Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Rok temu, 3 listopada 2023 roku, zmarła śpiewaczka ludowa Maria Denisiuk z Kożyna. Przez wiele lat współpracowała z nią Julita Charytoniuk ze Stowarzyszenia Dziedzictwo Podlasia. W programie – wspomnienie o śpiewaczce w pierwszą rocznicę jej śmierci.
Odwiedzając podlaskie cmentarze, zwłaszcza na starszych nagrobkach można zobaczyć ciekawe formy imion. O tradycyjnych imionach w parafii Klejniki opowiada pochodząca z Janowa Anna Antypowicz.
Ruśki, Chachoł, Kacap – to przykładowe etnonimy funkcjonujące w naszym regionie. O znaczeniu tego pierwszego etnonimu Ruśki opowie historyk Jerzy Hawryluk.
Zaprasza Ludmiła Łabowicz
Minęło 1000 dni od początku agresji rosyjskiej na Ukrainę.
„Harmoń” z Łosinki od 15 lat jest wizytówką gminy Narew. Zespół prowadzony przez Ukrainkę Marię Paszko ma w swoim repertuarze pieśni ukraińskie.
Z wizytą w województwie podlaskim przebywa kilkunastoosobowa grupa studentów z Ukrainy, którzy biorą udział w programie Study Tours to Poland
O postaci metropolity Dionizego (Waledyńskiego) w kontekście 100-lecia autokefalii Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego opowiada dr Vitali Michalczuk.
Wieś Stołbce w gm. Nurzec - Stacja ma nietypową kolonijną zabudowę na obszarze ok. 25 km kwadratowych.
W programie spotkanie z artystką ukraińską Oleną Sarzhenko oraz członkami zespołu „Werwoczki” z Orli.
Zespół „Teren” z Hoszczy w obwodzie rówieńskim Ukrainy po raz pierwszy wystąpił na Podlasiu wkrótce po swym powstaniu. W naszym regionie koncertował w ostatnich ponad dwudziestu latach kilkakrotnie
Chór „Kałyna” z Białegostoku był jednym z uczestników tegorocznego Festiwalu Kultury Ukraińskiej „Podlaska Jesień". W zespole śpiewają przede wszystkim uchodźcy z Ukrainy, ale są także osoby z Białorusi, Gruzji, a nawet krajów Afryki.
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz