Radio Białystok | Wiadomości | Adrian Siemieniec: Musieliśmy się mocno napracować, żeby osiągnąć to zwycięstwo

Adrian Siemieniec: Musieliśmy się mocno napracować, żeby osiągnąć to zwycięstwo

autor: Marcin Gliński, Wojciech Szubzda

25.09.2024, 22:27, akt. 22:39

Piłkarze Jagiellonii Białystok doskakują do czołówki polskiej ekstraklasy. W zaległym meczu czwartej kolejki żółto-czerwoni wygrali 2:0 (1:0) na wyjeździe z Motorem Lublin. Gole strzelili: Taras Romanczuk i Kristoffer Hansen.

Adrian Siemieniec na konferencji po meczu Motor Lublin - Jagiellonia Białystok, 25.09.2024

Adrian Siemieniec: Utrzymaliśmy konsekwencję jeżeli chodzi o naszą mentalność

Rozpocznę od gratulacji dla drużyny. Bardzo cieszę się, że wygraliśmy to spotkanie. Trudne spotkanie. Musieliśmy się mocno napracować, żeby osiągnąć to zwycięstwo, ale dokładnie taka sama sytuacja była w tym ostatnim meczu naszym z Lechią. I dzisiaj nie ma innego kierunku, żeby wygrywać spotkania, dlatego cieszę się, że utrzymaliśmy konsekwencję jeżeli chodzi o naszą mentalność przede wszystkim. Bo widziałem drużynę z tym samym nastawieniem, które widziałem dosłownie cztery dni temu w meczu z Lechią. Chciałbym też pogratulować gospodarzom i trenerowi, bo uważam że Motor naprawdę gra bardzo dobrze w piłkę. Motor stwarza sytuacje i jest bardzo intensywny w działaniach pressingowych. I naprawdę postawił nam bardzo trudne warunki. To jest bardzo dobry zespół, dobrze zorganizowany, trzeba tylko konsekwencji w działaniu.

W pierwszej połowie za mało kontrolowaliśmy to spotkanie. Strzeliliśmy bardzo fajną bramkę, ale potem za mocno otworzyliśmy ten mecz i nie kontrolowaliśmy środkowego sektora. Przeciwnik miał tam przewagę liczebną. Nasi skrzydłowi z założenia mieli grać wyżej i tworzyły się tam przestrzenie, gdzie Motor stwarzał sobie sytuacje, napędzał tę grę atakiem szybkim. Było w pierwszej połowie kilka sytuacji, gdzie wybroniliśmy się jako drużyna i za to chwała. Jeżeli chodzi o drugą połowę - to ona wyglądała tak, jakbym chciał, żeby wyglądała z perspektywy drużyny, która ma większe doświadczenie. Bo nie ma co ukrywać, że mamy większe doświadczenie, która na wyjeździe ma wynik korzystny dla siebie i musi kontrolować ten mecz i szukać jego zamknięcia. Także uważam, że ta druga połowa była pod większą naszą kontrolą

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Adrian Siemieniec.

Wigry Suwałki wygrały po dogrywce 3:1 ze Świtem Szczecin w meczu pierwszej rundy piłkarskiego Pucharu Polski.

Jagiellonia wygrywa w Lublinie i wraca na podium ekstraklasy

25.09.2024, 20:55

Mateusz Skrzypczak: Nie wszystko się nam dziś układało, ale był ten charakter [wideo]

21.09.2024, 18:29

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali w sobotę (21.09) 3:2 (1:1) z Lechią Gdańsk w meczu ekstraklasy. Żółto-czerwoni przegrywali w drugiej połowie 1:2, ale udało im się odwrócić losy meczu i zdobyli cenne trzy punkty.