Radio Białystok | Magazyny | Bez barier | Kręgi Wsparcia i 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Kręgi Wsparcia mają pomagać w samodzielnym życiu osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Ta inicjatywa realizowana jest już w kilku miastach w Polsce, m.in. w Białymstoku.
W audycji "Bez barier" o niej powiemy, ale też m.in. o zbliżającym się 33. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Gdy była 2-letnią dziewczynką straciła w wypadku część nogi, a już dwa lata później rozpoczęła przygodę ze sportem. Reprezentantka Polski w Amp Futbolu - Anna Raniewicz wcześniej odnosiła też sukcesy jako pływaczka.
Łomżyńska Społeczna Rada ds. Osób z Niepełnosprawnością utworzona została we wrześniu 2015 r. Pod koniec ubiegłego roku prezydent Łomży powołał ją, już w nowym składzie, na trzecią kadencję.
Mała, uśmiechnięta dziewczynka potrzebuje wsparcia i szansy, która sprawi, że świat stanie przed nią otworem. W środę (18.12) w "Bez barier" przedstawimy historię Kalinki z Białegostoku, która urodziła się bez lewej dłoni i większej części przedramienia.
Dziesięć lat musiało minąć, żeby w Łomży po raz drugi zorganizowano Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami - o tym w kolejnym programie "Bez barier".
Grudzień to czas wielu akcji charytatywnych, ale też czas, gdy częściej i chętniej otwieramy serca i portfele. W środę (04.12) w "Bez barier" mówić będziemy m.in. o dziewczynce, która potrzebuje wsparcia.
Stowarzyszenie Integracji Społecznej "Alternatywa”, które działa na rzecz osób z niepełnosprawnością, od 16 lat swoim wsparciem obejmuje Środowiskowy Dom Samopomocy w Suwałkach. Podopieczni są doskonałym przykładem na to jak przełamywać bariery po mimo swoich ograniczeń.
W audycji "Bez Barier" m.in. o projekcie "Cicho… sza… w drodze", czyli o spektaklu skierowanym do dzieci ze spektrum autyzmu.
13 listopada to Międzynarodowy Dzień Niewidomych. To okazja, by przypomnieć, że osoby niewidome i słabowidzące są wśród nas.
Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Krzyżewie (pow. wysokomazowiecki) to placówka stosunkowo młoda. ZAZ działał tam - co prawda - już wcześniej, ale dopiero niedawno władze powiatu uznały, że same poprowadzą ten ośrodek, zmieniając przy okazji profil jego działalności. Teraz PZAZ nie tylko daje możliwość pracy i rehabilitacji osobom z niepełnosprawnościami, ale także...
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska