Radio Białystok | Magazyny | Czytam książki | "Jacqueline Kennedy. Historyczne rozmowy o życiu z J. F. Kennedym"
Przez całe życie Jacqueline Kennedy odmawiała rozmów o latach, które spędziła w Białym Domu u boku swego męża – prezydenta Johna F. Kennedy’ego.
Milczenie przerwała tylko raz.
W 1964 roku, kilka miesięcy po tragicznej śmierci JFK zgodziła się na nagranie siedmiu rozmów.
Zgodnie z jej życzeniem PRZEZ BLISKO PÓŁ WIEKU POZOSTAWAŁY W UKRYCIU.
W 2011 roku Caroline Kennedy, córka prezydenckiej pary, zdecydowała się na ich ujawnienie.
Dziś możemy poznać historię opowiedzianą przez samą Jacqueline Kennedy.
Książka Jacqueline Kennedy. Historyczne rozmowy o życiu z Johnem F. Kennedym ukaże się w polskich księgarniach 7 listopada.
Opowieść Jackie Kennedy jest pełna dramatycznych momentów – takich jak kryzys kubański, gdy mimo bardzo prawdopodobnej groźba nuklearnej zagłady, nie zgodziła się na wyjazd w bezpieczne miejsce i pozostała u boku męża. Historia ta bywa jednak również niedyskretna i zabawna, gdy pani Kennedy plotkuje o tym, jak wyglądała kolacja z Nikitą Chruszczowem u boku lub jakie zastrzeżenia można mieć do pomnikowego Martina Luthera Kinga.
Książka jest ilustrowana wyjątkowymi fotografiami z archiwum rodziny Kennedych. Została również wzbogacona o unikatowy dodatek – płytę CD MP3 z cyfrowo odtworzonym oryginalnym zapisem rozmów z Jacqueline Kennedy.
Prywatnie tu: tudorotasokolowska.pl
Prowadzący:
Dorota SokołowskaUlice Białegostoku, nierozwiązana zbrodnia i powrót do przeszłości to zawartość nowej książki Grzegorza Puli – „Blask”.
Kim jest narcyz? Dlaczego (zawsze) trzeba przerwać związek z narcyzem?
Tomik poetycki o ...miłości
Jakie emocje wzbudzi nowa książka Ludwika Lunara i czy "Wściekłość" to nie tylko tytuł, ale też reakcja na zawartość kryminału?
Rekordowa liczba książek zgłoszona jest w tym roku do 34. edycji Nagrody im. Wiesława Kazaneckiego.
Czym różni się Homo sapiens od Homo ridens? Jak się bawimy językiem i co nas śmieszy? Jaką formą komunikacji są współczesne memy?
We wtorek (12.02) o godz. 18:00 w białostockim ratuszu odbyła się promocja książki Śladami Branickich. To niezwykła okazja, by zanurzyć się w fascynującą historię jednego z najpotężniejszych rodów Rzeczypospolitej.
Od tygodnia prezentujemy fragmenty na antenie Polskiego Radia Białystok. A teraz rozmawiamy z tłumaczką "Diwy" Daisy Goodwin Aleksandrą Dzierżawską.
Czy można znaleźć realne ślady, jakie nasz Wieszcz zapisał w swojej epopei? Okazuje się, że tak, bo powstała książka-reportaż, książka-album potwierdzająca tę opinię.
Rozpisany na kilkanaście lat projekt krytycznego opracowania Pism Henryka Sienkiewicza ma już pierwszy efekt: to niezwykła, gruba, efektowna księga "Wirów"- powieści Henryka Sienkiewicza ze szczegółowym opracowaniem literaturoznawców.
Szkice dotyczące literatury, kultury i tożsamości podlaskiej, interpretowanej w oparciu o piśmiennictwo XX i XXI wieku - to zawartość najnowszej książki profesor Uniwersytetu w Białymstoku Katarzyny Sawickiej-Mierzyńskiej.
Wszystko jest opowieścią. To, w co wierzymy, to, co poznajemy, co pamiętamy, a nawet to, co śnimy. Wszystko jest opowieścią, narracją, splotem zdarzeń i osób przekazujących sobie emocje.
"Ludzie z nieba” to najnowsza propozycja Ignacego Karpowicza. Książka na początku niełatwa do lektury, ale inspirująca i jak zawsze innowacyjna – tak pod względem formy, języka a nawet sposobu opowieści o historii inspirowanej życiem pilota Franciszka Żwirki i inżyniera Stanisława Wigury.
BZGraf to historia wielu tysięcy książek, które trafiły do naszych biblioteczek. Białostockie Zakłady Graficzne obchodzą 80. urodziny, przez te wszystkie lata przewinęło się przez zakład ponad 600 osób. To drukarnia z ogromnymi tradycjami i ugruntowaną pozycją w branży poligraficznej, z wieloma nagrodami na koncie.
Powieść zainspirował film dokumentalny "Tajemnice grobowca w Sakkarze". A autorka w rozmowie mówi dlaczego kocha świat faraonów.
Opowieść o rodzinie Tarnowskich, których poznajemy po wojnie w latach 50-tych XX w., mieszkających w wiosce pod Śremem
Ta impreza łączy młode i starsze pokolenia poetów, jest cudownym spotkaniem kochających literaturę
Tomasz Brański napisał komiks, którego bohaterką jest kolejna gwiazda starego kina – Zula Pogorzelska.
Jak szukać sensu pielgrzymowania? Rozmowa z autorem - ks. Andrzejem Greckim SVD
Pisarka powieści obyczajowych i kryminałów, autorka tekstów piosenek, manager z 25 letnim doświadczeniem opowiada o swoim literackim życiu
Znana białostocka blogerka i instagramerka Agnieszka Dzieniszewska (buuba.pl) w swojej najnowszej książce nie tylko dzieli się doświadczeniem, ale pokazuje, ze można zarabiać w internecie. Duże pieniądze!
Bardzo dobry debiut białostoczanina Macieja Torebko. Rodzi się kryminalne Podlasie!
Prehistoria jako temat literacki? Czemu nie? :-)
„Książki budują mosty” to hasło ogólnopolskiego konkursu -do wygrania atrakcyjne nagrody
Kilkaset osób na spotkaniu autorskim z Katarzyną Nosowską czy Jerzym Bralczykiem, tysiące ludzi wśród książek. Serce się cieszy!
Zdecyduj, którą z książek chcesz od nas dostać i napisz!
czytam@radio.bialystok.pl
Fragment reportażu historycznego stypendystki Prezydenta Białegostoku o Bolesławie Augustisie.
O pachnącej lawendą okładce, pomyśle na książkę dla dzieci o Simonie Kossak oraz Detektywnie Szukajle-rozmawiamy z białostocką ilustratorką Małgorzatą Masłowiecką
O tym, jak poradzić sobie z dwubiegunowością i dlaczego potrzebna jest dobra diagnoza- w rozmowie z autorką książki Olgą Kozłowską
Czy warto nasycać się pięknem? Tak, bo potem mogą powstać piękne wiersze!- mówi Irena Potakiewicz
Prywatne wizje i objawienia mistyczki z Podlasia
Film czy książka? Spór rozstrzyga nasz recenzent, pan Wiesław
Czy literatura może mieć pełnić inne niż rozrywkowe funkcje?
Czy Białystok nosi się w sercu, mimo że mieszka się gdzie indziej? Jak napisać dobry romans biurowy?
I co ma do rzeczy Joanna Chmielewska? Porozmawiajmy!
Nowość! O książce opowiada sama autorka