Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Cudze chwalimy, swego nie znamy. W tym sensie “swego”, że w ogóle nas nasi sąsiedzi nie obchodzą. Na wielu blogach i portalach podróżniczych znajdziemy wpisy z Ameryki Południowej, zapomnianych zakątków Azji i Afryki, natomiast nie zobaczymy nic albo niewiele o Białorusi.
A to prawdziwa egzotyka. Wystarczy poprosić o wizę i przekroczyć Bug, by naprawdę znaleźć się w innym świecie. Chodzimy ulicami Sowiecką, Młodych Pionierów czy Komsomolską. Wchodzimy do sklepu, gdzie razi nas drożyzna, ale w barze zjadamy obiad za parę złotych. Nie znajdziemy tam fast foodów, ale panie w fartuszkach odgrzeją nam smażonki czyli bułki z krojoną kiełbasą. Inne zaoferują ziarna dyni i słonecznika.
Dziś w Uchu na świat odwiedzamy Białoruś i szukamy w niej polskich sentymentów wspólnie z podróżnikiem Krzysztofem Matysem.
Naprawdę warto sprawdzić szlak sokólskich wiatraków! Te niespotykane nigdzie indziej młyny już znikają już z naszego krajobrazu. Najbardziej charakterystycznym elementem sokólskiego wiatraka jest zwieńczony metalowym pierścieniem kamienny walec, które jest do połowy schowany w ziemi.
W Uchu na świat odwiedzamy Rapa Nui, czyli Wyspę Wielkanocną, wspólnie z Ewą Wilczyńską-Saj - podróżniczką, która w ciągu ostatnich 12 lat odwiedziła ponad 50 krajów na 6 kontynentach, odbyła dwie podróże dookoła świata.
Afryka jest chyba najszybciej zmieniającym się kontynentem, w którym Sudan Południowy wykształcił się jako najmłodsze państwo świata. Nie jest to państwo tłumnie odwiedzane przez turystów, w zasadzie trafia ich tam niewielu.
Jeśli ktoś marzy o krainie inkaskich zabytków, wysokich na 6 tysięcy metrów gór, uśmiechniętych alpak i kultury, która zachwyca swoim kolorytem - to zalecamy wyprawę do Peru!
Wyspy Zielonego Przylądka kryją w sobie oszałamiające górskie krajobrazy, spokój i brak tłumów. To już mogłaby być zachęta, ale jest więcej powodów,żeby się tam wybrać.
W Uchu na świat kierunek Alpy. Naszym przewodnikiem Piotr Doliński - pasjonat podróżowania.
Katarzyna i Sławomir Andryszewscy spędzają od czterech lat wakacje na sporym wysiłku. Szlak Camino de Santiago, znany również jako Droga św. Jakuba to to historyczna pielgrzymka prowadząca do katedry w Santiago de Compostela w północno-zachodniej Hiszpanii.
Via Transilvanica to projekt stworzony przez Stowarzyszenie Tășuleasa Social oraz ponad 10 tysięcy wolontariuszy. Przedstawia 1400-kilometrową trasę turystyczno-kulturową, która przecina Rumunię z północy na południe i przechodzi przez siedem wyjątkowych obszarów etnograficznych, podkreślając etniczną i kulturową różnorodność Rumunii.
Zachęcamy do wypraw do lasu.
Prowadzący:
Olga Gordiejew