Jesień obrodziła na Podlasiu nowymi płytami. Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze odnowiło nagrania sprzed kilkunastu lat. Wydano wówczas trzy kasety zespołów ze Wsi Czeremcha, Dobrowody oraz Wólki Terechowskiej. Projekt „Pieśni nie tylko święte” odrodził się w postaci trzypłytowego albumu. Swój drugi dysk wydał także zespół „Hoyraky”. Premiera płyty i teledysku „Scenariusz” odbędzie się w grudniu, a w trakcie nagrań folk-rockową grupę wspierały tradycyjnym śpiewem dziewczyny z zespołu „Dobryna”. Dobiega końca tourne po Polsce Narodowego Zespołu Tańca Ukrainy im. P. Wirskiego. Piękno ukraińskiego tańca i akrobatyczne popisy tancerzy mogli podziwiać między innymi widzowie w Białymstoku i Suwałkach. W audycji spotkamy się z zespołem i zajrzymy na stronice nowego numeru „Nad Buhom i Narwoju”.
Zaprasza Sławomir Sawczuk
Białystok i Łuck będą realizować wspólny projekt, który przyczyni się do lepszej ochrony środowiska
Minęło 1000 dni od początku agresji rosyjskiej na Ukrainę.
„Harmoń” z Łosinki od 15 lat jest wizytówką gminy Narew. Zespół prowadzony przez Ukrainkę Marię Paszko ma w swoim repertuarze pieśni ukraińskie.
Z wizytą w województwie podlaskim przebywa kilkunastoosobowa grupa studentów z Ukrainy, którzy biorą udział w programie Study Tours to Poland
O postaci metropolity Dionizego (Waledyńskiego) w kontekście 100-lecia autokefalii Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego opowiada dr Vitali Michalczuk.
Wieś Stołbce w gm. Nurzec - Stacja ma nietypową kolonijną zabudowę na obszarze ok. 25 km kwadratowych.
W programie spotkanie z artystką ukraińską Oleną Sarzhenko oraz członkami zespołu „Werwoczki” z Orli.
Zespół „Teren” z Hoszczy w obwodzie rówieńskim Ukrainy po raz pierwszy wystąpił na Podlasiu wkrótce po swym powstaniu. W naszym regionie koncertował w ostatnich ponad dwudziestu latach kilkakrotnie
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz