Radio Białystok | Galerie | Jaga Mistrzem - zdjęcia z historycznego meczu

Jaga Mistrzem - zdjęcia z historycznego meczu

26.05.2024, 12:19, akt. 15:20

Piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali w ostatniej kolejce ekstraklasy Wartę Poznań 3:0 i po raz pierwszy zostali mistrzem Polski.

Jagiellonia Białystok - Warta Poznań, 25.05.2024, fot. Joanna Szubzda

W Białymstoku wspierani przez ponad 22 tys. kibiców gospodarze bardzo szybko pozbawili rywali złudzeń. W piątej minucie prowadzenie dał liderowi Portugalczyk Nene, a sześć minut później po rzucie rożnym na 2:0 podwyższył Taras Romanczuk. W 26. minucie trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Hiszpan Jesus Imaz - to jego 13. trafienie w tym sezonie i 81. w polskiej ekstraklasie.

W drugiej połowie miejscowi kontrolowali sytuację na boisku i czekali na... fetę. Ta rozpoczęła się niemal równo z końcowym gwizdkiem arbitra, kiedy setki kibiców wbiegły na murawę.

źródło: PAP | red: zmj, mag