Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W województwie podlaskim do egzaminu kończącego naukę w szkołach podstawowych podchodzą też uczniowie ze specjalnymi potrzebami. Jest ich ponad 400. Najwięcej, prawie 180 osób, jest z autyzmem i Aspergerem. Poza tą grupą są też osoby m.in. z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, a także z dysfunkcją wzroku i słuchu. Wśród nich jest osiem osób z lekkim stopniem niepełnosprawności ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego imienia Waldemara Kikolskiego w Białymstoku. Jak mówią, choć stres im towarzyszy, to jednak są dobrej myśli i zapewniają, że starają się napisać jak najlepiej.
13 listopada to Międzynarodowy Dzień Niewidomych. To okazja, by przypomnieć, że osoby niewidome i słabowidzące są wśród nas.
Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Krzyżewie (pow. wysokomazowiecki) to placówka stosunkowo młoda. ZAZ działał tam - co prawda - już wcześniej, ale dopiero niedawno władze powiatu uznały, że same poprowadzą ten ośrodek, zmieniając przy okazji profil jego działalności. Teraz PZAZ nie tylko daje możliwość pracy i rehabilitacji osobom z niepełnosprawnościami, ale także...
Raz w roku osoby z niepełnosprawnościami, ich opiekunowie, przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i samorządów spotykają się podczas Podlaskiego Konwentu Osób z Niepełnosprawnościami. W ubiegłym tygodniu taki konwent odbył się w Augustowie.
Projekt "Nie Migam się od Ojczystego – edycja 2” to przedsięwzięcie edukacyjno - animacyjne skierowane do grupy 15 osób z niepełnosprawnością słuchu, którego celem była popularyzacja i upowszechnianie wiedzy o języku polskim, budowanie kompetencji językowych, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym, kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i...
Marszałek Województwa Podlaskiego powołał doradcę do spraw przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i pełnomocnika zarządu do spraw osób z niepełnosprawnościami.
Fundacja Avalon przekazała 100 tys. zł na zakup niezbędnych środków i materiałów dla osób z niepełnosprawnościami z obszarów objętych powodzią. Uruchomiła także specjalną zbiórkę przeznaczoną na ten cel.
Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy „Prolog” w Suwałkach została założona w 2015 roku przez Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów. Szkoła prowadzi zajęcia edukacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, ale przede wszystkim ma na celu integrację tych osób z otoczeniem.
Za nami igrzyska paraolimpijskie w Paryżu. O nich dziś powiemy, ale też odwiedzimy Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Radość Życia" w Dąbrowie Białostockiej.
Największy w województwie podlaskim Zakład Aktywności Zawodowej działa w Łomży. Prowadzi go Fundacja Aktywni w Pracy, a sam ZAZ zatrudnia kilkadziesiąt osób zajmujących się przede wszystkim szwalnictwem.
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska