Radio Białystok | Gość | Alicja Łepkowska-Gołaś - nowo wybrana posłanka KO

Alicja Łepkowska-Gołaś

nowo wybrana posłanka KO

23.10.2023, 08:29, akt. 08:32

- To jednocześnie satysfakcja, przyjemność, ale i ogromne brzemię odpowiedzialności, zwłaszcza że jestem jedyną posłanką z Ziemi Łomżyńskiej. Jest mnóstwo pracy do wykonania, jest mnóstwo zobowiązań, mnóstwo spraw do rozstrzygnięcia.

Alicja Łepkowska-Gołaś, fot. Barbara Sokolińska
Alicja Łepkowska-Gołaś, fot. Barbara Sokolińska


0:00
0:00
Z Alicją Łepkowską-Gołaś rozmawia Adam Dąbrowski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Pomysł wyborczy mógł zaskakiwać - Koalicja Obywatelska z Ziemi Łomżyńskiej wstawiła na swoją listę tylko jedną kandydatkę. Osobę młodą i mało znaną z działalności politycznej poza strukturami Platformy Obywatelskiej. Okazało się, że była to trafna decyzja.

Alicja Łepkowska-Gołaś zdobyła największą liczbę głosów spośród wszystkich kandydatów pochodzących z Ziemi Łomżyńskiej i zdobyła mandat poselski. Z nowo wybraną posłanką rozmawia Adam Dąbrowski.


 Adam Dąbrowski: Oswoiła się już się pani z określeniem "posłanka"?


Alicja Łepkowska-Gołaś: Jeszcze trochę to do mnie nie dociera. Jest to taka magiczna chwila. Każdy, kto startuje, zakłada, że wygra, ale jednocześnie liczy się z tym, że może być to porażka. Ja jeszcze do końca nie wierzę.


Czego trzeba, żeby uwierzyć?


Myślę, że kluczowe będzie zaprzysiężenie. Spowoduje to, że już będę wiedziała, gdzie jestem i jaka jest moja nowa rola, chociaż pracę zaczynam już, bo telefony się rozdzwoniły, wiadomości spływają, zaproszenia również. Ale to pierwsze zaprzysiężenie będzie kluczowe do tego, żeby zrozumieć, co się wydarzyło.


Odczuwa już pani ten ciężar, czy na razie jeszcze satysfakcję i przyjemność?


To jest jednocześnie satysfakcja, przyjemność, ale i ogromne brzemię odpowiedzialności, zwłaszcza że jestem jedyną posłanką z Ziemi Łomżyńskiej. Jest mnóstwo pracy do wykonania, jest mnóstwo zobowiązań, jest mnóstwo spraw do rozstrzygnięcia. Liczę na to, że demokratyczna opozycja uzyska mandat rządzenia i będziemy wtedy w stanie wspierać też swoje okręgi, swoje miejsca pochodzenia. Też w kwestii posprzątania wielu spraw.


Może pani powiedzieć kilka słów o sobie tym, którzy nie do końca znają Alicję Łepkowską-Gołaś?


Alicja Łepkowska-Gołaś to pracowniczka urzędu miejskiego. Z wykształcenia archiwistka, z zamiłowania również, ale przede wszystkim aktywistka i społeczniczka. Od wielu lat godziłam tę funkcję równolegle z pracą w urzędzie. Prowadziłam świetlicę dla dzieci uchodźczych w Łomży przez 10 lat. Moja przygoda z fundacją zakończyła się w tamtym roku i zaczęła się nowa.

Organizowałam też wiele akcji charytatywnych na terenie Ziemi Łomżyńskiej dla naszych mieszkańców - czy to paczki dla seniora, czy to wszystkie akcje charytatywne związane ze zbiórką funduszy na leczenie dzieci, co jest mi szczególnie bliskie. Jest też Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, z którą współpracuję od wielu lat i ta współpraca wygląda wspaniale. Jestem również zaangażowana w operację "Czysta rzeka" razem z łomżyńskimi morsami. Ale nie morsuję, jeszcze nie nabrałam odwagi.

Jestem związana z tym terenem właśnie w funkcji aktywistki, społeczniczki, takiej osoby, która kolportuje dobro. Mam już wyrobione dosyć szerokie kontakty.

Oczywiście też takim kluczowym momentem był wybuch wojny w Ukrainie, kiedy podjęliśmy szerokie działania z różnymi organizacjami z terenu Łomży i Ziemi Łomżyńskiej na rzecz uchodźców z Ukrainy. Mam nadzieję, że teraz uzyskałam takie narzędzia, które spowodują, że właśnie w ten sposób będę w stanie pracować także dla całego województwa podlaskiego.

Mandat dla kobiety jest bardzo kluczowy, ale mandat dla aktywistki, która wcześniej nie pełniła funkcji w żadnych radach, powoduje, że mamy do czynienia z nową energią i nową jakością.


To zawodowo i społecznie, a rodzinnie?


Mama pięciolatka zakochana w synu i w mężu. Z pasji plotę makramy, ale mam wrażenie, że teraz czasu na to mi jednak zabraknie. To był taki sposób na relaks, często na uspokojenie nerwów, bo w swojej pracy często spotykałam się z napięciami, bo jest ona bardzo trudna i wymagająca. Mówię o tej dodatkowej pracy.

Także szczęśliwie zakochana mama pięciolatka, który jest dumny, że mama wygrała, mimo że Polska z Mołdawią zremisowała.


Teraz będzie miała pani mniej czasu na życie rodzinne, dla syna.


Zawsze byłam w stanie pogodzić tę funkcję i mój syn nigdy nie odczuł tego, że mamy nie ma. Umiałam wykonać ten work life balance. Ogromnie, ale to ogromnie dziękuję mojemu mężowi, który się mocno zaangażował w kampanię i w to, żeby mnie wesprzeć, ale również moim rodzicom i mojemu bratu, bo bez nich bardzo, bardzo ciężko byłoby mi funkcjonować w tej rzeczywistości. Jestem dumna, że mam taką rodzinę.


Wynik imponujący - ponad 13,5 tys. głosów. A czym chciałaby się pani zajmować w Sejmie?


W Sejmie przede wszystkim, o czym mówiłam w całej swojej kampanii, chcę się zająć prawami kobiet i prawami osób wykluczonych. Polityka społeczna, rodzinna to jest mój konik. Prawa człowieka to jest rzecz, w której się odnajduję, na której się znam i na pewno w takiej rzeczywistości chciałabym funkcjonować w Sejmie.


Gdzie będą pani biura poselskie? Na pewno w Łomży.


Na pewno w Łomży, ale jeszcze jest za wcześnie, żeby decydować o innych lokalizacjach. Mam pewien pomysł. Tu pozdrawiam koleżanki z Zambrowa, które też bardzo mocno zaangażowały się w tę kampanię, wykonały ogrom pracy, ale mówiły, że nie było to takie trudne, dlatego że ja jestem przekonująca w tym, co robię.

Wymieniłam Zambrów tak szczególnie, bo to kobiece środowisko, ale w wielu powiatach uzyskałam naprawdę bardzo duże wsparcie. I to jest niesamowita sytuacja, że ludzie uwierzyli w tę zmianę.


To był ten wynik, którego pani oczekiwała, czy został niedosyt?


To jest niesamowicie fantastyczny wynik. Drugi wynik na liście Koalicji Obywatelskiej i to, że jestem osobą świeżą w kampanii do parlamentu, a jednocześnie uzyskałam 13,5 tysiąca głosów, to jest coś niewiarygodnego, ale fantastycznego. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim moim wyborcom, że mi zaufali, że mi uwierzyli. Naprawdę Was nie zawiodę.

Liczyłam na to, że zdobędę chociaż 10 tysięcy głosów, żeby nie było wstydu. I pobiliśmy to. Państwo tłumnie ruszyli do komisji wyborczych i oddali głos na mnie. To bardzo cieszy. Szczególnie cieszę się z wyniku w Łomży - 6 023 głosy. Tyle osób zaufało mi, bo najlepiej mnie tu znają. Nikt więcej takiego wyniku nie osiągnął. Myślę, że jest to nawet historyczna sytuacja z punktu widzenia poprzednich wyborów.


Pierwsze plany po odebraniu mandatu?


Jeszcze wielu rzeczy muszę się nauczyć, więc na razie nic nie planuję. Już najbliższe godziny, dni mam zaplanowane, mnóstwo spotkań, mnóstwo zaproszeń na różne rozmowy, na różne spotkania. A co będzie po zaprzysiężeniu, okaże się po zaprzysiężeniu. Na chwilę obecną skupiam się na tym, żeby wszystkim podziękować.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS




od lewej: Andrzej Bajguz, Mateusz Kurza i Jakub Pilat, 13.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

Mateusz Kurza i Jakub Pilat

organizator i prowadzący Charytatywny Koncert Świąteczny "Śledź Pingwina"
13.12.2024

To już świecka tradycja - niemal co roku w Białymstoku odbywa się Charytatywny Koncert Świąteczny "Śledź pingwina". W tym roku - z powodu dużego zainteresowania - w ten weekend będą nawet dwa koncerty w kinie Forum z udziałem ponad 20 lokalnych artystów.

prof. Joanna Sadowska, fot. Joanna Szubzda

prof. Joanna Sadowska

historyk z Uniwersytetu w Białymstoku
13.12.2024

- To był szok. Kiedy widzi się tyle wojska na ulicach, w mundury przebiera się dziennikarzy, to pachnie krwią. I faktycznie ludzie się przerazili. Nie wiedzieli, co się wydarzy, więc na początku był to absolutny paraliż. I to jest efekt, o który chodziło - tak o stanie wojennym mówi prof. Sadowska.

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, fot. Marcin Gliński

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz

minister Funduszy i Polityki Regionalnej
12.12.2024

- Płacimy za to, że sąsiadujemy z agresywnym reżimem. Naszym celem jest, żeby ta energia przedsiębiorczości miała wszelkie pole do działania i żeby ten obszar, który jest unikalny turystycznie, mógł dobrze funkcjonować. Stąd uruchomimy instrument preferencyjnego wsparcia inwestycyjnego - mówi minister.


Dominika Dębska, fot, Joanna Szubzda

Dominika Dębska [wideo]

laureatka Grand Press 2024, ze Studia Studia Reportażu i Dokumentu PRB
11.12.2024

- Na pewno temat granicy dla każdego dziennikarza jest bardzo kuszący. O wielu zagadnieniach związanych z kryzysem należałoby mówić z perspektywy wszystkich zaangażowanych stron. I właśnie taki był pomysł, żeby nie oceniać, nie polaryzować, tylko przyjrzeć się temu, co się dzieje na granicy - mówi Dominika Dębska.

Sylwia Wesołowska, fot. Joanna Szubzda

Sylwia Wesołowska

prezes Fundacji "Mali Wojownicy"
11.12.2024

- Dzięki nowym przepisom rodzice przede wszystkim zyskują dodatkowe tygodnie opieki nad dzieckiem w domu. Bo czasu, który nasze przedwcześnie urodzone dzieci spędzają w szpitalu, nie można nazwać urlopem. To jest czas walki o ich życie i zdrowie.

Prof. Joanna Zajkowska, 10.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Joanna Zajkowska

podlaski konsultant w dziedzinie epidemiologii
10.12.2024

- Jest to naturalny sezon, w którym notuje się zwiększoną liczbę zachorowań na infekcje górnych dróg oddechowych, które przenoszą się drogą kropelkową. Zawsze o tej porze mamy wzrost zachorowań, a w tej chwili bardzo dobrze identyfikujemy choroby - covid, grypę, RSV, mykoplazmę - mówi prof. Joanna Zajkowska.


dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

ekspert do spraw bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku
9.12.2024

- Zakładam, że żadna ze struktur rebelianckich nie była gotowa na to, żeby w ciągu dwóch tygodni wziąć odpowiedzialność za całe państwo - tak o sytuacji w Syrii mówi profesor Daniel Boćkowski.

Anna Tomulewicz, fot. Sylwia Krassowska

Anna Tomulewicz

Prezes Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok
9.12.2024

- Dzisiaj tak naprawdę wolontariusze są w każdym wieku. Bardzo dużo jest dorosłych wolontariuszy, czyli takich, którzy są po trzydziestce, czterdziestce. Sporo jest też młodzieży, która szuka różnych miejsc w swoim życiu - mówi Anna Tomulewicz.

Spotkanie z Pawłem Sołtysem, Festiwal Literacki Zebrane 2019, fot. Joanna Szubzda

Paweł Sołtys

muzyk, pisarz
8.12.2024

Jaki świat wskrzesza Paweł Sołtys "Pablopavo" w swojej mini-powieści "Sierpień"?


Małgorzata Sawicka-Żukowska, 6.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

dr Małgorzata Sawicka-Żukowska

Klinika Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK w Białymstoku
6.12.2024

Rozpoczęła się kolejna akcja "O!piernicz raka". Jej celem jest zbiórka pieniędzy na zakup wyprawek dla dzieci, które czekają na przeszczep szpiku kostnego. Pomysłodawczynią akcji jest doktor Małgorzata Sawicka-Żukowska z Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej UDSK w Białymstoku.

Jakub Adamski, fot. Marcin Gliński

Jakub Adamski

dyrektor Departamentu Współpracy Rzecznika Praw Pacjenta
6.12.2024

- Zabiegamy o przedmiot edukacja zdrowotna od lat. Nie wiem, czy jest ważniejsza rzecz, którą dla zdrowia Polaków możemy zrobić. Oczywiście jest to działanie przyszłościowe w tym sensie, że bezpośrednimi beneficjentami są dzieci, ale daje nam to nadzieję, że w przyszłości ich zdrowie będzie zdecydowanie lepsze" - mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Departamentu Współpracy Rzecznika Praw Pacjenta Jakub Adamski.

Krzysztof Jakubowski i Paulina Kiluk, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jakubowski i Paulina Kiluk

komendant ZHP Chorągwi Białostockiej i wolontariuszka Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Białostockiej
5.12.2024

- Ja pomagam bezinteresownie, ale też dużo otrzymuję pracując na rzecz drugiego człowieka. Na pewno wzmacnia to pewność siebie, daje dużo doświadczenia - mówiła w Polskim Radiu Białystok wolontariuszka Paulina Kiluk.


gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka

komendant podlaskiego oddziału Straży Granicznej
4.12.2024

- Wzmocnienia bariery uniemożliwiają obecnie jej rozginanie i tak naprawdę przekroczenia granicy mogą się odbywać wyłącznie górą lub podkopami, ale skuteczność nasza jest teraz praktycznie stuprocentowa.

Marek Sakowicz, 3.12.2024, fot. Barbara Sokolińska

Marek Sakowicz

prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku
3.12.2024

- Wstrzymanie przyjmowania wniosków do programu Czyste Powietrze nie jest równoznaczne z jego zamknięciem. Wszystkie wnioski, które napłynęły do 28 listopada, będą rozpatrywane - mówił w Polskim Radiu Białystok Marek Sakowicz.

Agnieszka Krokos-Janczyło, 2.12.024, fot. Barbara Sokolińska

Agnieszka Krokos-Janczyło

podlaska kurator oświaty
2.12.2024

- Podstawa programowa nowego przedmiotu jest zbudowana na miarę dzisiejszych czasów. Ma holistycznie uczyć dziecko jeśli chodzi o edukację zdrowotną, a takim tematem jest m.in. edukacja seksualna - mówi Agnieszka Krokos-Janczyło.


Ewa Swoboda, fot. Joanna Szubzda

Ewa Swoboda

lekkoatletka
1.12.2024

- Uważam, że jeśli chce się być najlepszym, to trzeba trenować z najlepszymi. Podlasie Białystok jest chyba teraz najlepszym klubem pod względem sportowym, bo jest tutaj Natalia Bukowiecka i Wojtek Nowicki. I ciepłość - jestem też w szoku, że jesteście tacy kochani i otwarci.

Iwona Rusek, fot. Sylwia Krassowska

Iwona Rusek

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
1.12.2024

- Barbara Radziwiłłówna pewnego razu pojawiła się w mojej głowie i już nie chce z niej wyjść. Interesuje mnie jej ciało - to, które jest wyobrażone i to rzeczywiste. Stąd pomysł na książkę - mówi Iwona Rusek .

dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
29.11.2024

W przyszłym tygodniu rozpoczną się próbne egzaminy dla ósmoklasistów i maturzystów. Przygotowują m.in. wydawnictwa. Które są najbardziej wiarygodne?


Ewa Gruszewska, fot. Sylwia Krassowska

Ewa Gruszewska

z Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku
29.11.2024

- Powinniśmy kupować na bieżąco, a nie robić zapasy. Z całą pewnością im bliżej świąt, tym wiele produktów będzie po prostu tańszych - mówi Ewa Gruszewska.

Edyta Halicka, fot. Marcin Gliński

Edyta Halicka

wiceprezes Okręgu Podlaskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego
28.11.2024

- Chodzi nam o to, żebyśmy byli odpolitycznieni. Nieważne, jaki rząd rządzi - pieniądze nauczycieli nie mogą być z tym związane. Chcemy, żeby to szło ze średnią krajową - mówiła w Polskim Radiu Białystok Edyta Halicka.

Jacek Piorunek, fot. Joanna Szubzda

Jacek Piorunek

z zarządu województwa podlaskiego
27.11.2024

Czy w Podlaskiem powstanie Xylopolis? - W tej chwili mamy ponad 20 jednostek kultury, na które wydajemy prawie 190 mln zł. Najważniejsze dla nas są ochrona zdrowia, budowa dróg, infrastruktury, dopiero później możemy mówić o kulturze.


Ania Karwan, fot. Joanna Szubzda

Ania Karwan

piosenkarka
26.11.2024

- Na koncertach możecie Państwo usłyszeć rzeczy, które nie będą doskonałe i nie będą perfekcyjne, ale będą bardzo prawdziwie z serca - mówi Ania Karwan.

Urszula Chrzanowska, fot. Joanna Szubzda

Urszula Chrzanowska

konsultant krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego
26.11.2024

Takiej liczby chorych na krztusiec w Polsce nie było od wielu lat. NFZ alarmuje, że w porównaniu do ubiegłego roku nastąpił 35-krotny wzrost. Czy grozi nam epidemia?

Krzysztof Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Krzysztof Truskolaski

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
25.11.2024

Dwie największe partie polityczne odkryły karty przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi. W prawyborach organizowanych przez Koalicję Obywatelską zdecydowanie wygrał Rafał Trzaskowski.


Mirosław Lech, fot. Sylwia Krassowska

Mirosław Lech

wójt gminy Korycin
25.11.2024

- Te wybory nauczyły mnie pokory. Poznałem ludzi, którzy do tej pory ukrywali swoją twarz. Otrzymałem też ogromne wsparcie od mieszkańców, moich przyjaciół. To jest bardzo cenne - mówi Mirosław Lech.

Martyna Zaniewska, fot. Marcin Gliński

Martyna Zaniewska

nowa dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
24.11.2024

- Z jednej strony przede mną ogromna zmiana, ale z drugiej to cały czas funkcjonowanie w sferze, o której zawsze marzyłam, w sferze kultury, miasta i bardzo się z tego cieszę - mówiła w Polskim Radiu Białystok Martyna Zaniewska.

prof. Mirosław Ratkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Mirosław Ratkiewicz

profesor z Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku
22.11.2024

- Coraz więcej dzikich zwierząt pojawia się w mieście, bo one też lubią "śmieciowe" jedzenie. Lisy, jeże, kuny, ale też większe - jak jelenie sarny, dziki czy łosie przechadzają się ulicami, zaglądają do naszych ogrodów - mówi prof. Mirosław Ratkiewicz.


Marta Kosior-Kazberuk i Mirosław Marczewski, fot. Joanna Szubzda

Mirosław Marczewski i Marta Kosior-Kazberuk

dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i rektor Politechniki Białostockiej
22.11.2024

Erasmus+ kojarzy się głównie z wyjazdami studentów za granicę do partnerskich uczelni, ale nowe Centrum przy Politechnice Białostockiej będzie wspierało w organizowaniu takich wyjazdów nie tylko studentów, ale też uczniów szkół podstawowych, przedsiębiorców czy nauczycieli.

Przemysław Tuchliński, fot. Marcin Gliński

Przemysław Tuchliński

prezes Wodociągów Białostockich
21.11.2024

- Codziennie piję wodę z kranu. Z jednej strony jest ona chlorowana, ale też ozonowana. Jest cały czas monitorowana. Białostocka kranówka jest jedną z lepszych wód, jeżeli chodzi o wodę dostępną w sieci w Polsce. Jest bezpieczną wodą - zapewnia Przemysław Tuchliński.

Tadeusz Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Tadeusz Truskolaski

prezydent Białegostoku
20.11.2024

- Po raz pierwszy dochody Białegostoku sięgną prawie 3 mld 100 mln złotych, a wydatki 3 mld 325 mln zł. Ale wreszcie finanse samorządowe stają na nogi. Zmieniły się zasady finansowania i stąd te wzrosty - mówił w Polskim Radiu Białystok Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.


Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski

członek RPP, ekonomista z UwB
19.11.2024

- Nie ma perspektyw na to, żeby stopy procentowe miały być podnoszone w najbliższym czasie, jest perspektywa na obniżkę - mówi Henryk Wnorowski.

Stefan Krajewski, fot. Sylwia Krassowska

Stefan Krajewski

wiceminister rolnictwa
18.11.2024

- Obserwując to, co się dzieje z przepisami unijnymi, że polscy, europejscy rolnicy są coraz bardziej "dociskani" różnego rodzaju wymogami, które muszą spełnić, to ta umowa pomiędzy UE a krajami Mercosur niesie wiele niekorzystnych następstw - uważa Stefan Krajewski.

Sylwia Wesołowska, fot. Monika Kalicka

Sylwia Wesołowska

założycielka i prezes fundacji "Mali Wojownicy", mama wcześniaka
17.11.2024

- Na początku jest strach przed kupieniem łóżeczka, bardzo często staramy się z fundacją, żeby jakiś mały prezencik zostawić w szpitalu i to jest bardzo często pierwsza zabawka dziecka, bo rodzice boją się cokolwiek kupić. Lekarze nie mogą powiedzieć "będzie dobrze", ja jako mama mogę powiedzieć "musi być dobrze" - mówi Sylwia Wesołowska.


Sławomir Kopczewski, fot. Marcin Gliński

Sławomir Kopczewski

prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej
15.11.2024

- Elite League to rozgrywki, które mają za zadanie wyselekcjonować zawodników do starszych reprezentacji, czyli do kadry U21 oraz pierwszej reprezentacji Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kopczewski.

Marek Kruk, fot. Sylwia Krassowska

Marek Kruk

z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku
15.11.2024

- Jeżeli okazuje się, że w święta nie ma zakupów, nikt ich nie potrzebuje, to w porządku. Niech Wigilia będzie dniem wolnym. Ale jeśli ludzie chcą mieć świeże produkty, to pozwólmy na to. Niech konsumenci też mają możliwość głosowania - mówi Marek Kruk.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno

wicemarszałek Senatu
14.11.2024

- Ale to byłaby piękna historia, gdybyśmy mieli prezydenta kraju z Białegostoku. Szymon Hołownia położył na stół swoje nazwisko i powiedział: sprawdzam, idę w tych wyborach - mówi Maciej Żywno.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok