Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Dziś o tarczy antykryzysowej. Mamy już ich trzy. Jest jednak trochę wątpliwości. Wskazuje się, że tarcze bardziej adresowane są do samozatrudnionych i pracodawców niż do pracujących na etacie. Nawet przyjęto przepisy ułatwiające rozstanie się z pracownikami oraz zmniejszanie wynagrodzeń.
Goście Lecha Pilarskiego:
Wszelkie informacje na temat tarczy antykryzysowej można znaleźć na stronie.
Jakie procedury obowiązują w sporach zbiorowych, czy w sporze łatwiej doprowadzić do strajku czy do konstruktywnego porozumienia?
Koszty pracy - co się na nie składa i jakie są obowiązki pracodawców, nie tylko w kwestii płac, ale i bezpieczeństwa pracowników. Jaka w tym wszystkim jest rola związków zawodowych?
Układ zbiorowy pracy - co to takiego i czy warto takie porozumienie zawrzeć z pracodawcą. Czy to popularna forma relacji pracownicy - pracodawca?
Co czeka pracowników resortu edukacji i nauki w nowym roku szkolnym, czy podwyżki, jakie miały miejsce w tym roku poprawiły sytuację nauczycieli i wykładowców?
Czy powinniśmy mniej dni pracować i czy składka zdrowotna w obecnej formie może wpłynąć na poziom zatrudnienia i wysokość płac w przedsiębiorstwach. Co o zmniejszeniu tej składki myślą związkowcy ze służby zdrowia?
Dziś w Forum Podlasia o ostatniej podwyżce płacy minimalnej i o tym, co dalej z najniższą pensją, o propozycji Ryszarda Petru odnośnie handlu w niedziele, o podwyżkach cen i sytuacji w firmach.
Fundusze socjalne, dofinansowanie wypoczynku, regulaminy zakładowe - jakie obowiązki socjalne wobec pracowników mają pracodawcy?
W audycji mówimy o jawności wynagrodzeń, pracownikach w delegacji za granicą, czterodniowym tygodniu pracy i o europejskiej płacy minimalnej.
Wybory samorządowe z perspektywy związków zawodowych - jakie są oczekiwania, różnice, współpraca?
Prowadzący:
Marek Gąsiorowski