Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Znane piosenki i zaskakujące interpretacje. Nowy spektakl w białostockiej Akademii Teatralnej
To będzie ironiczno - melancholijny spektakl muzyczny. Na szkolnej scenie Akademii Teatralnej w sobotę (23.09) premiera egzaminu z piosenki aktorskiej "Biuro ludzi zagubionych".
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Studenci czwartego roku Akademii Teatralnej w Białymstoku sięgnęli po piosenki Piotra Bukartyka, by opowiedzieć nimi o sobie i o świecie w którym żyją - mówi reżyser Artur Dwulit.
Piotr Bukartyk to poeta niezwykły: wnikliwy obserwator i kontestator rzeczywistości, prześmiewca, ale też jej skryty wielbiciel. Jego twórczość stała się pretekstem do opowiedzenia historii na temat kondycji człowieka.
Bohaterowie programu przygotowanego przez studentów IV roku kierunku aktorskiego stawiają pytania o sens życia, dzieląc się swoimi traumami, przeżyciami, niepokojami. A wszystko to w metaforycznej przestrzeni “Biura ludzi zagubionych”, okraszonej niezwykłymi aranżacjami muzycznymi Marcina Nagnajewicza i oryginalnymi interpretacjami.
Premierowe spektakle "Biura ludzi zagubionych" w sobotę (23.09) o 17:00 i 20:00. Spektakl możemy też oglądać w niedzielę (24.09) o 17:00 i 20:00.
Od kiedy na antenie Radia Białystok są programy kulturalne w niedzielę rano? To pytanie zadawaliśmy sobie w roku 2024. Dziś oddamy głos m.in. wybranej przez nas słuchaczce.
W Galerii Marchand oglądać można prace kilkunastu artystów, są to Prezentacje.
Białystok - pamiętaj - to hasło jest na uroczej pocztówce, którą zaprojektowano podczas warsztatów w ramach projektu "Włączamy pamieć - dostępny szlak dziedzictwa żydowskiego".
W Galerii Białostockiego Teatru Lalek oglądać możemy nową wystawę Aleksandra Grzybka "SZUM SKRZYDEŁ".
Polska "Vaiana" - nowy typ księżniczki Disneya, to Weronika Bochat-Piotrowska, która mieszka i tworzy w Białymstoku.
dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
Niezwykła wystawa w Galerii Sleńdzińskich przy Rynku Kościuszki - Mateusz Karolczuk, zainspirowany bogatym, ale ciągle w pełni nieodkrytym dziedzictwem kulturowym Białegostoku, powraca do rodzinnego miasta z postacią Rosy Raisy, białostockiej sopranistki z początku XX wieku.
Święta tuż tuż, a wraz z nimi chwila wytchnienia od przedświątecznej gorączki. To idealny moment, by zanurzyć się w świecie filmowych opowieści. W mojej najnowszej audiorecenzji przyglądam się zarówno nowym adaptacjom klasyków, jak i intrygującym nowościom, które skłaniają do refleksji i dyskusji.
Choć widzieli się zaledwie kilka razy, wiedzieli, że chcą na siebie czekać. Mimo dzielących ich tysięcy kilometrów i wielkiej polityki, która nie pozwalała się odwiedzić. Tych dwoje przez cztery lata pisało do siebie pełne miłości i tęsknoty listy. Po latach te listy odnalazła ich córka - reżyserka Bernarda Bielenia.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz