Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W najbliższy wtorek 19 listopada każdy z nas może w symboliczny sposób przyłączyć się do ogólnopolskiej kampanii "Stop przemocy wobec dzieci" . Wystarczy włożyć coś czerwonego albo przypiąć sobie np. czerwoną wstążeczkę. Tego też dnia wiele budynków całym kraju - także w naszym regionie - będzie podświetlonych na czerwono.
To wszystko symbole, ale dobrze by było, gdyby tym wszystkim gestom towarzyszyła też świadomość, czym tak naprawdę jest przemoc wobec dzieci, jak wpływa na całe życie tego krzywdzonego w dzieciństwie człowieka i - wreszcie - jak na to reagować.
Goście Izy Serafin:
Presja rówieśników, idealne postaci z mediów społecznościowych, a do tego zmiany hormonalne - młodzi ludzie, zarówno ci podstawówkach, jak i liceach, coraz częściej mają problemy z akceptacją siebie. Ciągłe porównywanie się, hejt w sieci, a nawet oczekiwania rodziców, prowadzą do obniżenia poczucia własnej wartości.
Na szczęście minęły już czasy, kiedy o dzieciach z ADHD mówiono, że to takie żywe srebra i uważano to schorzenie za taką kłopotliwą, ale jednak dość uroczą cechę charakteru. Dziś już wiadomo, że to poważny problem, którym należy się zająć, by pomóc dziecku, ale też sobie, by lepiej funkcjonować w życiu.
Nierealne wzorce, które podsuwają media społecznościowe albo generuje sztuczna inteligencja, presja rówieśników, stres szkolny i cyberprzemoc. To może prowadzić do zaburzeń odżywiania u młodych ludzi. Okazuje się jednak, że są też inne - mniej oczywiste czynniki - jak życie płodowe czy relacje z matką. Warto je poznać. Warto też wiedzieć, jak zapobiegać różnym...
Kilkanaście organizacji, zajmujących się pomocą, skrzyknęło się i stworzyło wielką charytatywną kooperację na rzecz ciężko chorej 11-miesięcznej Marysi.
Produkują podcasty, są wolontariuszami, a teraz będą prowadzić warsztaty w szkołach średnich w ramach projektu "Zwolnieni z teorii".
Eksperci podkreślają, że tej choroby absolutnie nie można lekceważyć, bo jest bardzo groźna i bywa śmiertelna. Chodzi o depresję, z którą - według oficjalnych danych - boryka się w Polsce około miliona 200 tysięcy osób.
Czy można żyć bez miłości, jakie są jej różne oblicza, jak ewoluuje w kolejnych latach związku i co się dzieje w naszym organizmie, kiedy kochamy?
Czy można żyć bez bliskości? Jak tę bliskość rozumieć? Jak okazywać? Po co jest nam potrzebna?
Jak wygląda świat, którego nie widać gołym okiem, które to są dobre, a które złe bakterie w naszym organizmie, czym się różnią od wirusów, jak w sezonie grypowym uchronić się przed zachorowaniem i co robić, jeśli grypa nas już dopadnie?.
Prowadzący:
Iza Serafin