Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Pierwszy rok działalności ma za sobą Archiwum Podlaskie, które w ramach Podlaskiego Instytutu Naukowego działa w Bielsku Podlaskim. Początek działalności to sprawy organizacyjne i dostosowanie lokalu do potrzeb archiwum. Zajmuje się tym na początku jedna osoba. Do archiwum trafiły już m. in. osobiste dokumenty, korespondencja i ogromne zbiory fotograficzne Bogdana Martyniuka. Ukraiński aktywista z Warszawy (urodzony na Wołyniu) kierował Społeczną Komisją Opieki nad Zabytkami Sztuki Cerkiewnej (działała w ramach TOnZ), był też zaangażowany w pracach Ukraińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. W archiwum znalazły się też materiały, które dokumentują działalność ukraińskiego ruchu na Podlasiu. Mogą też tam trafiać dokumenty i fotografie ze zbiorów prywatnych z poszczególnych wsi czy miast Podlasia. Archiwum mieści się przy ul. Ogrodowej 11B w Bielsku Podlaskim (informacje o działalności są na stronie www.pninstytut.org).
O planach inwestycyjnych gmin Bielsk Podlaski i Mielnik na 2021 rok mówią wójt Gminy Bielsk Podlaski Raisa Rajecka i radny Rady Gminy Mielnik Witold Terebun z Wilanowa.
Przygotowania do wigilii i świąt Bożego Narodzenia - wspomnienia Walentyny Troc ze wsi Szernie w gm. Orla.
„A wczora z weczora” to tytuł wydarzenia, które odbyło się w Galerii Arsenał elektrowni w Białymstoku. Był to koncert, nauka kolęd i pastorałek wspólnie z Julitą Charytoniuk i „Pracownią pieśni”
Chociaż stolica Wołynia - Łuck - leży na terytorium oddalonym od linii frontu, ale jego mieszkańcy także odczuwają niebezpieczeństwo i ciężar związany z rosyjskimi atakami. O tym, jak żyje miasto i jak stara się rozwijać mówi zastępczyni mera Łucka Iryna Czebeluk
W Bielskim Domu Kultury odbył się konkurs kolędniczy ,,Bóg się rodzi, gwiazda wschodzi”. Wzięło w nim udział ponad 70 uczniów szkół podstawowych z Bielska Podlaskiego, Białegostoku i Czeremchy, którzy uczą się języka ukraińskiego
W programie spotkanie z przedstawicielkami młodego pokolenia – Anną Olesiuk-Sawicką z Redut zajmującą się dawnym rękodziełem podlaskiej wsi, a także z doktorantką Dianą Martyniuk, która bada teksty w ukraińskich gwarach Podlasia.
Rozpoczął się czas koncertów kolęd w regionie. Pierwszy z nich, organizowany przez Związek Ukraińców Podlasia, odbył się w Czeremsze.
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czeremsze dzieci uczące się języka ukraińskiego robiły tradycyjne pająki z Anną Olesiuk-Sawicką z Redut.
Na Uniwersytecie w Białymstoku odbyła się Konferencja Naukowa zatytułowana „Mniejszości narodowe, etniczne i językowe w Polsce na tle europejskim”
W programie spotkamy się z Illią Tsalykiem, który od ośmiu lat mieszka w Białymstoku. Jest on m.in. koordynatorem jury Międzynarodowego festiwalu Filmów Krótkometrażowych Żubroffka.
W Szkole Podstawowej nr 9 w Białymstoku odbyły się warsztaty wykonywania tradycyjnych ozdób świątecznych. Dzieci stawiały między innymi pierwsze kroki w nauce wykonywania „kryształów” do „pająków”.
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz