Na Podlasiu trwa susza. Największe kłopoty odczuwają mieszkańcy wsi. Brak opadów deszczu odbija się negatywnie na stanie wszystkich plantacji, ogrodów przydomowych i łąk.
Prof. Rostysław Radyszewśkyj jest jednym z nielicznych członków zagranicznych Polskiej Akademii Umiejętności. W kijowskim Uniwersytecie im T. Szewczenki kieruje Katedrą Polonistyki a w swoim dorobku naukowym ma ogromną ilość m. in. cennych książek i artykułów dotyczących polskiej literatury dotyczącej Ukrainy.
Zaprasza Eugeniusz Ryżyk.
Z wizytą w województwie podlaskim przebywa kilkusetosobowa grupa studentów z Ukrainy, którzy biorą udział w programie Study Tours to Poland
O postaci metropolity Dionizego (Waledyńskiego) w kontekście 100-lecia autokefalii Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego opowiada dr Vitali Michalczuk.
Wieś Stołbce w gm. Nurzec - Stacja ma nietypową kolonijną zabudowę na obszarze ok. 25 km kwadratowych.
W programie spotkanie z artystką ukraińską Oleną Sarzhenko oraz członkami zespołu „Werwoczki” z Orli.
Zespół „Teren” z Hoszczy w obwodzie rówieńskim Ukrainy po raz pierwszy wystąpił na Podlasiu wkrótce po swym powstaniu. W naszym regionie koncertował w ostatnich ponad dwudziestu latach kilkakrotnie
Rok temu, 3 listopada 2023 roku, zmarła śpiewaczka ludowa Maria Denisiuk z Kożyna. W programie – wspomnienie o śpiewaczce.
Chór „Kałyna” z Białegostoku był jednym z uczestników tegorocznego Festiwalu Kultury Ukraińskiej „Podlaska Jesień". W zespole śpiewają przede wszystkim uchodźcy z Ukrainy, ale są także osoby z Białorusi, Gruzji, a nawet krajów Afryki.
W Gminnym Ośrodku Kultury w Orli jubileusz 15-lecia działalności artystycznej świętował zespół „Werwoczki”.
Dziś w programie będziemy na Konkursie Recytatorskim „Trójgłos Poetycki”, którego organizatorem był Bielski Dom Kultury. Wzięli w nim udział między innymi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim, którzy uczą się języka ukraińskiego.
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz