Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Skąd bierze się konieczność zbiórek na leczenie? Czy możliwe jest finansowanie leczenia poza granicami Polski?
W programie przedstawiamy historię 5-letniej Julii z Białegostoku, której szansą na to, by słyszeć, jest operacja w Stanach Zjednoczonych.
Choć w przestrzeni publicznej temat autyzmu pojawia się coraz częściej, wiele osób wciąż obawia się diagnozy.
3 miliony 200 tysięcy złotych z rządowego programu Opieka Wytchnieniowa trafi w 2025 r. do 42 samorządów w województwie podlaskim na wsparcie rodzin w opiece nad osobami z niepełnosprawnościami.
Za nami Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Turynie. Z Polski pojechało na nie 32 zawodników, którzy zmagali się w pięciu dyscyplinach: narciarstwie alpejskim, narciarstwie biegowym, biegach na rakietach śnieżnych, unihokeju i łyżwiarstwie szybkim.
Od kilku lat Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży włącza w swoje artystyczne działania osoby z niepełnosprawnością. I to nie tylko jako publiczność, ale coraz śmielej zaprasza takich - nawet nieprofesjonalnych - artystów, również na scenę.
Poprawa jakości życia i możliwości zatrudnienia mieszkańców Białegostoku i powiatu białostockiego, którzy są zagrożeni wykluczeniem z rynku pracy z powodu problemów zdrowotnych. To główne cele projektu "Rehabilitacja + aktywizacja = powrót do pracy". Szanse na udział w nim ma 720 osób. M.in. o tym projekcie dziś powiemy.
Uczelnie, które tworzone były wiele lat temu nie zawsze mają wnętrza przystosowane do potrzeb studentów z niepełnosprawnościami. A nawet jeśli nie mają braków w infrastrukturze, to mogą wprowadzać dalsze udogodnienia oraz szkolić swoją kadrę i personel do pracy z osobami wymagającymi nieco innego traktowania.
Niepełnosprawność i niezdolność do pracy to dwa zupełnie odmienne orzeczenia wydawane przez różne instytucje i w innym celu. Warto o tym pamiętać by wiedzieć, gdzie uzyskać dane orzeczenie oraz z jakich świadczeń czy ulg można korzystać.
Osoby z niepełnosprawnością oraz ich opiekunowie mają prawo do różnych ulg, świadczeń i zwolnień z opłat, które mogą ułatwić im codzienne życie. Należą do nich m.in. zwolnienia podatkowe, ulgi w transporcie, dostęp do sanatoriów, skrócony czas pracy i wiele innych.
Postępy w rehabilitacji są, ale nadal potrzeba czasu i pieniędzy. W "Bez barier" wracamy do historii Ewy z Białegostoku - uroczej dziewczyny, która miała poważny wypadek i walczy o powrót do sprawności.
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska