Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Badania pokazują, że najbardziej stresującym momentem było dla nas pojawienie się w kraju COVID-19. Z sondaży przeprowadzonych przez agencję ARC Rynek i Opinia wynika, że w czasie pandemii u ponad połowy Polaków poziom stresu wzrósł i nie wrócił do poziomu z ubiegłego roku. I nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Co nas stresuje najbardziej, czego się boimy i jak sobie z tym radzić?
Gość Izy Serafin:
psychiatra dr Dariusz Kosior - kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego przy ulicy Radzymińskiej w Białymstoku
Jak wygląda świat, którego nie widać gołym okiem, które to są dobre, a które złe bakterie w naszym organizmie, czym się różnią od wirusów, jak w sezonie grypowym uchronić się przed zachorowaniem i co robić, jeśli grypa nas już dopadnie?.
Niektórzy mają zamiar się uczyć ( bo matura za pasem), inni mają zaplanowane wyjazdy, a jeszcze inni - żadnych planów. Warto jednak zrobić wszystko, żeby podczas tych dwóch tygodni zimowych ferii porządnie wypocząć. Bo wszystkim potrzebne są siły na na kolejne trudne półrocze. Jak to zrobić? Podpowiadają eksperci.
Każdy z nas pewnie w życiu nie raz czuł się bezradny wobec rożnych sytuacji. Po prostu nie wiemy co robić, ogarnia nas taka niemoc, że nie potrafimy myśleć i podejmować jakichkolwiek decyzji. To się zdarza i to wcale nierzadko.
To jedna z ważniejszych kompetencji, bardzo pożądana, ale jednocześnie trudna do opanowania. Chodzi o asertywność, którą wiele osób rozumie jako umiejętność odmawiania. To jednak nie jest do końca prawda.
Przed nami piękne święta Bożego Narodzenia. Jak nie "zajeździć się" w trakcie przygotowań do świąt oraz jak odnaleźć ich prawdziwy sens?
Białystok dobrze wypada pod względem obiektów sportowych, ale brakuje miejsc do swobodnej realizacji np. pasji artystycznych i networkingu osób o zainteresowaniach innych niż sportowe. Tak wynika z badań, które przeprowadzili uczestnicy tegorocznej edycji projektu "Rada Uzdolnionych 4Z" w Fundacji Uzdolnieni.
Jak wygląda życie seniora, co zrobić, żeby je uprzyjemnić, a także o tym, co w życiu najważniejsze.
To fundament, na którym wszystko się buduje. Właśnie w rodzinie uczymy się miłości, szacunku, zaufania, to tam przekazywane są tam różne wartości, tam zdobywamy wiedzę uczymy się nawiązywania i pielęgnowania relacji międzyludzkich. Dlatego jeśli w tej rodzinie nie dzieje się dobrze, coś pęka, to wszystko odbija się na dzieciach i potem rzutuje na całe ich życie.
Coraz krótsze dni, mało słońca i dżdżysta przeważnie pogoda nie mogą nastrajać optymistycznie. Stąd u wielu z nas pojawia się przygnębienie, smutek, czasami nadmierna płaczliwość, bezsenność, a co za tym idzie rozdrażnienie i utrata energii.
Prowadzący:
Iza Serafin