Radio Białystok | Galerie | Reprezentacja Polski w siatkówce pokonała w Suwałkach Ukrainę 3:2 [zdjęcia]

Reprezentacja Polski w siatkówce pokonała w Suwałkach Ukrainę 3:2 [zdjęcia]

29.05.2024, 10:45, akt. 30.05.2024, 14:54

To była prawdziwa gratka dla fanów siatkówki z naszego regionu, ale nie tylko. W Suwałkach zagościła męska reprezentacja Polski. Biało-czerwoni zagrali w środę (29.05) towarzysko z Ukrainą i wygrali 3:2.

29 maja 2024 r., Polska - Ukraina 3:2 w Suwałkach, fot. M. Mazewski

Międzynarodowe spotkanie było głównym punktem obchodów 20-lecia Ślepska Malow Suwałki.

Mecz cieszył się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Hala Suwałki Arena wypełniła się w całości. Biało-czerwoni nie przyjechali w najmocniejszym składzie, ale wśród dziewiątki, która pojawiła się w Suwałkach nie zabrakło klasowych graczy. W wyjściowym składzie znaleźli się: Artur Szalpuk, Karol Butryn, Marcin Komenda, Szymon Jakubiszak, Mikołaj Sawicki, Łukasz Usowicz i libero Kuba Hawryluk. Z kwadratu na zmiany wchodzili Dawid Dulski i Sebastian Adamczyk.

W pierwszym secie to Ukraińcy prezentowali się lepiej i wygrali do 21. Biało-czerwoni prowadzeni dziś przez trenera Adama Swaczynę w drugiej odsłonie wygrali do 17, później poszli za ciosem i wygrali do 18. W czwartej partii Ukraińcy poprawili grę, a nasi zawodnicy stracili koncentrację i ulegli do 22. W tie-breaku serią zagrywek najpierw Artura Szalpuka, później Karola Butryna ustawili sobie grę i zamknęli ostatniego seta 15:9 i cały mecz 3:2.

MVP tego meczu wybrany został Artur Szalpuk. Po drugim secie miała miejsce uroczysta chwila. Obok koszulki z nr 7 - Kamila Skrzypkowskiego, w Arenie Suwałki zawisł trykot z nr 12 - należącym do Łukasza Rudzewicza - legendy klubu, który całą karierę związany jest z tą drużyną - od początku jej powstania - jeszcze w Augustowie.

Po spotkaniu odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia istnienia Ślepska Malow Suwałki.

| red: dl, maj, miw

Takie spekulacje pojawiają się wśród fanów i kibiców siatkówki.

Czy do Suwałk trafi brazylijski siatkarz? W przyszłym sezonie w barwach Ślepska Malowu ma zagrać Henrique Honorato

6.02.2024, 09:55

Zdaniem dobrze zorientowanych w sprawach brazylijskiej siatkówki mediów, mierzący 190 centymetrów wzrostu przyjmujący zwiąże się z biało-niebieskimi rocznym kontraktem.