianie tych zwierząt i przesiedlanie ich do innych miejsc. Nie tylko w Polsce, ale także i na świecie, pomagając w tworzeniu nowych hodowli zarówno zamkniętych, jak i wolnych.

Powinniśmy dbać też o kondycję i zdrowotność tego stada, eliminując z hodowli zwierzęta chore na choroby zakaźne bądź też podejrzane o takie choroby, a także zwierzęta pourazowe oraz wyrządzające duże szkody i powodujące konflikty.

Nie zakończyliśmy jeszcze inwentaryzacji zimowej, ale z pewnością liczebność wolno żyjącej populacji z rejonu Puszczy Białowieskiej przekroczy 600 osobników.


To o ile za dużo?


Tu powinni wypowiedzieć się naukowcy zajmujący się zoologią, medycyną weterynaryjną, a także ekologią populacji i genetyką oraz leśnicy i botanicy, którzy pomogliby określić pojemność ekosystemu, jakim jest rejon Puszczy Białowieskiej. Czy jest wystarczająca ilość pokarmu i czy jest możliwość aktywnego dokarmiania zwierząt, co zapobiegłoby konfliktom na styku żubr - rolnik.


Kiedyś tę liczbę, wiele lat temu, ustalono na 250.


Została zwiększona do 450 osobników. Mamy około 200 żubrów, które wychodzą poza puszczę. Myślę, że te około 450 osobników w Puszczy Białowieskiej to jest optimum.


Żubry, które wychodzą, są sporym problemem dla mieszkańców. I tutaj jest też kolejny konflikt - mieszkańcy skarżą się, że żubry podchodzą pod ich domy, stwarzają niebezpieczeństwo. Czy sam Park w jakiś sposób będzie próbował pomoc mieszkańcom?


Mamy możliwości płoszenia tych zwierząt, posiadamy żywołowne pułapki, które możemy ustawiać na przykład w okolicach wsi, gdzie kłopotliwe zwierzęta czasami się pojawiają. Wszystkie nasze działania nie są nastawione przeciwko żubrowi a na ochronę jego wizerunku, ochronę samych zwierząt, a także ochronę zdrowia populacji.


Żubrów w Puszczy Białowieskiej jest za dużo. Czy odstrzał rozwiązuje te problemy?


Bardzo nie lubię sformowania odstrzał, bo dotyczy on pozyskania zwierzyny. My prowadzimy eliminacje. Dotyczą kilku - kilkunastu zwierząt rocznie. To zwierzęta chore, cierpiące, które nie mają możliwości samodzielnej egzystencji bądź też stanowią źródło wystąpienia choroby zakaźnej u innych zwierząt. Bardzo często są to zwierzęta powypadkowe, zwierzęta, które uległy urazom.

My, opierając się na decyzjach ministra środowiska w parku narodowym oraz generalnego dyrektora ochrony środowiska w obszarze Natura 2000, wykonujemy decyzje, w której są zawarte wytyczne, jakie zwierzęta mogą być poddane eliminacji, jakie muszą spełniać warunki.

Z każdego takiego osobnika pobierany jest materiał do badań naukowych. Ten materiał trafia do Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży, do Instytutu Parazytologii PAN w Warszawie, do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, do Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach oraz wielu innych ośrodków naukowych zajmujących się ochroną zdrowia i biologią tego gatunku.

Jest to niezwykle cenny materiał dla badaczy, ponieważ mamy rzetelne wyniki, które umożliwiają nam określenie, jaki jest stan zdrowia tych zwierząt.


Największy konflikt to ten związany z wycinką drzew.


Park narodowy jest instytucją, gdzie są chronione naturalne procesy przyrodnicze, więc u nas wycinka nie jest prowadzona tak jak niektórzy błędnie myślą. W Białowieskim Parku Narodowym nie pozyskuje się drewna.

Natomiast chciałbym, żeby park narodowy był miejscem, gdzie różne grupy - niekoniecznie posiadające ten sam punkt widzenia - mogły się spotkać i żebyśmy przy jednym stole, nawet okrągłym, mogli poruszać tematy trudne dla rejonu Puszczy Białowieskiej. Nie jestem zamknięty na żadne środowisko.

Park też jest jednostką podlegającą bezpośrednio pod Ministerstwo Środowiska. Lasy Państwowe to nasi sąsiedzi, z którymi chcemy utrzymywać dobre stosunki. Ale również inne organizacje pozarządowe, jeżeli chciałyby usiąść przy jednym stole i chciałyby, żebyśmy dyskusję kontynuowali, to myślę, że to dobre miejsce, w którym można byłoby się spotkać. Ja na pewno takim wspólnym dyskusjom i spotkaniom będę sprzyjał. To tematy, które niekoniecznie są łatwe, ale uważam, że trzeba je poruszać.


Park Białowieski jest miejscem, które nigdy nie będzie narzekało na brak turystów. Jako nowy dyrektor jaki ma pan plany? Co można zaproponować?


Moim marzeniem jest to, co się zaczęło już samo dziać - ruch turystyczny podążający w kierunku osady Dziedzinka, gdzie zamieszkiwała kiedyś profesor Simona Kossak. Żeby w jakiś sposób starać się o uatrakcyjnić tę trasę, a także umożliwić zajrzenie od kuchni, jak pani profesor mieszkała i jak ta osada wyglądała.


Białowieża ma ulicę imienia Simony Kossak - została oficjalnie otwarta przed rokiem. Natomiast o miejscu, gdzie mieszkała Simona Kossak, każdy mówił, że szkoda, że nic się tam nie dzieje.


Nie do końca bym powiedział, że nic się nie dzieje, ponieważ leśniczowie z obwodu Dziedzinka mają tam swoją kancelarię na poddaszu. Poza tym miejsce to jest utrzymywane przez moich kolegów z Białowieskiego Parku Narodowego - są koszone trawniki, roślinność jest utrzymywana w należytym porządku.


Ale turyści na razie nie mogą tam chodzić.


Na razie nie mogą, bo ruch musi być odpowiednio skanalizowany i otwarty. Można z zewnątrz podejść i obejrzeć, jak ta osada wygląda. Przed bramą jest taka książka opowiadająca o historii tego miejsca. Ale będziemy pracować nad tym, żeby Dziedzinka była łatwiej dostępna.

Uważam też, że bardzo niewykorzystanym miejscem są nasze stajnie kozackie przy bramie carskiej. Chciałbym zainteresować potencjalnych - nawet prywatnych - inwestorów do tego, żeby to miejsce zrewitalizować, by stanowiło ono jedną z atrakcji turystycznych na terenie naszego Białowieskiego Parku Narodowego.

| red: maj, zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok
Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.

prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.


dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.

Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.


Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.

Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski


gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.


prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.


Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.


kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.


Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.


Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.


Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.


Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.

fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.

fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.


Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.

Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.

Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok