Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Pierwszy rok działalności ma za sobą Archiwum Podlaskie, które w ramach Podlaskiego Instytutu Naukowego działa w Bielsku Podlaskim. Początek działalności to sprawy organizacyjne i dostosowanie lokalu do potrzeb archiwum. Zajmuje się tym na początku jedna osoba. Do archiwum trafiły już m. in. osobiste dokumenty, korespondencja i ogromne zbiory fotograficzne Bogdana Martyniuka. Ukraiński aktywista z Warszawy (urodzony na Wołyniu) kierował Społeczną Komisją Opieki nad Zabytkami Sztuki Cerkiewnej (działała w ramach TOnZ), był też zaangażowany w pracach Ukraińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. W archiwum znalazły się też materiały, które dokumentują działalność ukraińskiego ruchu na Podlasiu. Mogą też tam trafiać dokumenty i fotografie ze zbiorów prywatnych z poszczególnych wsi czy miast Podlasia. Archiwum mieści się przy ul. Ogrodowej 11B w Bielsku Podlaskim (informacje o działalności są na stronie www.pninstytut.org).
O planach inwestycyjnych gmin Bielsk Podlaski i Mielnik na 2021 rok mówią wójt Gminy Bielsk Podlaski Raisa Rajecka i radny Rady Gminy Mielnik Witold Terebun z Wilanowa.
Przygotowania do wigilii i świąt Bożego Narodzenia - wspomnienia Walentyny Troc ze wsi Szernie w gm. Orla.
Podlaski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Białymstoku przekazał do ośrodków zbiorowego zakwaterowania w Augustowie pomoc humanitarną.
Jak o wydarzeniach tzw. rajdu „Burego” na przełomie stycznia i lutego 1946 roku pisała prasa powojenna do 1989 roku – mówi dr Janusz Danieluk.
W ubiegłym roku decyzją ministra kultury powołano nową instytucję - Instytut Różnorodności Językowej Rzeczypospolitej.
W Szkole Podstawowej nr 4 w Bielsku Podlaskim, w której odbywa się nauczanie j. ukraińskiego, odbyła się choinka ukraińska.
W programie - o tym, co robiły dzieci zimą kilkadziesiąt lat temu, o sprawach, którymi żyje wieś Parcewo oraz o etnonimach Pudlasz” i „Lićwin”.
To jedyny tego rodzaju punkt w regionie. Do Ukraińskiej Szkole Sobotniej w Białymstoku uczęszczają dzieci z Ukrainy z klas 1 - 4.
W świetlicy wiejskiej w Czyżach odbyła się promocja książki Jerzego Plewy – „Zbucz, Rakowicze – wspomnienie przeszłości”.
W Bielskim Domu Kultury odbył się ukraiński Wieczór Kolęd – impreza z długą tradycją, od kilku lat w nowej formule.
W „Ukraińskiej Dumce” relacja z „Wieczoru Kolęd” w Parcewie, na którym wystąpił zespół „Rankowa Rosa” z Równego.
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz