Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Mniej uchodźców przekracza obecnie Ukraińsko-polskie przejścia graniczne, ale dalej są to tysiące osób każdej doby. Teraz jest zdecydowanie więcej uciekinierów z terenów objętych bezpośrednimi działaniami wojennymi. Kobiety i dzieci są bardzo zmęczone i zestresowane. Granicę przekraczają też z nimi zwierzęta domowe.
Na przejściu dla pieszych w Medyce w woj. podkarpackim jest wiele organizacji pomocowych z całego świata. Uchodźcy są przewożeni specjalnymi autobusami do centrów pomocy w Przemyślu. Są też transporty na dworzec PKP. Docierają do niego też ewakuacyjne pociągi z Ukrainy. Dalej są bezpłatne rejsy do dużych miast Polski oraz do Niemiec, Austrii i Czech.
Od pierwszego dnia wojny punkt pomocy uciekinierom z Ukrainy pracuje też w Ukraińskim Domu w Przemyślu.
Relacja z przejścia drogowego na granicy Polski i Białorusi w Koroszczynie, gdzie odbywają się kilkudniowe protesty -blokady ruchu TIR-ów do Rosji i Białorusi.
Rozmowa z pełniącym obowiązki Konsula Generalnego Ukrainy w Lublinie Artemem Vałachem.
Wizyta patriarchy Konstantynopola Bartłomieja I w Polsce - Grzegorz Kuprianowicz.
Z wizytą w województwie podlaskim przebywa kilkunastoosobowa grupa studentów z Ukrainy, którzy biorą udział w programie Study Tours to Poland
O postaci metropolity Dionizego (Waledyńskiego) w kontekście 100-lecia autokefalii Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego opowiada dr Vitali Michalczuk.
Wieś Stołbce w gm. Nurzec - Stacja ma nietypową kolonijną zabudowę na obszarze ok. 25 km kwadratowych.
W programie spotkanie z artystką ukraińską Oleną Sarzhenko oraz członkami zespołu „Werwoczki” z Orli.
Zespół „Teren” z Hoszczy w obwodzie rówieńskim Ukrainy po raz pierwszy wystąpił na Podlasiu wkrótce po swym powstaniu. W naszym regionie koncertował w ostatnich ponad dwudziestu latach kilkakrotnie
Rok temu, 3 listopada 2023 roku, zmarła śpiewaczka ludowa Maria Denisiuk z Kożyna. W programie – wspomnienie o śpiewaczce.
Chór „Kałyna” z Białegostoku był jednym z uczestników tegorocznego Festiwalu Kultury Ukraińskiej „Podlaska Jesień". W zespole śpiewają przede wszystkim uchodźcy z Ukrainy, ale są także osoby z Białorusi, Gruzji, a nawet krajów Afryki.
W Gminnym Ośrodku Kultury w Orli jubileusz 15-lecia działalności artystycznej świętował zespół „Werwoczki”.
Dziś w programie będziemy na Konkursie Recytatorskim „Trójgłos Poetycki”, którego organizatorem był Bielski Dom Kultury. Wzięli w nim udział między innymi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim, którzy uczą się języka ukraińskiego.
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz