Radio Białystok | Wiadomości | Adrian Siemieniec: Bardzo się cieszę z trzeciej wygranej z rzędu [wideo]

Adrian Siemieniec: Bardzo się cieszę z trzeciej wygranej z rzędu [wideo]

29.09.2024, 20:37, akt. 22:01

Jagiellonia Białystok kontynuuje marsz w górę tabeli ekstraklasy. W sobotnim (29.09) meczu żółto-czerwoni wygrali z Piastem Gliwice 1:0 (1:0). To już trzecia z rzędu wygrana Jagiellonii, która po tym meczu awansowała na pozycję wicelidera.

Adrian Siemieniec, 21.08.2024, fot. Joanna Szubzda

Adrian Siemieniec: Jest fundament pod budowę coraz lepszej gry

Bardzo się cieszę z trzeciej wygranej z rzędu. Ostatni okres przywrócił nasze wartości związane z pasją, determinacją w grze o zwycięstwo. Jest fundament pod budowę coraz lepszej gry.

To bardzo ważne, że drugi mecz z rzędu zagraliśmy "na zero z tyłu", jak dobrze wiemy nie zdarzało się nam to często. Chciałbym, żeby kibice wiedzieli, że to, co się dzieje po meczach, jest dla mnie dużą sprawą, czuję się trochę skrępowany tym, co się dzieje (skandowanie jego imienia i nazwiska). Uważam, że na to co się działo w poprzednim sezonie i teraz zapracowało bardzo wiele osób. Przede wszystkim piłkarze oddają serducho na boisku.

Mieliśmy naprawdę niezłą pierwszą połowę. Strzeliliśmy gola po szybkim ataku, brakowało nam dokładności przed polem karnym. W drugiej części więcej było inicjatywy Piasta, my korzystaliśmy z kontr. Zabrakło nam zamknięcia meczu poprzez strzelenie drugiej bramki. Dziękuję trenerowi Piasta za jego opinię (bardzo pozytywną) na temat naszej pracy

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Adrian Siemieniec.

Aleksandar Vukovic: Porażka zawsze boli

Porażka zawsze boli, nawet z klasową drużyną. To nie jest nic przyjemnego. Jagiellonia miała przewagę w pierwszej połowie, jeśli chodzi o posiadanie piłki i kreowanie sytuacji. My mieliśmy pierwszą i najlepszą okazję, ale niestety nie potrafiliśmy jej wykorzystać i przegrywaliśmy 0:1.

Na niewiele pozwoliliśmy rywalom, co było naszym planem. Brakowało nam odwagi i zdecydowania. W drugie połowie potrafiliśmy zepchnąć Jagiellonię do niskiej obrony, niestety kolejnej sytuacji też nie wykorzystaliśmy. Wtedy trudno myśleć o pozytywnym wyniku.

Bronienie nie było wielkim problemem w tym meczu, tylko to, że nie potrafiliśmy strzelić gola

- powiedział po meczu trener Piasta Aleksandar Vukovic.

źródło: PAP | red: mag

Jagiellonia Białystok kontynuuje marsz w górę tabeli ekstraklasy. W niedzielnym (29.09) meczu żółto-czerwoni wygrali z Piastem Gliwice 1:0 (1:0). To już trzecia z rzędu wygrana Jagiellonii, która po tym meczu awansowała na pozycję wicelidera.

Jagiellonia wygrywa w Lublinie i wraca na podium ekstraklasy

25.09.2024, 20:55

Piłkarze Jagiellonii Białystok doskakują do czołówki polskiej ekstraklasy. W zaległym meczu czwartej kolejki żółto-czerwoni wygrali 2:0 (1:0) na wyjeździe z Motorem Lublin. Gole strzelili: Taras Romanczuk i Kristoffer Hansen.