Radio Białystok | #eksperyment | Czy folia ratunkowa działa - eksperyment Kamila Kalickiego i Andrzeja Ryczkowskiego
Jest na podstawowym wyposażeniu każdej karetki i wozu strażackiego, powinien znaleźć się także w apteczce w każdym samochodzie - koc termiczny, zwany też kocem ratowniczym, czy folią NRC.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Mała torebka, a w niej tworzywo sztuczne o wielkości około 1,60 x 2 m w kolorze srebrnym z jednej, złotym z drugiej strony. Wokół 'folii życia' narosło wiele mitów, począwszy od tego, że jej użycie nic nie daje, po te mówiące, że używając jej nieodpowiednio, możemy ratowanej osobie zaszkodzić.
Oczywiście powinniśmy jej używać zgodnie z zamieszczoną na opakowaniu instrukcją i np. gdy chcemy ogrzać osobę, która wpadła do lodowatej wody - najpierw zdjąć z niej mokre ubranie, aby nie zatrzymać niskiej temperatury blisko poszkodowanego.
Radiowi eksperymentatorzy Kamil Kalicki i Andrzej Ryczkowski postanowili jednak sprawdzić, czy folia NRC działa i czy założenie jej w sposób odpowiedni (właściwą stroną na zewnątrz) faktycznie ma znaczenie.
Na początek nowego sezonu eksperymentowali z kaloriami, tym razem spróbują ich trochę spalić.
Nowy sezon - nowi oni! Na początek radiowi eksperymentatorzy, Kamil Kalicki i Andrzej Ryczkowski, spróbują sprawdzić prawdziwość powiedzenia, że "je się oczami".
Jak wykorzystać skórki od bananów, aby nie wyrzucać ich do kosza?