Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Była kiedyś dla siebie całym światem. Kontakt z cywilizacją Zachodu nie przyniósł jej nic dobrego. Zmagała się najpierw z wielorybnikami, którzy traktowali ją jak spiżarnię, potem żeglarzami awanturnikami, teraz odpiera najazdy turystyczne.
Na 6 tys. mieszkańców wyspy, rocznie odwiedza ją niemal 100 tys. turystów. Jeszcze w XIX wieku była jednym wielkim pastwiskiem owiec, dziś jest obiektem marzeń milionów turystów na całym świecie - Wyspa Wielkanocna.
Dla rdzennych mieszkańców Rapa Nui to po prostu "ziemia", której największą atrakcją są kamienne posągi - moai. Szacuje się, że jest ich ok. 1000, ale dziś większość jest zniszczona i powalona na ziemię. "Zamieszkują" zbocza wulkanu Rano Raraku.
Oficjalną nazwę Wyspa Wielkanocna zawdzięcza przypadkowi - jakiemu? I dlaczego tak wielu turystów chce odwiedzać to miejsce - opowie podróżnik, autor strony www.mariusztravel.com, pilot wycieczek Mariusz Lewicki.
Naprawdę warto sprawdzić szlak sokólskich wiatraków! Te niespotykane nigdzie indziej młyny już znikają już z naszego krajobrazu. Najbardziej charakterystycznym elementem sokólskiego wiatraka jest zwieńczony metalowym pierścieniem kamienny walec, które jest do połowy schowany w ziemi.
W Uchu na świat odwiedzamy Rapa Nui, czyli Wyspę Wielkanocną, wspólnie z Ewą Wilczyńską-Saj - podróżniczką, która w ciągu ostatnich 12 lat odwiedziła ponad 50 krajów na 6 kontynentach, odbyła dwie podróże dookoła świata.
Afryka jest chyba najszybciej zmieniającym się kontynentem, w którym Sudan Południowy wykształcił się jako najmłodsze państwo świata. Nie jest to państwo tłumnie odwiedzane przez turystów, w zasadzie trafia ich tam niewielu.
Jeśli ktoś marzy o krainie inkaskich zabytków, wysokich na 6 tysięcy metrów gór, uśmiechniętych alpak i kultury, która zachwyca swoim kolorytem - to zalecamy wyprawę do Peru!
Wyspy Zielonego Przylądka kryją w sobie oszałamiające górskie krajobrazy, spokój i brak tłumów. To już mogłaby być zachęta, ale jest więcej powodów,żeby się tam wybrać.
W Uchu na świat kierunek Alpy. Naszym przewodnikiem Piotr Doliński - pasjonat podróżowania.
Katarzyna i Sławomir Andryszewscy spędzają od czterech lat wakacje na sporym wysiłku. Szlak Camino de Santiago, znany również jako Droga św. Jakuba to to historyczna pielgrzymka prowadząca do katedry w Santiago de Compostela w północno-zachodniej Hiszpanii.
Via Transilvanica to projekt stworzony przez Stowarzyszenie Tășuleasa Social oraz ponad 10 tysięcy wolontariuszy. Przedstawia 1400-kilometrową trasę turystyczno-kulturową, która przecina Rumunię z północy na południe i przechodzi przez siedem wyjątkowych obszarów etnograficznych, podkreślając etniczną i kulturową różnorodność Rumunii.
Zachęcamy do wypraw do lasu.
Prowadzący:
Olga Gordiejew