Radio Białystok | Gość | Krzysztof Stawnicki - prezes Zarządu Fundacji Ośrodek Wspierania Ekologii

Krzysztof Stawnicki

prezes Zarządu Fundacji Ośrodek Wspierania Ekologii

10.10.2017, 08:30, akt. 09:06

- Budownictwo energetyczne jest dofinansowane i ze środków Unii Europejskiej, i ze środków budżetów państw. U nas to również zaczyna funkcjonować - mówi Krzysztof Stawnicki.

Krzysztof Stawnicki, fot. Monika Kalicka
Krzysztof Stawnicki, fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Z Krzysztofem Stawnickim rozmawia Jarosław Iwaniuk | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

11 października w Białymstoku odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Eko Forum „Kierunki rozwoju ekoenergetyki”, którą wspólnie z Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania w Białymstoku organizuje Fundacja Ośrodek Wspierania Ekologii.
Z organizatorem konferencji Krzysztofem Stawnickim – radnym Miasta Białystok, prezesem Zarządu Fundacji Ośrodek Wspierania Ekologii rozmawia Jarosław Iwaniuk.


Jarosław Iwaniuk: Może zanim określimy kierunki rozwoju ekoenergetyki w naszym regionie sprecyzujmy, czym ona jest? W powszechnej świadomości kojarzy się to przede wszystkim z takimi wiatrakami, które stoją gdzieś w polu, z farmami wiatrowymi.


Krzysztof Stawnicki: Do tej pory tak to funkcjonowało w świadomości społecznej, ale to się zmienia, między innymi dzięki takim konferencjom, jaka odbędzie się jutro. Ekoenergetyka to jest to dosyć szeroko pojęte sformułowanie, w tym się mieści nie tylko to, co pan redaktor powiedział, czyli właśnie farmy wiatrowe, ale to jest również biomasa czyli drewno energetyczne, czyli biogaz, ale i również budownictwo energetyczne, które jest coraz popularniejsze w naszym kraju, w Europie, ale także na świecie.


Nie jest to tania forma energii. Jak ludzi zachęcić do tego, żeby wykorzystywali ekoenergetykę?


Przede wszystkim dofinansowaniem. W Europie jest tak, że budownictwo energetyczne jest dofinansowane i ze środków Unii Europejskiej, i ze środków budżetów państw. U nas to również zaczyna funkcjonować. Są różne dotacje, między innymi z naszego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. 

Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że w ubiegłym tygodniu Bank Ochrony Środowiska również uruchomił specjalny program, jeżeli chodzi o budownictwo energetyczne, a mianowicie chodzi o budownictwo drewniane. Między innymi o tym będziemy rozmawiać jutro na konferencji, między innymi o tym też będzie w grudniowym wydaniu magazynu OZEON Biznes i Ekologia, który to nasza Fundacja wydaje.


Żeby przekonać jednak do tych rozwiązań ekologicznych, nawet w budownictwie, to trzeba dać jakiś przykład. Czy np. samorządy lokalne w naszym regionie mogą być takim prekursorem ekoenergetyki?


Tak, jak najbardziej. Parę lat temu między innymi Urząd Gminy Supraśl organizował taki wyjazd studyjny do Szwajcarii i tam właśnie oglądaliśmy to budownictwo ekoenergetyczne na żywo. Między innymi po tym wyjeździe nasze starostwo powiatowe zaczęło myśleć o budowie nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Białymstoku w formie budownictwa pasywnego, czyli o minimalnym zużyciu energii. 


I to się uda? To będzie taki przykład idący od samorządu?


Ja osobiście mam nadzieję, że to się uda, ale z tego co wiem to chyba ta budowa została troszeczkę przez obecne władze Starostwa Powiatowego odroczona w czasie i w tej kadencji raczej to się nie uda. 


Teraz jest wiele miast, również w naszym regionie, prowadzi tak zwane programy rewitalizacji i nie słyszałem, żeby którykolwiek z samorządów myślał o ekoenergetyce przy okazji tej rewitalizacji.


To się zmienia panie redaktorze, między innymi w Białymstoku mamy jakąś taką namiastkę Smart City i ekoenergetyki, między innymi za sprawą budżetu obywatelskiego, z którego to zostało postawionych parę ławek solarnych na terenie Białegostoku. Świadomość włodarzy miast naszych, gmin w regionie się zmienia i to dobrze, że to się zmienia. O tym trzeba myśleć, na to są środki, na to będą środki i będzie ich coraz więcej.


A mógłby pan podpowiedzieć takiemu przeciętnemu mieszkańcowi naszego regionu taką ścieżkę, która mógłby się on udać, chcąc wybudować dla siebie ekodom?


To wszystko zależy od tego co chce się wybudować. Trzeba zacząć od technologii.


Która jest najbardziej eko?


To trudno tak odpowiedzieć w audycji. Myślę, że uczestnicy i prelegenci, dyskutanci jutrzejszej konferencji będą mogli coś więcej na ten temat powiedzieć. Będzie można o to zapytać, bo będziemy mieli przedstawicieli instytucji finansujących, m.in. NFOŚ, BOŚ Banku i WSOŚiGW w Białymstoku, z którego zostali oddelegowani doradcy energetyczni, których będzie można o to zapytać.


OZE, czyli odnawialne źródła energii. Eko Forum ma przygotować konkretne propozycje dla nowej strategii energetycznej wschodniej Polski, a także wskazać kierunki rozwoju OZE w naszym regionie. Jakie pana zdaniem powinny to być kierunki?


O tym rozmawialiśmy podczas pierwszej edycji w ubiegłym roku, o OZE. W tym roku skupimy się bardziej na drewnie energetycznym i na biopaliwach. My troszeczkę przespaliśmy tę szansę, jako region, jako województwo, bo przez 8 lat tak naprawdę w strategii województwa skupiliśmy się głównie na rozwoju turystyki w naszym regionie. Nikt nie myślał tak naprawdę o odnawialnych źródłach energii, dopiero kilka lat temu Politechnika Białostocka zaczęła się mocno interesować tym tematem. Powstał specjalny wydział, są nowe kierunki kształcące specjalistów w zakresie odnawialnych źródeł energii i to się zmienia. Ale ja mam wrażenie, że troszeczkę ten okres prosperity żeśmy jako region przespali.


To, że przespaliśmy, to chyba najlepiej widać w tych dniach, kiedy mówi się o smogu, o zadymieniu w naszym regionie i okazuje się, że te wskaźniki zadymienia u nas są znacznie wyższe niż w innych regionach naszego kraju. A cały czas się mówi o tym, że Podlasie to Zielone Płuca Polski.


Tutaj między innymi Rada Miasta Białystok przeznaczyła spore środki na wymianę pieców w naszym mieście w gospodarstwach domowych. Mam nadzieję, że ten program przyczyni się do poprawy powietrza, szczególnie w tym okresie grzewczym. Na to trzeba bardzo dużo środków. Planujemy w przyszłorocznym budżecie jeszcze więcej pieniędzy na to przeznaczyć, ponieważ bez wymiany pieców to się nie uda i będziemy mieli zanieczyszczone powietrze w naszym mieście.


Podczas jutrzejszego Eko Forum zostaną także wręczone ekocertyfikaty - za co są one wręczane i kto otrzyma certyfikaty?


Ekocertyfikaty od ubiegłego roku postanowiliśmy wręczać partnerom, którzy wspierają różne działania fundacji Ośrodek Wspierania Ekologii i współpracują z wydawnictwem OZEON Biznes i Ekologia, i te ekocertyfikaty wręczamy tylko i wyłącznie raz w roku podczas Eko Forum.


Podczas forum będą też goście z Białorusi, czy to jest kraj, z którym ta wymiana doświadczeń będzie odbywała się na szerszej płaszczyźnie?


Ta wymiana doświadczeń odbywa się już na szerszej płaszczyźnie, dlatego też zaprosiliśmy tych gości z Białorusi. Chcemy z nimi porozmawiać szczególnie o drewnie energetycznym. Będzie między innymi wiceminister zasobów naturalnej gospodarki leśnej Republiki Białoruś pan Leonid Demianiuk,  będzie też przedstawiciel firmy, która na wyłączność eksportuje drewno z Białorusi.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS




Barbara Okuła, fot. Marcin Gliński

Barbara Okuła [wideo]

posłanka Polski 2050
26.09.2024

"Ta ustawa anty-hejterska ma chronić przede wszystkim osoby poszkodowane w Internecie. Cyberprzemoc, hejt w Internecie - uznaliśmy jako posłowie, że czas najwyższy to zmienić. Jest taki postęp technologiczny, że nasz kodeks cywilny nie nadąża. I nie ma przepisów, które chroniłyby takie osoby poszkodowane" - mówiła w Polskim Radiu Białystok posłanka Polski 2050 Barbara Okuła.

Andrzej Parafiniuk, fot. Marcin Gliński

Andrzej Parafiniuk

prezes spółki Podlaski Fundusz Ekosystem Dolina Rolnicza 4.0, konsul honorowy Republiki Finlandii w Białymstoku
25.09.2024

"My mówimy o innowacji, o środkach na rozwój innowacji, a nazywamy się Dolina Rolnicza i od razu całe społeczeństwo przyjmuje, że to będzie wsparcie dla rolników. Ono na końcu będzie, ale nie w sposób bezpośredni, tylko w taki, że ułatwimy rolnikom produkcję, uprawę i hodowlę stosując nowe technologie, albo damy im alternatywne rzeczy do wykonywania na ich polach. Bo niekoniecznie musi to być uprawa i hodowla. To może być coś, co będzie dawało nowe źródło dochodów" - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Parafiniuk.

Grzegorz Jakuć, fot. Sylwia Krassowska

Grzegorz Jakuć

przewodniczący Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego, wójt Turośni Kościelnej
24.09.2024

- Protesty były i będą, jak zawsze przy większych inwestycjach. W październiku spotkamy się z właścicielami gruntów i przedstawimy im realistyczną prognozę wartości nieruchomości, którą bylibyśmy w stanie w przyszłości im zrekompensować - mówi Grzegorz Jakuć na temat budowy pola golfowego w Toplicu, w gminie Turośń Kościelna.


Karol Zimnoch, fot. Sylwia Krassowska

Karol Zimnoch

doradca finansowy
23.09.2024

- Niewielkie metraże od paru lat są dość popularne, bo po prostu ceny są wysokie. Żeby przeciętnego Kowalskiego było stać na daną nieruchomość, ten metraż musi być trochę mniejszy - mówi Karol Zimnoch.

Jan Perkowski, fot. Sylwia Krassowska

Jan Perkowski

starosta białostocki
22.09.2024

- Do tej pory dworek w Krasnem był w nie za bardzo dobrym stanie. Pokoje wyglądały przyzwoicie, ale piwnice i wygląd z zewnątrz, są w opłakanym stanie. Teraz wszystko będzie zrobione zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków i będzie również przyzwoicie, nowocześnie. Musimy dla tych dzieci tworzyć wizerunek dobrego domu - mówi Jan Perkowski.

Aga Zaryan, źródło: mat. pras.

Aga Zaryan

wokalistka jazzowa
21.09.2024

Aga Zaryan dała się poznać na świecie jako wokalistka jazzowa młodego pokolenia, która przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w historii jazzu. Kontynuuje tradycję takich artystek jak Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell, czy Aniny Simon.


Wojciech Borzuchowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Borzuchowski [wideo]

dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
19.09.2024

"Węzeł Białystok Zachód będzie polegał na tym w swoich rozwiązaniach, że zostanie nabudowana nad istniejącą ósemką trasa S19. Tu będą czasowe utrudnienia, które niestety potrwają dwa lata, ale później będzie tylko lepiej" - mówił w Polskim Radiu Białystok Wojciech Borzuchowski.

st. bryg. Janusz Kondrat i mł. ogn. Justyna Kłusewicz, fot. Marcin Gliński

st. bryg. Janusz Kondrat i mł. ogn. Justyna Kłusewicz

Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej i rzeczniczka podlaskich strażaków
19.09.2024

Podlascy strażacy pomagają powodzianom na południu Polski. Na miejscu działa kompania specjalna "Białystok", wyposażona w sprzęt i wozy bojowe.

Tadeusz Truskolaski, fot. Sylwia Krassowska

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
18.09.2024

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zapowiedział kontynuację prac nad uruchomieniem lotniska na Krywlanach.


Grzegorz Walijewski, fot. własne

Grzegorz Walijewski [wideo]

rzecznik IMGW
18.09.2024

- Nie można było uniknąć tej powodzi. Żyjemy w takim klimacie, gdzie powodzie i susze były, są i będą. Można było tylko zminimalizować skutki i wcześniej się do niej przygotować - mówi Grzegorz Walijewski.

Jacek Brzozowski, fot. Marcin Gliński

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
16.09.2024

"Ta pomoc powodzianom będzie stale potrzebna. Polacy w tym odruchu serca chcą pomagać i pomagają. Popatrzymy też na postawę samorządowców, którzy uruchomili od samego początku zbiórki tych produktów, które są teraz niezbędne. Dzisiaj ta pomoc powinna być pomocą celowaną" - mówił w Polskim Radiu Białystok wojewoda podlaski Jacek Brzozowski.

Tadeusz Truskolaski, fot. Sylwia Krassowska

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
16.09.2024

Potrzebna jest żywność, ale też środki higieniczne. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski ogłosił zbiórkę na rzecz mieszkańców polskich miast i wsi, których dotknęła powódź. Dary można przynosić do Centrum Aktywności Społecznej przy ul. św. Rocha 3 w Białymstoku


Kubańczyk, fot. Michał Romańczuk

Kubańczyk

piosenkarz
14.09.2024

Kubańczyk to niezwykle popularny artysta szczególnie wśród młodzieży, który na swoje koncerty przyciąga nawet kilkadziesiąt tysięcy fanów. Jego piosenkę "Ostatni raz Zatańczysz ze mną" napisaną wraz z Tribbsem odsłuchano na różnych muzycznych platformach streamingowych około 200 milionów razy.

Dusty Rocks, fot. Gabriela Lasota

Dusty Rocks

Zespół muzyczny
14.09.2024

- Dobieramy instrumenty, brzmienia, żeby odnieść się do lat 60. i 70. XX wieku. Też usilnie pracujemy w studiu, mamy cztery kolejne numery w produkcji - mówi członek zespołu Dusty Rocks.

Wojciech Strzałkowski, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

Przewodniczący Rady Nadzorczej, główny akcjonariusz Jagiellonii Białystok
12.09.2024

- Jesteśmy na etapie poszukiwania nowych terenów pod budowę boisk piłkarskich. Chcielibyśmy mieć co najmniej pięć dodatkowych boisk, a jeśli by ich było dziesięć, to na pewno nie będzie za dużo - mówi Wojciech Strzałkowski.


Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski

wiceminister rolnictwa
11.09.2024

"Wspólna polityka rolna nastawiona na cele, przeciwdziałanie kryzysom, opłacalność, uproszczenie pewnych rozwiązań - w tym kierunku to powinno wszystko iść. Cieszy fakt, że Komisja Europejska i najważniejsi politycy w Europie zreflektowali się i chcą jednak tego dialogu, rozmowy z rolnikami. Bo bez uzgodnień ze środowiskiem rolniczym te przepisy, które zostały zaprojektowane w ramach europejskiego Zielonego Ładu były dla rolników nie do przyjęcia - mówił w Radiu Białystok wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski.

Monika Horna-Cieślak, źródło: brpd.gov.pl

Monika Horna-Cieślak

Rzeczniczka Praw Dziecka
10.09.2024

- Dzieci, które są w wózkach, już oglądają bajki na telefonie, a nie twarz swojej mamy - mówi Monika Horna-Cieślak.

Albert Litwinowicz, fot. Sylwia Krassowska

Albert Litwinowicz [wideo]

wójt Białowieży
9.09.2024

- Jest bezpiecznie, to podkreślamy cały czas - dzięki wojsku, policji, Straży Granicznej i dzięki temu, że ta strefa została maksymalnie ograniczona. Sierpień był bardzo dobry pod względem ruchu turystycznego. W weekendy było dużo turystów. Być może są to odwiedziny jednodniowe, dwudniowe, ale od czegoś trzeba zacząć - mówi Albert Litwinowicz.


dr Robert Ćwikowski, fot. Marcin Gliński

dr Robert Ćwikowski

psycholog, psychoterapeuta z ośrodka Noezis w Białymstoku
8.09.2024

"Hejt to termin określający pewne zjawisko społeczne o charakterze poniżającym, występuje głównie w Internecie. To są przede wszystkim złośliwe komentarze, to memy czy też grafiki, które są poniżające, ale mogą to też być wszelkiego rodzaju fake newsy, czyli nieprawdziwe informacje o danej osobie - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Robert Ćwikowski.

Zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki, 8.09.2024, fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Rudnicki

zastępca prezydenta Białegostoku
8.09.2024

- Wszyscy ci, którzy mają dobre pomysły i chcą coś robić w kulturze na poziomie miasta Białystok, mogą do nas przyjść i uzyskają wsparcie, bo drzwi są zawsze otwarte - mówi Rafał Rudnicki.

Gitarzysta zespołu Cochise Wojciech Napora

Wojciech Napora

Gitarzysta, kompozytor zespołu Cochise
7.09.2024

- O to chodzi, by czymś zanęcić, a potem dołożyć do pieca - mówi o nowej płycie zespołu Cochise Wojciech Napora.


prof. Robert Ciborowski, 6.09.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Robert Ciborowski

ekonomista, były rektor Uniwersytetu w Białymstoku
6.09.2024

- Jeśli ktoś ma gotówkę to zawsze może kupić mieszkanie i zawsze jest to dobre rozwiązanie, bo na ten moment jest to dobra inwestycja - mówi prof. Robert Ciborowski.

Paula Biskup, 30.08.2024, fot. Barbara Sokolińska

Paula Biskup

piosenkarka
6.09.2024

- Tak naprawdę dla mnie każdy mój występ jest bardzo ważny. Każde nowe doświadczenie z publicznością jest lekcją - mówi Paula Biskup.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

szef białostockich struktur Prawa i Sprawiedliwości
4.09.2024

"Decyzję Państwowej Komisji Wyborczej rozumiem, ale się z nią nie zgadzam" - mówił w Polskim Radiu Białystok Artur Kosicki.


Agnieszka Maliszewska, 30.08.2024, fot. Barbara Sokolińska

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
3.09.2024

- Mając tak duże zakłady i spółdzielnie mleczarskie na Podlasiu możemy decydować w pewnej mierze o tym, jak ta przyszłość polskiego sektora mleczarskiego może wyglądać. Nasz potencjał daje nam przywilej i możliwości do tego, żebyśmy podyktowali warunki - mówi Agnieszka Maliszewska.

Łukasz Prokorym, Piotr Doroszko, Jan Kabac, fot. Piotr Pietruczuk

Łukasz Prokorym, Piotr Doroszko, Jan Kabac

3.09.2024

- Spodki to miejsce bezwzględnie kultowe w Białymstoku. Cała ta wizja, która była przed remontem, zostanie zachowana. Z niecierpliwością czekam, aż będzie czerwiec 2025 roku i będziemy mogli do nowych, wyremontowanych Spodków wejść - mówi marszałek województwa podlaskiego Łukasz Prokorym.

Krzysztof Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
3.09.2024

- Nie ma świętych krów. Każdy, kto łamie prawo wyborcze, powinien być pociągnięty do odpowiedzialności. Posłowie, ministrowie PiS uznali, że pieniądze publiczne są pieniędzmi partyjnymi. Zasady prowadzenia kampanii wyborczej nie były równe - mówi Krzysztof Truskolaski.


Wilfredo Leon, IV Memoriał Franciszka Ilczuka w Białymstoku, 30.08.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wilfredo Leon

siatkarz reprezentacji Polski
2.09.2024

- Walczyliśmy o olimpijskie złoto. Nie udało się, ale daliśmy z siebie wszystko. Dzisiaj cieszymy się ze srebrnego medalu, którego zdobycie to dla nas duża satysfakcja - mówi Wilfredo Leon.

Agnieszka Krokos-Janczyło, 1.09.2024, fot. Barbara Sokolińska

Agnieszka Krokos-Janczyło [wideo]

podlaska kurator oświaty
1.09.2024

- To nie jest tak, że odchudzenie podstawy programowej czy zmiana kanonu lektur mają wpływać negatywnie - wręcz przeciwnie. Chcemy, żeby dzieci czytały - mówi Agnieszka Krokos-Janczyło.

Maciej Frąckiewicz, 1.09.2024, fot. Piotr Pietruczuk

Maciej Frąckiewicz

akordeonista, pomysłodawca festiwalu "Muziko De Nia Tempo”
1.09.2024

- Nie ukrywam, że zdarza się, że w pewnych sytuacjach muszę jeszcze walczyć o pozycję mojego instrumentu. Myślę, że tak zawsze niestety będzie - mówi Maciej Frąckiewicz.


Bartosz Demianiuk i Tymoteusz Mojsak z zespołu LaVenders, 24.08.2024, fot. Gabriela Lasota

Bartosz Demianiuk i Tymoteusz Mojsak

z zespołu LaVenders
31.08.2024

- Zrobiliśmy ogromny przeskok względem pierwszej płyty. Nowa, pt. "Ultragalaktyczny podmuch", jest bardziej dojrzała - mówi Bartosz Demianiuk.

Konferencja prasowa dr. Pawła Grzesiowskiego, 26.08.2024, fot. Iza Serafin

dr Paweł Grzesiowski

Główny Inspektor Sanitarny
26.08.2024

Od końca czerwca rośnie w Polsce liczba zakażeń koronawirusem, więcej chorych trafia też do szpitali. Według ekspertów szczytowej fali zakażeń możemy spodziewać w połowie października.

Dr Ryszard Kijak, 23.08.2024, fot. Piotr Pietruczuk

Dr Ryszard Kijak

Przewodniczący podlaskiego oddziału Związku Zawodowego Lekarzy
23.08.2024

Czy obniżenie składki zdrowotnej to mniej pieniędzy na usługi medyczne? Organizacje broniące praw pacjentów są zaniepokojone. Ten pomysł krytykuje również dr Ryszard Kijak, przewodniczący podlaskiego oddziału Związku Zawodowego Lekarzy.


Cristian Willaert, fot. Joanna Szubzda

Cristian Willaert

holenderski dziennikarz
22.08.2024

Jagiellonia nie jest tak wielkim klubem jak Ajax, ale Polska to piłkarski kraj. Zatem jeśli drużyna zdobyła mistrzostwo, to prezentuje odpowiedni poziom - mówi holenderski dziennikarz Cristian Willaert.

Adam Musiuk, fot. Barbara Sokolińska

Adam Musiuk

Podlaski Konserwator Zabytków
11.08.2024

W jakiej kondycji są podlaskie zabytki? Czy pieniądze przeznaczane na ich renowacje są odpowiednie i czy najstarsze obiekty w regonie są wystarczająco znane, by przyciągać turystów?

prof. Piotr Radziwon, fot. Joanna Szubzda

prof. Piotr Radziwon

dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku
30.07.2024

- W wakacje dużo wysiłku musimy włożyć, aby dotrzeć do chętnych osób, które mogą i chcą oddać krew - mówi prof. Piotr Radziwon.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok