Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Środa (20.11) to 1001. dzień wojny na Ukrainie. W tym czasie w wyniku rosyjskich ataków zginęło tysiące ludzi, zniszczono wiele ukraińskich miast i wsi, zniszczono budynki mieszkalne, szpitale, teatry, muzea i świątynie. Miliony obywateli Ukrainy zmuszono do opuszczenia swoich rodzinnych miejsc i szukania schronienia za granicą lub w innych bezpieczniejszych miejscach w swoim kraju. Młode Ukrainki – studentki z obwodu połtawskiego i donieckiego oraz Łucka powiedzą o początkach wojny i opowiedzą o tym, jak ukraińscy studenci włączają się w akcje wolontariackie.
Rosyjska agresja militarna spowodowała ogromne straty w gospodarce Ukrainy, prowadząc do spadku Produktu Krajowego Brutto, produkcji przemysłowej, masowych migracji i wzrostu długu publicznego. Pomimo trzeciego roku wojny na pełną skalę Ukraina wdraża reformy niezbędne, aby zostać członkiem Unii Europejskiej. Dotyczy to także zmian w branży mleczarskiej. Jak wojna na Ukrainie wpłynęła na sektor mleczarski powiedzą sekretarz stanu w Ministerstwie Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy Wiktor Kantsurak oraz koordynatorka Komitetu Integracji Europejskiej Związku Przedsiębiorstw Mleczarskich Ukrainy Elyzaveta Sviatkivska.
„Harmoń” z Łosinki od 15 lat jest wizytówką gminy Narew. Zespół prowadzony przez Ukrainkę Marię Paszko ma w swoim repertuarze pieśni ukraińskie.
Z wizytą w województwie podlaskim przebywa kilkunastoosobowa grupa studentów z Ukrainy, którzy biorą udział w programie Study Tours to Poland
O postaci metropolity Dionizego (Waledyńskiego) w kontekście 100-lecia autokefalii Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego opowiada dr Vitali Michalczuk.
Wieś Stołbce w gm. Nurzec - Stacja ma nietypową kolonijną zabudowę na obszarze ok. 25 km kwadratowych.
W programie spotkanie z artystką ukraińską Oleną Sarzhenko oraz członkami zespołu „Werwoczki” z Orli.
Zespół „Teren” z Hoszczy w obwodzie rówieńskim Ukrainy po raz pierwszy wystąpił na Podlasiu wkrótce po swym powstaniu. W naszym regionie koncertował w ostatnich ponad dwudziestu latach kilkakrotnie
Rok temu, 3 listopada 2023 roku, zmarła śpiewaczka ludowa Maria Denisiuk z Kożyna. W programie – wspomnienie o śpiewaczce.
Chór „Kałyna” z Białegostoku był jednym z uczestników tegorocznego Festiwalu Kultury Ukraińskiej „Podlaska Jesień". W zespole śpiewają przede wszystkim uchodźcy z Ukrainy, ale są także osoby z Białorusi, Gruzji, a nawet krajów Afryki.
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz