Radio Białystok | Gość | Radosław Dobrowolski - burmistrz Supraśla

Radosław Dobrowolski

burmistrz Supraśla

19.09.2017, 08:30, akt. 09:24

- Musimy się trochę jeszcze pomęczyć przez ten najbliższy rok, a później mam nadzieję, że już od początku roku 2019 będziemy już śmigać tą nową trasą między Białymstokiem a Supraślem - obiecuje Radosław Dobrowolski.

Radosław Dobrowolski, fot. Monika Kalicka
Radosław Dobrowolski, fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Z Radosławem Dobrowolskim rozmawia Jarosław Iwaniuk | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Dziś do Supraśla trudno dojechać – trwa przebudowa drogi wojewódzkiej 675. Planowane jest zbudowanie estakady w okolicach miejscowości Krasne. Niebawem w Supraślu zostanie oddany do użytku szpital uzdrowiskowy. Trwają inwestycje w Grabówce, której mieszkańcy chcą stworzyć własną gminę. Trwa głosowanie na projekty, które zostaną zrealizowane w następnym roku w ramach budżetu obywatelskiego. O tym wszystkim z burmistrzem Supraśla Radosławem Dobrowolskim rozmawia Jarosław Iwaniuk.


Jarosław Iwaniuk: Do naszego studia udało się panu dojechać bez problemu, ale prawdę mówiąc, ta przebudowa drogi to spore utrudnienie i dla mieszkańców Supraśla, i dla gości miasta.


Radosław Dobrowolski: Tak, ale można powiedzieć, że przez las, który często jest wytykany, że jest takim wielkim problemem dla mieszkańców naszej gminy, to dzięki temu, że bardzo szybko się przejeżdża przez las, mogłem na czas trafić właśnie tutaj jako gość Radia Białystok.


Pan mógł, ale nie każdy może pojechać przez Majówkę. Czy nie rozpatrywano takiej możliwości, żeby na czas przebudowy drogi otworzyć tę drogę przez las?


Był taki wniosek rozpatrywany przez Lasy Państwowe, również przez policję na wniosek Wojewódzkiego Zarządu Dróg, również ja też popierałem takie rozwiązania, niestety nie dopuszczono tego rozwiązania. Musimy się po prostu wszyscy trochę jeszcze pomęczyć przez ten najbliższy rok, a później mam nadzieję, że już od początku roku 2019 będziemy już śmigać tą nową trasą między Białymstokiem a Supraślem i nie tylko mieszkańcy, ale również turyści. 

Będzie to na pewno bardzo ciekawe rozwiązanie komunikacyjne, taka pierwszoplanowa, wizytówkowa trasa łącząca Białystok z uzdrowiskiem Supraśl.


Mój znajomy, który odwiedził Podlasie pod koniec wakacji powiedział, że ta droga z Białegostoku do Supraśla to teraz wygląda tak, jak podlaska "zakopianka". Ta nowoczesna droga Supraślowi jest potrzebna?


To będzie ładniejsza trasa niż zakopianka, dlatego że zakopianka nie ma estakady, tak przynajmniej parę lat temu było. Na pewno to wyjdzie na korzyść rozwojowi naszego województwa i rozwoju uzdrowiska i całej gminy Supraśl.


Na przebudowę drogi wojewódzkiej gmina jako taka, wpływu zbyt dużego nie ma, ale za to w gminie funkcjonuje też gminy projekt budowy dróg. W tamtym roku ponoć udało się przebudować 5 km, w tym roku uda się mniej więcej tyle samo?


Ten program budowy dróg asfaltowych w gminie Supraśl powstał jako takie zapotrzebowanie na budowanie jedności w gminie, na realizowanie tych najbardziej potrzebnych inwestycji, bolączek, zwłaszcza tam, gdzie tych dróg po prostu brakowało. 

Mieliśmy 2 lata temu 25 km dróg nieutwardzonych w terenach podmiejskich, w ubiegłym roku zrealizowaliśmy 5 km dróg, w tym roku ponad 5 km, chociażby w Grabówce, w Sobolewie - tam są największe potrzeby. To jest ul. Łagodna, Spacerowa w Sobolewie, a w Grabówce to jest Leszczyńska, Londyńska, Rzymska, Helsińska i Mahoniowa. Jeszcze jeszcze są oczywiście Sowlany, Henrykowo, Ciasne, Ogrodniczki, Zaścianki, również Supraśl 3 ulice, także to nam wychodzi.


Ile czasu gmina potrzebuje żeby wyasfaltować wszystkie te drogi, które tego potrzebują?


Myślę, że do końca tej kadencji, tu ukłon z mojej strony radnym, którzy biorą odpowiedzialność za to, aby w naszej gminie stawało się coraz lepiej. Ja bardzo im dziękuję, dlatego że ubiegłym roku 5 km - nie wszyscy byli za. Ci, którzy dążyli do rozłamu byli przeciwko.


O tym rozłamie chwilę później powiemy, a teraz o budżecie obywatelskim. Głosowanie na projekty, które będą mogły być realizowane w następnym roku w ramach projektu budżetu obywatelskiego trwa do poniedziałku 25 września. Jest zgłoszonych 9 projektów, trzy z nich będą miały szanse na realizację. Gmina planuje przeznaczyć na następny rok 3 miliony złotych, ale jest pewne "ale". Radny Radosław Sakowski uważa, że dwa projekty, na które można głosować budzą wątpliwości, może nie tyle swoją zasadnością, ile na przykład tym, że jeden z nich, jego realizacja przewidziana jest na działkach prywatnych  - chodzi o Park Grecki przy ul. Greckiej w Zaściankach. Panie burmistrzu to może być rzeczywiście trochę nierozsądne, jeżeli ta inwestycja będzie budowana na prywatnych działkach, a tam przewidywany jest między innymi amfiteatr.


No i właśnie pan Radosław Sakowski, radny, tutaj występuje przeciwko swoim mieszkańcom, dlatego że reprezentuje Zaścianki, natomiast projekt Park Grecki złożyło środowisko związane z Parafią Prawosławna św. Pantelejmona w Zaściankach, głównie ksiądz proboszcz  Anatol i były radny z Zaścianek pan Roman Greś. Chodzi o to, aby stworzyć tam takie miejsce integracji społecznej, stworzyć również parkingi, tam są potrzebne parkingi przy miejscu kultu religijnego. 

Natomiast w regulaminach związanych z budżetem obywatelskim mamy również możliwość zakupu gruntów. Także na razie chcemy, jeżeli by oczywiście mieszkańcy wybrali inwestycję, tę inicjatywę, to byśmy najpierw wykupili grunty i zrobili po prostu koncepcję. Nikt nie mówi o budowaniu absolutnie na prywatnym gruncie. Pan Radosław Sakowski prostu sobie chyba żartuje z mieszkańców, bo to nie chodzi o tutaj absolutnie o mnie, czy do innych radnych, tylko to jest wniosek złożony przez mieszkańców.

Ja rozumiem pana Radosława Sakowskiego i tę grupę, ponieważ grupa, która dążyła do rozłamu, również była przeciwko budżetowi obywatelskiemu, a ostatnio w ubiegłym tygodniu 13 września w Sejmie, na komisji sejmowej pan Tadeusz Karpowicz nawet stwierdził, że jest przeciwko budżetowi obywatelskiemu. Także ja się nie dziwię panu Sakowskiemu, bo to jest główny rycerz pana Karpowicza, że akurat kontestuje zasadność budżetu obywatelskiego.


Ale w rozmowie jeszcze przed anteną, sam pan stwierdził, że budżet obywatelski w pewnym sensie był odpowiedzią na to trzęsienie ziemi, jak raczył pan określić dążenie Grabówki do oddzielenia się od Supraśla. Ale w Grabówce już trwają inwestycje - rozpoczęto budowę przedszkola, 23 sierpnia wbito pierwszą łopatę i panie burmistrzu - prawdę mówiąc - nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że z wielkim impetem ta budowa ruszy. Codziennie tam przyjeżdżam i miałem wrażenie, że przez 2 tygodnie nie działo się tam nic, a i teraz jakoś tak nie szybko to wszystko się odbywa. Czy to może taki brak wiary gminy w to, że jednak Grabówka zostanie przy Supraślu?


To nie chodzi naprawdę o jakąś głębszą politykę. Ja tę inwestycję zaproponowałem mieszkańcom, dokładnie gdzieś 4 lata temu, gdy nikt nie myślał o tym, że ktoś z Warszawy przyjedzie do nas i wbrew mieszkańcom, wbrew referendum mieszkańców zacznie dzielić naszą gminę, wbrew też uchwale rady miejskiej. Po prostu było wyjście naprzeciwko zapotrzebowaniom społecznym. I tu nie chodzi o żadne podziały, o żadne perspektywy, chodzi o mieszkańców. Jest to wielka potrzeba, jest obszar, który się bardzo rozwija demograficznie i brak tego przedszkola w zasadzie od 20 czy 25 lat, kiedy mamy samorządność w Polsce, było pewnym skandalem. Dlatego chcemy aby to przedszkole zafunkcjonowało w Grabówce i zbierało dzieci z tego całego obszaru podmiejskiego.


Ale czy w takim tempie uda się, tak jak zaplanowano zakończyć inwestycję do września przyszłego roku?


Oczywiście, mamy podpisaną umowę z firmą Akcess Starosta i Wspólnicy, to jest firma wiarygodna, prace się rozpoczęły. Chcemy też jeszcze dokupić tam grunt, aby stworzyć dodatkowe miejsca pod parkowanie samochodów. Również myślimy o dojeździe, o Szosie Supraskiej, aby prostu skomunikować się Szosę Baranowicką z ulicą Leszczynową w Grabówce.


Jednak mieszkańcy piszą listy do premier Beaty Szydło. Podobno ponad 400 takich listów zostało wysłanych, a wspomniany już przez pana sołtys wsi Tadeusz Karpowicz zapowiada protesty, już pojutrze 21 września, i to na tej przebudowywanej drodze.


No słyszałem, że właśnie już kserokopiarka u pana Karpowicza, już prawie tam się zagotowało od tego kserowania. Ja proponuję panu Karpowiczowi, niech się raczej skupi sprawami mieszkańców, dróg, budżetu obywatelskiego i innymi sprawami, które idą do przodu. Bo w tym jest tak naprawdę sens zajmowania się tym, co tak naprawdę popycha nas do przodu, a nie zrzuca nas w jakieś kłótnie i jakieś nieporozumienia.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS




Agnieszka Krokos-Janczyło, fot. Sylwia Krassowska

Agnieszka Krokos-Janczyło

podlaska kurator oświaty
22.01.2025

Edukacja zdrowotna będzie przedmiotem nieobowiązkowym, jedna godzina religii na pierwszej lub ostatniej lekcji. To najważniejsze zmiany, które czekają uczniów w nowym roku szkolnym.

Anna Daszuta-Zalewska, fot. Joanan Szubzda

Anna Daszuta-Zalewska

dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego
22.01.2025

Jakie są szanse, że nowatorskie firmy przetrwają na trudnym rynku? - Sukces startupu zależy od czterech kluczowych czynników: pieniędzy, wiedzy, możliwość pozyskania dobrych współpracowników i umiejętności zarządzania zespołem - mówi dyrektor BPN-T.

prof. Adam Bartnicki, fot. Marcin Gliński

prof. Adam Bartnicki

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
21.01.2025

- Donald Trump zapowiedział rewolucje i to rewolucje na trzech płaszczyznach - płaszczyźnie ideologicznej, gospodarczej i politycznej. Te zmiany już są realizowane, bo są przygotowane akty wykonawcze - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Adam Bartnicki.


Fot. A. Tyszkiewicz

Magdalena Radziszewska

dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białymstoku
20.01.2025

Jak pomóc pracodawcom w znalezieniu wykwalifikowanych pracowników - rozmowa z Magdaleną Radziszewską

Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

mł. insp. Tomasz Krupa

z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku
20.01.2025

- Jesteśmy województwem, w którym przestępczość w skali kraju jest najmniejsza - mówi mł. insp. Tomasz Krupa.

Piotr Markiewicz, prezes Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment, 17.01.2025, fot. Anna Auron-Wasilewska

Piotr Markiewicz

prezes Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment
17.01.2025

Chyba jesteśmy jednym z niewielu miejsc, gdzie można znaleźć śnieg. Uruchomiliśmy trasę szkolną. Częściowo naśnieżyliśmy trasę czerwoną. Zapraszamy młodzież na lekcje jazdy na nartach lub snowboardzie w ramach programu „Szelment z klasą” – mówi Piotr Markiewicz.


Marta Wójcik, fot. Sylwia Krassowska

Marta Wójcik

przedstawicielka Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm "Klub Kobiet Biznesu"
17.01.2025

- Kobiety na Podlasiu to specyficzny rodzaj kobiet. Są bardzo pracowite, zdeterminowane, szczególnie te z małych miejscowości. Cały czas chcą udowadniać, że ta Polska B nic nie znaczy, że dadzą radę - mówi Marta Wójcik.

źródło: SwÅda  (Swada Music), Facebook

Swada i Niczos

finaliści polskiej preselekcji Eurowizji
16.01.2025

- Cieszymy się, że docenili naszą piosenkę po podlasku. Jest dla nas wyróżnieniem, że możemy reprezentować mniejszość w takim konkursie. To dla nas szansa i cieszymy się, że Podlasie Bounce może dotrzeć do większej grupy ludzi, niż nasi tradycyjni odbiorcy - mówią Swada i Niczos.

Tadeusz Wilczyński, fot. Sylwia Krassowska

Tadeusz Wilczyński

dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku
15.01.2025

- Lasy Państwowe sprzedają drewno naszym polskim odbiorcom, nie Chińczykom - mówi Tadeusz Wilczyński.


Wiceminister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Katarzyna Nowakowska, fot. Marcin Gliński

Katarzyna Nowakowska

wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
15.01.2025

- Na koniec 2023 roku wskaźnik ubóstwa wśród Polaków osiągnął najwyższy poziom od 10 lat. Znalazło się w tym zasięgu ubóstwa 2,5 mln Polek i Polaków. To jest ogromna liczba, dlatego też zmiana kryteriów dochodowych uprawniających do wsparcia z pomocy społecznej była niezbędna - mówiła w Polskim Radiu Białystok wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Katarzyna Nowakowska.

Janusz Bobik, 14.01.2025, fot. Barbara Sokolińska

Janusz Bobik

dyrektor Biura Gospodarowania Odpadami Urzędu Miejskiego w Białymstoku
14.01.2025

- Warto, żeby mieszkańcy wrzucali odpady tekstylne do pojemników w PSZOK-ach, a ubrania, które nadają się do użycia - do pojemników PCK rozstawionych na terenie miasta - mówi Janusz Bobik.

Katarzyna Krupicka, fot. Joanna Szubzda

Katarzyna Krupicka

rzeczniczka białostockiego oddziału ZUS
13.01.2025

Od stycznia wdowcy mogą ubiegać się o tzw. rentę wdowią, czyli dodatkowe świadczenie do emerytury. Jest ona zdecydowanie korzystniejsza od przyznawanej obecnie przez ZUS renty rodzinnej - mówi Katarzyna Krupicka.


Jacek Piorunek, fot. Joanna Szubzda

Jacek Piorunek

członek zarządu województwa podlaskiego odpowiedzialny za kulturę
12.01.2025

Po wyborach, w samorządowych placówkach kultury ciągle padało pytanie czy będą zmiany na stanowiskach dyrektorów. Roszady już się zaczęły, w Książnicy Podlaskiej obowiązki pełni nowa dyrektor, a kto jeszcze pożegna się z szefowaniem swojej instytucji?

Andrzej Bajguz, Marcin Kozłowski i Tomasz Kleszczewski, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Bajguz, Marcin Kozłowski i Tomasz Kleszczewski

jurorzy konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
10.01.2025

Wyłoniliśmy 10 finalistów VI edycji Nagrody Muzycznej PRB "Niebieski Mikrofon". Nasza radiowa komisja wytypowała podlaskich wykonawców, którzy wystąpią w Wielkim Finale w Studiu Rembrandt 16 marca 2025 roku.

Wojciech Strzałkowski, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
10.01.2025

- Łukasz Masłowski cały czas pracuje nad pozyskaniem nowych zawodników. Ma kilku kandydatów. Pięciu zawodników z Akademii Piłkarskiej jedzie do Turcji na obóz. To też są talenty, które powoli trzeba wdrażać. Trener i dyrektor sportowy robią to z głową. Nic na siłę i nic na hura - mówi Wojciech Strzałkowski.


Wojciech Fortuna, 10.01.2025, fot. Iza Kosakowska

Wojciech Fortuna

mistrz olimpijski w skokach narciarskich
10.01.2025

- Poczułem się doceniony zarówno przez dziennikarzy sportowych, jak i działaczy - mówi Wojciech Fortuna o chwili, w której otrzymał statuetkę Superczempiona.

dr Karol Łapiński, 9.01.2025, fot. Barbara Sokolińska

Karol Łapiński

p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Białymstoku
9.01.2025

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia w Polsce objął ok. 3 mln osób. Wynosi ono obecnie 4666 zł - to jest kwota brutto, a netto - w najbardziej typowej sytuacji - to 3510,92 zł - mówi dr Karol Łapiński.

Wojciech Borzuchowski, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Borzuchowski

dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
8.01.2025

- Całkowite zamknięcie dwóch jezdni do Raczek może sięgnąć nawet 2034 roku - powiedział Wojciech Borzuchowski.


Jacek Brzozowski, fot. Joanna Szubzda

Jacek Brzozowski

wojewoda podlaski
7.01.2025

Powinno się rozpocząć budowę drogi, która jest realna do wybudowania - w ten sposób wojewoda podlaski komentuje decyzję dotyczącą przebudowy trasy z Białegostoku do Suwałk.

Piotr Chomik, fot. Sylwia Krassowska

prof. Piotr Chomik

historyk dziejów kościoła prawosławnego w Rzeczypospolitej z Uniwersytetu w Białymstoku
6.01.2025

"Kobieta w ikonografii prawosławnej" to najnowsza książka prof. Piotra Chomika. - Kościół prawosławny czci większą liczbę świętych mężczyzn niż świętych kobiet. Nie znaczy to jednak, że święte kobiety są mniej czczone niż święci mężczyźni - mówi historyk.

Andrzej Bajguz, Daria Ostapczuk - wokalistka Waterside, Magda Juchnowicz, Karolina Tobiaszewska i Dominika Baszeń z zespołu Trawka oraz Mariusz Bek z zespołu Przechery i Zmiany Klimatu, fot. Sylwia Krassowska

Podlascy artyści

3.01.2025

Startujemy z akcją "Grzejemy podlaską muzyką w Polskim Radiu Białystok"! Chcemy przybliżać twórczość artystów z naszego regionu, prezentować ich muzykę oraz rozgrzewać naszych słuchaczy na zimę.


dr Mateusz Ziemblicki, źródło: Mateusz Ziemblicki / Facebook

dr Mateusz Ziemblicki

ekspert prawa europejskiego, dyrektor biura wojewody podlaskiego
3.01.2025

- Myślę że Polska będzie wspierać działania na rzecz pogłębionej debaty o finansowaniu obronności w UE. Z tym związane jest wsparcie dla takich elementów infrastruktury obronnej jak np. Tarcza Wschód czy Bałtycka Linia Obrony - mówi dr Mateusz Ziemblicki.

Ziemowit Deptuła, fot. Sylwia Krassowska

Ziemowit Deptuła [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
2.01.2025

- Jestem osobą ambitną i interesuje mnie wygrywanie każdego meczu - mówi Ziemowit Deptuła.

Maciej Białous, 31.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

dr Maciej Białous

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
31.12.2024

- W nowym roku życzę nam tego, żeby mniej emocjonalnie podchodzić do spraw politycznych, tylko bardziej z trzeźwą głową i bez zacietrzewienia - mówi dr Maciej Białous.


prof. Adam Bartnicki, 30.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
30.12.2024

- Wierzmy w to, że będzie lepiej. Ja głęboko wierzę, że ten świat w 2025 roku będzie jednak lepszy i bezpieczniejszy niż w 2024 - mówi prof. Adam Bartnicki.

Paweł Małaszyński, fot. Joanna Szubzda

Paweł Małaszyński [wideo]

aktor teatralny i filmowy, muzyk, wokalista, autor tekstów
29.12.2024

- Na pewno nie jestem aktorem, którym chciałbym być. Zagrałem główne role w paru serialach, które osiągnęły ogromną popularność, ale po pewnym czasie zauważyłem, że wpadłem w pułapkę swojego wizerunku i odgrywanych ról - mówi Paweł Małaszyński.

Renata Szekalska, fot. Piotr Pietruczuk

Renata Szekalska

psycholog, psychodietetyk
26.12.2024

- Faktem jest, że nie tyjemy na święta. My tyjemy właśnie po świętach, ponieważ dokańczamy to, co zostało, czego było za dużo - mówi Renata Szekalska.


Weronika Bochat-Piotrowska i Stefania Piotrowska, fot. Joanna Szubzda

Weronika Bochat-Piotrowska

wokalistka, aktorka teatralna i dubbingowa, użyczyła swojego głosu Vaianie
26.12.2024

- Ja się bardzo utożsamiam z Vaianą. Dla mnie jest to nowy wymiar księżniczki Disneya. To jest dziewczyna, która wie czego chce, jest silna, zdecydowana, odważna. Mamy tutaj dziewczynę, na której barkach jest bardzo wiele - mówi Weronika Bochat-Piotrowska.

ks. Karol Kondracikowski, fot. Joanna Szubzda

ks. Karol Kondracikowski

dyrektor Wydziału Duszpasterstwa białostockiej kurii
24.12.2024

- Bliskość jest szczególnym elementem, którego potrzebujemy i którego nam brakuje, dobre słowo, zwykłe przytulenie przy życzeniach, przy łamaniu się opłatkiem. Myślę więc, że dobrze po prostu sobą się ucieszyć w tym czasie i tym, że jesteśmy razem - podkreśla ksiądz.

Andrzej Skiepko, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Skiepko

starosta hajnowski
23.12.2024

Do Białowieży mają wrócić pociągi. - Z naszej strony wszystko zostało przygotowane, przesłane do Warszawy. W styczniu ma być podpisane porozumienie trójstronne z PKP S.A. i PKP PLK w sprawie przekazania torowiska - poinformował starosta hajnowski.


Stanisława Kozłowska, fot. Sylwia Krassowska

Stanisława Kozłowska

skarbnik Białegostoku
23.12.2024

- W zasadzie od 1999 roku to największym wydatkiem są wydatki na oświatę - mówi skarbnik Białegostoku Stanisława Kozłowska.

Grażyna Dworakowska, fot. Joanna Szubzda

Grażyna Dworakowska

dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
22.12.2024

- Z wielką radością wspominam te wszystkie lata na stanowisku dyrektora BOK, bo wydaje mi się, że przyniosły bardzo dużo dobrego samej instytucji, ale także miastu - mówi Grażyna Dworakowska.

Harcmistrz Krzysztof Jakubowski i ks. harcmistrz Tomasz Kozłowski, fot. Sylwia Krassowska

Krzysztof Jakubowski i ks. Tomasz Kozłowski

komendant ZHP chorągwi białostockiej, harcmistrz i ksiądz harcmistrz
21.12.2024

- Dzieląc się światłem otrzymujemy to światło, nic nie tracimy. Podobnie podczas Świąt Bożego Narodzenia, dzielimy się opłatkiem i radością, kiedy tym się dzielimy, to pomnażamy dobro - mówi ks. Tomasz Kozłowski.


Michał Stefanowicz, fot. Joanna Szubzda

Michał Stefanowicz

prezes spółki Lech
20.12.2024

Od 200 do 300 milinów złotych może kosztować pierwszy białostocki aquapark. Nowoczesny obiekt ma stanąć przy ulicy Andresa w sąsiedztwie spalarni odpadów. Przygotowanie do budowy już trwa.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
19.12.2024

- Niech wszystkie osoby wokół Jagiellonii tych majonezów i słodyczy zjadają jak najwięcej, bo warto jest być z Jagą w tych gorszych i lepszych momentach. Teraz mamy tę erę lepszych momentów - mówi Wojciech Pertkiewicz. 

Romuald Turczyński, fot. Joanna Szubzda

Romuald Turczyński

prezes Stowarzyszenia Bank Żywności Suwałki - Białystok
18.12.2024

Niemal połowa Polaków wyrzuca jedzenie. Czy można tego uniknąć lub chociaż ograniczyć? - Prosimy państwa o to, żeby zachować wstrzemięźliwość przede wszystkim w zakupach - radzi Romuald Turczyński.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok