Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Wakacje zakończone – czas zacząć naukę. W audycji dowiemy się o działalności Warszawskiej Ukraińskiej Szkoły (SzkoUA). Powstała na kwietniu 2022 roku i miała dać uciekającym przed wojną dzieciom z Ukrainy możliwości dokończenia roku szkolnego. Była planowana jako trzymiesięczny projekt, a wchodzi w kolejny szkolny rok działania. Dowiemy się także o projektach zrealizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze i spotkamy się z uczestnikiem, zorganizowanego w tej miejscowości pleneru malarskiego – ukraińskim artystą Leonidem Szmatko. Na zakończenie etnomuzykolog, kierownik zespołu „Horyna” z Równego Ludmiła Wostrikowa opowie o specyfice tradycyjnego poleskiego śpiewu.
Zaprasza Sławomir Sawczuk
Minęło 1000 dni od początku agresji rosyjskiej na Ukrainę.
„Harmoń” z Łosinki od 15 lat jest wizytówką gminy Narew. Zespół prowadzony przez Ukrainkę Marię Paszko ma w swoim repertuarze pieśni ukraińskie.
Z wizytą w województwie podlaskim przebywa kilkunastoosobowa grupa studentów z Ukrainy, którzy biorą udział w programie Study Tours to Poland
O postaci metropolity Dionizego (Waledyńskiego) w kontekście 100-lecia autokefalii Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego opowiada dr Vitali Michalczuk.
Wieś Stołbce w gm. Nurzec - Stacja ma nietypową kolonijną zabudowę na obszarze ok. 25 km kwadratowych.
W programie spotkanie z artystką ukraińską Oleną Sarzhenko oraz członkami zespołu „Werwoczki” z Orli.
Zespół „Teren” z Hoszczy w obwodzie rówieńskim Ukrainy po raz pierwszy wystąpił na Podlasiu wkrótce po swym powstaniu. W naszym regionie koncertował w ostatnich ponad dwudziestu latach kilkakrotnie
Rok temu, 3 listopada 2023 roku, zmarła śpiewaczka ludowa Maria Denisiuk z Kożyna. W programie – wspomnienie o śpiewaczce.
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz