Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Ograniczone wyjazdy i nieustanny lęk o to, żeby się nie zarazić. Te wakacje też nie będą takie jak zwykle.
Jak je spędzić, żeby było przyjemnie i oczywiście bezpiecznie - podpowiadają eksperci: lekarz rodzinny Joanna Zabielska - Cieciuch, pedagog, terapeuta Robert Ćwikowski z pracowni psychoedukacji i profilaktyki dzieci, młodzieży i dorosłych - "Noezis" w Białymstoku. O bezpieczeństwie podczas wakacji będzie też mówić minister edukacji - Dariusz Piontkowski.
Coraz krótsze dni, mało słońca i dżdżysta przeważnie pogoda nie mogą nastrajać optymistycznie. Stąd u wielu z nas pojawia się przygnębienie, smutek, czasami nadmierna płaczliwość, bezsenność, a co za tym idzie rozdrażnienie i utrata energii.
Czym jest przemoc wobec dzieci, jak wpływa na całe życie tego krzywdzonego w dzieciństwie człowieka i wreszcie - jak na to reagować - o tym Iza Serafin ze swoimi gośćmi z Centrum Pomocy Dzieciom rozmawiała w "Akademii Życia".
Kolejne badania potwierdzają, że Polacy nie potrafią odpoczywać. Praca po godzinach i brak odpowiedniego odpoczynku to u nas norma. Według raportu „Łączy nas zdrowie” blisko 60 procent Polaków pracuje wieczorami lub w dni wolne. Głównie przez nadmiar obowiązków lub oczekiwania pracodawcy.
Mają nie tylko wiedzę, ale i doświadczenie. Są lojalni i odpowiedzialni, wydają się cenni i pożądani na rynku pracy, więc dlaczego mają problem ze znalezieniem zatrudnienia? To tzw. silversi - osoby 50 lub 55 plus - nazywani tak (dość stereotypowo) ze względu na siwe włosy.
Jeszcze kilka lat temu korzystanie z pomocy psychologa czy psychoterapeuty było uważane za oznakę słabości. Dziś jest bardziej powszechne, bo jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że w sytuacjach kryzysowych warto tego wsparcia jednak poszukać.
Czy przysłowie "Obyś cudze dzieci uczył" jest nadal aktualne? Większość nauczycieli deklaruje, że ich zawód to pasja i mają poczucie misji, ale są też przepracowani, zestresowani i wielu z nich dopada wypalenie.
Odwlekanie w czasie czynności, które uznajemy za nieprzyjemne. Czasem to rzeczy banalne, jak sprzątanie czy zakupy, a czasem poważniejsze sprawy - np. unikanie podejmowania decyzji, niechęć do skonfrontowania się z jakąś trudną sytuacją. Prokrastynacja - według ostatnich badań - może dotykać około 1/4 społeczeństwa.
W polskich szkołach jest coraz mniej wypadków, ale coraz więcej hejtu - pokazuje to najnowszy raport rankomat.pl. Stąd skierowane do rodziców na początku roku szkolnego propozycje ubezpieczenia uczniów od hejtu. Czy i co można z tym zrobić, czyli jak skutecznie walczyć z hejtem?
Wypalenie zawodowe - ten problem dotyka coraz większej grupy nauczycieli, nawet tych z krótkim stażem. Tak wynika z wielu badań i ubiegłorocznego raportu na temat dobrostanu nauczycieli.
Prowadzący:
Iza Serafin