Zaburzenia wieku podeszłego [cz. 1-6]

20 marca 2017

dr. n o zdr. Mateusz Cybulski, fot. Sylwia Krassowska
dr. n o zdr. Mateusz Cybulski, fot. Sylwia Krassowska



0:00
0:00
„Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej” i IV edycja Uniwersytetu Zdrowego Seniora na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMB. Kto i czego może się dowiedzieć na tych zajęciach? cz. 1/6 21.03.2017 | Pobierz plik.


0:00
0:00
"Pudełka Życia" dla seniorów - co zawierają, ich znaczenie. Osoby z jakimi schorzeniami powinny w szczególności mieć takie "Pudełko Życia"? cz. 2/6 21.03.2017 | Pobierz plik.


0:00
0:00
Problemy zdrowotne występujące najczęściej u osób w podeszłym wieku. Wywiad rodzinny a przewidywanie schorzeń. Zaburzenia psychiczne przewidywalne. cz. 3/6 21.03.2017 | Pobierz plik.


0:00
0:00
Podręcznik kompendium wiedzy na temat zaburzeń psychogeriatrycznych. Gdzie szukać wiedzy nt. zaburzeń ludzi w wieku podeszłym? cz. 4/6 21.03.2017 | Pobierz plik.


0:00
0:00
Czy można przygotować się do starości, znając najczęstsze zaburzenia u osób w podeszłym wieku? Jakich obszarów funkcjonowania powinno to przygotowanie dotyczyć? cz. 5/6 21.03.2017 | Pobierz plik.


0:00
0:00
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Stomatolodzy alarmują, że stan uzębienia Polaków jest fatalny! cz. 6/6 21.03.2017 | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Już blisko 1/4 Polaków ma ponad 60 lat. Osoby te oprócz chorób ogólnomedycznych mogą mieć także inne zaburzenia charakterystyczne dla podeszłego wieku. Co o nich warto wiedzieć i jak sobie z nimi radzić, kiedy już nas dopadną - o tym w tej audycji "Szlachetne zdrowie".
Gościem programu jest dr n. o zdr. Mateusz Cybulski, adiunkt w Zakładzie Zintegrowanej Opieki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Włodzimierz Filipowicz - do usłyszenia po 14.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Listopad, Światowy Miesiąc Świadomości Raka Płuca


Statystyki są alarmujące. Każdego roku w Polsce jest coraz więcej chorych na raka płuca. Tę chorobę diagnozuje się u około 23 tysięcy osób rocznie, tyle samo osób w ciągu roku umiera z tego powodu.



Badania białostoczan w ramach programu Białystok Plus


Lada dzień rozpoczną się ponowne badania białostoczan w ramach programu Białystok Plus.



Profilaktyka i wczesne wykrycie raka prostaty i jąder


Listopad na całym świecie uznawany jest za miesiąc świadomości raka prostaty i jąder. W programie mówimy o profilaktyce tych chorób i ich wczesnym wykryciu.



Jak przygotować siebie i bliskich do procesu leczenia?


W programie radzimy, jak przygotować siebie i bliskich do procesu leczenia, szczególnie chirurgicznego i onkologicznego. Mówimy też, dlaczego tak ważne jest dbanie o siebie na każdym etapie życia.



Cukrzyca - jak z nią walczyć


W programie radzimy, jak nie zachorować na cukrzycę. A jeśli już chorujemy, to jak z nią walczyć. Mówimy też o trwającym od kilku lat projekcie badawczym "Zatrzymaj cukrzycę! Polski Rejestr Diabetologiczny PolReD".



Jak leczyć ból?


W programie mówimy o różnych sposobach leczenia bólu. To w związku z przypadającym w czwartek, 17 października Światowym Dniem Walki z Bólem obchodzony w celu poprawy jakości życia osób walczących z bólem.



Każda osoba może potrzebować wsparcia w trudnych chwilach - taką pomoc oferują Centra Zdrowia Psychicznego


W czwartek (10.10) przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest promocja zdrowia psychicznego oraz zwrócenie uwagi na problemy natury psychicznej, z którymi zmaga się coraz więcej osób.



Rak piersi


Najczęściej rozpoznawanym na świecie nowotworem jest rak piersi - odpowiada za 12 proc. wszystkich zachorowań na raka. Szacuje się, że jedna na osiem pań zachoruje w pewnym momencie swojego życia na raka piersi. Może to być każda z nas - nasza mama, siostra koleżanka, znajoma. Rzadko, ale rak piersi może też dopaść mężczyznę.



Wrzesień to Światowy Miesiąc Świadomości Nowotworów u Dzieci


W tym miesiącu propaguje się wiedzę na ich temat pod hasłem #GoldSeptember z symbolem „złotej wstążki”. Kolor złoty przedstawia bowiem to, co w życiu najcenniejsze - zdrowie dzieci.




 
 

Prowadzący:

Renata Reda



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok